Skoči na vsebino

Burna razprava o potopisih forumašev


Priporočene objave

Točno tako, kot je @Zivnorc napisal ... to bi bil idealen sistem, ki bi deloval. Tudi z dopisom stvari, ko dobiš nekaj vprašanj preko ZS bi bilo dobro uporabit tak sistem .. ponovna prošnja za urejanje, dopišeš in basta.

 

Ne podpiram komentiranja v potopisu, ker potem bi spet šlo vse v maline .... en zanimiv potopis iz recimo Romunije, bi dobil 500 strani in potem bi spet bilo brezveze.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal eno temo z vtisi iz večdnevnih voženj.

 

Potopisi bi bilo pa fajn, če bi bili v forumu z več temami, vsaka relacija bi imela svoj naslov, kjer bi bilo lahko objavljeno več podobnih potopisov, kot npr., Toscana, Grčija, Romunija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objava na prvi stranikjer je vse lepo urejeno in fajn in krasno pa iz principa ne, a ne :D

Pa nič :)

 

Lej, samo neko kazalo če bi se vodilo, pa bi bila zadeva takoj 1A+.

 

Potem je vseeno kje objavijo, al na prvi strani, kjer je honorirano, ali v temah o Romuniji itd.

 

Ker iskalnik na tem forumu je bolj poden od podna glede tega, ker seveda ne ve, kaj so potopisi in kaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi naredil takole:

 

Posebej podforum: POTOPISI

 

Zaprosiš ADMINA za dovoljenje in ti odklene podforum, da lahko ustvariš novo temo. Pri naslovu bi se morali striktno držat dogovora, da naslov vsebuje število dni in relacijo, npr.:

 

4 DNI: Plivsko jezero, Sarajevo in nazaj (BiH),

6 DNI: Đerdap (SRB)

DNEVNI IZLET: Kobarid

..... itd

 

Začetek naziva potovanja obvezno najprej navest število dni in relacijo.

Tako bi vsak, ki ima na voljo za potovanje recimo 4 dni, že po naslovu vedel in iskal svojim dnevom primeren izlet, ne pa da bi moral odpret vsak opis, da bi ugotovil za koliko dni je potoval "pisatelj".

 

Pri dnevnih izletih mislim dnevne krožne ture, ampak samo izleti, kjer se da kaj lepega videt .... muzeji, prelazi, znamenitosti, zanimiv izlet oz. krožna tura, ogledi ...

Pri dnevnih izletih ne mislim opisi izletov, kako se nekdo zapelje do Vikija na hamburger, ali pa na Pohorje na pir, temveč ture, kjer so zanimive ceste ... (Italija, Avstrija, Hrvaška). Nekateri ste na takšnih lokacijah doma, ki lahko v enem dnevu pridete do marsikaterega lepega mesta v tujini in mi, ki smo dalje doma bi si lahko iz takšnih zanimivih informacij izdelali večdnevni izlet.

 

Tisti, ki planirate poti z Garmini bi bilo dobrodošlo, da se recimo v opisu ponudijo .gpx fajli, tako da si lahko tisti tudi pogleda, kako si je "pisec" splaniral zadevo in si jo potem tudi sam prilagodi ... itd. Možnosti je mali miljon, ampak vse je stvar dogovora in posluh vodilnih!

 

Kot Sticky bi lahko bila recimo tema o avtokampih, kjer bi uporabniki lahko opisali posamezen avtokamp, dodali par slik ... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, samo neko kazalo če bi se vodilo, pa bi bila zadeva takoj 1A+.

 

Potem je vseeno kje objavijo, al na prvi strani, kjer je honorirano, ali v temah o Romuniji itd.

 

Ker iskalnik na tem forumu je bolj poden od podna glede tega, ker seveda ne ve, kaj so potopisi in kaj ne.

Na prvi strani (ne forum), imaš potopise prov lepo popredalčkane po letnicah in mesecih :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni potopis, če rečeš. da je blo na potovanju fajn .... poveš pot in tojeto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi naredil takole:

 

Posebej podforum: POTOPISI

 

Zaprosiš ADMINA za dovoljenje in ti odklene podforum, da lahko ustvariš novo temo. Pri naslovu bi se morali striktno držat dogovora, da naslov vsebuje število dni in relacijo, npr.:

 

4 DNI: Plivsko jezero, Sarajevo in nazaj (BiH),

6 DNI: Đerdap (SRB)

DNEVNI IZLET: Kobarid

..... itd

 

Začetek naziva potovanja obvezno najprej navest število dni in relacijo.

Tako bi vsak, ki ima na voljo za potovanje recimo 4 dni, že po naslovu vedel in iskal svojim dnevom primeren izlet, ne pa da bi moral odpret vsak opis, da bi ugotovil za koliko dni je potoval "pisatelj".

 

Pri dnevnih izletih mislim dnevne krožne ture, ampak samo izleti, kjer se da kaj lepega videt .... muzeji, prelazi, znamenitosti, zanimiv izlet oz. krožna tura, ogledi ...

Pri dnevnih izletih ne mislim opisi izletov, kako se nekdo zapelje do Vikija na hamburger, ali pa na Pohorje na pir, temveč ture, kjer so zanimive ceste ... (Italija, Avstrija, Hrvaška). Nekateri ste na takšnih lokacijah doma, ki lahko v enem dnevu pridete do marsikaterega lepega mesta v tujini in mi, ki smo dalje doma bi si lahko iz takšnih zanimivih informacij izdelali večdnevni izlet.

 

Tisti, ki planirate poti z Garmini bi bilo dobrodošlo, da se recimo v opisu ponudijo .gpx fajli, tako da si lahko tisti tudi pogleda, kako si je "pisec" splaniral zadevo in si jo potem tudi sam prilagodi ... itd. Možnosti je mali miljon, ampak vse je stvar dogovora in posluh vodilnih!

 

Kot Sticky bi lahko bila recimo tema o avtokampih, kjer bi uporabniki lahko opisali posamezen avtokamp, dodali par slik ... itd.

 

Predlog ni napačen, ampak meni osebno za iskanje informacij o določeni državi, cesti itd. so bolj smiselne teme, ki so že odprte.... Torej npr. Romunija, korzika, Sardinija, itd. sej se mi zdi, da tisto kar lepo laufa in je notri dosti koristnih informacij! 

 

Ker čar potopisov, ni glih neko iskanje podrobnejših informacij, temveč prebrat, kako se je tekstopisec imel na poti, kako je zadevo doživel itn. Ok, sej zveš tudi kakšno info, če te pa kaj bolj podrobno zanima, pa ZS in je stvar urejena :) 

a ni potopis, če rečeš. da je blo na potovanju fajn .... poveš pot in tojeto :P

maus je zadevo rešil hitro in elegantno  :worship::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog ni napačen, ampak meni osebno za iskanje informacij o določeni državi, cesti itd. so bolj smiselne teme, ki so že odprte.... Torej npr. Romunija, korzika, Sardinija, itd. sej se mi zdi, da tisto kar lepo laufa in je notri dosti koristnih informacij! 

 

Ker čar potopisov, ni glih neko iskanje podrobnejših informacij, temveč prebrat, kako se je tekstopisec imel na poti, kako je zadevo doživel itn. Ok, sej zveš tudi kakšno info, če te pa kaj bolj podrobno zanima, pa ZS in je stvar urejena :)

maus je zadevo rešil hitro in elegantno  :worship::)

 

Meni je pa ravno zraven tega, da preberem, kako se je imel potopisec važno, da iz tega izvlečem tudi koristne informacije, ki mi bodo v pomoč pri planiranju podobnega potovanja, kot ga je izpeljal potopisec.

Info o prenočiščih, kampih, cenah, kaj je avtohtona domača hrana v okolju, kjer se je nahajal, stanje cest, kje je treba bit pazljiv .... obenem servis iz prve roke; motorist - motoristu.

 

Zakaj informacije na ZS???

Saj ravno to je pri slovencih največji problem, to skrivanje koristnih informacij .... ko je*e drugega in uživanje v tem, ko se je nekdo lovil na poti z iskanjem tega in onega, čeprav bi mu lahko recimo dal konkretne info iz prve roke, ampak ne.

Jaz vidim pa ravno point v tem, da se izmenjujejo informacije. Dajmo nehat bit sebični in se začnimo zavedat, da so okrog nas tudi drugi! Kaj je to tako težko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servisnih informacij je lahko miljon. Če bi tole hotel bi moral biti kompleten vprašalnik izpolnjen. Mene recimo v osnovi ne zanima toliko "papirnatih" podatkov, le nekaj orientirjev mi je interesantnih, saj nočem recimo ponavljati dfoživetja nekoga drugega, ampak hočem svojo zgodbo.

Kot pravim, če se gremo potopise, potem morajo biti urejene rubrike, ki jih že ločijo med seboj, in poleg tega recimo mora biti izpolnjen določen vprašalnik (ki je za vse relacije enak), kjer bi hitro nekateri lahko prišli do informacij.

recimo primer:

1. relacija, razdalja, podlaga, težavnost

2. način prenočevanja kje

3. zanimivosti

itd

nato pa vtisi in osebno doživetje.

 

Če malo špekuliram in se vrnem do mojega in Pikovega "popotovanja" do Črnega kala. Če ste pozorno prebrali, ste videli pot, ki jo marsikdo ne bo nikoli v življenju prevozil, pa je zanimiva dovolj hitra in celo romantična....le "koristne informacije" je potrebno izluščiti. 

Če bi pa obstajal univerzalni obrazec, pa bi te informacije avtomatsko prebral

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvi strani (ne forum), imaš potopise prov lepo popredalčkane po letnicah in mesecih :)

:friend2:  tenkju

 

mmg - potopis, tisti, ki ga res bereš in v njem uživaš, se da napisat o poti iz črnuč do šiške. Če si dovolj vešč, znaš opazovat in si sposoben slikovito opisat občutke.  Ampak to je za črni pas. To zna samo bivši Đastin Biber.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zato potem iščemo informacije po drugih forumih, kjer teh problemov s sestavo potopisov nimajo, še manj z raznimi obrazci in še manj z moderatorji, ki želijo biti lektorji....

beeeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvi strani (ne forum), imaš potopise prov lepo popredalčkane po letnicah in mesecih :)

 

Zgleda, da ga samo Cufa najde in da samo ona razume tisti sistem.

 

Nepregledno, brez sistema, priznam pa, da iskalnik deluje.

 

Glavni problem je preglednost pa še fotografije se ne prikazujejo na glavni strani, no na potopisu so.

 

Polovičarstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da tisti, ki so nastavljeni za admine ... itd, znajo samo zaklepat teme, opozarjat in nič druga. IT tehnika jim je "španska vas" in zato se vsakim prošnjam uporabnikov po čem novem, elegantno izognejo.

Veš kako je, ko človeku daš določeno funkcijo .... potem misli, da je nesmrten in glavni. Dober primer je film Das Eksperiment.

 

To bi še dodal: namesto, da bi se stvar začela odvijat v smer, ki jo želijo uporabniki, se zdaj piše že tretja (3) stran o tem. BV

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dajte ga no srat z dajanjem potopisov v formularje..........ne vem če je to to.

 

Smisel potovanj je, da doživiš kaj novega ne da ponavljaš pot za nekom drugim......

 

Glede na to da sem jih kar nekaj že objavil se mi neumno, da bom sedaj primoran pisat kje se je spalo in kaj se je jedlo ter za kakšen denar....če nekdo ne more sam najti prenočišča in si naročit kaj za pod zob potem naj bo raje doma v zapečku. Kot je že kolega  zapisal, pejd med ljudi z nasmehom na obrazu pa kako reci z lokalci in boš dobil vse informacije pa ni važno ali si v Mostarju ali Teheranu.

 

Mogoče je edino smiselno objaviti podatke kot so na primer zahteve za prestop meje in kakšne papirje moraš urediti pred odhodom, pač stvari ki so res pomembne.

 

Lep pozdrav iz Dohuka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje so različni in jaz sem prepričan, da jih je veliko, ki potrebujejo tudi osnovne podatke, ko gredo prvič, ko so v dvomim itd..

 

Prej sem gledal na discveryju ali slično neko oddajo o Angležu (ki je šel tudi na Dakar in si roko zlomil), ki se klati po svetu. V oddaji mu je en namignil, da je vedno važna organizacija.

 

Veliko folka tu pobira informacije, ne upajo pa vprašati ali se odzvati, saj se jim "Šeruge" potem posmehujejo.

 

Tudi zate je bilo enkrat prvič.

 

Informacije nikoli ne škodijo.

 

In ja, prav glede prenočišč je zanimivo, da izveš iz prve roke, kje je ugodno, varno za motor in nasploh ok, torej priporočila. To so koristni in pomembni podatki, da zjutraj še vidiš motor in vse ledvice.

 

-----------

Papirji so še najmanjši problem, ker imamo uraden, konzulate, internetne strani, kjer so vsi podatki takoj na voljo oziroma so tam plačani, da ti povedo, seveda pa ne škodi kakšna izkušnja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dajte ga no srat z dajanjem potopisov v formularje..........ne vem če je to to.

 

Smisel potovanj je, da doživiš kaj novega ne da ponavljaš pot za nekom drugim......

 

Glede na to da sem jih kar nekaj že objavil se mi neumno, da bom sedaj primoran pisat kje se je spalo in kaj se je jedlo ter za kakšen denar....če nekdo ne more sam najti prenočišča in si naročit kaj za pod zob potem naj bo raje doma v zapečku. Kot je že kolega  zapisal, pejd med ljudi z nasmehom na obrazu pa kako reci z lokalci in boš dobil vse informacije pa ni važno ali si v Mostarju ali Teheranu.

 

Mogoče je edino smiselno objaviti podatke kot so na primer zahteve za prestop meje in kakšne papirje moraš urediti pred odhodom, pač stvari ki so res pomembne.

 

Lep pozdrav iz Dohuka

 

 

Malo noro si napisal; "Smisel potovanj je, da doživiš kaj novega ne da ponavljaš pot za nekom drugim......"

 

Samo za primer dajem, da ne boš spet izluščil samo določenih stvari.

Torej, če sem bral tvoj potopis iz Teherana, pomeni, da nima smisla, da se odpravljam tja po že "preiskušeni" poti?

Jaz če nisem bil v Teheranu je obisk Teherana za mene nekaj novega, ne glede na to, da si ti recimo bil tam 2x, ker si omenil; zakaj bi ponavljal za nekom, če lahko doživiš nekaj novega. Ne razumem, kaj si sploh hotel napisat.

 

Če bi naredil eno banalno primerjavo na tvoje pisanje, bi se slišalo tako: zakaj bi dajal otroka v osnovno šolo, če si že ti tja hodil.

 

Stari izkušeni motoristi pozabljate, da prihajajo zanamci, ki potrebujejo informacije ... vsi niso pač vešči tega.

No, jaz hvala bogu nimam teh težav, problem je, ker mislim tudi na druge in sem jim pripravljen pomagat z svojimi izkušnjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK potem pa dajte vse skupaj v formularje, zraven pa še check listo, da se bodo lahko kljukice delale da boš na koncu vedel ali si videl in doživel vse kar bi moral. Nekateri pač hočete stvari razumeti po svoje in jih pač tudi boste ne glede na vse.

Ja tudi zame je bilo enkrat prvič ko smo šli rahlo posrani in z velikimi očmi od doma.......pa smo zdrli brez formularjev...... Nekako ima zadeva zato svoj čar....če je vse točno planirano pa mi bolj deluje na zbiranje žigov v potnem listu.

 

Snecer glede konzulatov imaš prav.....ja so plačani, da ti postrežejo z informacijami pa je v praksi vse skupaj malo drugače. Ko hodiš po konzulatih in iščeš papirje dobiš občutek, da poskrbijo le za svoje ritke pa ni važno za katero državo gre vključno z našimi naduteži, ki sedijo po veleposlaništvih v tujini in trošijo denar. Sem ravno par dni nazaj imel situacijo, ko bi zaradi teh popolnih informacij s konzulatov lahko ostali ujeti v birokratski zanki med Iranom in Irakom, nekaj podobnega kot Tom Hanks v filmu Terminal.

 

Fantje počite se na moped, bicikel, avto, osla.....si začrtajte ruto pa pejte...ne bit obremenjeni do kje je treba kak dan prilesti in česa ne smete izpustiti....zadeva tako dobi povsem novo dimezijo. Pa izogibajte se krajev kjer kradejo ledvice :)

 

 

Zaključujem debato.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj ko si omenil formularje vidim, da ni na mene letelo, ampak vseeno bi kakšne informacije koristle komu, ki bi jih lahko izluščil iz potopisa.

Mislim pa, da so takšni časi, da se nihče ne odpravlja na pot zaradi zbiranja žigov v passportu, temveč vsak se odpravi na pot iz užitka, dogodivščine, doživetja ....

 

 


Zaključujem debato.

 

Jaz tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj novega smo torej pogruntali? Da je tko kot je čist ok, ker so ostale ideje preveč komplicirane...al ne čist? Just curious. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jih ne znate odkomplicirat, je to najboljš izgovor... pa maš mir :OK:

pravjo da je najboljš delegirat stvari... ja ništa ne znam pa to pa take, pitaj njega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner, ko sem se jaz kidal v Grčijo, sem iz prebranih potopisov izvedel bore malo!! Sem pa zato staknil veliko informacij iz različnih tem, predvsem pa na Snecerjevem blogu in od Snecerja samega! 

 

Se strinjam, prav pridejo informacije, ampak kot sem ti napisal, veliko je tem tukaj na forumu, kjer lahko dosti zveš, je pa res da se je potrebno malo potrudit, kar je pa za večino ljudi danes problem, ker bi radi da se jim vse k riti prinese! 

 

Obrazci za potopis? Imam občutek, da bi še tiste ljudi, ki se spravijo kaj skupaj napisat, le to odvrnilo od tega... potem bi jih bilo šele malo :) Si predstavljaš, da bi bili vso potopisi napisani po istem kopitu??? Ja sej pol ga nima smisla brati, pogledaš samo naslov koliko časa se je vozil, kje je bil in basta! Unikat vsakega potopisa šteje (no ja, govorim zase) :) 

 

Kokrkoli, vsak od nas ima drugačen pogled na to zadevo, kar je tudi normalno, tko da bo zgleda ostalo tako kot je bilo do sedaj  :grim

 

ps. Sneci, na prvi strani imaš zavihek "izleti", ga klikneš in sam piči z branjem  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@leteči

Jaz osebno sem pa zelo vesel informacij kje je kdo spal in kje je papal po poti..

Recimo primer : mz je napisal da je na poti v lefkado šel v dober kamp ob ohridskem jezeru- tako mu je rekel tisti moški da je tam ok..

V resnici je bil zelo razočaran.. In verjetno bo se kdo najdu ki bo šel po njegovi poti, pa bo šel mi, kampa..

Se opravičujem da smetim temo... :(

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@leteči

Jaz osebno sem pa zelo vesel informacij kje je kdo spal in kje je papal po poti..

Recimo primer : mz je napisal da je na poti v lefkado šel v dober kamp ob ohridskem jezeru- tako mu je rekel tisti moški da je tam ok..

V resnici je bil zelo razočaran.. In verjetno bo se kdo najdu ki bo šel po njegovi poti, pa bo šel mi, kampa..

Se opravičujem da smetim temo... :(

 

pohvaljen  :notworthy: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, pa vam je ratal!

Zmest mene še bolj, kot sem že - zaradi pozne ure, da ne bo pomote.

In kaj naj zdaj? Do Kirgizije sem pripisal in objavil, zdaj pa človek ne ve, a naj kar tam nadaljuje, naj odlsej na prvo stran naprej piše, ali naj grem v podlistek Alana Forda poste limat.

Eh nič - bom jutri mogoče naprej razmišljal.

 

Zdaj grem spat. Čau.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!