Skoči na vsebino

Zablokiran motor ali ne?


Rockyinc

Priporočene objave

Pozdravljeni forumaši.

Ponovno me nekaj zanima. Po vašem mnenju kaj se najbolj splača oz je pametno. Kupiti rabljen motor, ki ima že serijsko 35KW ali motor, ki je bil zablokiran in ima vgrajeno in ima to homologiran ali kupiti močnejši motor ga dati zablokirati na 35kW in homologirati? Če pri tem upoštevamo, da so cene dokaj enake? Sam pa trenutno opravljam izpit za A2.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel, da močnejši in zablokiran.

Simpl zato, ker po preteklem 2 letnem obdobju samo odstraniš blokado in se normalno pelješ naprej, ob tem pa boš motor dodobra spoznal.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.. in kaj bi bilo tako bolje potem:
že zablukiranega kupiti ali močnejšega pa ga dati zablokirati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misls mocnejsega? Ce je to nad 70kw ti pride v postev samo da kupis novega in je ze tovarnisko blokiran in ne naknadno oz. kupis rabljen motor ki ga je prvi lastnik kupil ze tovarnisko blokiranga. Naknadno pa lahko blokiras sam tist kar ne presega v orginalu 70kw.

Drgac pa je ze kr neki tem o motociklih ki so primerni za voznike z A2 kategorijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misls mocnejsega? Ce je to nad 70kw ti pride v postev samo da kupis novega in je ze tovarnisko blokiran in ne naknadno oz. kupis rabljen motor ki ga je prvi lastnik kupil ze tovarnisko blokiranga. Naknadno pa lahko blokiras sam tist kar ne presega v orginalu 70kw.

Drgac pa je ze kr neki tem o motociklih ki so primerni za voznike z A2 kategorijo

To vem, da močnejšega od 70kW ne moreš zablokirati za A2. "Močnejšega" sem mislil kot malce močnejši od 35kW :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem, da močnejšega od 70kW ne moreš zablokirati za A2. "Močnejšega" sem mislil kot malce močnejši od 35kW :)

samo da bo letelo in lepo brnelo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da bo letelo in lepo brnelo :D

To pa itak :P

na neki temi na tem forumu sem zasledil, da čeprav se določene da zablokirati, samo če te policaji dobijo si ga nasrkal? Če je zablokiran in so papirji urejeni zakaj bi potem imel probleme? :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorite na pamet...po zakonodaji se ne da blokirat nad 70kw ampak če je tako potem nebi delali blokade za vse cestne 600tke in 1000ke

Ampak se skoraj za vse motorje dobi blokado in ko jo daš vgradit ti dajo na servisu vse papirje in z temi narediš homologacijo in v prometni ti ne piše več izvorne moči in je problem rešen.

Če kupiš že blokiranega si prihraniš okoli 280€ in nekaj časa... Vem ker kolega je lihkar v postopku blokade svoje R6. Pa tudi na avtonetu je bila pred kratkim CBR1000 Repsol blokirana na 24kw pa ma krepko čez 2x moč kakor naj bi se gledalo po zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda lahko blokiraš bilokiri motor samo pr 18 nisi legalen z njim če ima blokiran motor več kot 70kw in razmerje ne sme bit večje od 0.2 kw/kg.

Z vozniškim dovoljenjem kategorije A2 boste lahko vozili motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW. Pri teh vozilih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne sme presegati 0,2 kW/kg in ne sme izvirati iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa itak :P

na neki temi na tem forumu sem zasledil, da čeprav se določene da zablokirati, samo če te policaji dobijo si ga nasrkal? Če je zablokiran in so papirji urejeni zakaj bi potem imel probleme? :/

  :eek:  .... :slap:    

http://www.motosvet.com/tabla/topic/38575-odblokiranje-motorja/  verjetno tukaj kajne .. :smoke:

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/27174-motor-za-začetnika/

http://www.motosvet.com/tabla/topic/5844-izpit-a-kategorija-neomejeno-omejeno/

http://www.motosvet.com/tabla/topic/36914-a2-kat-ili-blokada-25kw/

http://www.motosvet.com/tabla/topic/33303-kakšen-motor-s-kategorijo-a2/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda lahko blokiraš bilokiri motor samo pr 18 nisi legalen z njim če ima blokiran motor več kot 70kw in razmerje ne sme bit večje od 0.2 kw/kg.

Z vozniškim dovoljenjem kategorije A2 boste lahko vozili motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW. Pri teh vozilih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne sme presegati 0,2 kW/kg in ne sme izvirati iz vozila z dvakrat večjo močjo.

 

Točno tako je vendar če malo spremljaš Avtonet najdeš vseživo blokirano na 35Kw... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to itak samo pač nisi a2 legalen, večina blokira ko ima za neomejeno da plača manj zavarovalnici itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to itak samo pač nisi a2 legalen, večina blokira ko ima za neomejeno da plača manj zavarovalnici itd.

 

to sem tudi jaz opazil. ampak  za mene osebno je to neumnost in se ne bi vozil s takšnim motorjem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem tudi jaz opazil. ampak  za mene osebno je to neumnost in se ne bi vozil s takšnim motorjem..

niti ni neumnost ...je pa okol prinašanje države ( kar tud ni slabo-  ker manj bodo dobili manj bodo pokradli ) ... ker vpiše blokado pol jo da pa ven in ga itak nihče več ne vpraša ker ima pač izpit za neomejeno kajne ? in če je v garaži par motorjev se pri letni registraciji kar lepo pozna končni znesek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

niti ni neumnost ...je pa okol prinašanje države ( kar tud ni slabo-  ker manj bodo dobili manj bodo pokradli ) ... ker vpiše blokado pol jo da pa ven in ga itak nihče več ne vpraša ker ima pač izpit za neomejeno kajne ? in če je v garaži par motorjev se pri letni registraciji kar lepo pozna končni znesek...

 

Prav to je meni najbolj zanimivo..

Prijatelj je sar 35 let in se že 6 let vozi z R1 na papirjih zablokirano na 25kw, blokade so bile not morda 1-2 tedna, potem jih je vzel ven in v 6ih letih in ob vsaj 20-25 kontrolah pri policajih, ni imel niti ene težave, mislim da jih niti na tehničnem ni not dajal, ker motorov na tistem tehničnem sploh ne dajejo na dyno..

... tudi jaz sem se vozil 2 meseca brez blokade lani, medtem ko je na papirju bila, ampak se nisem mogel znebiti občutka "kaj pa če ugotovijo, pa najebem" tako, da sem si dal zdaj urediti na originalno izvorno moč.

 

ampak me zanima, ali lahko policaj poizkusi ročico za plin zategniti, ter tako preveriti ali je not blokada (zaradi blokade v ročici), ali lahko samo tvega in ga pelje na izredni tehnični? ali se pa policajem sploh ne da ukvarjat s tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bojte se policajev, ampak zavarovalnic, kajti v primeru nesreče gre blokiran motor na razstavljanje, da se preveri tehnično ustreznost vozila, in ko ugotovijo da ni blokade noter, boš oškodovancu vso škodo plačal sam, vso, tudi travme in ne vem kaj še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem, da močnejšega od 70kW ne moreš zablokirati za A2. "Močnejšega" sem mislil kot malce močnejši od 35kW :)

zivjo sam imam hondo cbr 600 in ima 81kw in se jo da normalno zablokirati   vse motorje se da normalno blokirat  vendar ne smejo presegati dovoljene teže  za A2 vse to z blokado in homologacijo uredi  http://www.motocenterptuj.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se da blokirat na 35kw, neda pa se vseh blokiranih na 35kw legalno vozit z a2 ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jaz tudi pred kratkim kupil Kawasaki er6-n, zablokiranega. Imam sicer izpit za neomejeno, in blokado sem vzel ven prvi dan. Me pa res malo skrbi vse skupaj, če bognedaj pride do nesreče...če nisi sposoben v tistem trenutku blokade vstavit nazaj, je p---ja.

Kako pa sploh zgleda ta blokada v celoti? jaz imam samo en vijak, ki ga privijem in konektor (narejena brika) vtaknem pod sedežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!