Skoči na vsebino

Poliranje vetrobrana


transalp

Priporočene objave

Si mislu na vodobrusni papir ali na kaksen drug postopek? :hmm:

Zdele šele opazu tale post :slap:

Mislil sem vodobrusni papir z vodo, če ti kaj pomaga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi z zobno pasto. je bolj blaga kot ostale polirne kreme in deluje na majhnih praskah.

Jaz sem "screen" spoliral z navadno, avtoličarsko "polirno vodo", pa se sveti in je gladek kot ritka!

Zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem vetrobran in plastike spoliral z navadnim polirnim mlekom za avtolake in rezultat (predvsem na vetrobranu) je več kot zadovoljiv :OK: :OK:

Sam za vetrobran je obvezno uporabit polirno vato,sicer po poliranju ostanejo mikro praskice,na katerih se ponoči lomi svetloba nasprotivozečih vozil,kar je skrajno zoprno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem vetrobran in plastike spoliral z navadnim polirnim mlekom za avtolake in rezultat (predvsem na vetrobranu) je več kot zadovoljiv :OK: :OK:

Sam za vetrobran je obvezno uporabit polirno vato,sicer po poliranju ostanejo mikro praskice,na katerih se ponoči lomi svetloba nasprotivozečih vozil,kar je skrajno zoprno.

Točno! To sem pa pozabil dodati...

Z VATO !!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi še nekaj dodal. Ko sem kupil svojega BMW R1100RT je bilo na vetrobranu ( zgornji del ) par prask, katere so me zelo motile. V Luisu v Beljaku sem kupil pasto za poliranje ( v bistvu je kit za popravilo vizirjev in vetrobranov ) . Sedaj ravno imena ne vem, pa sedaj sploh ni važno. Na nekaj drugega bi opozoril. Lepo sem si spoliral steklo :grim , vendar sem čez čas opazil, da se del, katerega sem spoliral v hladnejšem vremenu rosi. Ko sem natančneje pogledal zakaj se rosi, sem opazil, da sem odstranil z vetrobrana nek prozoren sloj :eek: . Zatorej pozor, vedno preverite, da nimate še vi na vetrobranu kak sloj, da ga ne poškodujete. Sedaj iščem, kako bi ta sloj popravil, ker mi gre rahlo na živce. Ima kdo kako idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zobna pasta se obnese(vlažna krpica obvezna),vendar je potrebna potem "mikro obdelava",saj ostanejo :BUA: sledovi.To pa rešiš?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo jest mam pa za use polirmajstre en uprasanje... a je en tak rezultat k je na fotki mozn dosect s poliranjem, al mors ceu vetrobran zamenat? :?

tnx za odgovore...

se 2 sempla:

post-4450-1131907225_thumb.jpg

post-4450-1131907247.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo jest mam pa za use polirmajstre en uprasanje... a je en tak rezultat k je na fotki mozn dosect s poliranjem, al mors ceu vetrobran zamenat? :?

Zatemnjeno šipo je še tolk lažje "zdrgnit",ker itak ne gledaš skoz :D

Če sm jst lohk tisto "jadro" na svoji bemwli spoliral do te mere,da je tudi pogled skozi jasen,pol ne bi smelo bit težav .)

Razen,če je vetrobran samo površinsko zatemnjen... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh... ubistvu bi jest iz prozornga vetrobrana rd naredu to kar je na fotkah... je mozno sam z ksno obarvano polirpasto? al bi blo treba nouga... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh... ubistvu bi jest iz prozornga vetrobrana rd naredu to kar je na fotkah... je mozno sam z ksno obarvano polirpasto? al bi blo treba nouga... :?

S polirno pasto sigurn ne bo šlo. :nono:

Morda bi pa s tako folijo,kot jo uporabljajo za zatemnitev avtomobilskih stekel,dosegel željen rezultat... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zobna pasta se obnese(vlažna krpica obvezna),vendar je potrebna potem "mikro obdelava",saj ostanejo :BUA: sledovi.To pa rešiš?????

:OK: s polirnim mlekom za obnovo laka ki ima v sebi tudi nekaj voska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri vetrobranih.

Vsi ste tudi avtomobilisti. :hmm:

Za spremembo napotek za spraskano avtomobilsko (vetrobransko) steklo.

Zima je in se pogosto pri čišenju vetrobran opraska (s kovinskimi) strgali. Praske so lahko tudi zelo grobe.

Kaj storiti, da ni potrebna zamenjava?

Vzameš polirno "mašinko", (kot fleksar'ca z nizkimi obrati). Na mesto praske naneseš polirno pasto za poliranje avtomobilskega laka, (priporoča se srednje mehka) in spoliraš!

V nekaj minutah, bo steklo kot novo, :o :o :o brez sleherne sledi o "prejšnji katastrofi"!

Če ne znaš, daj pa ličarju (za kakšen pir)!

avtomotobilist

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polirno pasto sigurn ne bo šlo. :nono:

Morda bi pa s tako folijo,kot jo uporabljajo za zatemnitev avtomobilskih stekel,dosegel željen rezultat... .)

eh sm se odlocu da bom kr nabavu zatemnjen vetrobran in to bo to :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

eh sm se odlocu da bom kr nabavu zatemnjen vetrobran in to bo to :rolleyes:

Če se imaš čas in voljo, ukvarjati s tem, lahko pokličeš Ladota v firmo "Krili" (Vrzdenc pri Horjulu).

Ne bo originalna, zagotovo pa najcenejša).

Samo v razmislek! :hmm:

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se imaš čas in voljo, ukvarjati s tem, lahko pokličeš Ladota v firmo "Krili" (Vrzdenc pri Horjulu).

Ne bo originalna, zagotovo pa najcenejša).

Samo v razmislek! :hmm:

Hoj

Dela on tud slučajno kakšne povišane šajbe za turing motorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se imaš čas in voljo, ukvarjati s tem, lahko pokličeš Ladota v firmo "Krili" (Vrzdenc pri Horjulu).

Ne bo originalna, zagotovo pa najcenejša).

Samo v razmislek! :hmm:

Hoj

Ampak dela bolj preproste oblike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Poliranje vetrobrana ?? Je kdo že slišal za poliranje z najlonkami (ženske hlačne nogavice) ??

Se moram spravit zraven pa ne vem kako. Po vpisih v tej temi je največ glasov za S 100 + polirna vata.

A je to res to ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem No. 1 - steklo ima antistrech premaz, ki je delno odstranjen (nalepke), delno popraskan !!

Poliranje z S 100 in polirno vato je bilo le delno uspešno. V vsakem primeru je bolje, kot je bilo. Če nebi bilo premaza bi blo še boljše.

Mi je pa predlagal en stric, da bi po poliranju zaščitil steklo s prozorno folijo :eek:

Mogoče ni slaba ideja. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem en "skrin" doooolgo poliral! Dober je bil pa šele takrat, ko sem ga zamenjal.

Hecno, ne!?! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Danes sem se spravil očistit mojega umazanca. Z mokro (fino) krpo sem najprej obrisal celega, nato pa ga z enako suho krpo obrisal še do suhega. Na prednjem (črnem) blatniku se opazijo nekakšne praske, ki ne vem od česa so nastale. Prav tako je na vetrobranskem steklu polno tankih "prask" oziroma črt.

Se da to s čim spolirat oz. s kakim sredstvom odpravit? Ker me precej moti...

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takšne praskice so se tudi men pojavljale dokler si nisem umislil jelenove kože za brisanje, sedaj je pa vse vredu kt takšna krpa pa ne pušča prask.

LP Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se spravil očistit mojega umazanca. Z mokro (fino) krpo sem najprej obrisal celega, nato pa ga z enako suho krpo obrisal še do suhega. Na prednjem (črnem) blatniku se opazijo nekakšne praske, ki ne vem od česa so nastale. Prav tako je na vetrobranskem steklu polno tankih "prask" oziroma črt.

Se da to s čim spolirat oz. s kakim sredstvom odpravit? Ker me precej moti...

Lp,

Andrej

Kaj zdej?... a so črte al praske?....sicer pa če imaš staro svinjarijo gor je fajn prej mal namočit, preden sploh s krpo okoli hodiš.....za mehčanje prisušene svinjarije muh in ostalega imaš kar nekaj sredstev.....sama zagovarjam, vodo in cet sploh na vetrobranih in prvo je treba fajn namočit, da se zmehča in samo odstopi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!