Skoči na vsebino

Suzuki GSXR 750


mik

Priporočene objave

Z Motulom ali pa Silkolene - Fuchs (osebno sem tega uporabljal pri Suzi) 10-40 100% sintetiko nimaš kaj zgrešit.

15-50 olje je bolj primeren za motorje, ki se ne vrtijo toliko v obrate :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sem glih od Čarmana s servisa pa sm mu reku da bi dal not 300v, pa mi je odsvetoval.pol sm dal 5100-10/40 baje je bolše za sklopko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če imam točne podatke (beri: če so podatki na eni ITA strani točni), bo oblika novega GSX-R 600, enaka tudi za 750-ko.

:photo:

post-6668-1191061188_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam točne podatke (beri: če so podatki na eni ITA strani točni), bo oblika novega GSX-R 600, enaka tudi za 750-ko.

:photo:

post-6668-1191061188_thumb.jpg

... kot je tudi vedno bila :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni;

potrebujem pomoč pri mojem motorju (Suzuki GSX-R 750 K1)

Dogaja se, da včasih ne dosega max. obratov, torej gre do 8000 obr. in se ustavi obratomer, že do samih 8000 obr. ga duši, nekaj mu ne da moči.

PRIMER:

Ga vžgem,segrejem in se odpeljem-ne gre kot bi moral. Ustavim se v gostilni, spijem kavo slišim pok v motoju,po kavi se odpeljem-motor gre normalno.

Je možno, da se dogaja kaj zvbrizgom goriva, je možno da je kakšen rele....

PROSIM ZA POMOČ!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni;

potrebujem pomoč pri mojem motorju (Suzuki GSX-R 750 K1)

Dogaja se, da včasih ne dosega max. obratov, torej gre do 8000 obr. in se ustavi obratomer, že do samih 8000 obr. ga duši, nekaj mu ne da moči.

PRIMER:

Ga vžgem,segrejem in se odpeljem-ne gre kot bi moral. Ustavim se v gostilni, spijem kavo slišim pok v motoju,po kavi se odpeljem-motor gre normalno.

Je možno, da se dogaja kaj zvbrizgom goriva, je možno da je kakšen rele....

PROSIM ZA POMOČ!

LP

Pol se pa vedno odpelji prej na kavo... :naughty:

Hec, nebi vedu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pa vedno odpelji prej na kavo... :naughty:

Hec, nebi vedu...

Ja smešno ne, samo je pa resnično. Kot bi se kaj zaštekalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti trokira na višjih obratih, pa kdaj kej poč so lahko svečke za zamenat

ne ne-ne trokira ampak kot da mu nekaj ne bi dalo moči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne-ne trokira ampak kot da mu nekaj ne bi dalo moči!

:hmm: to bo delo za mehanika,pa še za kavo mu boš moral dat :whistle: pol bo pa laufalo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: to bo delo za mehanika,pa še za kavo mu boš moral dat :whistle: pol bo pa laufalo. :OK:

:worship: :worship: :worship: ja OK-pa pozna kdo kakšnega dobrega mehanika, pa ki te ne vžge po žepu že ko prideš do delavnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: ja OK-pa pozna kdo kakšnega dobrega mehanika, pa ki te ne vžge po žepu že ko prideš do delavnice.

Marsikarerega,ki sam šraufa bi bilo potrebno vžgati po ušesih že pred delavnoco :nono: ,predno motor odpelje pa po žepu. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojemu Gixxerju K4 750 je v okvari 6. prestava.. Ko premenjaš in dodaš malo plina skoči ven in samo preskakuje in ruži.. Danes sem se lotil šraufanja, snel oklepe, tank, v naslednjih dneh bom pa snel mašino in jo odprl.. Je že kdo imel tak problem ali delal kaj podobnega?

Kakšen nasvet mogoče na kaj biti pozoren pri odpiranju motorja in kje točno naj bi bila napaka?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je požrt zobnik 6.prestave ? Najbolje pa bi bilo da pred odpiranjem mašine vprašaš kakšen suzuki servis za mnenje.

Popravljeno . Popravil DejaVu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako ja.. Ampak moje motorje servisira samo ena oseba, jaz, torej servis odpade :D

Saj sem dobil par namigov že na enem ameriškem forumu, pa raje vprašam še tu, mogoče je kdo imel ta primer, glede na to, da je tale 6. nekakšna hiba GSX-Rjev 750 K4 in K5.. Drugače pa američani pravijo, da je potrebno zamenjat zobnik 6 prestave in gonilni zobnik 4 oz 5.. Torej 2 nova zobnika in naj bi stvar špilala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojemu Gixxerju K4 750 je v okvari 6. prestava.. Ko premenjaš in dodaš malo plina skoči ven in samo preskakuje in ruži.. Danes sem se lotil šraufanja, snel oklepe, tank, v naslednjih dneh bom pa snel mašino in jo odprl.. Je že kdo imel tak problem ali delal kaj podobnega?

Kakšen nasvet mogoče na kaj biti pozoren pri odpiranju motorja in kje točno naj bi bila napaka?

LP

Tole je pa kar problem. A na testni vožnji pred nakupom pa nisi opazil te hibe?

Za začetek za vsak slučaj poglej zvezdo od menjalnika, zadaj za sklopko.

Iz izkušenj na drugih motorjih so pa verjetno požrti "gear dogs" oz. stranski zobje od zobnikov menjalnika in se vedno menjajo v paru oz. oba zobnika, ki se vključita pri določeni prestavi. Ob predpostavki, da so vilice in "prestavni boben" v redu.

Načeloma to ni nek hud strošek ali težka okvara, je pa ogromno dela s podiranjem takega agregata in strošek s tesnili. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem motor kupil sem za to hibo vedel, je bila tudi cena temu primerno nižja..

In ker ne bom prvič šraufal, se mi ni zdel to nek problem, ki bi me odvrnil od drugače solidnega motorja :)

S požrtimi stranskimi zobmi imam tudi jaz izkušnje, pri Hyosungu 2x.. Ampak tam jih je polomilo in prestave sploh ni bilo.. Tu pa prestava je, le da prime samo ko je obremenitev res minimalna, npr. po klancu navzdol z rahlim gasom, ali pa po ravnini mogoče s 5% plina max.. Potem pa "skoči iz" prestave in samo še ruži. Lahko da so tudi tu krivi tile zobje, le da niso celi polomljeni ampak samo deloma..

Bom pa seveda prečekiral tudi zvezdo, itak bom snemal sklopko in košaro, da bom lahko snel spodnji del mašine, oziroma menjalnik.. Čeprav mislim, da tu ne bo problema, težava je pomojem kar v samem menjalniku, zna biti, da sta tista dva zobnika kot so rekli fantje iz USA.. No kakorkoli že, hvala za nasvet..

Poročam kakšno je stanje, ko odšraufam menjalnik.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojemu Gixxerju K4 750 je v okvari 6. prestava.. Ko premenjaš in dodaš malo plina skoči ven in samo preskakuje in ruži.. Danes sem se lotil šraufanja, snel oklepe, tank, v naslednjih dneh bom pa snel mašino in jo odprl.. Je že kdo imel tak problem ali delal kaj podobnega?

Kakšen nasvet mogoče na kaj biti pozoren pri odpiranju motorja in kje točno naj bi bila napaka?

LP

Tako nekako ja.. Ampak moje motorje servisira samo ena oseba, jaz, torej servis odpade :D

Saj sem dobil par namigov že na enem ameriškem forumu, pa raje vprašam še tu, mogoče je kdo imel ta primer, glede na to, da je tale 6. nekakšna hiba GSX-Rjev 750 K4 in K5.. Drugače pa američani pravijo, da je potrebno zamenjat zobnik 6 prestave in gonilni zobnik 4 oz 5.. Torej 2 nova zobnika in naj bi stvar špilala..

No, da malo poročam, če bo še kdo kdaj imel kakšne podobne težave :) Izkazalo se je, da je bila diagnoza iz gixxer.com kar točna.

Danes sva s condorjem vse razdrla in prišla do ugotovitve, da so fuč zobčki pri dveh zobnikih, zato je metalo iz prestave, ko se je vse skupaj izpostavilo obremenitvi.

post-1190-1202159483_thumb.jpg

post-1190-1202159506_thumb.jpg

post-1190-1202159565_thumb.jpg

post-1190-1202159594_thumb.jpg

Potrebno je bilo sicer tudi malo improvizirat, predvsem zato ker je za nekatera opravila predvideno "special tools", ki ga seveda nimam :D Ampak je šlo in če bo vse po sreči, bodo konec tedna novi zobniki že v mašini :OK:

Pa še enkrat hvala condorju za pomoč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi ti naredil spodobne fotke, potem pa še nam ne-strojnikom 'narisal', kaj je fuč?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi ti naredil spodobne fotke, potem pa še nam ne-strojnikom 'narisal', kaj je fuč?

D.

To so ble narjene bl na hitro, bova poslikala bl konkretno zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!