Skoči na vsebino

Vožnja po avtocestah s 125 kubičnim motorjem


slayer1

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Brskal sem po forumu, ampak te teme nisem dobil  :wacko:

 

Zanima me namreč ali je dovoljena vožnja s 125 kubičnim motorjem po avtocesti na Hrvaškem ker kot se slišal, v Italiji je to dovoljeno le z 150 kubičnimi motorji ali več.

 

Hvala in l.p  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi si uslugo in se ne vozi z motorjem po avtocesti  :P   boš veliko bolj užival  :010

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mi ni užitek, verjemi, ampak grem na Hrvaško in da nebi šel skozi center Rijeke, bi šel po avtocesti in me je zanimalo če je dovoljeno da ne bo padla kakšna kazen  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mi ni užitek, verjemi, ampak grem na Hrvaško in da nebi šel skozi center Rijeke, bi šel po avtocesti in me je zanimalo če je dovoljeno da ne bo padla kakšna kazen  .)

jst k sm mu 125ko sm šu sam 2krat na avtocesto od takrat nč več raj bi šu čez center Zagreba če je treba sam avtoceste ne :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je dovoljeno, prijetno pa ni :)

Avtocesta itak ni ravno za posebne užitke z motorjem, je pa res, da nekateri 125 kubičniki potegnejo krepko čez 150 km/h in boš lahko hitro mimo Reke. Potem pa lepo po jadranki dalje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, da lahko greš s 125ccm na AC... Saj nisi ovira, prej kakšne babice in strici s klobuki.... Drugače pa... no, saj si že napisal, po sili razmer. Magistrala je zakon, uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos greva z mojo drago prvič v življenju na morje z motorjem. Iz MS do obale je 315km in nekje 6h vožnje, seveda vse mimo avtoceste. S tem, da lahko računam s postanki kakšni dve uri zraven. Avtocesta je bv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Brskal sem po forumu, ampak te teme nisem dobil  :wacko:

 

Zanima me namreč ali je dovoljena vožnja s 125 kubičnim motorjem po avtocesti na Hrvaškem ker kot se slišal, v Italiji je to dovoljeno le z 150 kubičnimi motorji ali več.

 

Hvala in l.p  :yes:

Pozdravljen!

Centru Reke se lepo izogneš po njihovi "obvoznici" je štiripasovnica kot avtocesta (ni plačljiva) večji del tudi brez odstavnega pasu.

 

Mogoče najdeš kaj več o vožnji po tej "obvoznici" tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki govorite o "neprijetni vožnji po avtocesti" - je že res, ampak je pa tudi res, da je še zmeraj veliko bolj prijetna, kot če se slabo uro voziš čez center Reke, vse njihove semaforje itd. , tudi za 125 ccm motor.

Jaz grem tam vedno po obvoznici (omejitve so itak med 60 in 90, tako da tudi za 125ko ni problem, si kvečjemu med hitrejšimi, če jih malo kršiš... ) pa še obvoznica (sicer hitra cesta) ima nekaj ovinkov, tako da čisti dolgčas ni :) Pa brezplačna je seveda, sej na "sv. kuzam" greš pa itak ven(da se sicer tudi it naprej po HC), za magistralo.

Popravljeno . Popravil JureZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo za obvoznico mimo Reke dovoljeno samo za motocikle s prostornino nad 150 ccm. Ne vem pa kako je to danes in kdo je to sploh preverjal.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno bral Hrvaških zakonov, ampak kolikor vem imajo enako kot mi nad 60km/h.

Sem pa videl na reški obvoznici že marsikaj, tudi 50ccm skuterje, tako da...policijske kontrole pa še nikoli, saj ne rečem da ni možno, ampak... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!