Skoči na vsebino

Najslabsa sezona v SLO ever!


Zorro

Priporočene objave

Za krajše ture po Sloveniji bo morda komu prišla prav tale aplikacija za smart phone.

Dež-Radarska slika padavin (avtor je Veluscek Ales).

Stran se osveži vsakih 10 minut. Na spodnjem delu pa ima časovnico kjer lahko vidiš dinamične spremembe v zadnjih 3 urah. Po smeri premikov oblakov lahko z malce večjo verjetnostjo ugibaš, kam vso zadevo nese...

September zna bit še lep.

Sem se zadnjič odpeljal v smer, kjer po radarski sliki padavin ni bilo dežja in ga glede na gibanje oblakov tudi ni bilo pričakovati...in sem se po cca 40-50 km pripeljal direkt v dež (dežjak je seveda bil na varnem in suhem doma). :headbang:

Tko da - letos jim zadeva ne deluje najbolje. Najbrž se je dežni radar pokvaril...zaradi prevelike vlage... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se zadnjič odpeljal v smer, kjer po radarski sliki padavin ni bilo dežja in ga glede na gibanje oblakov tudi ni bilo pričakovati...in sem se po cca 40-50 km pripeljal direkt v dež (dežjak je seveda bil na varnem in suhem doma). :headbang:

Tko da - letos jim zadeva ne deluje najbolje. Najbrž se je dežni radar pokvaril...zaradi prevelike vlage... :whistle:

 

Ja letos so kumulusi hitro prehajali v kumulonimbuse, tako da se je lahko v dvajestih minutah situacija razvila iz lepega vremena v nevihtico. Tako da tudi radar ni kaj pomagal, še manj pa pri aplikacijah, ki imajo delay od 10 do 20 minut (update arso radarja = 10 minut + razlika v cron jobu na serverju >= 10 min).

 

Letos je bilo veliko takih "mikro" celic na relacijah (tole so bolj subjektivna opazovanja, pa vseeno):

 

  • jelovica - škofja loka - ljubljana (takoj ko je prišla na ravnino je nevihta hitro razpadla)
  • zaplana - horjul (barje) - vič - če ni razpadla nad ljubljano - zalog in potem po dolini save proti krškemu
  • krvavec - kamnik - tuhinj (klasična poletna)
  • bohinj - bled - kropa (s tem da je radovljica običajno celo ušla ta hujšemu)
  • klasika po dolini save navzdol, ki se razvije tam nekje južno od izlak in hara do krškega
  • pa seveda ne smemo pozabiti na snežnik, tam se vedno kaj skuha

 

seveda sem spustil še nekaj rut, ampak za tele sem pa kar ziher (recimo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jamralice, je bil kdo včeraj na motorju? Prav lep dan je bil, brez dežja in s prijetnimi 20-22 °C. Če niste bili, ne jamrat, da je sezona slaba, ker ne izkoristite dane prilike :P:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni imamo to srečo (?) da smo v službi in nekako ni izvedljivo, da bi med tednom kar na horuk "izkoristil dano priliko". :angry:

in zato - ja, sezona JE slaba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem šele letos naredil izpit prejšnjih sezon z vidika motociklizma ne morem ocenjevati. Kot 20-letni avtomobilist in laik na splošno pa tako "vscanega" poletja res ne pomnim. Tudi v dežju se seveda da peljati (tudi v avtošoli sem vsaj tretjino vseh ur odvozil po dežju in mokrih cestah (kar je z vidika izkušenj super)), a da bi pa to bil kakšen poseben užitek pa ne morem reči (že v avtu ni (pa sem glede dežja, snega ipd. kar sprufan šofer) kaj šele na 2 kolesih).

 

In ja - eni imamo čez teden službo, družinske obveznosti in posledično malo časa...

 

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jamralice, je bil kdo včeraj na motorju? Prav lep dan je bil, brez dežja in s prijetnimi 20-22 °C. Če niste bili, ne jamrat, da je sezona slaba, ker ne izkoristite dane prilike :P:OK:

 

Jest bi napisal, da sem bil včeraj na motorju, ampak se bojim, da bo spet kdo rekel da Honda ni motor  :kva2:

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jamralice, je bil kdo včeraj na motorju? Prav lep dan je bil, brez dežja in s prijetnimi 20-22 °C. Če niste bili, ne jamrat, da je sezona slaba, ker ne izkoristite dane prilike :P:OK:

biu..dom služba do kolega dom ...in ja vreme je u banani..zanič .. aja dons tud motorč na isti relaciji ..

 

Eni imamo to srečo (?) da smo v službi in nekako ni izvedljivo, da bi med tednom kar na horuk "izkoristil dano priliko". :angry:

in zato - ja, sezona JE slaba.

vreme je zanič ..gnilo.. sezona je bila pa na začetku zelo lepa kar se vremena tiče ..

 

 

In ja - eni imamo čez teden službo, družinske obveznosti in posledično malo časa...

 

LP

za ših še vem da ga mam k delam ko zmešan...za družinske obveznosti morm pa pogledat če se ni ločila ta cajt k sm tolk u službi..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jamralice, je bil kdo včeraj na motorju? Prav lep dan je bil, brez dežja in s prijetnimi 20-22 °C. Če niste bili, ne jamrat, da je sezona slaba, ker ne izkoristite dane prilike :P:OK:

Kje v Avstraliji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi napisal, da sem bil včeraj na motorju, ampak se bojim, da bo spet kdo rekel da Honda ni motor  :kva2:

Naše Honde imajo itak stranska koleščka pa jih v dežju spustimo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak.

 

7517897_1_l.jpg

Ne ne ..to je trike...par let nazaj je pa imel en anglež na vingih v luciji koleščka na hidravlično gnani roki ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ..to je trike...par let nazaj je pa imel en anglež na vingih v luciji koleščka na hidravlično gnani roki ..

 

Aaaa, se popravljam.

 

True.

 

px_day08_goldwing.jpg

 

Oz. še lepši

 

post-7101-0-25700800-1409838482_thumb.jpg

 

Sicer pa, Kawe niso izjeme....

 

kawasaki-zx-6r-with-_600x0w.jpg

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja - eni imamo čez teden službo, družinske obveznosti in posledično malo časa...

 

 

Tudi jaz sem bil do 16h na šihtu. Nima veze, do teme je še kar nekaj časa. 200 km brez problema :)

 

post-44547-0-88458900-1409839233_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej fora sploh ni v stevilki...... :naughty:

maš prav...fora je v merski enoti .. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jamralice, je bil kdo včeraj na motorju? Prav lep dan je bil, brez dežja in s prijetnimi 20-22 °C. Če niste bili, ne jamrat, da je sezona slaba, ker ne izkoristite dane prilike :P:OK:

Jest. Sm najdu uržah da sem šu v lublano mal naokol, k sem domu pršu je pa moja rekla a mene pa nauš pelu pa sm obrnu pa šu še enkrat po motor da sm še njo vleku na ljubelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sm Glavni del sezone delu vsak kurčev dan se jih je za enkrat nabralo 11 000 ;) pa še kakšn se bo :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!