Skoči na vsebino

Piaggio Ciao/Bravo


MotoRossi

Priporočene objave

Zdravo!

Včeraj sem kupil motor in je delal kot urca,vozil sem se cc 2h lepo počasi pa z pauzami. Danes pridem vžge v prvo se odpeljem cc. 3KM počasi da se motor ogreje in kar naenkrat crkne pa nekaj zaropota. Dam pokrov dol tam kje je sklopka in je padel dol tak kovinski obroč,ki je priterjen z matico na sklopko. Dobro se pripeljem domov našraufam tisto nazaj gor in probam spet užgati vendar motor ni več užgal. Pregledam svečko in zamenjam z novo (75) in iskro ima vendar ne zelo močno. Pregledam če bencin teče in če pride do frgazerja pride vse lepo in prav!! Kaj bi lahko bilo? Kasneje še bom očistil fergazr ter filter in potem poročam dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem !! :D

No bom kar začeu. Js sm si kupil "nov motor " piaggio ciao in sicer letnik 95 :D ko sem se vozil po cesti je nekaj 3x poknilo ko sem pritisnil na gas. Motor vžge samo če goniš ko pa nehaš ugasne. Probal sem zamenjati tudi svečko a spet ni šlo. Pozneje sem poskušal še z chokom in spet ne. A ve kdo kaj je problem ? :blush:

HAVLA :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Oj, moj mulc ima ima moped Ciao PX (letnik 79 brez variomata) pa mu jermen počasi popušča. Jermen je precej star, napet je do konca, kakor se sploh še da, pa še vedno rahlo drsi. Imam servisni pripočnik za moped, pa nikjer ni dimenzij originalnega jermena. A morda kdo ve, kakšne so dimenzije klinastega jermena zanj. Na internetu sem našel en kup ebay ponudb brez dimenzij. Pa samo nekaj referenc, a žal vsaka malo drugačna (9,5 x 960, 9,5 x 940, 10 x 930, .... ). A ima kdo kakšno informacijo o tem iz prve roke?

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima ce bi se dalo na ciaota namontirat izpuh od tastarih tomosov, tist dolg, kromiran, od frcotov, ali pa tisti laser, ki izgleda tako kot od frcotov? je to mozno? effect na motor? a bi uredu zgledal? :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

HALO SEM NOU

ma kdo iz slovenije kak piaggio ciao za prodat da ni originalen in da da za 200 250 ga kupem hvala

ja in še mam en piagio ciao in ve kdo kje se da kupit kose lp tine :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo imam en problem pri mojem piaggio ciaotu. Ko ga probam vžgat noče pa čeprav svečka daje iskro in tud fergazar je spucan (diza spihana). Kaj je lahko še narobe?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo imam en problem pri mojem piaggio ciaotu. Ko ga probam vžgat noče pa čeprav svečka daje iskro in tud fergazar je spucan (diza spihana). Kaj je lahko še narobe?

hvala

A bencin pride v cilinder? Jaz sem imel pri svojem Zipu problem, če je stal več kot en dan ni hotel vžgat, ker podtlačna pipca ni dobro delala. Špricni nekaj becina direkt v cilinder in probaj, če bo vžgal....pri meni je to delovalo :)

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bencin pride v cilinder ker je bla svečka vsakič k sm jo pogledou mokra ("zalita"). Bom pa probou še tvoj nasvet pa da vidmo :D. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj se slucajno komu sanja kaj je lahko narobe ce ciao vzge samo ko ga na pouno zagonim in gas drzim do konca odprt in dela vse do takrat ko gas zaprem do polovice potem crkne (tud ce dam spet do konca gas). Svecka daje iskro bencin dobi (ker ce motor ne vzge je svecka mokra). Kaj bi lahko bilo narobe? Diza je spucana! Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj se slucajno komu sanja kaj je lahko narobe ce ciao vzge samo ko ga na pouno zagonim in gas drzim do konca odprt in dela vse do takrat ko gas zaprem do polovice potem crkne (tud ce dam spet do konca gas). Svecka daje iskro bencin dobi (ker ce motor ne vzge je svecka mokra). Kaj bi lahko bilo narobe? Diza je spucana! Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj se slucajno komu sanja kaj je lahko narobe ce ciao vzge samo ko ga na pouno zagonim in gas drzim do konca odprt in dela vse do takrat ko gas zaprem do polovice potem crkne (tud ce dam spet do konca gas). Svecka daje iskro bencin dobi (ker ce motor ne vzge je svecka mokra). Kaj bi lahko bilo narobe? Diza je spucana! Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se kot, da ne dobi dovolj zraka. Poglej kakšen je zračni filter oz. če so vsi kanali čisti. Poizkusi nastavit vijak za zrak, mogoče je preveč zaprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probal sem brez zracnega filtra. Dal sem pa dol tudi cilinder in spucal vse dovodne kanale zraka in bencina tko da je vse cisto. Kje pa se nastavlja zrak? Kje naj bi bil ta vijak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrak se najstavlja na vplinjaču....je pa take zlate oz. medeninaste barve. Lociran je pa nekje tako, da se zdraven pride z izvijačem. Ponavadi je bližini tistega s katerim se nastavlja prosti tek pod katerim je vzmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej izpuh da ni zamašen. da kje ne vleče fovš lufta,... Je diza v vplinjaču original? Ciaoti ponavadi nimajo vijaka za nastavljanje zraka/bencina.

Drugač pa jst med drugim šravfam tele zadeve, tko, da če ti ne uspe jo lahko pripelješ do mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj se poigrat s fergazerčkom...preveri, če ti se ročka za čok kje ne zatika, ti ga izkljaplja, zračni filter, če je umazan, preveri tesnost cevk, odvij dva (tri) vijaka na fergazerju, nežno ga dvigni, preveri, če se vzmet, ploščica,...kje ne zatika, dvigni prosti tek, vse lepo spihi...po moje je nekje z dovodom zraka/mešance nekaj narobe...

Jest imam doma dva in na vsakem drugače nastavljen prosti tek, en dela na minimum obratov, da že kar kašlja, drugi pa skor na ful, se v mirovanju na stojalu zadnja guma ornk vrtri, če ne crkne...

imel sem pa tudi problem, ker na enemu ni bilo zračnega filtra (dve okrogli mrežici in vmes pena, sem potem sam nekaj ščaral in je potem začel normalno vlečt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kar snel avspuh dizo (originalno) spucal pregledal plovcek in vse deluje normalno. Mi je pa nekdo rekel da so mi sli semeringi na glavni gredi. Je to sploh mozno? se je komu to ze naredilo?

hvala za vse odgovore :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

živjo zanima me če ima kdo komplet cilinder + bat za ciaota. Pri meni je počil in izgublja kompresijo. Cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Imam problem s sprednjim kolesom oz vilicami, še sam ne vem.. Uglaunm, kolo se mi je še pred mescom s časom vedno nagnilo na desno stran(kjer je bremza), v levo pa samo če je bil udarec pod tem kotom.

ker je bilo moteče sem raztavil federčke in kolo dal dol, ležaji fedrov so bili zelo zarjeveli, zato sem jih dobro podmazal (zdej je verjetno že spet isto). Občutek sem imel da je stanje malo boljše - kolo se ni tako hitro nagnilo v stran, a se mi je čez nekaj časa razrahlal vijakec ki drži desni fedr(pri bremzi), dobro da sem upazil saj bi zaradi vibracij v kratkem odletel skupaj z mano. Sem ga enostavno zategnil nazaj, a od takrat lahko kolo ročno nagnem v levo in desno(v desno-proti bremzi gre še zmeraj lažje in tudi ko zabremzam na sprednjo ga potegne rahlo v desno).

 

!tudi če je kolo postrani se vseeno vrti naravnost!

 

Uglaunm, a je komu jasno?? bi bilo treba zamenjat cele vilce? ali samo sistem fedrov ali ležaje?

 

..prilagam še slike ležajev(oba sta v istem stanju) in sliko kako zgleda kolo ko se nagne na stran

 

Prosim odgovore

Lp

post-40551-0-59883000-1362059908_thumb.jpg

post-40551-0-01856600-1362059951_thumb.jpg

post-40551-0-30407500-1362060090_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usut ležaj v kolesu? 

 

mislim da s kolesom in njegovo osjo ni nič narobe.. tudi ko je sprednje kolo v zraku se neprestano vrti gor pa dol.. to jemlem kot "dobro podmazano"

 

mora bit nekaj z vilicami oz. "vzmetnim sistemom"

 

ps. podobno ima moj frend, ampak se mora furat ceu dan preden se vidi da se je kolo malo nagnilo..

 

 

 

help please!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!