Skoči na vsebino

Potovanje po Angliji in Škotski


ivan3a

Priporočene objave

Ful dobro!

 

Midva sva namenoma letos izpustila podobno turo, kot si jo imel ti zaradi "kao" slabega vremena, a naju je zato sredi poletja ppralo po Franciji in Španijo, da sva se lahko vikala. V Barceloni še toča :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos je bilo na Otoku precej boljše vreme kot pri nas.

Opozorilo. Tisti, ki nameravate potovati po Škotski; vam bodo vračali tudi Škotske funte. Teh ze znebite preden zapustite Otok.

Pri nas jih ne vzamejo niti na banki. So lepi, vendar doma ničvreden papir. Če jih kdo potrebuje jih imam še 25.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos je bilo na Otoku precej boljše vreme kot pri nas.

Opozorilo. Tisti, ki nameravate potovati po Škotski; vam bodo vračali tudi Škotske funte. Teh ze znebite preden zapustite Otok.

Pri nas jih ne vzamejo niti na banki. So lepi, vendar doma ničvreden papir. Če jih kdo potrebuje jih imam še 25.

 

Scarabeo

Banka Celje mi jih je spomladi odkupila brez težav. Pokliči, pa preveri, če je še tako.

 

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banka Celje mi jih je spomladi odkupila brez težav. Pokliči, pa preveri, če je še tako.

 

LP, M.

Hvala. Bom preveril.

 

LP Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovinah so slabo založeni, tako da ni neke izbire, tudi po par dni. Pa nobeden se ne sekira. Takega opustošenja polic nisem videl nikjer, no v Franciji.

Pa naši marketi so zakon za tujino  :yes:  :yes:  :yes: .

Prodajalke pa so sedele na cestišču pred centrom in kadile, nerodno mi jih je bilo slikati.

 

post-12625-0-54146500-1410377367_thumb.jpg post-12625-0-69407500-1410377447_thumb.jpg

 

Aja, six pek stelaartva - 5 funtov. Paradižnik, če je sploh bil okoli 2.5 funta. Fish and čips - fast foood 4.5 funta, v gostilni okoli 8.5 funta. Boljši mi je bil v fast foodu.

Kruh enaka cena kot pri nas. Nasplošno je malo dražje za okoli 15 procentov. Pustimo cene paradižnika in zelenjave. Meso mogoče malo dražje. 

Pivo v pabu okoli 2.5 funta. Hrana za dva s pijačo v gostilni - restavraciji nekje od 23 funtov naprej.

 

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos se potepal tri tedne..gorivo drago, hrana prav tako, razne vstopnine...ma za nase razmere je gor vse drago. Sel z avtodomom tako da sem zapravljal minimalno. imel vse s seboj. lepih 7000km....kaj vec ko pridem do racunalnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za enkrat. Ampak trajekti so pa cenejši kot pri nas kolikor sem videla na netu. Leta 1999 sem bila gor skos do vrha Škotske in je bilo tudi nekaj dražje kot pri nas, zlasti pa ne preveč dobro za jest, no pivo je bilo seveda OK. Tako praznih polic pa takrat nisem videla. Zanimivo. Pa še v vsako restavracijo nas niso pustili, ker sem imela teniske :). Kako je s tem sedaj. Ima kdo kako izkušnjo. Sedaj načrtujem pot od Newcastla, Cardifa do Tintagela in preko Londona nazaj v Francijo. Povdarek bo tokrat na podeželju.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banka Celje mi jih je spomladi odkupila brez težav. Pokliči, pa preveri, če je še tako.

 

LP, M.

Danes sem preveril, nimajo tečaja in ne morejo odkupiti.

Tako, da Škotske funte porabite na Otoku, 25 pa jih lahko dobite pri meni. 

Menjam za pivo  :) .

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
...

 

attachicon.gif  attachicon.gifP7243816.JPG

 

...

 

Je bil auspuh za pošvasat pri temle avtu? (saj ne zgleda tako slab!) :hmm: ,

 

 

takole parkirajo na Škotskem? :? ,

 

al je deklina za 100% presegla omejitev in jo je mjčken zanesl? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil auspuh za pošvasat pri temle avtu? (saj ne zgleda tako slab!) :hmm: ,

 

 

takole parkirajo na Škotskem? :? ,

 

al je deklina za 100% presegla omejitev in jo je mjčken zanesl? :(

Mi tudi ni bilo nič jasno, kako bi se naj zgodilo.Mogoče je pisal/a SMS??? Noja, avspuh je pa vredu.

Pomoje je bil voznik ali voznica še v avtu - videlo se ni.

Težko prideš iz tako parkiranega vozila. Ma svašta vidiš.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo, kratko, jedernato, slikovito, barvito. Sedi 5, pa mamo v šolo pošlji!  :OK: Malo sem pa kar jezen nase. Bemti, vozim to otoško mofo pa še nisem obiskal domovanje njenega veličanstva.  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa si skoz' po levi vozu?? :hmm:

Dvakrat je šlo tudi po desni, sem imel angela na zadnjem sedežu  :lol: .

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo, kratko, jedernato, slikovito, barvito. Sedi 5, pa mamo v šolo pošlji!  :OK: Malo sem pa kar jezen nase. Bemti, vozim to otoško mofo pa še nisem obiskal domovanje njenega veličanstva.

Zaključek pride kmalu. Ni bil ravno po mojem okusu, a to je sestavni del potepanja.

Ja, res bi lahko šel malo pogledati, bi videl Triumf bi kr drugače pel, haha.

Angleška pokrajina je lepa in zanimiva. Škotska pa še precej lepša.

Mucek bi ti bil hvaležen.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!