Skoči na vsebino

Burna razprava o potopisih forumašev


Priporočene objave

Sta s strani forumaša padli opazka in ideja, da je strašno  fajn brat potopise, ki jih pišete, pa strašno tečno brskat za njimi na forumu. Da bi bilo fino vse to imet zbrano  na enem mestu.
Ker je temu v bistvu namenjena rubrika Potopisi in izleti na prvi strani portala, sva skupaj ugotovila, da bi bilo res fajn, če bi namesto v forumsko temo, te lepo zložili tja kjer bodo lepo arhivirani in jih bo tudi lažje najt in večje veselje prebirat.

Ker je bilo izražen sramežljiv pomislek, da za prvo stran niso vsi potopisi primerni, ker naj ne bi bili vsi popotniki rojeni za pisce, in ker nikomur ne bomo zvijali roke, bomo naredili takole:

 

  • Vsi ki bi radi objavili potopis – dolg, kratek, o popotovanju na drug konec sveta ali izletu do vikiburgerja, pa se vam zdi, da ste vanj vložili nekaj truda in bi ga radi pokazali še komu drugemu kot forumašem – ga lahko s fotkami vred pošljete na mateja.pivk@motosvet.com pa bomo skupaj zadevo uredili in v red spravili in objavili.
  • Vsi, ki ste preveč sramežljivi, da bi se pokazali svetu, pa bi zadevo vseeno radi nekam nalimali, jo lahko prilepite v tole temo.  Ampak, vedite da jih bo tu čez čas težje najt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, dnevni vtisi ostanejo, tu naj bi bili malce boljši potopisi, še boljše pa na mejl poslat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boste tega lotili predlagam, da potopise v osnovi razdelite po kontinentih in podredju po državah. Tako bo iskalcem lažje najti potovalne informacije. Oziroma, lotite se tega tako, da bo čimbolj pregledno in do uporabnika teh informacij prijazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sta s strani forumaša padli opazka in ideja, da je strašno  fajn brat potopise, ki jih pišete, pa strašno tečno brskat za njimi na forumu. Da bi bilo fino vse to imet zbrano  na enem mestu.

Ker je temu v bistvu namenjena rubrika Potopisi in izleti na prvi strani portala, sva skupaj ugotovila, da bi bilo res fajn, če bi namesto v forumsko temo, te lepo zložili tja kjer bodo lepo arhivirani in jih bo tudi lažje najt in večje veselje prebirat.

Ker je bilo izražen sramežljiv pomislek, da za prvo stran niso vsi potopisi primerni, ker naj ne bi bili vsi popotniki rojeni za pisce, in ker nikomur ne bomo zvijali roke, bomo naredili takole:

 

  • Vsi ki bi radi objavili potopis – dolg, kratek, o popotovanju na drug konec sveta ali izletu do vikiburgerja, pa se vam zdi, da ste vanj vložili nekaj truda in bi ga radi pokazali še komu drugemu kot forumašem – ga lahko s fotkami vred pošljete na mateja.pivk@motosvet.com pa bomo skupaj zadevo uredili in v red spravili in objavili.
  • Vsi, ki ste preveč sramežljivi, da bi se pokazali svetu, pa bi zadevo vseeno radi nekam nalimali, jo lahko prilepite v tole temo.  Ampak, vedite da jih bo tu čez čas težje najt.

     

 

 

samo s to varianto bo vse skupaj prebavljivo. Temo zakleniti in v njo lahko vlaga samo moderator-ka...ali pa nekaj v podobnem smislu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, če bi čekirali forum srbskih prijateljev, bi lahko to imeli tukaj urejeno že pred leti, ne pa, da vedno zaostajamo.

Ne, tukaj ni izgovora ... bolje pozno kot nikoli. Saj pa smo pismen in kultiviran narod ali se motim?

 

Se pa strinjam, da se zadeva uredi posebej in ni moč komentirat z posti, ker potem itak vsaka stvar gre u k**** in je eden bolj pameten od drugega, tisti, ki pa dejansko želi potopis delit z drugimi, pa na koncu izpade budala (za nekatere). Največji problem pa je dejansko to, da najbolj pametujejo tisti, ki se vozijo na pir in nazaj.

 

Drugače pa, pozdravljam zadevo. Končno!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, dnevni vtisi ostanejo, tu naj bi bili malce boljši potopisi, še boljše pa na mejl poslat?

Da..če pa koga skrbi da bo motosvet na njegov račun služil bajne miljone, pa lahko objavi v temi ali pa kej drugje.

Najbolj pregleden arhiv bo pa gotovo na portalu. Odločitev je vaša. :)

 

 

Snecerju, ki nikoli ne napiše ničesar pozitivnega in samo kljuva, pa lahko odpremo čisto njegovo temo v katero bo lahko objavljal čisto zastojn. Mu ne bo treba nič plačat. Pa obljubim, da je tud pogledala ne bom nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz bi bil pa vesel poleg "hvala lepa" vsaj kakšne majčke "motosvet" ali našitka... ena 2 obsežna potopisa sem objavil, obljubljeno je blo, pol se je pa zgleda pozabilo, pa bo že 2 leti od tega... v reviji Svet in ljudje sem tudi objavljal - brez honorarja, a 2 Juvančičevi knjigi in 2 starejši reviji, sta prišli po pošti v zahvalo... Ena takšna majhna pozornost je dobrodošla, kaj pa vem no... morda pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Prvi postanek za malico je bil pod gorskim vršacem NANOS

10173721_647175122018710_112852182653667

 

Verjel ali pa ne, danes že stoji turbina na bodoči elektrarni. Še perutničke zmontirajo pa bo.

A se takrat spodaj dobimo? :)

Aja, pa še; kje sta pa toliko listja pobrala na poti?

Lp

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa naj bo........za vas sva se trudila: Dami34 in strejši gospod Pik1

 

Ker je bila dilema, kam objaviti spodnji potopis, sem se odločil za dnevne vtise, čeprav je ideja mogoče bolj primerna, kar za potopise.

S starejšim gospodom Pikom1 sva se naveličala brezveznega fijakanja, tako da sva se na podlagi 14 dnevnih priprav odločila zaPOTOVANJE DO ČRNEGA KALA!!!

Zavedala sva se težavnosti naše naloge in na podlagi tehtnih razmislekov izbrala odskočno točko, ki je bila kar OMV v Postojni.

 

Da ni bila tale točka izbrana kar "na pamet", govori dejstvo, da je znano zbirališče motoristov in seveda zelo primerno za naju, saj lahko ukradeva kako idejo ali celo informacijo iskušenim modelom na dveh kolesih.

Tako sva med oprezanjem za informacijami kaj kmalu srečala Valanta, pa Cartmana, in seveda Živga Norca in Norico. Kmalu sva ugotovila, da misli omenjena četica samo skočiti do Rovinja, in sva se samo zviška obregnila ob njih in odšla na popotovanje!!!

 

Ker sem edini, ki se brez GPSa ne izgubi (anede strejši g. Pik1), je bila izdelava intinerierja na meni. Zato sem za potovanje izbral najkrajšo in najlažjo pot, primerno nedeljskim motoristom.

 

1. Prvi postanek za malico je bil pod gorskim vršacem NANOS

10173721_647175122018710_112852182653667

 

2. Takoj za Razdrtim sva na Rebrnicah skrenila levo za Otošče

10177524_647175485352007_786421275645249

 

3. Teren je postajal vse težji in težji

10170685_647175288685360_523543700799286

 

3. dokler ni postal skrajno neprehoden. A starejši g. Pik1 se ni dal in je vztrajal....

10173714_647175542018668_150126348939313

 

10155743_647175548685334_593764494155564

 

Niti puščavski lisjak ne uspe imeti tako čistega motorja po terenski vožnji

1012155_647175558685333_4719136468800819

 

4. v trenutku so ceste postale podobnim tistim v Andih, ki jih ne imenujejo zaman "ceste smrti"

1656072_647175475352008_6529536237351012

 

5. stisnila sva zobe in se borila. Strejši gospod Pik sam s sabo in jaz kot fotograf z nemogočim terenom

10155074_647175468685342_113407760452510

 

6. Končno sva se prebila do Podnanosa, kjer sva zavila priti Vrabčem. Naj poudarim, da sva grizla strme klance in skoraj 360stopinjake ovinke, da je bmw skoraj dušo ispustil. No, končno sva se prebila do mesta kjer smo fašiste nažgali!!

10172854_647175222018700_859574306324206

 

7. nadaljevala sva proti Sežani in tik preden sva padla vanjo skrenila levo za Divačo. Tam je bil manjši postanek za počitek. Ker strejši gospod Pik1 spet ni imel denarja s seboj se je okrepčal kar v okoliškem vodnjaku.

10169386_647175538685335_833014520108974

 

Zadovoljen je nekaj mrmral in jaz sem slikal....

10155366_647175388685350_355992662221301

 

9. Nadljevala sva s popotovanjem in s skrajnimi močmi dosegla zadano destinacijo: Vikiburger

1609908_647175622018660_5551638942267033

 

Po nadčloveških naporih sva si privoščila kavico in nekaj malice, po poti domov sva pa tudi bila deležna naravne kopeli brez dodanih deodorantov in šamponov. 

Zavedam se, da takega popotovanja ne more opraviti vsakdo in kot nasvet sva s starejšim gospodom Pikom1 sklenila naslednje in vam polagava  v srce:

Ni važno kam greste in do kje pridete, važno je da se imate na vašem popotovanju neizmerno lepo, tako kot sva se imela midva  :D

 

p.s. prevozila sva:

10153848_647175568685332_717872863694067

Pa sta res ukradla moj plan potovanja za letos . . . . .  :wallbash:

Pol si moram omislit potovanje do Idrije, v letošnjem letu! :P 

Vidva pa glejta da mi ne pokvarita planov za letos! :P  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje neu blo slabu zamenjat naslou. Potopisi Zmešancou :grim  Od Ž proti A, nje :kva2:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

1. Prvi postanek za malico je bil pod gorskim vršacem NANOS

10173721_647175122018710_112852182653667

 

Verjel ali pa ne, danes že stoji turbina na bodoči elektrarni. Še perutničke zmontirajo pa bo.

A se takrat spodaj dobimo? :)

Aja, pa še; kje sta pa toliko listja pobrala na poti?

Lp

 

Listje je po mojem turbina odnesla na cesto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sta res ukradla moj plan potovanja za letos . . . . .  :wallbash:

Pol si moram omislit potovanje do Idrije, v letošnjem letu! :P

Vidva pa glejta da mi ne pokvarita planov za letos! :P  

Kje pa je spljoh Idarje? :D komaj čakam potopis....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je zdaj že ta tema al kaj? Sem mislil, da bo to bolj urejeno, ne pa da bodo "sem ter tja" pisali potopise.

Pomeni, da boš spet moral iskat .... če pa to ni to, potem pa ne vem, zakaj mora toliko časa pretečt (tik-tak-tik-tak ....), da se uvede novost!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi moralo biti takole ,kot če izpolnjuješ en obrazec, po katerem bi bilo mogoče potem dobiti kar iščeš:

1.relacija, al pa država, al pa del države, ki jo izbereš z drsnega seznama, kar prepreči zmešnjavo v temah in lažje iskanje (recimo, v začetku bi drsni seznam tudi omogočal dodajanja novih)

1a. mogoče bi lahko drsnemu seznamu, še dodali kake omejitve, ki bi spet omogočale lažje iskanje...ne vem recimo v stilu, kampiranje, solo, skupinsko,...itd

2. besedilni del

3. fotke

oziroma besedilo + fotka na katero se le to nanaša

4. osnovni izris poti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi moralo biti takole ,kot če izpolnjuješ en obrazec, po katerem bi bilo mogoče potem dobiti kar iščeš:

1.relacija, al pa država, al pa del države, ki jo izbereš z drsnega seznama, kar prepreči zmešnjavo v temah in lažje iskanje (recimo, v začetku bi drsni seznam tudi omogočal dodajanja novih)

1a. mogoče bi lahko drsnemu seznamu, še dodali kake omejitve, ki bi spet omogočale lažje iskanje...ne vem recimo v stilu, kampiranje, solo, skupinsko,...itd

2. besedilni del

3. fotke

oziroma besedilo + fotka na katero se le to nanaša

4. osnovni izris poti

 

Dobro je, da vsak da neko idejo kako bi naj izgledalo, ampak brez brezveznega nabijanja, potem pa naj odgovorni izluščjo kaj je dejansko res najbolj uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker sem bil jaz pobudnik za tele potopise, vam povem kako sem si jaz to zamislil. :P

 

Imel sem v mislih, da bi se odprla še ena rubrika kot je On the road&off road z imenom POTOPISI..... in bi tja not, vsak ki bi imel željo, odprl temo z naslovom npr. Potovanje po skandinaviji in spisal svoj potopis....

 

Zadeva bi bila za ljubitelje potopisov veliko lažja, ker bi bili vsi potopisi objavljeni v eni sami rubriki. Zdaj se zgubijo, ker dolgo časa v njih noben ne komentira in ga "izrinejo" nove teme, tako da moraš poscrolat tut po 5 strani, da najdeš kakšnega (tako kot recimo od molotova FREEDOM RUN, ki je čisto zabačen) :)

 

Brez kakršnih koli komplikacij ;)

 

Ampak mislim da bo ostalo tako kot je, ane Cufa? :smoke:

 

lp

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čisto tako:

 

Tema POTOPISI bi morala biti ZAKLENJENA!

S prošnjo adminu oz. skrbniku teme dobiš pravico do objave svojega potopisa. Ko je objavljeno, se temo zaklene do naslednje prošnje adminu.

Tako ni treba obremenjevati admina, da on objavlja in se trati njegov čas, hkrati pa so onemogočeni komentarji in nabijanja...

 

...v primeru, da ima kdo kaka vprašanja, obstaja ZS... in če se avtorju potopisa zdi , da ga je nekdo kaj pametnega in koristnega vprašal, pa bi bilo fino, da bi to izvedeli še drugi... ponovi vajo... piši adminu, da še kaj dodaš ali popraviš... in to je-to

 

Simpl ko srbski pasulj iz Romunije... :D

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čisto tako:

 

Tema POTOPISI bi morala biti ZAKLENJENA!

S prošnjo adminu oz. skrbniku teme dobiš pravico do objave svojega potopisa. Ko je objavljeno, se temo zaklene do naslednje prošnje adminu.

Tako ni treba obremenjevati admina, da on objavlja in se trati njegov čas, hkrati pa so onemogočeni komentarji in nabijanja...

 

...v primeru, da ima kdo kaka vprašanja, obstaja ZS... in če se avtorju potopisa zdi , da ga je nekdo kaj pametnega in koristnega vprašal, pa bi bilo fino, da bi to izvedeli še drugi... ponovi vajo... piši adminu, da še kaj dodaš ali popraviš... in to je-to

 

Simpl ko srbski pasulj iz Romunije... :D

 

Jaz osebno ne vidim nič napačnega, če nekdo spiše potopis in se potem malo pokomentira, vpraša.... Morda pa bo čez čas nekdo drug hotel na isto destinacijo in mu bo tisti odgovor prav prišel...

 

Jaz sem bolj razmišljal, da bi bili vsi potopisi v eni sami rubriki..... Sej zdej načeloma veš kje iskat potopise, je pa mal tečno, ker je še veliko tem vmes (ali si bil ti, specifične destinacije: Korzika, Nordkapp, itd.)... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edin o Romuniji pa vse vemo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!