Skoči na vsebino

BMW F 800 GS Adventure


THOMPSON

Priporočene objave

pred 4 urami, vandrovec pravi:

Kmet je imel (kolikor mi je znano) GS 700 in ne 800, drugačen motor?

Je pa res, da ima tudi GS 1200 nenormalno dolg obračalni hod ročice plina. Če normalno obračaš ročico potegne slabše od 600 kubičnih...

možno, men so vsi enaki :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, NejcZ pravi:

Brez zajebancije, rabim adapterček za "normalno elektriko"pri tanku. Kje dobim? :) 

Jaz sem dodal TOLE, paše na nosilec šipce ob števcu ... sicer ni adapter ... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, boych pravi:

Jaz sem dodal TOLE, paše na nosilec šipce ob števcu ... sicer ni adapter ... :) 

Si priklopil na Aku ali AUX priključek?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MiNa pravi:

Si priklopil na Aku ali AUX priključek?

 

Direkt na aku, ker dostikrat polnim kakšno napravico tudi, ko motor stoji ... na kablu je varovalka, USB pa se ugasne s stikalom, tako da ni nevarnosti za aku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega sem si sestavil sam. Konektorja pa imam v tank torbi, kjer lahko polnim dve napravi s standardnim 12v polnilcem namenjenim za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, NejcZ said:

Ima kdo kaj takega?

Capture.JPG

Na vseh motorjih katere sem imel s hidravlicno zadnjo zavoro, sem imel "neki tazga", AKA rezervoar za hidravlicno tekocino.

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Nearrain pravi:

Na vseh motorjih katere sem imel s hidravlicno zadnjo zavoro, sem imel "neki tazga", AKA rezervoar za hidravlicno tekocino.

:smoke:

Po moje je mislil blatnik :slap::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je zadeva uporabna.

Na enemu mopedu sem si sam naredil podobno "bariero" za svinjarijo izpod zadnjega kolesa kar sam iz 2mm gume in jo z čepki fiksiral na obeh koncih. Zadeva je 100% opravljala svojo funkcijo.

Zakaj pa se rabi taka nadgradnja, je pa druga zadeva. V vožnji po svinjariji se itak cel moped zasvinja...

Popravljeno . Popravil THOMPSON
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, MitcH' said:

Po moje je mislil blatnik :slap::yea1:

Al pa auspuh, al pa zadnjo gumo, al pa zadnjo nihajko . . . :smoke:

PS: naj se drugic malo potrudi z opisom na kaj je mislil, ce ze ne ve kako se "zadevi" rece.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, THOMPSON said:

Po moje je zadeva uporabna.

Na enemu mopedu sem si sam naredil podobno "bariero" za svinjarijo izpod zadnjega kolesa kar sam iz 2mm gume in jo z čepki fiksiral na obeh koncih. Zadeva je 100% opravljala svojo funkcijo.

Zakaj pa se rabi taka nadgradnja, je pa druga zadeva. V vožnji po svinjariji se itak cel moped zasvinja...

Bolj pomembna je zascita amortizerja, kot same svinjarije. Ce ja pa zadeva narejena tako kot treba so pa se noge voznika in sopotnika bolj suhe ob voznji po mokri podlagi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ni se potrebno trudit, lastniki bodo že vedl o čem je govora :P

Blatniki so pocen, 30-60USD. Predvsem za makedam bi ga imel (tako kot si rekel, zaščita amortizerja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, NejcZ pravi:

zaščita amortizerja

Posebej problematično je spodnje vpetje zadnjega amortizerja. Tam se zadržuje "sivnjarija" ki jo nameče zadnje kolo,  ko  se voziš po makadamu...

Jaz imam Givi MG5103. Je bolj šminka, kot pa učinkovita zaščita, ker je še vedno nekaj praznega prostora, kjer lahko pride do posrednega pacanja po vzmetenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iščem povišek prednjega stekla za mali GSA. Ve kdo za kaj pametnega? Vzel pa bi tudi "spojlerje" za original ščite ročk, če se da dobiti po pametni ceni :) Oboje za potrebe prihajajočega hladnega vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, NejcZ said:

Iščem povišek prednjega stekla za mali GSA. Ve kdo za kaj pametnega? Vzel pa bi tudi "spojlerje" za original ščite ročk, če se da dobiti po pametni ceni :) Oboje za potrebe prihajajočega hladnega vremena.

Spojlerji ne bodo pomagali kaj dosti. Vzemi mufke.

https://www.polo-motorrad.com/en/lenkerstulpen-windbreaker-97379.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, THOMPSON said:

 

https://touratech-usa.com/Store/Spoilers-for-original-BMW-hand-guards-R1200GS-ADV-2013-on-Water-Cooled-F800GS-ADV-2014-on

cena pri TRG d.o.o. cena: 46,10€ z DDV

sem naročil, pa javim izkušnje.

 

lp

Koliko pa je dobavni rok? Ta plastika jim res manjka, nevem kaj so študiral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 9. 2017 ob 18:54, NejcZ pravi:

Iščem povišek prednjega stekla za mali GSA. Ve kdo za kaj pametnega? Vzel pa bi tudi "spojlerje" za original ščite ročk, če se da dobiti po pametni ceni :) Oboje za potrebe prihajajočega hladnega vremena.

Obstaja tudi Givi varianta...

 

EH5108.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Opisal bom problemček, ki se mi je pojavil pri mojem F800GSA, mogoče komu prišparam nekaj živcev.
Pojavljati se mi je začel kovinski zvok, nekako tako kot da bi bil odtegnjen kakšen vijak in bi ob resonaci podložka vibrirala. Zvok se je pojavil tam od 3000 obratov pa navzgor in je bil izredno moteč. 
Ko sem že praktično ''slekel'' celi motor, sem ugotovil, da nagaja kovinska ploščica na ključavnici, ki je nameščena okoli zatiča za zaklepanje volana...

20180707_153326.thumb.jpg.c88d2acc67c8d0d0ff4409ec2e97d8a1.jpg

Ploščica se je nekako zrahljala in veselo vibrirala, ko je prišla v resonanco.
Dve kapljici dvokomponentnega lepila sta zadevo rešili ;) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!