Skoči na vsebino

Pokanje iz avspuha


tunned

Priporočene objave

Ce tega ne ves, si me pa RES razocaral ...

Daj ne ga srat zaradi pokanja iz izpuha ni še NOBENMU ventil crknu kvečjem auspuh raztrga !

Ps; govora je SAMO o mešanici goriva in zraka v prostem teku in ko odvzameš gas pri vplinjačih  ! ! ne pa o mešanici goriva in zraka s katero naj bi delovala mašina, ki je pri vseh motorjih fabriško nastavljena na 1l goriva 9-11 kubikov zraka odvisno od EU normen in kompresijskega razmerja ! in nepozabi vsak navaden vplinjač ima 3 sisteme;

1.) sistem za prosti tek,ki je nastavljiv z vijakom za prosti tek dodaš ali  in odvzemeš obogateno mešanico goriva+zraka

2.) glavni sistem,ki se naj NEBI nastavljal (fabriška nastavitev )višina goriva v vplinjaču,veličina glavne dize in višina igle

3.) in pospeševalni sistem

Sem ti na voljo za nadaljno obrazložitev,da neboš nad menoj razočaran !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ne ga srat zaradi pokanja iz izpuha ni še NOBENMU ventil crknu kvečjem auspuh raztrga !

2.) glavni sistem,ki se naj NEBI nastavljal (fabriška nastavitev )višina goriva v vplinjaču,veličina glavne dize in višina igle

Sem ti na voljo za nadaljno obrazložitev,da neboš nad menoj razočaran !

Ce mal poklja, nc hudga, ce pa fejst poka al pa seka, si pa lahko na netu preberemo nemalo problemov uporabnikov z ventili.

No vids, napisal si "Naj se nebi" razstavljal ... Jst sm sam to pocel, pa sm laik. Predvsem zato, ker v servisnih navodilih pise da je potrebno preverit in nastavit visino plovca. Prestavil sem tud iglo na originalno pozicijo in je zacel sekat cez auspuh ko sem spustil gas pri visokih obratih. Iglo sem dvignil za eno zarezo un stvar je zginla.

Lepo od tebe da si pripravljen razlozit nevednemu narodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mal poklja, nc hudga, ce pa fejst poka al pa seka, si pa lahko na netu preberemo nemalo problemov uporabnikov z ventili.

No vids, napisal si "Naj se nebi" razstavljal ... Jst sm sam to pocel, pa sm laik. Predvsem zato, ker v servisnih navodilih pise da je potrebno preverit in nastavit visino plovca. Prestavil sem tud iglo na originalno pozicijo in je zacel sekat cez auspuh ko sem spustil gas pri visokih obratih. Iglo sem dvignil za eno zarezo un stvar je zginla.

Lepo od tebe da si pripravljen razlozit nevednemu narodu.

Pokati je nehalo ampak,če iglo dvigneš se poveča poraba goriva ! Pravo nastavitev narediš lahko samo z aparatom tako,da v predpisanem prostem teku o/min  z aparatom nsataviš CO na 3-3,5

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo, jest mam tudi takšne simptome, ko mi pri polnem odvzemu plina na višjih obratih poči iz izpuha. Poči pa takrat, ko hočem ponovno razhlo dodati plin.

Mi je kr malo moteče, saj v kakšnem ovinku pride do situacije, ko ostane ročica za plin za trenutek neodzivna, ko pa poči, pa motor lepo potegne naprej (če sem nepreviden celo malo cukne).

Mehanik mi je dejal, da bi znalo biti zaradi Leovince izpuha....kaj pa vem...

Kaj pa vi menite, kdo imel podobne težave?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ne vem, ampak mene nc ne moti, da poka....da bi mi pa kej ovink sfental pa se manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dušilc imam noter...problem je, kot sem rekel najbolj očiten, ko pri polnem plinu nahitro odvzamem plin. Takrat motor zavira, ko ga pa hočem nazaj zbudit, pa kar pogosto vseka :quad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da poka, je normalno (seveda v določenih mejah). Saj nekoliko poka tudi z originalom, a je to učinkovito zadušeno. To, da cukne pa je najbrž tudi potencirano z auspuhom in ravno tako cuka z originalom. To je tisti hec z dvovaljniki. :)

Če pa ti ne ustreza, pa še vedno daš lahko nazaj original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jest mam tudi takšne simptome, ko mi pri polnem odvzemu plina na višjih obratih poči iz izpuha. Poči pa takrat, ko hočem ponovno razhlo dodati plin.

Mi je kr malo moteče, saj v kakšnem ovinku pride do situacije, ko ostane ročica za plin za trenutek neodzivna, ko pa poči, pa motor lepo potegne naprej (če sem nepreviden celo malo cukne).

Mehanik mi je dejal, da bi znalo biti zaradi Leovince izpuha....kaj pa vem...

Kaj pa vi menite, kdo imel podobne težave?

hvala

 

Mojmu Versysu tudi vsake toliko poči iz izpuha...v db-killerjem manj kot brez...se mi zdi pa da poka še premalo :P...izpuh storm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men pri Vari včasih useka iz rorov, da vse okna zapirajo, ker mislijo, da se je začel WW3. Imam Leo Vince in brez dušilcev poka in laufa veliko bolj nemirno, kot z njimi. To je pač davek za dober zvok. Vara je pa z e-vbrizgom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlog za pokanje je lahko tudi netesnost izpušnega sistema...

 

Se pravi če odtegnem vijak na objemki bo še bolj pokalo...to je to! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če odtegnem vijak na objemki bo še bolj pokalo...to je to! :D

 

Ko odviješ stran cel lonec, pol šele poka! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da poka, je normalno (seveda v določenih mejah). Saj nekoliko poka tudi z originalom, a je to učinkovito zadušeno. To, da cukne pa je najbrž tudi potencirano z auspuhom in ravno tako cuka z originalom. To je tisti hec z dvovaljniki. :)

Če pa ti ne ustreza, pa še vedno daš lahko nazaj original.

a tebi tigrček poka? ker jst mojga nism še slišala, da bi to naredu :?

drgač pr nas kwaki z vinčetom je kdaj pa kdaj kej poču, zdej k so pa same evropske karjole pr hiši katere imata obe zamenjani mapi, pa nobedn ne poka (akrapoti vedno z db killerjem). ma pa taljanček najbolj fajn rešeno. dve mapi naloženi pa se samo preklopi med eno in drugo, če se da aftermarket auspuh.

je pa res enkrat pršu en na ride s fazerico jurja z leovince gp style k mu je non stop samo pokalo iz auspuha. sploh ni laufala mašina normalno :eek: ne vem kako se mu je sploh dalo to nonstop poslušat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tigerčku je treba samo pravilno možgane sprogramirat, pa mu da rit mir. :D

 

Jaz sem gledal mape za svojega in so na voljo glede na auspuh: serijski, TOR in športni (različni proizvajalci), potem pa so še variacije glede na to če imaš katalizator, SAI ventil in še za Brazilijo so neke druge mape, verjetno zaradi slabe kakovosti bencina. 

 

Za mojega Tigra čakam bencin pumpo, da lahko vsaj zalaufam hudiča, imam TOR izpuh, de-cat in de-SAI sem pred kratkim naredil, kabel je pripravljen za flashanje ... Da mi ne stoji brezveze v garaži, je treba še kej drugega pošraufat.  :)

 

Bom poročal če mi bo kaj vato metalo čez izpuh.  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jest mam tudi takšne simptome, ko mi pri polnem odvzemu plina na višjih obratih poči iz izpuha. Poči pa takrat, ko hočem ponovno razhlo dodati plin.

Mi je kr malo moteče, saj v kakšnem ovinku pride do situacije, ko ostane ročica za plin za trenutek neodzivna, ko pa poči, pa motor lepo potegne naprej (če sem nepreviden celo malo cukne).

Mehanik mi je dejal, da bi znalo biti zaradi Leovince izpuha....kaj pa vem...

Kaj pa vi menite, kdo imel podobne težave?

hvala

 

Na er-6 je to povsem normalno ob odvzemu plina, sploh pri kakšnih spustih, malo popoka iz izpuha.

Pri versysu z enakim motorjem, no malo predelanim, poka precej manj.

 

V izpuhu se naberejo plini in potem jih od ponovnem dodajanju malo pokuri.

 

To je tipično dirkaško pokanje.

 

pri drugi minuti lepo popoka itd. al pa 2:40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je lani zelo pokalo, še posebej, ko sem tankal hrvaški bencin.

Letos po servisu...nastavitvi ventilov, sinhronizaciji vplinjačev... in morda še čem, ne poka več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!