Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

dons sm se po stari cesti do morja zapelu z avtom in moram rečt, da 80 % voznikov avtomobilov ne zna odpeljati levi ovinek po svojem pasu... škoda k nimam kamere ... sam za glavo sem se držu :mad:

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, maus pravi:

dons sm se po stari cesti do morja zapelu z avtom in moram rečt, da 80 % voznikov avtomobilov ne zna odpeljati levi ovinek po svojem pasu... škoda k nimam kamere ... sam za glavo sem se držu :mad:

So se nagibali na tvojo stran? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

So se nagibali na tvojo stran? 

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznije ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, maus said:

dons sm se po stari cesti do morja zapelu z avtom in moram rečt, da 80 % voznikov avtomobilov ne zna odpeljati levi ovinek po svojem pasu... škoda k nimam kamere ... sam za glavo sem se držu :mad:

 Ne govor... Voznja brez sekanja ovinkov ni fenomen, je cudez... In ni vazn, a je ovink rahel in gre avto 13km/h, sekat je treba! Edina se tako redka stvar v prometu je se delujoc zmigavec na BMWjih...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

Voznja brez sekanja ovinkov ni fenomen, je cudez...

dons sm biu čudež na cesti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, maus pravi:

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznije ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

 

Vprašaj v primerni temi. Tukaj je govora o opičjem visenju z motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Vprašaj v primerni temi. Tukaj je govora o opičjem visenju z motorja. 

sj bom .. ne tul name :cry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jvalant said:

 Edina se tako redka stvar v prometu je se delujoc zmigavec na BMWjih...

:twak:

https://www.ebay.com/itm/BMW-Genuine-Turn-Signal-Light-Bulb-12V-21W-7504-Wy21W-Amber-Front-E46-E/132371950073?fits=Make%3ABMW&hash=item1ed1fba9f9:g:VhgAAOSwUwFZ7PPW&vxp=mtr

Treba sparat zarnice!!! :dry:

So drage ko ps... :blush:

 

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jih šparate. Sem bil pa zadnjič ful presenečen, ker je nekdo v BMW-ju dal žmigavec pri vključevanju na avtocesto. Pa celo CE tablice je imel. Sem kar na koledar zapisal, to se res ne zgodi velikokrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/2/2017 at 8:20 PM, Kras1000 said:

Brez skrbi, da bom jasno vprašal, in ne samo enkrat, še posebno inštruktorja na pisti. :D

Koleno na tla bom najbrž prvič položil le na poligonu varne vožnje. Navadnim cestam prav ne zaupam...

Lahko bi se tukaj zbrali kandidati za trening športne vožnje, pa spomladi najamemo inštruktorja na Raceland-u. Vem da se da, če se nas nekaj zbere, ker je bil kolega lani na takem tečaju. Jaz sem takoj za, da nadgradim znanje. Trenutno sem še na MPS tehniki :blush:.. Nagiba se ne bojim (nagnem dovolj), hitrosti tudi ne, pretiranega presedanja pa na cesti ne izvajam, ker pri zmernih hitrostih ni potrebno, hkrati pa se mi zdi neumno trenirati na cesti in tvegati, če lahko za zmerno ceno najamemo inštruktorja na progi. Je še kakšen kandidat za tak trening? 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Zok said:

Tudi jaz in kolega sva za, odvisno je le od datuma...

Datum bi že uskladili nekako, do pomladi je še dooolgo. Samo tipam interes, pa bi se potem pozanimal za možnost izvedbe in ceno. Lahko mi napišete tudi na ZS, da ne smetimo teme. Če se nas nekaj zbere bo lažje organizirati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, XTR pravi:

Lahko bi se tukaj zbrali kandidati za trening športne vožnje, pa spomladi najamemo inštruktorja na Raceland-u. ...

Jaz sem tudi za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @XTR, vsekakor spomladi je zame res prezgodaj, ker se moram nujno prej še malo privaditi na novo Hondico. Verjetno malce bolj naprej...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kras1000 pravi:

Hvala @XTR, vsekakor spomladi je zame res prezgodaj, ker se moram nujno prej še malo privaditi na novo Hondico. Verjetno malce bolj naprej...

... najlepše se boš na Hondico na tak način navadil...   :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, XTR pravi:

Datum bi že uskladili nekako, do pomladi je še dooolgo. Samo tipam interes, pa bi se potem pozanimal za možnost izvedbe in ceno

Bom jz danes malo povprašal....lignji vabijo :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, XTR pravi:

Lahko bi se tukaj zbrali kandidati za trening športne vožnje, pa spomladi najamemo inštruktorja na Raceland-u. ....

jest sm tud takoj za...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... najlepše se boš na Hondico na tak način navadil...   :D

 

Meni se tudi zdi tako. Ker tam odpade strah, ki ga povzroča promet v nasprotno smer, kandelabri, ograje, ati s klobuki, srfajoča mladina na telefonih, mamce z rožnimi venci,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa tudi tko .. ko odpadejo miselne spone, da se ti kao ne more nič zgodit, je pol jok ... pa še kasko ti ne vela ;)

drugač pa .. ko voli nek izvoli :P 

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar sem padcev videl na kalu in ridah .. pa jih nisem malo videl, je bilo 90 % voznikov motornih koles po lastni krivdi, vzrok za padec ;)

 

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... fora je lih to, da se na npr na Racelandu približno naučiš, kaj ti ponuja motor, oz. kolko lahko nagneš... kakšno vstopno hitrost moraš imeti za v zavoj.....itd. 

...mogoče je Raceland prepočasen za to, kar sem naštel... je Marof mnogo primernejši ... Mobikrog pa ne vem kako zgleda zdaj, ko je prenovljen....   ampak po ravnicah se da tudi kar stisniti....

....ampak za osnove prekladanja motorja, učenje kolenčkanja in nabiranje kondicije je pa Raceland idealen.

Po 8-10 krogih si praktično umrt od telovadbe na motorju.

... kar se pa učenja kolenčkanja tiče, je pa tako. Raceland je tako počasen, da ko začneš tam kolenčkat, je potem na kaki hitrejši pisti kolenčkanje pis of kejk (ne vem no... mogoče se samo meni tako zdi...al sem pa že malo str  :P ...pa tudi neprimeren motor imam za Raceland ) .... pa potem občutek "lebdenja" ...neprecenljiv..   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!