Skoči na vsebino

KTM EXC 300 in 450


madbiker
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Ocena/test motocikla:

KTM EXC-F 450 (2008)

Priporočene objave

Iz motorja v normalnem stanju tolko opilkov ne more priti. Vem da je to sploh ni tolažba... sam jaz še pri nobenem motorju ob menjavi olja nisem videl opilkov. A dodatne kovinske filtre (oil screens) si potegnil ven? Tisti znajo biti tudi grdo zapacani če je že ta velik filter tak... V glavnem k mehaniku in ne se vozit s tem naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze par blescic je lahko problem, tole je kar kriticna napaka. Diagnozo ti lahko postavi zgolj mehanik ki bo motor podrl. Lahko pa sam probas z magnetom. Ce je magnetno je ali menjalnik ali pa lezaji motorne gredi. Ce je aluminij je bat, pa verjetno tudi cilinder. Ce je bakren prah je spodnji ojnicni lezaj. V vsakem primeru najprej popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lih mislil napisat da ga je verjetno prejšnji lastnik dobil nazaj v reklamacijo.

Tako za info - tudi pri prodaji rabljenih stvari med fizičnimi osebami obstaja možnost vračila blaga v kolikor se kaj očitnega zamolči. Motor se seveda naprej prodaja z 'nepoškodovan' v opisu ?

@Janezs - če ti tole ni pobralo veselja se s tem športom ubadat... malo spremljaj kaj kdaj Seles rabljenega prodaja. Se da najti zelo lepe stroje za podoben denar, sam mudit se ne sme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh motorjih je nakup rabljenega vedno tombola. Dobro si uredil @Janezs jaz sem imel sreco z mojim. Sem ga ravno podrl in je samo pricakovana obraba, pa se ta je minimalna. So pa eni barabe na kvadrat. Pa igrajo se, ce se ga kdo resno loti ... Samo je vernetno tezko dokazat, da je bil seznanjen ce ni vidno in ocitno, da je sklumpan.

pred eno uro, Joker pravi:

In ta redno servisiranega prodaja naprej...

 

Ce je to isti motor potem je ta tip tezki prevarant. Sedaj, ko ve ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Jaz bi rekel da je KTMa najlažje kupit, če imaš malce posluha slišiš kakomotor laufa, glede opilkov pa vzames ven smo magnet in vdis kaj je na njem

 

Jaz bi na svoji 450 menjal verigo in nastelal ventile, Kje je najboljse nabavit material ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel da je KTMa najlažje kupit, če imaš malce posluha slišiš kakomotor laufa, glede opilkov pa vzames ven smo magnet in vdis kaj je na njem

 

Jaz bi na svoji 450 menjal verigo in nastelal ventile, Kje je najboljse nabavit material ? 

v A je boljse, bolj ugodno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Dober dan. Imam že kar nekaj izkušenj z motokrosom in nasplošno motorji me pa zanima kaj o teh exc 450 ker vsi ki so naprodaj imajo vse od 120 pa do 300 ur in zdaj nevem, in me zanima po koliko ur kaj laufajo ti motorji pri katerih urah se dela servis, če je potrebno nastavljat kaj ventile, in ob kolkem času bo treba naredit generalko. Imam pa tudi že nekaj izkušenj z šraufanjem ampak 2T motorjev in koliko sem videl tudi ni nek velik problem odpret 4T motorja samo še nisem probal in me je strah da bom iskal mehanika z motorjem v škatlah ki bo to zložil potem skupaj. In koliko so kaj cene generalke in tako dalje, bi pa ga uporabil za zdaj še bolj z cross gumami in ga nebi tiščal do konca ampak bolj rekreacijsko vožnjio po gozdnih poteh. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Marsel_00 pravi:

Dober dan. Imam že kar nekaj izkušenj z motokrosom in nasplošno motorji me pa zanima kaj o teh exc 450 ker vsi ki so naprodaj imajo vse od 120 pa do 300 ur in zdaj nevem, in me zanima po koliko ur kaj laufajo ti motorji pri katerih urah se dela servis, če je potrebno nastavljat kaj ventile, in ob kolkem času bo treba naredit generalko. Imam pa tudi že nekaj izkušenj z šraufanjem ampak 2T motorjev in koliko sem videl tudi ni nek velik problem odpret 4T motorja samo še nisem probal in me je strah da bom iskal mehanika z motorjem v škatlah ki bo to zložil potem skupaj. In koliko so kaj cene generalke in tako dalje, bi pa ga uporabil za zdaj še bolj z cross gumami in ga nebi tiščal do konca ampak bolj rekreacijsko vožnjio po gozdnih poteh. Hvala

bo kr tule prava tema za EXC450

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 8. 2019 ob 21:58, stuhec pravi:

Jaz bi rekel da je KTMa najlažje kupit, če imaš malce posluha slišiš kakomotor laufa, glede opilkov pa vzames ven smo magnet in vdis kaj je na njem

 

Jaz bi na svoji 450 menjal verigo in nastelal ventile, Kje je najboljse nabavit material ? 

v A je boljse, bolj ugodno ?

Jaz sem do zdaj vedno imel srečo na 24mx.eu imajo veliko delov pa še kakšna orodja ki ti olajšajo delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
pred 11 urami, Erikec388 pravi:

Zdravo! Zanimam me ali bi lahko registriral KTM 250 ali pa 300 pod kategorijo a2 brez blikade. Če kdo slučajno ve kolikšna moč je napisana v papirjih. lp

ba kar tule prava tema za vprašanje.

Isto lahko vprašaš tudi v drugih temah recimo vozniški izpit, vse o blokadah..za iskanje uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 11. 2020 ob 22:40, Erikec388 pravi:

Zdravo! Zanimam me ali bi lahko registriral KTM 250 ali pa 300 pod kategorijo a2 brez blikade. Če kdo slučajno ve kolikšna moč je napisana v papirjih. lp

250 4t, 11 kW....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, HyperJack pravi:

250 4t, 11 kW....

zanimalo me je glede dvotaktov haha

 

Zdravo! Zanimam me ali bi lahko registriral KTM 250 2t ali pa 300 2t pod kategorijo a2 brez blokade. Če kdo slučajno ve kolikšna moč je napisana v papirjih. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 11. 2020 ob 18:13, Erikec388 pravi:

zanimalo me je glede dvotaktov haha

 

Zdravo! Zanimam me ali bi lahko registriral KTM 250 2t ali pa 300 2t pod kategorijo a2 brez blokade. Če kdo slučajno ve kolikšna moč je napisana v papirjih. lp

Moja 300 ima pisanih 6kW ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!