Skoči na vsebino

Priporočene objave

Zivjo, imam skuter aprilia leonardo 300. prosil bi koga ki se malo bolj spozna če mi odgovori.

Če nalijem v ekspanzijsko posodo za vodo do max potem mi po vožnji crže ven pol litra vode in ko se naprej vozim se mi zdi normalno pač kazalec temperature je nekje na 70% števca pri približno 75% se pa prižge ventilator. Je to normalno? Zakaj vrže ven toliko vode če ma pa oznako do kam je max in pol litra je kar veliko vode. je kaj narobe če ne nalivam več ko enkrat vrže ven.

 

Zanima me še kaj narediti če se sprazni akumulator ali crkne štarter in kako motor prižgati ker ima samo rožni vžig na štarter nožnega pa ne?

Za odgovor se vam zahvaljujem v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, imam skuter aprilia leonardo 300. prosil bi koga ki se malo bolj spozna če mi odgovori.

Če nalijem v ekspanzijsko posodo za vodo do max potem mi po vožnji crže ven pol litra vode in ko se naprej vozim se mi zdi normalno pač kazalec temperature je nekje na 70% števca pri približno 75% se pa prižge ventilator. Je to normalno? Zakaj vrže ven toliko vode če ma pa oznako do kam je max in pol litra je kar veliko vode. je kaj narobe če ne nalivam več ko enkrat vrže ven.

 

Zanima me še kaj narediti če se sprazni akumulator ali crkne štarter in kako motor prižgati ker ima samo rožni vžig na štarter nožnega pa ne?

Za odgovor se vam zahvaljujem v naprej

V expanzijski posodi naj nebi bilo več vode kot nekje v sredini med max. in min. Ko je mašina hladna je lahko tudi na Min. in ni potrebe po dolivanju,ko je mašina vroča pa naj bi bil nivo še vedno malo pod max. Če že dolivaš hladilno tekočino naj bo mašina hladna in nalij samo malo čez min.,če pa nalivaš pri vroči mašini pa samo do sredine med min. in max.

Kar se tiče zaganjanja,če te je strah, da enkrat neboš mogel vžgati si nabavi SUH rezervni akumulator in ko bo akumulator zatajil, naliješ akumulit v nov akumulator in rezervni akumulator je tako pripravljen za montažo ! Na kurbel bi moral pomislit, ko si motor kupoval in si kupit takega da ga ima ! !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, potem tudi če bom preveč nalil in bo vodo samo vn vrglo potem ni potrebe več po nalivanju saj je odvečno voda pač šla ven.

Saj ni problem dokler je akumulator in štarter dober vendar je neumno da skuterje sploh delajo brez nožnega zaganjača, ker ga ne moreš prižgati kot motorje na prestave. Če kaj zataji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo ker delajo tudi avtomobile z avtomatskim menjalnikom in brez kurbla ;)

tako pač je..noben večji skuter nima kurbla..vsaj kolkr jest vem ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej tako pac je sam zna bit zoprno ce si kje dalec od doma ali v drugi drzavi in odpove akumulator ali štarter.

Danes sem potem vodo dolil na normalen nivo in je ni vrglo ven zaenkrat, vrze jo ven samo ko je motor zelo topel in ga ugasnem.

Predno vodo vrže ven je kazalec temperature med vožnnjo pod polovico in pride do polovice razen v kaksne dolge klance, ko pa enkrat motor ugasnem in vodo vrže ven potem pa je kazalec vedno nad polovico med vožnjo oziroma na okoli 70-75% se drži ravno pred mejo ko se vklopi ventilator.

Se vam zdi to normalno ali nekaj ni vredu, ker tako vrže vodo vn in potem deluje na višji temperaturi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!