Skoči na vsebino

Prometna pravila in navade, doma in v tujini


motom

Priporočene objave

Kako pa je z glasni izpuhom v franciji, španiji, portugalskem? so tako kot avstrijci da merijo glasnost?

 

Za svico vem, da cez vikende radi posiljajo modificirane avtomobile na izredni tehnicni pregled. Ker potem lokalni casopisi objavljajo slike spuscenih avtov nalozenih na pajka. Tako da verjetno motorje tudi. Nemski policaji imajo s sabo merilce glasnosti.  Po lastnem obcutku bi rekel, da so franzcozi precej bolj predatni kot se njim na sposno predpisuje, tako da znajo narediti isto. V vseh teh drzavah, ce te ustavijo in ugotovijo, da tvoje vozilo ni tehnicno ustezno bos imel visoke stroske potem z transportom motorja, ker te ne bodo pustili voziti naprej.

Kolikor vem sta spanija in portugalska precej relaksirani glede tega, na splosno je v spaniji podoben odnos policajev do motoristov kot v italiji. Mogoce malo poguglaj na angleske forume, oni se radi razpisejo o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Mene je pa fino pofotkal stacionarc v Bosni, kakšne sankcije lahko pričakujem? Hitrost je bila kakšnih 90km/h v naselju. :blush: Slikal pa me je ene 2x odzadaj in enkrat ali dvakrat od spredaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Mene je pa fino pofotkal stacionarc v Bosni, kakšne sankcije lahko pričakujem? Hitrost je bila kakšnih 90km/h v naselju. :blush: Slikal pa me je ene 2x odzadaj in enkrat ali dvakrat od spredaj.

Pozabi, nič bat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dodajam še malo o Švici:

 

- prekoračitev 1-5 km/h 40 CHF, v naselju ali izven,

- prekoračitev 6-10 km/h 120 CHF v naselju, 100 izven

- višjih prekoračitev si pa raje ne privoščite, ker je že seštevek teh malih kaj hitro (pre)visok.

- stacionarnih radarjev je res veliko in četudi vas navigacija opozarja nanje, potem zgrešite tiste premične (stojijo na enem mestu teden ali več)

- motilci radarjev, detektorji in tudi navigacija z opozorilom za radarje so prepovedani. Sam sem uporabljal navadnega Garmina na nosilcu balance, v torbi pa sem imel telefon s Sygicom (in ugasnjen display) in navigacijo z opozorili poslušal preko bluetooth na slušalke Scala rider. Kakorkoli, policaj ima pravico preveriti tudi telefon...

- kolikor sem razumel, je omejitev že pred naseljem npr. 60 veljala tudi v naselju do preklica. Omejitev 50 je veljala za celotno naselje, če je bila na isti štangi kot ime naselja. Se pravi, so omejitve dokaj enostavne, držiš se tabel.

- plačilo kazni pride na vrsto ob izstopu iz države, če te na meji ustavijo, lahko pa pride tudi po pošti. Menda plačilo ni obvezno, če se ne nameravate vrniti v Švico vsaj 3 leta. Je pa sestrična pred leti doživela zaradi prekoračitve 20+ v Švici, kar obisk Interpola na domu (v Nemčiji). Izmazala se je, da želi videti originalno slikco, ker se na kopiji ni dalo razločiti kdo je za volanom.

- tko da ja, Švicarje so disciplinirali v piko... vozijo natančno po omejitvah s tempomatom. Mene tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodajam še malo o Švici:

 

- prekoračitev 1-5 km/h 40 CHF, v naselju ali izven,

- prekoračitev 6-10 km/h 120 CHF v naselju, 100 izven

- višjih prekoračitev si pa raje ne privoščite, ker je že seštevek teh malih kaj hitro (pre)visok.

- stacionarnih radarjev je res veliko in četudi vas navigacija opozarja nanje, potem zgrešite tiste premične (stojijo na enem mestu teden ali več)

- motilci radarjev, detektorji in tudi navigacija z opozorilom za radarje so prepovedani. Sam sem uporabljal navadnega Garmina na nosilcu balance, v torbi pa sem imel telefon s Sygicom (in ugasnjen display) in navigacijo z opozorili poslušal preko bluetooth na slušalke Scala rider. Kakorkoli, policaj ima pravico preveriti tudi telefon...

- kolikor sem razumel, je omejitev že pred naseljem npr. 60 veljala tudi v naselju do preklica. Omejitev 50 je veljala za celotno naselje, če je bila na isti štangi kot ime naselja. Se pravi, so omejitve dokaj enostavne, držiš se tabel.

- plačilo kazni pride na vrsto ob izstopu iz države, če te na meji ustavijo, lahko pa pride tudi po pošti. Menda plačilo ni obvezno, če se ne nameravate vrniti v Švico vsaj 3 leta. Je pa sestrična pred leti doživela zaradi prekoračitve 20+ v Švici, kar obisk Interpola na domu (v Nemčiji). Izmazala se je, da želi videti originalno slikco, ker se na kopiji ni dalo razločiti kdo je za volanom.

- tko da ja, Švicarje so disciplinirali v piko... vozijo natančno po omejitvah s tempomatom. Mene tudi.

Samo o kaznih pišeš ! napiši še malo o švicarskih plačah in boš hitro ugotovil,da pri majnših prekrških kazni v primerjavi z njihovimi plačami so zelo majhne.Tudi, če ti zasežajo vozilo je to majhna kazen saj dober avto kupiš že za eno plačo avtomehanika 4500 SFR = ca 3,8K € za Švicarja je najhujša kazen odvzem vozniškega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgo nazaj na Hrvaškem prehiteval čez polno črto (skozi manjšo vas), polovička 250 kun  :mellow:  Men se je zdel kar ugodno, pa plačal sem v evrih (no ko sem kasneje na kavici izračunal menjalni tečaj sem opazil, da sta imela vsak za eno pivo, pa sem bi vseeno srečen da sem pičil dalje brez dodatnih zapletov). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mal narobe računal ali sta 2 pivi na Hrvaškem okol 32 €?

 

Ne na kazen, na razliko v tečaju euro / kuna sta dobila za dve pivi:

 

Recimo da je dal 35€ = ~266 Kn

 

266 Kn [približni tečaj] - 250 Kn [kazen] = 16 Kn

 

16 Kn / 2 [policaja] = 8 Kn

 

Bo glih za pivo.

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako ja, dal sem mu 50€ vrnil mi je pa 80 kun, torej po mojuh izračunih jima je ostalo cca 40 kun, da jima ni blo treba it ravno v največji pajzel na tist per  :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako ja, dal sem mu 50€ vrnil mi je pa 80 kun, torej po mojuh izračunih jima je ostalo cca 40 kun, da jima ni blo treba it ravno v največji pajzel na tist per  :drunk:

Če ti ni dal računa kot meni jima je ostalo še za dobro kosilo ne sam za pivo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Mene je pa fino pofotkal stacionarc v Bosni, kakšne sankcije lahko pričakujem? Hitrost je bila kakšnih 90km/h v naselju. :blush: Slikal pa me je ene 2x odzadaj in enkrat ali dvakrat od spredaj.

mene je tut ta vikend pred Bihaćem stacionarc ujel.... glih sem neki naokol gledu in pozabu na hitrost, pa se je samo pobliskalo :)  

Majo jih pa tam v okolici malo morje, tako da previdnost ni odveč....

 

Pozabi, nič bat!

Ni res... KO te bo naslednjič policaj ustavil, lahko v svoj sistem vnese tvojo tablico in ti bo točno povedal kje in za koliko si prekoračil hitrost.... Koliko časa po slikanju pa je to še veljavno, pa nebi vedel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako ja, dal sem mu 50€ vrnil mi je pa 80 kun, torej po mojuh izračunih jima je ostalo cca 40 kun, da jima ni blo treba it ravno v največji pajzel na tist per  :drunk:

 

moraš vedet, da na hrvaškem te vsi olupijo če mu daš evre in ti vrača v kunah :)  Mene je v nedeljo na cestninski postaji Lučko... pa sem mu rekel : Druže pa kakav ti je ovo tečaj ima da bankrotiram.... Pa se mi nasmehne in pravi, vi ste slovenci vi imate :) Al ajde, nej mu bo, sej ni blo velik....

 

Me je pa letos na eni pumpi Ina hotu okol prnest.... KO sem šel nazaj not in mu povedal da na tečaj 1:6 ne bom pristal in poklical pristojne organe, je malo zardel in mi vrnil tisti manjko denarja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi te ne olupjo, nehite posploševat..če pa ne znaš računat, si pa sam kriv...tudi na cestninski se lepo vse izpiše, v eurih, kunah, vračilo...točno veš za kolk te je olupu, ponavadi te za okol pol kune, ker zaokrožujejo.... tudi na potrdilu vse lepo piše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi te ne olupjo, nehite posploševat..če pa ne znaš računat, si pa sam kriv...tudi na cestninski se lepo vse izpiše, v eurih, kunah, vračilo...točno veš za kolk te je olupu, ponavadi te za okol pol kune, ker zaokrožujejo.... tudi na potrdilu vse lepo piše

 

Pajkica,

ok, mogoče bi mogu napisat velikokrat, bi bilo bolj smiselno....

 

Povem ti iz lastnih izkušenj, vsakič ko sem plačal z evri in so mi vračali v kunah, si malo priredijo tečaj, ali pa pač imajo takega....  Ampak v tistem trenutku na cestninski postaji res ne bom računal in cincal za tist drobiž....  Je bilo kar več kot pol kune... Nisem si pa zdaj zapomnil, da bi ti lahko točno povedal..... 

 

Na Ini me je hotu pa pošteno olupt, pa pač ni šlo skoz....

 

hvala za skrb, a računam prekleto dobro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za bencinske sem slišal da znajo mal po svoje nardit. Sem pa plačal vstopnino za slapove Krke zgoraj na Roškem slapu, mi je mojster zmenjal po tečaju 7,6 tko da je res, niso vsi v en koš za metat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na potrdilu s cestninske točno piše koliko bi moral plačati.... torej če se ne strinjaš, imaš vso pravico pogledat potrdilo in zadevo preračunat. se pač naredi mal kolone za tabo ampak deluje. pa kot sem rekla, samo gledaš ekranček pred tabo, pa točno vidiš koliko ti mora vrnit, vse izračuna.

 

če si pa na INI plačal z euri, je bil pa prodajalec v prekršku   ... ker tega ne sme delat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na potrdilu s cestninske točno piše koliko bi moral plačati.... torej če se ne strinjaš, imaš vso pravico pogledat potrdilo in zadevo preračunat. se pač naredi mal kolone za tabo ampak deluje. pa kot sem rekla, samo gledaš ekranček pred tabo, pa točno vidiš koliko ti mora vrnit, vse izračuna.

 

če si pa na INI plačal z euri, je bil pa prodajalec v prekršku   ... ker tega ne sme delat :)

 

Ti kr verjamem, ker je kr nekaj pod pultom zračunal na nek kalkulator in vzel denar iz čist drugega predala :)  Zgleda se znajdejo in lupijo tujce s tečajme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto razumljivo. Tečaj za menjavo je 1€=7,6kn. Na INI ti pa računajo 1€=7kn, po končanem šihtu pa skoči do bližje menjalnice ter euriče zamenja za kune ter da v blagajno, razliko pa sebi uzame. Res težka logika. Pomislite, koliko denarja se tako nabere na eni pumpi, kjer tankajo jahtarji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto razumljivo. Tečaj za menjavo je 1€=7,6kn. Na INI ti pa računajo 1€=7kn, po končanem šihtu pa skoči do bližje menjalnice ter euriče zamenja za kune ter da v blagajno, razliko pa sebi uzame. Res težka logika. Pomislite, koliko denarja se tako nabere na eni pumpi, kjer tankajo jahtarji..

V mojem primeru je bilo 1:6 :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!