Skoči na vsebino

Honda SH300


78dusko

Priporočene objave

Ob priliki bom poskusil še kakšnega T-maxa. Če je pozicija sedenja vsaj približno takšna kot pri motorju, potem bo o.k. Tukaj gre za iskanje kompromisov: partnerka ne želi na motor, vožnja z maxiscooterjem pa ji je v redu, sam pa moram najti scooter, na katerem ne bom trpel zaradi pokončne drže. Tko je .... :)

zamenjaj partnerko :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj foter je rekel, da mora motor imeti tank med nogami, če ne to ni motor.

Skuter je kompromis, ki je zelo dober za mestne vožnje, v vsem ostalem pa močno zaostaja za motorjem in nikakor ne nudi enakega užitka v vožnji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res, čeprav scooterji postajajo  vedno bolj podobni motociklom, jim še veliko manjka. So pa enostavni za vozit in poceni za vzdrževanje. Zato se pa tudi vedno več ljudi odloča za njih, sploh starejša generacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši se odločajo, ker se motorjev bojijo, sploh taki, ki motorja nikoli niso imeli. 

Včasih sem imel vedno Vespo, za po mestu in tudi za takrat, ko v garaži ni bilo motorja. Z njo sem se vozil do Grobnika, v Istro, Dalmacijo,.. Naredil sem preko 100.000km. Se da in je skuter čisto fino in luštno imeti, tako za dodatek.  Ne bi ga pa imel namesto ali brez motorja. Novi skuterji so kar dobri, dobre zavore, ABS, so hitri in imajo večja kolesa. Sem pozimi razmišljal, da bi šel z njim na Korziko, zdaj to odpade, ker sem za take turce nabavil crf250l. Je pa SH mnogo hitrejši od te CFRke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z starejšimi letniki npr. piaggio x9, 250 ccm, letnik 2000? Na avto.net se prodaja en tak scooter za slabega tisočaka. Narejenih naj bi bilo 28.000 km ... Mašinca naj bi bila Hondina ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam, Honda ima za SH300 proizvodnjo v Italiji, ker jih tam in v Evropi nasplošno tudi največ prodajo. Za Azijo je preveč sofisticirana in zato tudi predraga.

l.2000 mora biti čisto drug motor, ne rečem, da ni dober, samo sigurno ni isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi prodajalci sami ne vedo natančno, kaj je pod pokrovom (letnik skuterja dela svoje ...).

Danes sem bil na testnem giru z malce novejšim Piaggiom x9 200ccm, letnik 2003... Za po mestu kljub velikosti in teži kar fina zadeva. Predvsem fino je to, da delata samo roki, noge so na dopustu ... Cena je malce čez jurja, kar je tudi o.k. Skuter kupujem  zaradi vožnje po mestu, kot "drugi" dvokolesnik, mora pa imeti "litražo" za peljat s seboj določen material ...

Če ima kdo izkušnje z navedenim skuterjem, se priporočam za kakršnokoli info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi prodajalci sami ne vedo natančno, kaj je pod pokrovom (letnik skuterja dela svoje .. .).

Danes sem bil na testnem giru z malce novejšim Piaggiom x9 200ccm, letnik 2003... Za po mestu kljub velikosti in teži kar fina zadeva. Predvsem fino je to, da delata samo roki, noge so na dopustu ... Cena je malce čez jurja, kar je tudi o.k. Skuter kupujem  zaradi vožnje po mestu, kot "drugi" dvokolesnik, mora pa imeti "litražo" za peljat s seboj določen material ...

Če ima kdo izkušnje z navedenim skuterjem, se priporočam za kakršnokoli info.

Tukaj si popolnoma zgrešim temo. Ta skuter, ki ga omenjaš je oddaljen od SH 300 približno toliko, kot zemlja od lune.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj si popolnoma zgrešim temo. Ta skuter, ki ga omenjaš je oddaljen od SH 300 približno toliko, kot zemlja od lune.

L.p.

Važno da poznaš in uporabljaš star pregovor, ki pravi, da lepa beseda lepo mesto najde. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje 128€, AO+, zelena karta in s 50% bonifikacijo. 

Od tega je AO+ večji del zneska. 

 

Brez AO+ in s popustom na neodjavo vozila, bi zneslo okoli 40€. Ne vem čisto do decimalke točno, samo zdaj sem dobil ponudbo za registracijo CRF250L in je 39€.

Sklepam, da je razmerje moč, teža, katerega jemljejo za obračun obveznega zavarovanja, tam-tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ima manj moči in 30kg večjo težo. Ni ista kategorija za obračun obveznega zavarovanja. 

Kateri model in letnik je?

Molover mislim, da je to ista kategorija. Imaš pa vsaj pri Triglavu popust za starost voznika, komplet.. Sam sem plačal 34 eur z obveznim zavarovanjem, zeleno karto in nezgodno invalidnost, smrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v prometno, zdaj imaš notri koeficient med težo in močjo.

Če se ti da, mi prosim, po PM pošlji kopijo police, me prav zanima kaj so ustvarili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni. 

Evo sem novi lastnik honde sh 300  zelo pozitivno presenecen.

Jutri gre na servis ima pa 2300km.

Popravljeno . Popravil klemen55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

V slo za 2700€ letnik 2011 z abs 1800km ampak sem jo prodal ker smo bili skoraj en mesec na dopustu in se mi je zdelo škoda, da stoji.

Mi je malo žal kupil bom sigurno drugo ker skuter je res ok.. (mi je pa en italjan reku da ima njegov kolega v rimu že 140000 km narejenih)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!