Skoči na vsebino

Padec na makadamu, pesek v ovinku...


Kiri

Priporočene objave

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

kje je pa skljopka?

samprašam :P

Skurjena :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

kje je pa skljopka?

samprašam :P

zase se brigi :ras:

js mam qvikija za gor ... eni majo qvikija tut za dol :P

kaj pa skuterji (oni itak ćeul dobijo) nimajo sklopke ... me zanima, kako sploh kakšen ovinek odpelejo :eek:

zgrožen sem :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami,  veš da živnorc ima čist prav zakaj se rab lopata

Metlo pa rabijo sam ženske za vse kane domov prihajajoče moške.

Moški pa metlo za pesek s ceste po mest. 

Zdaj pa gremo v teren trenirat glede peska.

Sam cvekarce treba dol zmontirat   :mad:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, stuhec pravi:

Dami,  veš da živnorc ima čist prav zakaj se rab lopata

Metlo pa rabijo sam ženske za vse kane domov prihajajoče moške.

Moški pa metlo za pesek s ceste po mest. 

Zdaj pa gremo v teren trenirat glede peska.

Sam cvekarce treba dol zmontirat   :mad:

ne pozabi na sklopko :P

pred eno uro, maus pravi:

zase se brigi :ras:

js mam qvikija za gor ... eni majo qvikija tut za dol :P

kaj pa skuterji (oni itak ćeul dobijo) nimajo sklopke ... me zanima, kako sploh kakšen ovinek odpelejo :eek:

zgrožen sem :dry:

 

skutreji ga avtomatsko najebejo :P

Kmet, dej povej, a te je tule kaka stara mama prehitela?

963753_521678717901685_1463071439_o.jpg

 

Evo pa še ena, varno zaviranje na makedamu s podplati, brez sklopke :P

1102419_524192830983607_565287131_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, dej povej, a te je tule kaka stara mama prehitela?

963753_521678717901685_1463071439_o.jpg

Ne , edino ena crna Ninja me je dohitela .................ko sem jo počaku 

:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

ej .. a si predstaulaš kake oke se nardi, k v ovinek prletiš in ovinek pun peska ...

take oke :eek:

men oke tok vn zbuljo, da mi odprejo vizir :lol1:

štekate :P

 

 

 

najbolje zamižat pa ti oke not ostanejo  :D 

pred 4 urami, HD-Dyna pravi:

Mah, če je pesek v foglu ti tut ta ne pomaga :blush:

Lohka pa stisneš sklopko, spustiš bremzo, zabremzaš zadi, pa gas spustiš, pa ga sam mal dodaš, pa iz sport u rain daš, pa gledaš mim peska u dobro bejbo, pa naročiš prek mobitela hamburger pr Vikiju, pa kmeta k je usul pesek na ovink z lopato užgeš, pa mene povabiš na malco , pa mi zraven še pir kupiš, pa mausu en kafe, da ne bo joku in ekola... pol sem se pa zbudil :lol1:

Sm se dobr nauču, ha ????

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se spopasti z peskom ? Zamizis pa upas na najbolje, mogoce se mal po gasu. Zakaj pa nam, ker bom crnogled izpadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni gre pa bolj skupaj smetana pa maline,jebeš pesek ,ta še za v čevlje ni ,tko k voda. Ampak to je sam moje osebno mnenje,da nov pol,da sem posebnež.:grupni:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, luxuz pravi:

Meni gre pa bolj skupaj smetana pa maline,jebeš pesek ,ta še za v čevlje ni ,tko k voda. Ampak to je sam moje osebno mnenje,da nov pol,da sem posebnež.:grupni:

ne bo pol..je blo že prej .. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam vprašam, kako je zdej s sklopko? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

sam vprašam, kako je zdej s sklopko? :P

Ruž .... če maš Dučeta.
Če Bmflna, pol pa je itak fuč...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

sam vprašam, kako je zdej s sklopko? :P

zase se brigi :ras: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Greš na tečaj varne vožnje Vransko tam imajo napravo, kjer ti v ovinku zdrsne zadnje kolo. Dobiš občutek, da ni bav bav in da ne telovadiš in popravljaš  po nepotrebnem.

Če je pa preveč je pa preveč ti pomaga samo še Mausov post :):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 26 May 2016 at 9:21 AM, Sveder11 said:

Greš na tečaj varne vožnje Vransko tam imajo napravo, kjer ti v ovinku zdrsne zadnje kolo. 

Glede na to da mi z avtom ta vaja ni šla glih najbolj od rok (pa se drugače igračkam z driftanjem) sploh ne vem če bi se z motorjem upal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/28/2016 at 9:33 PM, twom said:

Glede na to da mi z avtom ta vaja ni šla glih najbolj od rok (pa se drugače igračkam z driftanjem) sploh ne vem če bi se z motorjem upal...

Tudi meni je bilo v začetku zoprno sploh prej na cesti, če mi je zdrsnilo zadnje kolo na kakšni črti ali pa ne pesku. Na Vranskem se kar nekaj krogov voziš po tisti plošči in dobiš občutek, da ni nič takega. Zdaj na cesti zdrsne pač zdrsne se sploh ne obremenjujem več. Ne vem pa kako je z avtom, verjetno je potreben prav tako občutek. Vse je v krvi :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti rado zdrsne na označbah, še posebno, če je mokro. 

Na pesku mi je tudi že zdrsnilo, ampak pri nizki hitrosti, tako da je kar šlo......

Itak če ga prepozno vidiš, nimaš kaj kolovratit brez veze. Greš in to je to.........

Aja, pa en očenaš zmoliš, če ga znaš.... jaz ga ne znam, zato se ne dosti sekiram, itak sem blond :010

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa boh nedej, da takrat treniraš še z japonskimi kroglicami..... ti jih pogoltne do najglobejših globočnin v tvojem teleščku...  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...odkar imam štiri-valjni motor.

... ko sem imel dvo-valjca..... ni bilo treba...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zivnorc- Pri štirivaljcu je treba pazit, da so kroglice iz dobrega materiala, da se ne zdrobijo. Zato pa imajo v cementarnah dolge cilindrične drobilnike :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/28/2016 at 21:33, twom pravi:

Glede na to da mi z avtom ta vaja ni šla glih najbolj od rok (pa se drugače igračkam z driftanjem) sploh ne vem če bi se z motorjem upal...

Nič posebnega ni. Zadnji del malo prestavi, ti pa vmes delaš isto, kot si prej. Če kaj po nepotrebnem telovadiš, sfališ zavoj. Če bi se rad navadil na "prosto sprehajanje" motorja pod ritjo, pa se offroada loti. Tam pol pogruntaš, da gre do kr resnega naklona na ne preveč zanesljivi podlagi. In da je poplesovanje zadnjega dela na vstopu v ovinek, sredi ovinka, na izstopu iz ovinka pa še kdaj po ravnem 'business as usual'.

 

Pesek v ovinku pa... če koga zanima kako s tem, naj se zapelje prek Vrhnike/Horjula na Žiri. Domačini vozijo preko bankin in skor ni ovinka brez peska čez pol ceste. Voziti je treba ustrezno hitro (oziroma počasi), pričakovati pošodrano cesto in ciljati (gledati) linijo brez oz z malo peska, pa gre. Če otrpneš in gledaš v tisti pesek, boš tam tud končal. Pol pa je svašta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Eto še eno vprašanje iz moje strani.

Zadeva je takšna....imam malo Tenerejko....nekaj km. sem že prevozil po makadimh, malo blata, vodika...v glavnem. V navodilih piše gume pumpane spredaj 2,1Bar zadaj 2,3Bar....to so bile Metzeler Tourance.

Gume sem menjal in sicer Mitas E07...sem zelooo zadovoljen....bi pa rad poskusil malce bolj dinamično vožnjo po makadamu...v blato nimam namena rinit...recimo gozdne ceste, kot so na Pohorju...legalne...

Potebujem vaš nasvet...ali spustiti kaj pritisk v gumah in po vaših izkušnjah koliko ob upoštevanju, da moram do makadama prit po asfaltu...

Tenerejko v glavnem poznate, jaz imam pa 100kil...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,8-1,9 bi rekel jaz (verjetno se da še nižje, malo probaj, nimam Tenere, ktm 690 pa za makadam 1,6 spredaj in 1,5 zadaj, približno enako sem težak, motor pa enih -50 kg) . Če greš pod 1 bar rabiš "štoperje" pa E07 verjetno niso za tako nizek pritisk. V principu ti je to nek kompromis. "Nižje" kot greš (do neke meje) lažje se pelješ in večja je verjetnost, da boš presekal gumo/zvil feltno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!