Skoči na vsebino

Poliranje vetrobrana


transalp

Priporočene objave

No takšne praskice so se tudi men pojavljale dokler si nisem umislil jelenove kože za brisanje, sedaj je pa vse vredu kt takšna krpa pa ne pušča prask.

LP Mitja

Pa si jih odpravil z jelenovo kožo, al maš novo steklo na katerem uporabljaš jelenovo kožo?

Kaj zdej?... a so črte al praske?....

Mislim da črte ki zgledajo kot praske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če tudi zobna pasta več ne pomaga.. na bolje založenih Petrolih imajo Sonaxovo polirno pasto za steklo in pleksi. Pride v zeleni pakungi, priložen je (za večje praske) brusni papir granulacije 5000 (zelo fin).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

no, js še nimam problemov s tem, da bi barva obledela al pa kej, ampak me pa mal zanima, a lahk sploh plastike od skuterja poliram?

a ne gre to mal u k... pol?

zato kr ko avto poliraš, pa če pride kej na plastike ne spravš dol :huh:

LP

Popravljeno . Popravil DrummY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji ga v Ljubljano v Acrytech. Tam so mojemu očetu na Californiji ( MG ) tako spolirali vetrobransko steklo, da izgleda kot novo . Če rabiš več informacij, kar vprašaj... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Vetrobrani so vecinoma narejeni is lexana ali polikarbonata.

Polikarbonatne sipe so tiste ta mehkejse, ki se tudi rade zlomijo pri padcu, itd

Sipe iz lexana pa so neprobojne in dosti mocnejse.

Polikarbonat recimo je od 6-8x prosojnejse od stekla, docim Lexan je malo manj prosojen, 2-4x je pa trpeznejsi, trdnejsi.

Tudi vizirji so vecinoma iz polokarbonatne plastike, kaksne dodatke za vizir, proti rosenju pa najdemo tudi iz lexana.

Slaba stran obeh je, da ne prenasata bencinov, akloholov, amonijakov, kisov in se kaksnih drugih topil, ki jih najdemo v produktih za ciscenje NAVADNIH STAKLENIH povrsin!

Vecina cistil za navadno steklo razzira zgornji sloj vetrobranov in scasoma povzroci mikro raze in razpoke , v katere se nabira svinjarija, kar pa povzroca rosenje , ipd skratka zmansuje vidljivost

ponavadi temu lahko recemo, da je vizir zanic.

Poliranje vetrobranov najenostavneje opravimo z vsako polirpasto za avto lak, ki pa ne sme vsebovati grobih delcev

Prav tako je vredno omeniti, da moramo polirati na mokro. Ne sme se nam zasusiti

Polirpaste z vsebnostjo voska so primernejse za vetrobrane kot za vizirje.

Skratka na dalec se je treba izogniti vsem cistilom namenjenim navadnemu steklu.

Kar se tice drobnih, povrsinskih poskodb je najboljsi efekt, ce poliramo na mokro z polirko in ne na roke

Poliramo vedno naprej nazaj, in levo desno, nikoli z kroznimi gibi.

Zavedati se moramo, da vecjih prask ne moremo odstraniti, saj moramo odbrusiti celo povrsino in to za toliko, kolikor je globina poskodbe , ki jo mislimo odstraniti.

Slednje je izvedljivo le na Lexanu, kajti polikarbonatne sipe so po vecini dodatno obdelane in kajhitro se znebimo vseh morebitnih dodatnih nanosov, ki sipo scitijo pred zunanjimi vplivi.

V praksi vecinoma sipe in vizirje sami nacnemo z cistili ali neustreznim vzdrzevanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:headbang:

Kaj sem naredila!!!!!! GROZA! Brez premisleka sem očistla vetrobran z "glici gobico"!

Sedaj se po celem vidijo praskice.

Ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem - kako spolirat te praskice oz. kako jih skriti?

GROOOZA :( Priporočate kakšno polir pasto - katero??? Hvala za vse nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

:headbang:

Kaj sem naredila!!!!!! GROZA! Brez premisleka sem očistla vetrobran z "glici gobico"!

Sedaj se po celem vidijo praskice.

Ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem - kako spolirat te praskice oz. kako jih skriti?

GROOOZA :( Priporočate kakšno polir pasto - katero??? Hvala za vse nasvete.

Vse vizirje in plexije vedno čisti samo s paprjem.Tako da vedno vzameš nov papir ga zmočiš(samo z vodo) in nato,ko lepo razmočiš sčistiš z novim papirjem,najbolj priporočljivi so kuhinjski sarveti.

Zdaj kar je "je" nikoli nebo več tak kot je bil ,lahko ga probaš spolirati z fino polir pasto najboljša je polirna pasta za metalik lake,ker metalik barve so prešpricane(zaščitene) z prozornim lakom in polir pasta mora biti zelo fina. Ročno bo to težko,najbolje bi bilo z mašino,(pri kakšnem avto ličarju)ampak obvezno novo vato in polirpasto za metalik lak! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

;) Sem že malo bolj zadovoljna.

Kupila sem SONAX - odstranjevalec prask.

S fantom sva polirala 100 na uro in sva kar zadovoljna z rezultatom... res da ni tako kot je bilo je pa sigurno boljše kot je bilo, pa tudi lesk se je vrnil. Še nekajkrat ponoviva pa bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

;) Sem že malo bolj zadovoljna.

Kupila sem SONAX - odstranjevalec prask.

S fantom sva polirala 100 na uro in sva kar zadovoljna z rezultatom... res da ni tako kot je bilo je pa sigurno boljše kot je bilo, pa tudi lesk se je vrnil. Še nekajkrat ponoviva pa bo!

Kot sem že napisal, so v Acrytechu spolirali fotrovo šipo,da je kot nova. Lahko ti povem,da so računali 20 evrov. Verjetno si za Sonax dala vsaj polovico tega;pa še drgnit moraš sama. Tam so mu dali tudi nasvet naj pere vedno samo z vodo in cetom ( pralnim sredstvom za posodo ) !

Vprašaj jih !!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Vetrobrani so vecinoma narejeni is lexana ali polikarbonata.

Polikarbonatne sipe so tiste ta mehkejse, ki se tudi rade zlomijo pri padcu, itd

Sipe iz lexana pa so neprobojne in dosti mocnejse.

Polikarbonat recimo je od 6-8x prosojnejse od stekla, docim Lexan je malo manj prosojen, 2-4x je pa trpeznejsi, trdnejsi.

Tudi vizirji so vecinoma iz polokarbonatne plastike, kaksne dodatke za vizir, proti rosenju pa najdemo tudi iz lexana.

Slaba stran obeh je, da ne prenasata bencinov, akloholov, amonijakov, kisov in se kaksnih drugih topil, ki jih najdemo v produktih za ciscenje NAVADNIH STAKLENIH povrsin!

Vecina cistil za navadno steklo razzira zgornji sloj vetrobranov in scasoma povzroci mikro raze in razpoke , v katere se nabira svinjarija, kar pa povzroca rosenje , ipd skratka zmansuje vidljivost

ponavadi temu lahko recemo, da je vizir zanic.

Poliranje vetrobranov najenostavneje opravimo z vsako polirpasto za avto lak, ki pa ne sme vsebovati grobih delcev

Prav tako je vredno omeniti, da moramo polirati na mokro. Ne sme se nam zasusiti

Polirpaste z vsebnostjo voska so primernejse za vetrobrane kot za vizirje.

Skratka na dalec se je treba izogniti vsem cistilom namenjenim navadnemu steklu.

Kar se tice drobnih, povrsinskih poskodb je najboljsi efekt, ce poliramo na mokro z polirko in ne na roke

Poliramo vedno naprej nazaj, in levo desno, nikoli z kroznimi gibi.

Zavedati se moramo, da vecjih prask ne moremo odstraniti, saj moramo odbrusiti celo povrsino in to za toliko, kolikor je globina poskodbe , ki jo mislimo odstraniti.

Slednje je izvedljivo le na Lexanu, kajti polikarbonatne sipe so po vecini dodatno obdelane in kajhitro se znebimo vseh morebitnih dodatnih nanosov, ki sipo scitijo pred zunanjimi vplivi.

V praksi vecinoma sipe in vizirje sami nacnemo z cistili ali neustreznim vzdrzevanjem.

Pozdrav!Kolega trdi,da poliramo z krožnimim gibi. Kako je sedaj prav?Prosim za odgovor tiste , ki so polirali vrtrobran v praksi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!Kolega trdi,da poliramo z krožnimim gibi. Kako je sedaj prav?Prosim za odgovor tiste , ki so polirali vrtrobran v praksi

:slap:, ta tvoj kolega nima pojma o pojmu. Poliraj kot je napisano zgoraj pa bo OK.

P.S.

Lep pozdrav od kolega :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:, ta tvoj kolega nima pojma o pojmu. Poliraj kot je napisano zgoraj pa bo OK.

P.S.

Lep pozdrav od kolega :lol1:

Saj verjamem, ampak rad bi tudi razlago ,zakaj se mora tako polirati?v spominu imam da se polira ali naj bi se poliralo s krožnimi gibi?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjamem, ampak rad bi tudi razlago ,zakaj se mora tako polirati?v spominu imam da se polira ali naj bi se poliralo s krožnimi gibi?

lp

Ma ja, jaz sem Pipsov "kolega" . Sem mu včeraj rekel, da naj polira s krožnimi gibi (mi je tudi tako v spominu ostalo od kod ne vem), in danes on citira zgoraj opisano poglobljeno študijo o poliranju levo-desno/gor-dol.

Kaj mi pa potem ostane drugega kot da se :slap: po betici in mu priznam, da se motim O:-)

P.S.

Jaz sem svoj stari vetrobran poglobljeno poliral s krožnimi gibi - priznam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen bmwslo.

Prepričan sem,da mi kod "kolegu"privoščiš,da bi s poliranjem bil bolj uspešen-zadovoljen kod ti. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svoj stari vetrobran poglobljeno poliral s krožnimi gibi - priznam !

zakaj pa potemtakem one mašine za poliranje polirajo krožno (recimo za avto) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potemtakem one mašine za poliranje polirajo krožno (recimo za avto) :?

Zaradi enakomernega rezultata, masine je potrebno znati tudi uporabljati.

Roka se, razen castnim izjemam, nikomur ne giba krozno, se posebej ce hoces povrsino enakomerno spolirati.

Sestevek gibov roke, bi pri premocrtnem vibriranju dal ven pasovni brusilnik.

Poleg tega je krozenje enakomerno, namesto suvanja levo desno, kar bi pri poliranju dalo "narebrene" rezultate.

Girox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes sem z S100 spoliral plastično obrobo na blatniku avta. Praske od enega kola, ki sem ga nabasal zadnjič v "šumi" nekje okrog Gotenice, in ki je naredil črto-(ne razo) po celem levem boku, so popolnoma izginile. Za lak (vrata) pa sem uporabil Sonaxovega za kovinske lake (rdeča pakunga, 6EUR al nekaj takega) - rezultat enak, vse je izginilo.

Jeba je samo to, ker bom moral zdaj še preostanek avta spolirati, da ne bo samo en pas levega boka izgledal kot nov ;)

Ima kdo na posodo polir mašinko, da ne kupujem? Nucam za kako urco. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jutri grem v lov na polirne paste za Givi steklo. Saj bi ga peljav v Acryltech, pa mi ne znese (tja in nazaj 2x =kesl benza...). Upam, da bo kaj šlo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Pozdravljen,res me zanima kako se je končalo poliranje Givi stekla,si našel ustrezno pasto?

Z vsako pasto spoliraš plexi steklo tako kot barvo in če so poškodbe res globoke vedno najprej vzemi grobo polir pasto nato pa fino in nazadnje prav fino tako,ki se uporablja samo za metalik barve.Kajti vsaka metalik barva ima po površini (zadnji sloj lakiranja) samo prozorni lak in ta je zelo tenek zato se za metalik barvo uporablja vedno samo najbolj fino polir pasto. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer jaz imam prozorni pleksi vetrobran in je pokrampan.Lotil bi se poliranja a ne vem kakšen stroj priporočaš ,na roko mislim ne bi bilo učinka.Hvala za odgovor in lp

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer jaz imam prozorni pleksi vetrobran in je pokrampan.Lotil bi se poliranja a ne vem kakšen stroj priporočaš ,na roko mislim ne bi bilo učinka.Hvala za odgovor in lp

Oblič? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!