Skoči na vsebino

Smešne-neumne izjave potencialnih kupcev motorja


aselak

Priporočene objave

Pa še moja izkušnja z prodajo mojega 1.motorja(yamaha xj600n,l.2002):P

V oglasu je bilo napisano vse,ampak res vse,zgodovina motorja,lastništvo,skratka vse in še več.Postavil sem res dobro in zadnjo ceno 1.400€ za 22.000km prevoženih in na koncu oglasa z velikimi črkami napisal samo resni in naj me tisti,ki mislijo zbijat ceno,niti ne kličejo in zgubljajo dragocenega časa.

In se začne,prvi kliče,ne A ne B,kolk je zadnja cena,pa mu vržem dol,pa me spet kliče in vpraša neki je prekinilo,pa mu odvrnem,js sem prekinu,pa ga vprašam če je oglas sploh prebral in pravi da je,pa ga vprašam,če je pismen in če pozna osnove bontona,pa mi začne težit,da kaj se grem,pa ne vem še kaj,pa spet prekinem,pa me spet nazaj kliče in končno v tretje začne dober dan,sem ta in ta iz tam in tam.....sam do kupčije ni prišlo,ker mi je za motor ponujal 900€.

Drugi kliče in skor enako kot prvi,pa sem se vprašal ali sploh obstajajo neki normalni ljudje,ki so pismeni.

No,šesti klic je končno obrodil sadove in motor prodal za zahtevano ceno,pa še večerjo sem plačal,ker je prišu iz drugega konca Slovenije na obalo po sistemu,videno,sprobano,kupljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup čelade.

Tip kliče iz 30 km oddaljenega kraja.

Čuj, a prodajaš čelado?

Ja, seveda. 

Jaz bi jo kupu, a mi jo lahko pošlješ po pošti?

Kaj pa če ti ne bo prav, lej pridi pa jo probaj.

A, bi lahko prišel na pol poti, da ne hodim tako daleč. :eek:

Tip je le prišel, dvakrat ko šnops ruknil čelado na glavo, ni pogledal v oči in vzel čelado še za punco. Punca je bila pred vhodom.

Sem vprašal, a ne bi prišla probat.

Ne, ne, pa neki je zagundral, pa ga že ni bilo več.

Pa kaj si nor. Lahko se samo nasmehneš.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni obrodilo sadov, vendar je vseeno smešno (stereotipi pa take fore).

Me kliče neznana številka. Se ne oglasim, ker sem imel pouk. Takoj med odmorom pokličem nazaj in se noben ne oglasi. Napišem sms, in dobim tole nazaj:
Pozdravljeni prej sma se slisala za motor sem glih kar z fantom govorila je reku da mi ne pusti kupit korejca da pride u postev sam suzuki honda al pa yamaha tk da hvala vam za vas cas in prijaznost...pa brez zamere...lep dan se naprej kljub slabemu vremenu...

 

Kaj naj rečem, fant, pusti punci, da kupi kar ji je želja :P

Je pa bila olikana, ni kaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha zakon , me nasmejete....

No js sm pa sou gledat celado ki je 2x rabljena... kot nova... pridem ke...je bla pa taka kot da bi jo iz odpada priuleku... res dobro zna slikat in lagat tip morm rect... ma ce njemu ni blo nerodno je blo pa men... nmors govort da je nova pol pa vse pene notr usrane smrdljive obnucane... zunaj obdrgnjeno..ma vsaj 5 let rabljena ... fak nmors no

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko pa sem jaz prodajal svojega prejšnjega SV-ja prideta dva dolenjca.

Un, ko ga je kupoval, je gledal po garaži moje modele avijonov, njegov prijatelj pa je vtikal prste po motorju...

...ko "zmotim" potencialnega kupca med zanimanjem za druge stvari po garaži, sem ga končno prepričal, da se vsaj usede na motor, če ga sploh zanima, kako se vsaj sedi na njem...

... nekako štorasto se vsede nanj, se skoraj prebrne.... nato pa ga vprašam, kaj je že kej vozil... pa pravi, da še dela izpit.

Lepo sem jima postregel še topel štrudl in sok....pa jima svetoval, da raje ne kupita tega motorja...

 

Povej kdaj boš kaj prodajal, da pridem na štrudl :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo trenutnega zmagovalca pri moji prodaji motorja. Citiram:

 

Odločil sem se, da grem v nakup motorja ,če popustiva vsak za 100 evrov. Prepis zdaj ob koncu sezone se mi zdi "mimo"ker moram imeti tudi jaz garancijo, da na motorju ni kakšne večje sistemske napake ,pogodbo bi namreč napisal tako, da imam do prepisa motor v uporabi in sem odgovoren za vse pravne posledice uporabe motorja(eventuelni prekrški,prometne nesreče-do zdaj me v 40 letih niso še nikoli ustavili z motorjem).Imam občutek da tisti ,ki zahteva takojšni prepis nekaj skriva,da ne želi videti kupca nikoli več.Plačal bi takoj in bi reklamiral samo v primeru kakšne večje sistemske napake.Če bi se strinjal bi ti lahko poslal osnutek pogodbe datum prepisa bi določila sporazumno na začrtku sezone-tako da bi tudi ti lahko uveljavljal bonifikacijo...

 

Že začel je z zmagovalno, naj mu jaz pripeljem motor pokazat v Škofjo Loko ...  :eek: 

 

Jaz ti sigurno nebi prodal motorja, brez da prepiševa. Že tako in tako včasih naletiš na čudake s katerimi imaš potem nepotrebne probleme. Pa saj itak na pogodbi piše kupljeno po sistemu videno-sprobano-kupljeno. Itak pa bi lahko v primeru napak reklamiral samo kakšne skrite napake, katere večinoma težko dokažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne prodam motorja brez takojšnjega prepisa, ker ne mislim potem pisati pritožbe na pozdrave, ki jih bom prejel s strani policije ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup čelade.

Tip kliče iz 30 km oddaljenega kraja.

Čuj, a prodajaš čelado?

Ja, seveda. 

Jaz bi jo kupu, a mi jo lahko pošlješ po pošti?

Kaj pa če ti ne bo prav, lej pridi pa jo probaj.

A, bi lahko prišel na pol poti, da ne hodim tako daleč. :eek:

Tip je le prišel, dvakrat ko šnops ruknil čelado na glavo, ni pogledal v oči in vzel čelado še za punco. Punca je bila pred vhodom.

Sem vprašal, a ne bi prišla probat.

Ne, ne, pa neki je zagundral, pa ga že ni bilo več.

Pa kaj si nor. Lahko se samo nasmehneš.

 

Scarabeo

mogoče    pa je bil  v fazi  menjave   punce......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj se mi zdi smešno, ko brskam po oglasih, kako kar naenkrat vsi padajo pri malih hitrostih... ne me jeb** da se vsi furate 10-25 kmh??? :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo verjetno zato, ker pri zelo nizkih hitrostih tudi zelo hitro izgubiš ravnotežje, še posebaj novinci.

Veliko je takih ki pri nizki hitrosti prevec obrnejo balanco pa se zatikajo ob kolena in če ne nastavijo tace dovol hitro na tla pogrnejo skupaj z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x2

Letos sem bil na tleh pri 0km/h. 

Pač sem izgubil ravnotežje na polno natovorjenemu mopedu v dežju in na spolzkih kamnih Puljske rive. In posledično kavsnil po tleh v največjo lužo.

 

Nisem edini in verjetno tudi ne zadnji. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že, a zaradi tega nisi moral zamenjati na primer bunk na balanci ali celo hladilnika. Ker eni te hočejo prepričat ravno to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že, a zaradi tega nisi moral zamenjati na primer bunk na balanci ali celo hladilnika. Ker eni te hočejo prepričat ravno to.

v temi sam svoj mehanik je en nesrečnež s hornetko pogrnu na črpalki. je šou hladilnik v maloro. tko da to je odvisno od motorja in zaščite, če jo ima. nakedi in ss jo verjetno najslabše odnesejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 let nazaj pri hitrosti  okoli 20 km/h (spuščanje) po strmem makadamu.

post-2849-0-46081300-1414738579_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu.. men pa je kiler poču pr 0km/h. Dvakrat na isto stran *bumf*, pa je šel nosilec kilerja, posledićno velika ogroman luknja. Zoprno. Rešil me je pa KILER TONEEEE, legenda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pri meni je bilo največ škode na motorju, ko sem se  pri 5 km/h prevrnila na parkingu, ker sem zapeljala s prednjim kolesom  na led, ki ga nisem videla. Kljub temu, da je motor po večini padel name in ne na tla in je zadaj po sredini razklalo plastiko po celotni dolžini, čeprav se sploh ni poznalo, kje se je sploh dotaknila tal, stransko plastiko je pa odlomilo cca 5 cm okrog in okrog žmigovca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevsakdanje:

 

Lp pisem vam zaradi cometa ze dalj casa ga spremljam na avto netu.zal pa si ga za gotovino ne morem privosciti ta teden sem naredila izpit uf to pa je strosek.zato me zanima ce bi menjali za ribisko opremo krapolov imam jo v vrednosti 5oo eu imam se stresni kovcek transcon z nosilci dve leti star in pa mesalko yamaha za one man muzicarje.:)verjetno vam je hecno a sem vas morala vsaj vprasati.brez zamere v vsakem primeru in lep pozdrav

 

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je že bilo govora o padcih na mestu...

Sem 2 dni nazaj tankal (z avtom) na Voklem, leva stran, smer Kranj.... je bila cela vozna površina mokra in mastna tako hudo, kot bi bila ledena. Še peš si moral pazit, da ne padeš. Z motorjem padeš 100%!

 

Se mi zdi nemogoče, da za padec na taki površini Petrol ne odgovarja in da povrh vsega še kasiraš za neprilagojeno hitrost, ker nekje pa ena meja mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mojega BMWja sta tud prišla gledat dva in sicer (potencialni) kupec ki ni imel pojma in en "izkušeni motorist" za katerega se je tudi izkazalo da ima tolk pojma k kupec. :D Sta možakarja tako zakomplicirala, da sem si mislil vama ga ne dam če mi dasta 100 €več kot je cena :D In normalno vpraša če gre lahko probat jst rečem itak. Pride nazaj in kar nekj nabija da k prešalta da kar motor štrom izgubi in cukne. Jst sm sam  :eek: sem se že zamislil, da jaz ne znam motorja vozit. No potem je bil problem, kot ponavadi, cena tam smo se kregal pol ure in na koncu, ker nisem hotel spustit še za 100 €, mi mojster reče, da nisem ravno zainteresiran za prodajo pa da kolega prodaja isti motor za manj (pa p**** pejt ga pol tja iskat). Sem mu pa že prej povedal, da pod ceno ga ne bom dal, ker se lahko še naslednjo sezono vozim z motorjem :D No tisti dan se nismo zmenil, me je pa klical čez kake 4 dni in sem mu potem spustil za tistih 100 €, ker sem ravno najdu drug motor. In ga je prišel v soboto iskat (me je še enkrat opomnil da je predrag), plačal in odpeljal, v nedeljo sem imel jaz zaaran že drug motor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm, a sm jes edini, ki ga "potencialni kupci" kličejo za ogled motorja, pač vse se zmeniš za datum in uro, in potem nobenga nikjer... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!