Skoči na vsebino

Guma M39 porocilo (Bilo je: Gume za Gregsov motor)


Gregs

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Da bo takoj jasno: topic GUME pregledan od prvega do zadnjega posta, tako da ne me tja posiljat, ker je to SPECIFICNA situacija.

Srcno rad bi dobil eno normalno gumo za svoj motor (zadnjo). Ce kdo ve, kje bi se kaj pametnega dobilo, naj mi pove. Pri Elisi so rekli, naj poklicem cez 2 dni, Pestator je zaprt do 3. septembra,... Mora biti kje bolj blizu LJ, ker do MS se ne mislim voziti...

Preferirana dimenzija je 130/90-16, ceprav je original na GPZ500 120/90-16 H.

Voziti ne mislim preko 180 kmh, tako da je lahko tudi razred T, ceprav vseeno raje H.

Dimenzija: 130/90-16

Trenutno gor: Michelin Macadam 50

Ogledana guma: Michelin M39 120/90-16 T 12.600 SIT

Se vprasanje 1: kaj mislite o omenjeni gumi (M39)?

Vprasanje 2: kaj menite o gumi Dunlop K625A 100/90-16? Jaz mislim, da je to za en ku*c guma, ampak mogoce kdo kaj vec ve o njej. To me zanima samo informativno.

Mimogrede: na Forumsko IV bi se rad pripeljal s svezo gumo, ce se le da...

NA POMOC!!!

Edited by - gregs on 22/08/2001 16:29:30

Edited by - gregs on 25/08/2001 23:29:33

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da mislis 120/....,ker 100 ti zadaj nebi priporocal.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkusenj ti povem da je v Sloveniji tezko dobit nove gume za GPz-ja v tako kratkem cajtu. Odvisno tudi od gume ki jih zelis imeti.

Vse gume, ki si jih nastel sodijo v "turisticni" razred, pomeni slab oprijem - dolgazivljenska doba.

Glede Michelin M39 pa je nekaj podobnega kot kot Dunlop K625. Jaz jih nisem probal in jih niti ne nameravam, ker je konstrukcija gume zastarela in ni primerna za moj nacin voznje.

Michelin Macadam 50 je se kar solidna guma, zato ce ze hoces Michelin vzemi to.

Drgace se da dobit kr nekaj dobrih gum za GPz-ja,pod dobre gume razumem da imajo dober oprijem, kar je pri meni glavna lastnost za ocenjevanje gume. Original so bile na mojem GPz-ju Dunlop K530, ki so ble za kurac gume. Zaradi teh gum sem imel tud en majhen padec, ker mi je pri zaviranju blokiralo sprednje kolo. Pa tudi zadnja guma mi je veckrat v ovinku zacela mocno drseti. Te gume so tudi v ogretem stanju nenehno drsele! Nato sem jih zamenjal za Bridgestone BT45 in sem zelo zadovoljen z njimi. Zdaj lahko z vso mocjo pritisnem sprednjo zavoro in guma ne zdrsne, prej mi zacne dvigovati zadek. Tudi v dezju lahko bolj mocno zaviram, kot sem pri Dunlop-kah lahko na suhem.

Nasledja guma ko jo bom menjal bo za spredaj sigurno BT45, zadaj verjetno Metzeler ME1 (140/80v16).

Svetujem ti da ne varcujes pri gumah, ker ti lahko kdaj resijo zivljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice: ja, zadaj jasno vsaj 120. Tisto o 100 je samo prva guma, ki je trenutno gor in kot je Ales rekel: zdrsava tudi v suhem, zato moram biti malo bolj pazljiv. No, glede na to, da nisem ravno ekstremist, to se kar nekako gre, ampak ko kupim drugo, bom pa sigurno nabavil bistveno boljso.

Ales: hvala za vse informacije.

Prvic, mudi se kot hudic, ker je Mac 50 zadaj ze tako zjeb*ana, da samo se plesem levo desno. Danes, ko sem vozil v dezju, pa raje ne omenjam, da so bili starcki s hoduljco hitrejsi od mene.

Drugic, to, da bi s K625A lahko bremzal tako, dase postavim na prvo kolo, je pa 100% res. Ta guma je res eno sranje - pri majhnih hitrostih. Pri vecjih niti ni takega problema bolj hitro zavirati, pa se kar drzi.

Tretjic, ob prvi priliki gredo dol (beri: ko bodo vsaj nekoliko obrabljene). Kot ze receno, nisem ekstremist. Bi pa najbrz bil malo bolj, ce bi bile kaksne putraste gume gor.

Cetrtic, guma je lahko tudi drazja, ampak problem je, da se gum enostavno ne dobi! Jaz pa bi rad naredil se kaksen kilometer letos... gum pa nikjer...

Petic, ce kdo ve, kje bi se dalo kaksno dobiti, sem takoj za!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj dobiti Metzeler ME880 jaz sem kupil prejšni mesec eno dimenzij 130/90/16 cena cca.20k SIT cakal sem nanjo 3 dni. Na Aprili Classic 125 (cca 145kg) se zelo dobro obnese - drži kot bi vozil po tracnicah in tudi zgreje se precej hitro (deklarirana hitrost do 210km/h)

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprašaj za eno Metzeler, k Vombergarju v Britof pri Kranju (tel 04 234 26 00). Te gume te sigurno ne razocarajo, imajo ful dober oprijem cena pa tudi ni tako visoka.

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce te prav razumem, si v fazi, ko bi kupil bilokakšno gumo, samo, da ti rit ne bo vec sem in tja opletala. Povprašaj pri Sitarju, kakšen ArrowMax ima sigurno na zalogi. Je pa seveda na tebi, al boš cakou na željeno gumo in rizkirou, al boš dal gor kar boš pac konec sezone (za prodajalce motorjev in opreme) dobil!

Edited by - lojzi on 23/08/2001 09:09:33

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Todivo v Sencurju - tel: 04 251 58 80 Pipanova cesta 38.

V Cerkljah je se en Todivo ampak ne vem ali je ista firma a kako...

Veliko srece.

Keep on drivin’ hard...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Gregs, priporocam Dunlop D205! Vozim jo ze kr neki km, pa še vedno zlo dobr drži!

P.S. Na Korculi so ble tvoje gume še kr O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis: Todivo je isti. Preveril. Nic gum

Ak: problem je, da gum NI!!! Preklicaril pol Slovenije, sedaj grem kupit M39. Vsaj za zakljucek sezone bo dobra.

RAF: MAJKE MI! Kateri si ti: s Suziko ali s Pegasotom (ce me spomin ne vara?!). Mimogrede: na Korculi so bile se dobre, ampak po njej je bilo se kar nekaj km, sedaj so pa na tleh totalno. Daj, javi se se kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vidim da se še spomneš! Z Yamaho! Še zdej sem ti fauš, ker sem bil na Korculi PRAŠINAR, ampak bo že bolš!

Sicer smo pa ravno prejšnji teden prekrižarli prekmurje, tko da ce kdo, ki je fural z nami to bere, hvala na super izletu!

Pa pozdrav tud od ponosnega lastnika Suzike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pozdravljeni!

Da bo takoj jasno: topic GUME pregledan od prvega do zadnjega posta, tako da ne me tja posiljat, ker je to SPECIFICNA situacija.

Srcno rad bi dobil eno normalno gumo za svoj motor (zadnjo). Ce kdo ve, kje bi se kaj pametnega dobilo, naj mi pove. Pri Elisi so rekli, naj poklicem cez 2 dni, Pestator je zaprt do 3. septembra,... Mora biti kje bolj blizu LJ, ker do MS se ne mislim voziti...

Preferirana dimenzija je 130/90-16, ceprav je original na GPZ500 120/90-16 H.

Voziti ne mislim preko 180 kmh, tako da je lahko tudi razred T, ceprav vseeno raje H.

Dimenzija: 130/90-16

Trenutno gor: Michelin Macadam 50

Ogledana guma: Michelin M39 120/90-16 T 12.600 SIT

Se vprasanje 1: kaj mislite o omenjeni gumi (M39)?

Vprasanje 2: kaj menite o gumi Dunlop K625A 100/90-16? Jaz mislim, da je to za en ku*c guma, ampak mogoce kdo kaj vec ve o njej. To me zanima samo informativno.

Mimogrede: na Forumsko IV bi se rad pripeljal s svezo gumo, ce se le da...

NA POMOC!!!

Edited by - gregs on 22/08/2001 16:29:30

Hola!

Moj mehanik ima se eno tako gumo, Dunlop K825 (al nekaj takega), vendar je zadnja, zato pohiti!!!

Cim prej ga poklici na 041 513-545!!!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJUDI; IMA NOVA GUMAAAAAAAA!!!!!!!

Hvala vsem!!!

Luka: Mac50 je bila zamo kar v redu, vendar bi si zelel za odtenek malo mehkejso gumo, za boljsi obcutek. Drugace je pa zdrzala samo meni 14.000km, prej je bila pa vsaj kakih 6.000km gor, tako da kakih 20.000 ima za sabo. Naj pociva v miru!...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: gor sem dal Michelin M39. Prvi obcutki: kar v redu, vendar moram cca. 150-200 km narediti, da gre vrhnja plast dol, potem pa ovinki,ovinki, ovinki na koleno...

No, tako hudo ne, ampak porocilo vsekakor sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pozdravljeni!

Da bo takoj jasno: topic GUME pregledan od prvega do zadnjega posta, tako da ne me tja posiljat, ker je to SPECIFICNA situacija.

Srcno rad bi dobil eno normalno gumo za svoj motor (zadnjo). Ce kdo ve, kje bi se kaj pametnega dobilo, naj mi pove. Pri Elisi so rekli, naj poklicem cez 2 dni, Pestator je zaprt do 3. septembra,... Mora biti kje bolj blizu LJ, ker do MS se ne mislim voziti...

Preferirana dimenzija je 130/90-16, ceprav je original na GPZ500 120/90-16 H.

Voziti ne mislim preko 180 kmh, tako da je lahko tudi razred T, ceprav vseeno raje H.

Dimenzija: 130/90-16

Trenutno gor: Michelin Macadam 50

Ogledana guma: Michelin M39 120/90-16 T 12.600 SIT

Se vprasanje 1: kaj mislite o omenjeni gumi (M39)?

Vprasanje 2: kaj menite o gumi Dunlop K625A 100/90-16? Jaz mislim, da je to za en ku*c guma, ampak mogoce kdo kaj vec ve o njej. To me zanima samo informativno.

Mimogrede: na Forumsko IV bi se rad pripeljal s svezo gumo, ce se le da...

NA POMOC!!!

Edited by - gregs on 22/08/2001 16:29:30

ojla

pod 1. nimam pojma. Makadamke so pretrde za mene. Na tvojem mestu bi kupil Metzeler. Gume so zakon.

pod 2. prav imaš. Sprednja guma za tvoj motor mora biti ME 33 Laser (metzeler). Guma je fantasticna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

pod 2. prav imaš. Sprednja guma za tvoj motor mora biti ME 33 Laser (metzeler). Guma je fantasticna.

potem pa probaj ME Z2 ali Z4.podobne ME 33,samo za nianso mehkejse in nic veliko manj zdrzljive.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

/quote

potem pa probaj ME Z2 ali Z4.podobne ME 33,samo za nianso mehkejse in nic veliko manj zdrzljive.

---------------

Mislim da ME Z2 in Z4 ne dobis v dimenzijah za starega GPz 500S, ima 16" pa precej ozke gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs: Nevem ce ti bo s to gumo uspelo na kolenu skoz ovinka!

No ja poskusi pa nam porocaj.

Ne bom sicer rekel, da sem prestar za po kolenu skozi ovinke, ampak se to nekako ne sklada z mojo logiko previdnosti in prezivetja na motorju... Torej: gume za na koleno skozi ovinke tako ali tako ne iscem (sem ziheras, ceprav si zelim - mi kdo posodi kaksno ultra noro opremljen motorcek?! pa grem po kolenu), ampak tako, ki vsaj zdrzi hitro zaivranje (nikoli ne ves, kaksna jeba te caka na cesti).

Tako, da ne bom niti poskusal tega. Ampak, ker sem rekel, da bom porocal, potem povem tole:

Danes sem naredil cca. 200km z M39 na zadnjem kolesu. Moram reci, da guma kar v redu drzi in postajam spet bolj hiter v ovinkih. Ampak, ce kdo izmed tistih s kolenom v ovinku pogleda, kje sem jo drsal, se bo nasmejal. Gume niti do polovice na vsaki strani nisem preizkusil. So tiste gumijaste spicke se veselo pokonci in nic poradirane. Bodo pa vsaj malo takrat, ko bom dobil res dober obcutek in se kaksnih 100km na svezi gumi bo tudi kar v redu, da se naredi, preden se jo bolj stestira. Varnost je le varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

pod 2. prav imaš. Sprednja guma za tvoj motor mora biti ME 33 Laser (metzeler). Guma je fantasticna.

potem pa probaj ME Z2 ali Z4.podobne ME 33,samo za nianso mehkejse in nic veliko manj zdrzljive.

-----------

at 200 mph you have no friends

teh gum ni v dimenziji 110-90-16. Drugace bi jih že mel montirane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje z ME Z4 so žal slabe. Guma je trda k hudic, ko je neogreta pa sploh slabo drži. Še posebaj problem je sprednja guma; ko ti zdrsne sprednja guma je pi....

Dvakrat sem imel sreco, da nism ubrisu.

lp, Pjotr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Moje izkušnje z ME Z4 so žal slabe.

cisto nasprotje.za moj stil voznje in GSFa je MEZ4 majka.in se kar bo nekaj km zdrzala.kot izgleda.priporocam.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!