Skoči na vsebino

Pohorje


Andrej.d

Priporočene objave

Zadnjič sem malo poskusil Hočko Pohorje in bi še več, Imate kakšne predloge za križarjenje po Pohorju  in končnim ciljem v Savinjski dolini. Stil vožnje: HD. Moja želi tudi kaj pojesti in kaj videti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kaj pomeni HD...ampak recimo, da ti asfalt ne diši...enako kot meni.

En softič gre takole...mimo motokros proge v Orehovi vasi na rh in nato po gozdni cesti na Ranče...nadalje čez dolino miru do asfalta malo pod Arehom. Čez Areh do Šumika nato levo do Osankarice. Mimo Osankarice v Lukanjo in nato navzgor proti Pesku.

Mimo Peska proti jezeru "Jezerc" do Ribnice na Pohorju...po levi strani Dravske doline proti Dravogradu...Mežica, Avstrija, Pavličevo sedlo....se boš že znašel.

Lahko pa od Ribnice na Pohorju čez Hudi Kot malo bolj na hard do Kope na Pohorju in v dolino...preko Nravskih poljan ter Uršlje gor proti dolini Tople in preko hribov...malo karta, malo Garmin in malo "seljaka pitaj"...občasno tablico v gornji položaj in obilo užitka v vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohorje je lep primer za HD stil vožnje. Tisto, da je pot cilj je res. Ampak tudi postanki so del poti.

 

In tako sva 7.8. začela mimo Šmartnega v Rožni dolini - zaradi imena in zaradi lepe ceste - nato pa do Vojnika. Vmes pa seveda dilema ali se ustaviti še ob Šmartinskem jezeru ali ne. Potem pa po stari cesti: Frankolovo, Kojince, Tepanje, Vrhole.

Vedno me stisne, ko pomislim nanje. Na frankolovske talce. 12. februar 1945. Še samo marec in april in je bila svoboda.

V Konjicah pomislim, da zdaj bi bil pa res moral na Zlati grič.

Tepanje seveda so se tudi tu tepli.

Vrhole - kdo se še spomni znamenite gostilne poznane skoraj tako kot trojanska ?

Od globokih misli bi skoraj pogrnil na pesku v ostrem odcepu za Osankarico. Rajši grem v Oplotnico po tej poti, ker je daljša in ima zanimiva krajevna imena na kažipotih.

Iz Oplotnice pa v hrib. Ozka ovinkasta cesta me spomni na široko trasirano "Rudolfino" - pa kaj čmo slovenjceljčki. Kamnolom v Cezlaku je sicer zanimiv (lepe skale za s seboj) a je slepo črevo in raje rineva v hrib.

Podgrad, Kebelj, Nadgrad - tu se je pa potrebno ustaviti ali pa vsaj počasi peljati, ker so razgledi fenomenalni. Cesta je asociacija na Mehiko - razpokana.

In nato v levo do Osankarice po makadamu. Parkirava pod domom z lepimi velikimi slikami na fasadi od Pohorskega lonca do sladic a je zaprto.

Hoja do spomenika bi bilo nekaj najtišjega na svetu, če ne bi imel moje s seboj. Kaj pomeni razmerje 69 : 2000 ? Drevje, potoki in staro nebo z oblaki.

Makadama se Harley ne boji več torej zakroživa še proti Trem kraljem. Piše ob poti Turistična cesta Areh. Bo že držalo. No potem sva namesto za Areh izbrala lepšo pot in se po sicer ozki a lepi cesti pripeljala do kažipota za Ritoznoj. To seveda morava videti in spet cik-cak po ozkih in zavitih poteh med vinogradi. Pol si pa mislim dovolj bo in gasa čez Polskavo do Zgornjih Hoč in picerije Anja - jurčki in postrvi v senci na vrtu zraven pa cesta, ki pelje na Hočko Pohorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIF... Harley... HD stil vožnje -kruzanje po omejitvah.... saj veš ono ''pok-pok...pok-pok..pok-pok'' Tudi meni najljubši stil. Sem pa Hočko Pohorje tudi sam prevozil. Pa ne celo, je prevelik zalogaj, he-he... Malo šale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha...ok...zdaj razumem. Sem mislil da je HD kak Hard Drive, ali kaj podobnega.

No v tem primeru moj predlog poti seveda odpade, ker je popolnoma obraten od HD vožnje.

Ker sem iz Hočkega Pohorje sem želel pomagati...mogoče drugič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

 

a je tu tudi lepša kakšna varianta za Tourer motor (recimo asfalt), da se iz smeri Hoč - spustim kam proti Sl. Bistrici, Celju ipd. od koder lahko nadaljujem pot domov (okolica Celja)?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Hoč se pelješ gor na Pohorje, tik ob cesti pogledaš krasen slap (par minutk dol od ceste, se splača, ga slišiš) Skalca (je tabla pri odcepu za Bellevue, ti greš smer Areh, takoj na tem križišču levo doli je krasen slap)

https://picasaweb.google.com/106439269587192855420/PohorjeSlapSkalcaMotoMaj2014?noredirect=1

 

virb0033.jpg

 

Nato se pelješ še malo naprej do zadnjega ovinka pred Arehom, kjer je tabla Šmartno...in prideš v Bistrici ven.

 

Al pa se voziš po makadamu, ki je ok. Greš na Areh, Šumik, Osankarica, Rogla, Konjice, Celje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Hoč se pelješ gor na Pohorje, tik ob cesti pogledaš krasen slap (par minutk dol od ceste, se splača, ga slišiš) Skalca (je tabla pri odcepu za Bellevue, ti greš smer Areh, takoj na tem križišču levo doli je krasen slap)

https://picasaweb.google.com/106439269587192855420/PohorjeSlapSkalcaMotoMaj2014?noredirect=1

 

virb0033.jpg

 

Nato se pelješ še malo naprej do zadnjega ovinka pred Arehom, kjer je tabla Šmartno...in prideš v Bistrici ven.

 

Al pa se voziš po makadamu, ki je ok. Greš na Areh, Šumik, Osankarica, Rogla, Konjice, Celje...

 

Najlepša hvala.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://goo.gl/maps/OQcxa

 

nekaj takega, B je slap, C je odcep na Šmartno

 

http://goo.gl/maps/HFcKA

križišče C, ko so delali še asfalt

Super - hvala.

 

Takoj po tvojem postu sem pogledal še na stret view ter zemljevide in videl fotko, da slo lani še asfaltirali pri odcepu za Frajhajm...najbrž bom podaljšal na vrh do Areha in Ruške koče ter se potem vrnil dol do tega odcepa.

 

Mi morda lahko kaj pametnega poveš še v pri tem vprašanju: http://www.motosvet.com/tabla/topic/38999-%C5%BEelezna-kaplja-lavamund-b69/

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zapelji se do Ruške in nazaj :) boš videl kako v bližini propada hotel

 

Aja...propada? Ne obratuje.....? Škoda....eh, ta naša Slovenija...tako lepa pa tako uničena, pokradena, skregana.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!