Skoči na vsebino

USA, Route66...


Fireman

Priporočene objave

Za mano je pot čes Ameriko. Trajala je skoraj cel mesec, na izposojenem Harleyu.

 Lepa sanjska turca  :OK:  in kakšne slikice...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj kaj več napiš če nas že kuriš in rajcaš,pa še kakšno slikco da ne bom sam teh Rid pa Vikija gledu :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
Ob 3. 7. 2014 ob 8:59, Fireman pravi:

Harley se ni dobro obnesel. :BUA:

post-779-0-00436300-1404370726_thumb.jpg

Nič novega.

Sem bil pri enemu Američanu v garaži, kjer je imel 12 motorjev. Triumph, Norton, MV Agusta, potem pa sami 'riževi narastki'. Tudi KLR-ček 650, s kakršnim sem se potepal jaz. Pa sem ga vprašal: "Zakaj pa ni v 'čredi' tudi Harley?"

"Od Harleya je samo ime dobro, pa čist' nič druz'ga" je dejal... No, ampak jih je bilo v Sturgisu na zboru kljub temu mal' manj kot 1/2 milijona. Delavnice pa do zadnjega kotička polne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 20. 11. 2018 ob 9:48, kate pravi:

Šla sva skozi 24 ameriških zveznih držav,

Zelo lepo, pa všeč mi je slika z našo zastavico na anteni.

Čeprav ne gre čisto v temo, pa vseeno moja izkušnja. Leta 1980 po končanem faksu in enem letu dela sem zbral denar in in pogum, da se odpravim sam v ZDA. Ker nisem bil še v vojski, so me dvakrat zasliševali v Gorici, če mislim pri 25 letih migrirat, pa še delal sem v firmi, kjer je bilo prepovedano fotografirati. V Zagrebu so mi na mizo dali zemljevid ZDA velikosti dobrega A3 formata, mi naročili naj narišem turo, pa navedem hotele kjer bom spal, pa naslove ljudi, pri katerih se bom ustavil. Imel sem samo en naslov slovenske družine v San Mateu pri San Franciscu, hranilno knjižico, potrdilo o zaposlitvi, pa vse dotlej prejete plačilne liste, ja pa povabilo firme iz Denverja, da so pripravljeni na moj obisk. Mogoče sem se jim zasmilil, pa so mi dali vizo in mi zaželeli srečno pot. Karta do LA in od NY nazaj me je pri JAT-u stala 2700 dolarjev. Informacij nisem imel kje dobiti, v Ljubljani so mi v Ameriškem kulturnem centru zraven nekdanje Komune pokazali par knjig, da sem si postavil turo. Rukzak, spalko, mami rekel da grem v Bosno za dva meseca delat s firmo, da je ne bi skrbelo in sem šel, za dva meseca. Stalo me je za enega fičota oz. za pol golfa, pa sem živel skromno, videl pa ogromno. Spanje sem iskal za vsak dan posebej. Ja tako je bilo včasih, 40 let nazaj. Motoristov na cesti se spomnim, tako v mestu, kot tudi zunaj mest, vendar jih je bilo bolj malo.

Bi šel z motorjem? Takoj, brez pomisleka, samo penzija mi ne da. Znanec gre čez pol leta na route 66, mi je povedal koliko stane za dva. Če bi imel na izbiro, bi izbral verjetno zahodni del ZDA z dodatkom Rocky Mountains. Bolj razgibano. Ja pa vsaj za en mesec.    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 12. 2018 ob 15:39, moto rider pravi:

Človeku kar na jok potegne, ko se spomni "UKROČENA DIVJINA" telih časov...:

Kar se tiče spominov in solza te popolnoma razumem. Dober si bil, da si šel sam. Imaš kak link s svojimi zgodbami? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam na fotografijah te dolge ravne odseke cest Route 66 sredi ničesar, pomislim še na nekaj: če imaš tam pravi motor, si naštimaš musko in potem lagano kruzaš dokler ti rit ne odpade. Leta 1946  je pianist Bobby Trup z avtom prečkal ZDA po tej cesti in še poln vtisov napisal znani komad (Get Your Kiks on) Route 66. Še isto leto ga je posnel Nat Kong Cole, kasneje še Chuck Berry, pa Rolling Stones, ... Besedilo pove vse. Na spletu z malo truda najdete izvedbo.

Well if you ever plan to motor west
Just take my way it's the highway that's the best
Get your kicks on Route 66
Well it winds from Chicago to L.A.
More than 2000 miles all the way
Get your kicks on Route 66

Well it goes from St Louis, down to Missouri
Oklahoma city looks oh so pretty
You'll see Amarillo and Gallup, New Mexico
Flagstaff, Arizona don't forget Winona
Kingsman, Barstaw, San Bernadino
Would you get hip to this kindly trip
And take that California trip
Get your kick on Route 66

It goes from St. Louis, down to Missouri
Oklahoma city looks oh so pretty
You'll see…

 

 

Popravljeno . Popravil amateur
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/22/2018 at 12:34 PM, amateur said:

Kar se tiče spominov in solza te popolnoma razumem. Dober si bil, da si šel sam. Imaš kak link s svojimi zgodbami? 

Sposodi si njegove knjige v knjižnici in lepo uživaj v zimskih večerih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 12. 2018 ob 23:02, motolover pravi:

Sposodi si njegove knjige v knjižnici in lepo uživaj v zimskih večerih. 

Hvala. Preverim v naši lokalni, sicer bo treba iti v Loko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!