Skoči na vsebino

Poliranje vetrobrana


transalp

Priporočene objave

Jast imam pa na sprednji maski nekakšne ostanke žužkov, ki so se zabivali v motor, vendar s čiščenjem ne gre dol oz je vse že zažrto v lak.

A mislite, da bi tole sredstvo kaj pomagalo tudi tukaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok, vsekakor je treba poskusiti s poliranjem - škoditi ne more. Tudi na mojem vetrobranu so madeži od insektov izgledali, kot da je tam že razjeden plastični material vetrobrana. Pa je šlo vse lepo stran. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena: 1690 SIT, trgovina :arrow: sem ti poslal PM, da ne bom delal reklame... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena: 1690 SIT, trgovina :arrow: sem ti poslal PM, da ne bom delal reklame... :wink:

Dej bod tako dober, pa še men pošl PM (kurc pa tak način informiranja, kot da bodo na ta račun obogatel).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani čistilci in negovalci,

moje čistilne zgodbe windshieldov in vizirjev čelad pa gredo v smeri uporabe magične krpe brez detergentov in konzervansov (only water, pa ko perete bog ne daj mehčalca perila v pralni stroj) za windshield. Praskice seveda so. To zadevo preprosto eliminiram z vodico za mazanje armatur za avte. Za vizir čelade in za špegle pa uporabljam čistilo za računalniške monitorje. Vse skupaj deluje zelo zadovoljivo, če upoštevam, da preden kaj pride do mojih oči, gre skozi Windshield, vizir čelade, sončno natikalo očal in očala sama. Čistilni paket imam vedno s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za plastiko, vizirje in vetrobrane se zelo dobro obnese tudi Sonax avto hard wax (trdi vosek), dobi se na vsaki črpalki, cena zanemarljiva, dražja je vata za poliranje, sam mal moraš imet potrpljenja, ker ti vata pusti ostanke na vsakem robu ali vijaku. Sam rezultat pa odtehta tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa uporabljam AURI iz TV shopa moram reči,da je ena redkih stvari,

katera je OK. Odlično odstrani vse madeže in zaščiti pleksi,plastiko in barvo,da o kromu ne izgubljam besed.Le nanesti ga je treba na vsake tri pranja.Če pa ima kdo probleme z zapečeno plastiko ali pa kakršnokoli umazanijo na avspuhu je odlična stvar ASTONIŠ tudi iz TV shopa. Iz kromiranih avspuhov sem poskušal odstraniti zapečen dežni komb. z vsem mogočim a le ASTONIŠ je pomagal tako da ni bilo nobene praske ali sledu čiščenje na kromu. Pa da ne boste mislili,da sem kašen TV shop fan,ampak ti dve stvari resnično delujeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je jesen izsilu en tip in sem med drugim obdrsal tudi GIVI šipco (zatemnjena plastika brez folije).

Hotel sem že kupiti novo, pa sem jo za hec na obdrgnjenem mestu prešmirglal z zelo finim šmirglom in spoliral s precej grobo profesionalno avtoličarsko polirno pasto GLASURIT.

Šipca se proti pričakovanjem sveti kot nova...

BTW - nad AURIjem pa nisem preveč navdušen. Sem precej časa ščitil avtolak z njim, pa je zdržal manj kot navaden vosek (Johnson car plate), pa še veliko teže ga je bilo nanašati.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz uporabljam za čiščenje čelade in vizirja kar Sonaxove mokre robčke (zelena pakunga), ki so namenjeni čiščenju steklenih površin.

Stvar je odlična, ne pušča madežev in lis. Tut na motorju plastične dele odlično očisti, mušice kar dol padejo :D :D .

LP Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani čistilci in negovalci,

moje čistilne zgodbe windshieldov in vizirjev čelad pa gredo v smeri uporabe magične krpe brez detergentov in konzervansov (only water, pa ko perete bog ne daj mehčalca perila v pralni stroj) za windshield. Praskice seveda so. To zadevo preprosto eliminiram z vodico za mazanje armatur za avte. Za vizir čelade in za špegle pa uporabljam čistilo za računalniške monitorje. Vse skupaj deluje zelo zadovoljivo, če upoštevam, da preden kaj pride do mojih oči, gre skozi Windshield, vizir čelade, sončno natikalo očal in očala sama. Čistilni paket imam vedno s sabo.

Js tut :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STELLEX

Z močjo kisa....vonj po cvetju!!! :D

Dobite v vseh dobro založenih Slovenskih trgovinah! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en zelo poceni nasvet:

Muhe, mušice in ostalo leteče sranje poskuste odstrant s plastike ali laka z žensko najlonko (štumf), ki ga predhodno namočite v vodo. Seveda je najlonka lahko rabljena :rolleyes:

Uspeh je zagotovljen!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Stara tema-novo vprasanje :whistle: A je kdo mrbit ze probal kaksno zadevo,ki je namenjena prav za poliranje pleksija oz. vetrobranov? A obstaja kaksna stvar,da bi se skoz vetrobran po poliranju spet dobro videlo? Razne polirne kreme,(ze omenjene v tej temi) sicer dobro odstranijo praske,vendar pogled skozi vetrobran se vedno ni to,kar bi moral biti...se posebej ne ponoci,ker se svetloba zarometov nasprotivozecih dobesedno razprsi :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva, ki je na mojem vetrobranu solidno opravila nalogo:

S 100 Lack + Kunststoff Politur

Tiefenglanz für alle glatten Oberflächen, wie lackierte Metallteile (Uni-, Bunt-, Metallic-Lacke), neuwertige und verwitterte Lacke, lackierte Kunststoffe, eingefärbte Kunststoffe, Plexi-glasscheiben und Visiere (keine verspiegelten), Dekoraufkleber etc. Entfernt feine Kratzer aus allen glatten Oberflächen. Versiegelt durch integrierte Wachsanteile die polierte Oberfläche und macht sie dadurch Wasserabweisend...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...GIVI šipco...

...sem jo za hec na obdrgnjenem mestu prešmirglal z zelo finim šmirglom in spoliral s precej grobo profesionalno avtoličarsko polirno pasto...

Je to še kdo poskusu? Mam zelo slab občutek it z brusnim papirjem "polirat" pleksi... vem da na barvanih+lakiranih površinah deluje.. ampak pleksi? :hmm:

Če že.. kateri je dovolj fin? 800, 1000? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva, ki je na mojem vetrobranu solidno opravila nalogo:

S 100 Lack + Kunststoff Politur

Solidno :? A ti pomen,da je vetrobran samo od daleč videt OK al se skozenj tud dejansko dobr vidi?

Kje se pa dobi tole S100 zadevo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solidno :?  A ti pomen,da je vetrobran samo od daleč videt OK al se skozenj tud dejansko dobr vidi?

Kje se pa dobi tole S100 zadevo? :hmm:

"Solidno" pomeni, da nisem opažal težav, ki jih omenjaš tulele:

...vendar pogled skozi vetrobran se vedno ni to,kar bi moral biti...se posebej ne ponoci,ker se svetloba zarometov nasprotivozecih dobesedno razprsi...

Je pa res, da moje mnenje morda ni merodajno, ker nisem buljil striktno skozi vetrobran ampaq bolj preko njega. Sem pač malo bolj "pritlikave" sorte.

Glede nabave pa pobrkljaj tulele, pa morda tulele, pa morda še kjelele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to še kdo poskusu? Mam zelo slab občutek it z brusnim papirjem "polirat" pleksi... vem da na barvanih+lakiranih površinah deluje.. ampak pleksi?  :hmm:

Če že.. kateri je dovolj fin? 800, 1000?  :ninja:

Pa brusi z vodo. Gre lepše in hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa brusi z vodo. Gre lepše in hitreje.

Si mislu na vodobrusni papir ali na kaksen drug postopek? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Če so praske na barvani oz lakirani plastiki in če niso pregloboke jih lahko poskusiš spolirat. Priporočam 3M polirno pasto. Imaš več stopenj grobosti paste. Svetujem ti da spoliraš najprej z grobo, ki zgladi tudi malce večje nepravilnosti na laku, potem pa čez še s fino, ki odpravi mat površino, ki jo je napravila groba pasta in da končen lesk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čisto nov prijavljeni tu in me zanima, kako sam lahko popravim praske na plastiki motorja? Ker če dam to popraviti h kakšnemu servisu, bo cena prevelika.

mislis ti plastike kot dele oklepa ali plastike kot vetrobransko "steklo"?

slednje ti ne priporocam polirati s cimerkoli drugim kot primernimi pastami, ki niso enake tistim za poliranje navadnih plasticnih delov.

BTW: ze vse napisano v ustrezni temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!