Skoči na vsebino

Ideje za predelavo skuterjev


vuca77

Priporočene objave

heh mam par predlogof: vzemi kredit al pa špilaj loto

glej: tvoja corsa ma moč dobiti obrate do 13.000, tvoja kurbnvela pa je možna prenesti samo 10.000 obratov :P

zaj pa premisli malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja možno da bo dolgo zdržala če ga neš vedno puna žgal

ker z corse 70, pa 17'5 fergazerom in forraceom priješ žiher prek 10.000 obratov (če ni tak me naj nekgo popravi) tak da ti bo enkrat žiher šla po gobe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej _Aerox_

poglej si malo na nemških tunign straneh (www.tunescoot.de)

in poglej ke piše če ne menjaš kurbnvele in daš gor corso

no bom kar jas malo prevedel :)

piše da vsem ki davajo notr corso in druge močne 70cc zilindre svetujejo zamenjavo kurbnwele, ker navadna je zmožna zdržati samo 10.000 obratov, corsa pa skupaj z drugimi tuning deli, kot so v tvojem primeru npr. forace izpuh in 19mm fergazer, zmožna priti tudi do 13.000 obratov, in to je že kar visoko, če glejaš da ma evo kit 16.000, navadne cilinder pa mislim da 7000 obratov(to sn men se zdi neke prebral, nevem točno če drži) in to je kar vlka razlika! in zato ti jas in oni nemci svetujemo da menjaš še kurbvelo po par 1000 km, ker ti bo jo najbrž zdroblo :) lahko pa probaš kak dugo bo ta navadna zdržala, ker če neš vedno puna tiral, ti bo žiher ostala v takem stanje ko jo imaš zaj

to je tak kot če daš notr 70cc navadn in ne menjaš fergazera, samo dizo menjaš in se tudi nesmeš nevem kak dugo puna žgat po cestah :) to tudi nemci odsvetujejo :) hehe

malo premisli in začni šparat za kurnvelo :lol: :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da malo oživim to temo.

Motor je bil pred 3 dnevi doma in finta je da sploh ne užge.

Tomosaki kaj ti si obseden z zobniki, bom pa dal zobnike od mojega kolesa not :=)

Po moje bom menjal samo primarne ,zato kr polini ne dela sekundarnih za aeroxa.

Kupo bom še števec digi SIGMA bc1600 pa me zanima če bo to kazalo točno 100%.

Naj piše nekdo ki je delo že z tem.

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo oživim to temo.

Motor je bil pred 3 dnevi doma in finta je da sploh ne užge.

Tomosaki kaj ti si obseden z zobniki, bom pa dal zobnike od mojega kolesa not :=)

Po moje bom menjal samo primarne ,zato kr polini ne dela sekundarnih za aeroxa.

Kupo bom še števec digi SIGMA bc1600 pa me zanima če bo to kazalo točno 100%.

Naj piše nekdo ki je delo že z tem.

LP Vsem

Obseden z zobniki...Jas ti samo hočem povedat, kak se stvar frizira, ne da namečeš neko šaro noter pol pa nebo nič funkcioniralo tak, ko si želel. To je tak, ko če bi na hidroelektrarni povečali pretok vode v turbino, turbina bi pa ostla še vedno enaka. Elektrike nebo nič več. Potrebno bi blo menjat tudi turbino za eno večjo, da bi ustrezala pretoku vode in proizvajala več elektrike. Upam, da nisem zakompliciral.

Glede zobnikov ti govorim iz lastnih izkušenj. Imel sem 70ccm in auspuh in ni šlo preko 90km/h. Okol 87km/h. Pol, ko sem pa menjal še primarce je bil pa efekt končne bistveno drugačen (20-30km/h večji). Torej to, kar ti govorim ni brezveze. Novi Aeroxi so bistveno bolj zaprti od starih. Pa to ne mislim, da je stare tiščalo srat, ampak, da so bli zobniki pri starih tako veliki, da tudi če si dal 70ccm kit noter, zobnikov navadno ni blo treba menjat. Če neboš mel zobnikov, Corso raje šparaj, ker če jo boš gnal do konca bo se znalo zgodit, da bo ribnila. Tak se je zgodilo meni. In pol sem lahko kupo novi Kit. Drugače nevem, zakaj nebi vzel zobnikov raje od Malossija, ki za isto kvaliteto zahteva manj dnara. Tisti 19" Dell`orto je pa vsaj meni stran metanje dnarja. Ne samo, da (kot je reko Mare) nebo neke velike razlike, tudi poraba bo ogromna. In ker ravno vem za enega, ki je sicer v starega Aeroxa vrgu noter 19" dizo in dodatno nabrušene kanale Malossi običnega kita, je bla njegova končna enaka moji, z razliko, da je meni na 100km požrl malo manj kot 4l, njemu pa na 30km celi kesl. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kak pa naj kupim , mislim kaj naj kupim sekundarnih od polinija za aerox ni majo pa primarne ???? Kaj zaj TOMOSAKI ti že obvladaš to strvar???

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede teh zobnikov.

A ma kdo speedfgihta in je zamenjal OBOJNE zobnike?

ker mene resnicno zanima kak bi moj skuter sel ce zamenjam tudi primarne zobnike. ker nisem mogo dobit drugih kot sekundarnih, ampak pise na njih da so za vecjo hitrost kao. Nebi pa rad dal 15k sit zato, da bom pol vido 2km/h vec in slabse pospeske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si dal ze 100k+ za 20km/h pol bos ze se dal teh 15 :lol: a res nimas v kaj bolj pametnega dnarja nalozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh. ti si pa dal 100k+ za zvok. a nimas kam bolj pametno dnara nalozit? naprimer v knjige za ucenje?:D

zanima me samo, ker ok, ce dajo 5km+ pol se se kar splaca:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kak pa naj kupim , mislim kaj naj kupim sekundarnih od polinija za aerox ni majo pa primarne ???? Kaj zaj TOMOSAKI ti že obvladaš to strvar???

LP Vsem

Pusti Polini, kupi Malossi. Kvaliteta je čisto ista, samo pri Poliniju boš vrgo stran kup keša. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh. ti si pa dal 100k+ za zvok. a nimas kam bolj pametno dnara nalozit? naprimer v knjige za ucenje?:D

zanima me samo, ker ok, ce dajo 5km+ pol se se kar splaca:)

ke te vidva mata obadva cojzove štipendije al ke???? al od kod vam gnari

se keri javi za spoznorja?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!