Skoči na vsebino

Piaggio Ciao/Bravo


MotoRossi

Priporočene objave

jes ga mam 3 tedne in sem cisto navdusen nad njim.  Zakaj pa to??? 

 

Če nimaš kaj bol pametnega za napisat raje pisi na fb :)

 

Če ma pa kdo resitev pa na dan z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet jaz :(   včeraj sva se z tamalim normalno vozil z ciaotom-grillo z variomatom, danes je pa težava ko sem ga hotel vžgati ni zalaufal. Problem je da ko vrtim pedala nakar pritisnem ročko za dekompresijo ni nobenga efekta??? kaj bi to bilo??? je pa zajla cela skratka vse sem pogledal in je ok videt.

 

Fantje hvala za odgovore

Kompresija je? Iskro ma?

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ma, samo ne naredi da bi pedala bila trša da bi zaverglal. Vse normaln.

 

 

Zate BREZ TALENTA pa jes sem kupu "bajk" za do dubrovnika pa nazaj, ti si pa za tak dnar dobu  bunke da nebo preveč opraskan k boš Milko najdu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi nima kompresije. Mal poglej po netu kako delujejo motorji z notranjim izgorevanjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dan sem ga pa zrihtal sem si vzel mal časa. Če bo komu pomagal ko bo imel podobno težavo. Skratka motor je delal normaln potem pa ni hotel zalaufat. Vse zgleda normaln samo na pedalih čutš, da ni začel težje verglat. Ko sem vse podrl in nazaj skupaj dal še vedno ni bilo efekta. Potem so mi pa padli v oči valjčki da se dajo kontra obrnt. Sem si rekel da nimam kj zaj.... in sem obrnil. V upanju na štart zagonim in pritisne dekompresijo in zalaufa v trenutku JUPI jutr bo luštn  Prejšni "mehankar" je moral mal zaj..... Imam pa 8*valjčke eni pa kao 4 kose. Tako je na tele povezavi 

 mogoče kdo ve kaka je razlika??? 

 

Skratka sedaj verglne v pol obrata :) skor kot kurbl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, imam moped Piaggio Bravo in ga po vžigu cca ene 15 sekundah nekaj zmatra in crkne, če ne dam malo gasa. Sumim da ima to veze kej s predvžigom ampak o motorjih vem bolj malo tako da me zanima, če mi lahko nekdo razloži kako se to nastavi da motor ne ugasne, če mu ne dovedeš gasa. 
Lp. Vasja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam moped Piaggio Bravo in ga po vžigu cca ene 15 sekundah nekaj zmatra in crkne, če ne dam malo gasa. Sumim da ima to veze kej s predvžigom ampak o motorjih vem bolj malo tako da me zanima, če mi lahko nekdo razloži kako se to nastavi da motor ne ugasne, če mu ne dovedeš gasa. 

Lp. Vasja

Dej mu štandgasa malo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa to naštima? 

Najbolje na servisu,samo kot napako opisuješ je verjetno nekaj narobe z hladnim zagonom.Ta motor nepoznam,če ima že elektronski vbrizg bi bilo lahko defektno samo tipalo temperature za hladni zagon in ti neobogati zmesi goriva in zraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje na servisu,samo kot napako opisuješ je verjetno nekaj narobe z hladnim zagonom.Ta motor nepoznam,če ima že elektronski vbrizg bi bilo lahko defektno samo tipalo temperature za hladni zagon in ti neobogati zmesi goriva in zraka.

Nevem kak se kej nastima, vem sam da morem eno rocko tiscat ko ga gonim, mensezdi da dekompresor, pa moznost mam tut čok kliknt da se lazi zakurbla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Živijo !

Star sem 14 let in odločil sem se da bi si kupil moped Piaggio Ciao za vožnjo po vasi. Mopeda ne bi uporabljal za norenje ali ga predeloval. Ogledana imam dva oglasa na bolhi (http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-1306059817.html?aclct=1471361622&kw=piaggio+ciaohttp://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-z-dokumenti-1305906751.html?aclct=1470119292&kw=piaggio+ciao). Prosim če mi lahko pomagate pri nakupu in mi date nekaj nasvetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, nejci pravi:

Živijo !

Star sem 14 let in odločil sem se da bi si kupil moped Piaggio Ciao za vožnjo po vasi. Mopeda ne bi uporabljal za norenje ali ga predeloval. Ogledana imam dva oglasa na bolhi (http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-1306059817.html?aclct=1471361622&kw=piaggio+ciaohttp://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-z-dokumenti-1305906751.html?aclct=1470119292&kw=piaggio+ciao). Prosim če mi lahko pomagate pri nakupu in mi date nekaj nasvetov.

Unga od Marjetice uzem, k ga je bl čuvala...

Pol pa babe po vasi jagat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Zivijo imam piaggio ciaota in se z njim vozim cca eno uro in pol in potem mi ga zamori in ugasne. Potem naslednji dan spet isto. Sem ocistil fergazer in za menjal zracni filter nevem kaj bi se nrdu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Imam vprašanje o motorju piaggio ciao. Ravno kar sem nabavil nov izpuh gianelli fire, športen in sem slišal, da je pametno zamenjat sesalno šobo sepravi malenkost večji dotok bencina. Po vsej verjetnosti imam trenutno šobo mire 50 zanima pa me ali jo je pametneje nadomestiti z 65 al 75 saj ce po dotok prevelik bencin ne bo izgoreval. Prosim za hiter odziv.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!