Skoči na vsebino

Piaggio Ciao/Bravo


MotoRossi

Priporočene objave

Živjo!

imam neke vrste neresni ampak moteči problem.Ko se peljem s piaggio ciaotom na ful gasu lepo pospešuje ko pride do 40 pa se zvok spremeni kod da bi se ene vrste zablokiral(blokade nima),ali je to kaj v povezavi s sklopko in jermenom ki sta v slabšem stanju.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepša hvala za odgovore! sedaj pa imam nek ne tako pomemben problem.se peljem in dam gas do konca ko pridm do 40 me kar ene vrste požre in naredi čudn zvok in ostane pri okoli 40.Nima nobene blokade.Je možno da je problem v fergazrju.imam fergazr 12-12 vse ostalo pa original.Bi bila razlika če dam nazaj gor original fergazr 12-10 z dizo 43

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

mene pa samo zanima koliko ima piaggio ciao velik tank?

hvala

Sprazni in potem izmeri bo najbolj točen podatek,ali imej en liter s seboj in ko crkne zliješ liter notri in takoj na črpalko ! ! !:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se dogaja verjetno zato, ker ga zaduši avspuff. poskusi zamenjati za športnega, boš videl da bo velika razlika.

če zamenjaš uplinjač moraš potem še filter... če želiš največ istisniti iz njega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

na zadnji gumi daj večjo jermenico pa bodo boljši pospeški - ampak tudi manjša končna hitrost

+ zamenjaj fedre v sklopki za trše

variator nabav.

drugace pa trših fedrov ne dajat not. ko boš šel v ovinek in spustil gas bo rabilo 2 leti da bo dobilo obrate skratka original daj

z večjo dizo dobiš 1kmh. original je 49 paše pa tudi 51 na original mašino. daj še L bat noter

in zadeva mora letet 50km/h

usaj meni je.

Zdaj odvisno koliko si pripravljen dati za predelavo mašine...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Živjo :)

sem nov na forumu, nisem vedel kam naj uvrstim to temo, pa sem jo kar v to kategorijo, ki ji je najbolj podobna :)

In sicer, zanimam se za nakum mopeda piaggio ciao, rabil bi ga za vožnjo na šiht.

pa me zanima če imate kakšen predlog katerega in kje kupiti.

Ali so v italiji kaj cenejši, ali so približno ista cena kot v sloveniji.

aja pa še nekej, poznam nekoga k jih pripelje iz italije iz nekakšnega smetišča al neki, po zelo ugodni ceni, za nekaj evrov. to smetišče naj bi se nahajalo nekje zelo blizu slovenski-italijanske meje na italianski strani. če mogoče kdo ve kje je to, bi bil zelo hvaležen če mi pove. :)

najlepša hvala in lep pozdrav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Jaz poznam nekoga,ki jih uvaža iz Italije,toda on pozna ljudi in je z njimi zmenjen.Ko jih uvozi, jih tudi sam pripravi in kje kaj pošraufa če je potrebno.Od njega jih zelo veliko kupuje,saj prodaja ciaote ugodno in dobro ohranjene.Ime mu je Vili in živi v Župančičevi jami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem,

imam sledeč problem:

zjutraj, ko grem na šiht rabim cca 5-10 minut da vžgem ciaota približno 30krat moram zakurbljat. potem po 8h urah pred šihtom motor vžge v prvo brez problema...

motor sicer stoji zunaj, ampak je pokrit s pregrinjalom.

se pa pod mašino nabere nekaj kapljic bencina...

zjutraj najprej odkolesarim motor 50 metro stran, da ne kurbljam pod oknom.

ima kdo kako idejo?

Hvala in Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Lahko, da je problem v kondenzatorju,saj kakor jaz vem, da različno veliko iskro.Če je motor celo noč zunaj se hudo shladi,zato potrebuje večjo iskro,da vžge zjutraj.Ko pa stoji zunaj,ko si ti na šihtu je toplo in se ne shladi in ne vem kakšna iskra ni potrebna.To je samo ena od možnosti.Glede kaplic bencina sem imel jaz isto težavo.V eni noči mi je 2.5 litra v kleti na tla spustiu.Menjal sem cevko, ki vodi v fergazer.Aja pa dobro poglej,če je šrauf,ki povezuje fergazer s cevko bencina dobro zategnjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem ga imel na šihtu v garaži, kjer je malo hladneje, in je spet malo zajebaval... sm ne tuk kot zjutraj.

ga bo treba mal na servis pelat. poznate koga, ki bi to za zmerno ceno porihtal?

pa jermen se od znotraj malo trga, če se pretrga se lahko še kaj drugega pokvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam odličnega serviserja.Res bi bilo možno,da je slab kondenzator saj ni bil v takem mrazu kot ponoči.

Jaz hodim k prijaznemu starejšemu gospodu,ki je prijazen in ne računa veliko.Živi tam blizu LJ gradu.

Tu je številka

041 676 457.Pokliči in vprašaj za točen naslov in poglej na google maps.Upam,da sem bil v pomoč.

PS: sporoči kako je kaj šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločam se za nakup mopeda piaggio ciao, malo starejši letnik kkšne 25 let star nevem '78 letnik nekje pomojm(luč na zadnjem bl.), drugače pa ko nov,prva barva, res zlo lep,iz italije pred kratkim prpeljan(v padovi en sejem), pelje lepo use. sicer nima variomata sam sej nism tolk težek (14 let, 51 kg :D ). zanima me če je ful narobe ko mopeda "dokonca" naženeš(daš gas" ga mal duši,al k da nima tolk moči, da je mal švoh? pa kupujem pri gospodu viliju iz župančičeve jame. a je on uredu(kokr berem je)? pa še to. odločitev je med omenjenim ciaotom,tomos flexerjem in tomosovim classic xl 25. Vaše mnenje,ker je bolši,bolj zanesljiv, nič nebom predelav delav? predvsem me skrbi da bi se tale piaggio kvaru dost, kkšne rezerve dele iskat, da bi zaribou,ker dost jih baje..

no ugl. hvala že vnaprej

Klemen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :D bom na krajše napisal pa v pravilni slovenščini :P :

odločam se za nakup mopeda. Razmišlal sem o tomos flexerju, tomos classic-u 25 xl in piaggio ciao-tu. Glede piaggio ciaota sem enega gledal pri gospodu viliju iz župančičeve jame,ki ga veliko hvalijo na forumih. Me zanima če so njegovi mopedi res v redu (da ne crknejo po nevem 2 dneh, 1 tednu, 1 letu). Pri njem sem gledal enega belega ciaota, ki je starejši letnik. Na zunaj izgleda kot nov, ima vse originalno (baje), prva barva. Pelje se uredu, vendar ko "daš gas do konca" ga malo "duši", kot da mu zmankuje moči. Vžgal je v drugo, baje je dosti časa stal v italiji nekje, kupljen pa je bil na sejmu v padovi. Je kaj narobe glede tega da je "mal švoh" če gas skoraj do konca stisneš?

Ker je zelo lep edino to me skrbi.

Skrbi me tudi da ni kaj uničen, da se ne bo pokvaril po npr. parih dneh, po pol leta ali po 1 letu, ker bi bilo lepo da bi mi moped čim dlje služil ( vozil ga bom pretežno po centru mesta). Sploh ker je starejši letnik, a je to kej narobe? Ali se starejši letniki bolj kvarijo?

Pa še to : ali priporočate ciaota ali tomos classica(skoraj enak flexerju, enaka mašina)?

Lp

klemen

zdej uredu? Use razumemo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo že pri viliju, jaz pri njem nameravam kupiti enega zelo lepo ohranjenega piaggio ciaota, starejši letnik. Problem je, vsaj koliko sem jaz vilija razumel, da moped nima konketnih dokumentov(tiste zelene italjanske prometne). Rekel je da bo (če ga kupim, 280€ drgač) naredil kupo-prodajno pogodbo, vanjo naj bi vključil tudi tistega italjana, (iz padove), ki mu ga je prodal. Zdaj me zanima, bo do dokazovalo policiji moje lastništvo(da ni ukraden)?? Bi se dalo preveriti ali je moped ukraden? Kje imajo pa vtisnjeno serijsko št. da pogledam? Se da dobiti te dokumente?

Prosim res NUJNO***:)

lp

ciaoitalija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto net je pomojem dober kraj za iskanje ciaotov... če smo že pri njih.. na obali jih je poln kufer.. koper in izola še posebej..

Popravljeno . Popravil Tea Cah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :D bom na krajše napisal pa v pravilni slovenščini :P :

odločam se za nakup mopeda. Razmišlal sem o tomos flexerju, tomos classic-u 25 xl in piaggio ciao-tu. Glede piaggio ciaota sem enega gledal pri gospodu viliju iz župančičeve jame,ki ga veliko hvalijo na forumih. Me zanima če so njegovi mopedi res v redu (da ne crknejo po nevem 2 dneh, 1 tednu, 1 letu). Pri njem sem gledal enega belega ciaota, ki je starejši letnik. Na zunaj izgleda kot nov, ima vse originalno (baje), prva barva. Pelje se uredu, vendar ko "daš gas do konca" ga malo "duši", kot da mu zmankuje moči. Vžgal je v drugo, baje je dosti časa stal v italiji nekje, kupljen pa je bil na sejmu v padovi. Je kaj narobe glede tega da je "mal švoh" če gas skoraj do konca stisneš?

Ker je zelo lep edino to me skrbi.

Skrbi me tudi da ni kaj uničen, da se ne bo pokvaril po npr. parih dneh, po pol leta ali po 1 letu, ker bi bilo lepo da bi mi moped čim dlje služil ( vozil ga bom pretežno po centru mesta). Sploh ker je starejši letnik, a je to kej narobe? Ali se starejši letniki bolj kvarijo?

Pa še to : ali priporočate ciaota ali tomos classica(skoraj enak flexerju, enaka mašina)?

Lp

klemen

zdej uredu? Use razumemo? :D

Kupi flexerja logično =) js nemaram teh piaggio ponijeu :S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah tomos sj jst sm tud ful privrženc tomosa, sam nevem nekak mi je tale piaggio ciao ušeč :D morda ti veš kaj v zvezi z mojim uprašanjem? (glede prometne, dušenja itd? :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah tomos sj jst sm tud ful privrženc tomosa, sam nevem nekak mi je tale piaggio ciao ušeč :D morda ti veš kaj v zvezi z mojim uprašanjem? (glede prometne, dušenja itd? :) )

Ne bi vedu glede tega dušenja...Zato pa pravim da kupi tomos flexer(ga mam js tud) in maš use, noebenih zajebancij :D Pa še dele boš ful lažji dubu k za tega ciaota.No, odločitev je tvoja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da je bil kondenzator vredu... menjali smo pipico, malo je mašino popucal, jermen nov, blažilce na prvem kolesu....

nekaj z dotokom goriva ni bilo vredu, mogoče je blo kje malo zapacano...

zdej motor vžge v prvo kot urca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Živjo :)

sem nov na forumu, nisem vedel kam naj uvrstim to temo, pa sem jo kar v to kategorijo, ki ji je najbolj podobna :)

In sicer, zanimam se za nakum mopeda piaggio ciao, rabil bi ga za vožnjo na šiht.

pa me zanima če imate kakšen predlog katerega in kje kupiti.

Ali so v italiji kaj cenejši, ali so približno ista cena kot v sloveniji.

aja pa še nekej, poznam nekoga k jih pripelje iz italije iz nekakšnega smetišča al neki, po zelo ugodni ceni, za nekaj evrov. to smetišče naj bi se nahajalo nekje zelo blizu slovenski-italijanske meje na italianski strani. če mogoče kdo ve kje je to, bi bil zelo hvaležen če mi pove. :)

najlepša hvala in lep pozdrav :)

Sploh ne kupt to sranje =) raj kup tomosa in maš mer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!