Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

Ob 16. 7. 2020 ob 16:21, vandrovec pravi:

:)

 

Omg.... super so.

Kva smo mi zelenci napram njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 7. 2020 ob 16:21, vandrovec pravi:

:)

Malo čudni koti snemanja. Po sliki bi moral motor že zdavnaj na zadnje kolo, ko se vozi v hrib na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 18. 6. 2020 ob 16:47, DinDiin pravi:

Sej je fino it na kaksen tecaj se mal pohecat vrjetn, al pa Vransko.... Sam na tistmu asfaltu se men zdi da... Everything goes... Tm si lahko velik upas.... Pol bos pa isto na enmu zlizanmu asfaltu delu, ti pa nau jasn zakva je letel po tleh.... 

?? Sem ravno prejšnji teden opravila dodatno usposabljanje za motorista začetnika - v dežju. In podlaga na Vranskem drži kot šmirgl tut v mokrem, potem pa sem se v prvih 3eh minutah po uspešno opravljenem tečaju, vsa samozavestna, skor zložila na prvem krožnem (cca 500m od centra AMZS). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sklopka pravi:

?? Sem ravno prejšnji teden opravila dodatno usposabljanje za motorista začetnika - v dežju. In podlaga na Vranskem drži kot šmirgl tut v mokrem, potem pa sem se v prvih 3eh minutah po uspešno opravljenem tečaju, vsa samozavestna, skor zložila na prvem krožnem (cca 500m od centra AMZS). 

krožišča so svina..bi znal marsikdo povedati, ki se je ne sam skor zložil.

Zakaj:

avti drsajo v isto smer in brusijo, gladijo podlago

praviloma visijo navzven

običajno se marsikaj (zaradi nagiba) steče ravno v krožišču na tla, od izpusta klim, kar je že dovolj, da nastane drsalnica, da ne govorim o kakem olju in podobno

I hate krožišča :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sklopka pravi:

Ne bi, ker motorja ne bi znala tako potisnit v ovinek ?

 

potisniti krmilo, povečati naklon???

Wiii tenx za varno vožnjo, zarad njh vsi vozijo "ingliš stil", porivanje mopeda/krmila v ovinek in nepotrebno večanje naklona.

ps. taka tehnika velja za nizke hitrosti, izogib oviram in zmanjševanje rajdnega kroga, definitivno pa ne vidim nobene koristi v krožišču, kvečjemu večjo možnost za zdrs.

pss. upam da sem te prav razumel in sicer, če ne bi bila na tečaju, bi še bolje odpeljala faking krožišče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj krožišče ni faking krog za nascar ?‍♂️ ga ti po kolenu odvoziš? ?

Krožišča so razn unga v mengšu pr pumpi jebaaa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mladench pravi:

Pa saj krožišče ni faking krog za nascar ?‍♂️ ga ti po kolenu odvoziš? ?

Krožišča so razn unga v mengšu pr pumpi jebaaa ?

odvozim ga, da glavo in telo nagnem proti sredini kroga, kar pomeni, da je bicikelj bolj pokončno, kot če bi porinil krmilo proti centru telo pa navzven. Ga pa res včasih kr počim dol. Skor s kolenom. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

potisniti krmilo, povečati naklon???

Wiii tenx za varno vožnjo, zarad njh vsi vozijo "ingliš stil", porivanje mopeda/krmila v ovinek in nepotrebno večanje naklona.

ps. taka tehnika velja za nizke hitrosti, izogib oviram in zmanjševanje rajdnega kroga, definitivno pa ne vidim nobene koristi v krožišču, kvečjemu večjo možnost za zdrs.

pss. upam da sem te prav razumel in sicer, če ne bi bila na tečaju, bi še bolje odpeljala faking krožišče

Vse zapisano razumem, hotla sem samo povedat, da naučeno na asfaltu na Vranskem pač ne moreš absolutno prenesti v realno vožnjo. Moraš pa po pameti izbrati razmere, da "povadiš" naučeno, kar pa jaz pač nisem. Naj mi bo oproščeno ? 

Popravljeno . Popravil sklopka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sklopka pravi:

?? Sem ravno prejšnji teden opravila dodatno usposabljanje za motorista začetnika - v dežju. In podlaga na Vranskem drži kot šmirgl tut v mokrem, potem pa sem se v prvih 3eh minutah po uspešno opravljenem tečaju, vsa samozavestna, skor zložila na prvem krožnem (cca 500m od centra AMZS). 

o tem pišem ... tečaji so lahko nevarni, če pride do zlorabe pridobljenega znanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DinDiin pravi:

No sej, o tem pravim :) Ampak, ce nebi bla na tecaju, bi se sigurn zlozila ?

verjetno sploh nebi imela "situacije" ..ker bi peljala kot po jajcih..

pred eno uro, mladench pravi:

Pa saj krožišče ni faking krog za nascar ?‍♂️ ga ti po kolenu odvoziš? ?

Krožišča so razn unga v mengšu pr pumpi jebaaa ?

a misliš tisto krožišče v katerem je naloudan pijan bebo s štirikolesno gnano panamero (ms bog -odpusti mi omenjanje štirikolesnih kant) zletel naravnost???

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, mladench pravi:

Jaaaa tisto ?

en hint... krožišča pri črpalkah so zmeraj nevarna - že vnaprej.. in zmeraj bolj kajti beboti in bebinje z dizli ko tankajo in korakajo ven iz poslopja in tipkajo sms.je ter se med tem opravilom vsedejo za volan in odpeljejo..ko hebe pokrovček na rezervoarju.. 

saj veš kam ciljam kajne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, se zavedam. Sej, negrem k svinja v buče. En redkih krožišč, kjer je asfalt, kljub obremenjenosti, še vedno dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, sklopka pravi:

Vse zapisano razumem, hotla sem samo povedat, da naučeno na asfaltu na Vranskem pač ne moreš absolutno prenesti v realno vožnjo. Moraš pa po pameti izbrati razmere, da "povadiš" naučeno, kar pa jaz pač nisem. Naj mi bo oproščeno ? 

to pride z leti in izkušnjami, pa še takrat te včasih kaj preseneti, ... verjemi mi :P 

pred 12 urami, Snečer pravi:

o tem pišem ... tečaji so lahko nevarni, če pride do zlorabe pridobljenega znanja.

to povej staršem, ki iščejo tečaje za dodatno učenje svojih otrok, ker so slabi v šoli ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, sklopka pravi:

Vse zapisano razumem, hotla sem samo povedat, da naučeno na asfaltu na Vranskem pač ne moreš absolutno prenesti v realno vožnjo. Moraš pa po pameti izbrati razmere, da "povadiš" naučeno, kar pa jaz pač nisem. Naj mi bo oproščeno ? 

Asfalt ne oprošča :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Bmflar pravi:

Asfalt ne oprošča :P

Pesek, lukne in razpoke na/v asfaltu pa še manj :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

to pride z leti in izkušnjami, pa še takrat te včasih kaj preseneti, ... verjemi mi :P 

to povej staršem, ki iščejo tečaje za dodatno učenje svojih otrok, ker so slabi v šoli ;) 

Ko je v gim. profesorica izvedela, da imajo nekateri (lenuhi) inštruktorje, je ponorela :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

Ko je v gim. profesorica izvedela, da imajo nekateri (lenuhi) inštruktorje, je ponorela :) 

ene profesorce so inštruirale, da so si izboljšale standard :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa v šoli slabo uči, da lahko z inštrukcijami popravlja znanje.

Nekateri imajo inštruktorje ravno zato, ker je v šoli snov preslabo razložena.

(če bi se v motošoli naučili vozit motor, ne pa le predpisov, ne bi potrebovali dodatnega tečaja press)

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker smo že pri tehniki vožnje, ki jo uči Vransko (baje nek zveneč priimek strokovnjaka). Sem imel nekaj debat, celo pmjev in podobno. Vsi zatrjujejo kako je dobro voziti "angleški stil" in da so jih to naučili na Vranskem. In potem gledam sliko z rid, moped skoraj po cilindru (itak vemo za kterga se gre) šofer pa visi kontra navzven in ga žge.

Sem dobil vprašanje, kaj narediti, ker moped (SX) drgne v dvoje z vsem po tleh, od tačk do rorov. Ampak vozimo angleški stil, so nas naučili na Vranskem, je bila še dodatna izjava.

Ja kaj naj naredim, kako naj dopovem, da to ni to, naj se začnem križat? Če je pa fajn je odgovor.

Porivanje krmila v ovinek je dobro:

-za male hitrosti

-za izogib oviri

-za zmanjšanje rajdnega kroga na serpentini, ko normalno ne gre

Porivanje krmila v ovinek je slabo (če ne obvladaš supermoto stila, slajdanje in uporabo noge)

-ker povečuje naklon vozila

-ker s tem pride prej do zdrsa kolesa

-ker ni naravno gibanje niti normalno

-ker vsak dodaten del motorja ki ruži po tleh zmanjšuje stabilnost le tega

 

To sm hotel povedat, da se ne bom več križal v stilu: jooj majko mila, pomagi jim saj ne vedo kaj delajo :P

To sem hotel povedat, ker me res boli, da se napačno tolmači tehniko vožnje

Kdorkoli ma drugačno mnenje, ga kar naj zapiše In ne, nisem moto guru, vse kar zmorem je normalna aktivna vožnja brez malin, pa velik zabave in brez kakršnegakoli drajsanja po tleh, tako na GTju, kot na novem SXu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo hvala za ta post DAMI34. Sem čez par dni po Vranskem šla vozit na Strmo reber. Pa sem ob vsem razmišljanju in trudi delanja, kar so nas učili, na koncu zvozila vse ovinke najslabše do zdaj. Sem imela občutek, da so me "pokvarili" :) , pa mi je po branju zapisanega s tvoje strani sedaj vse bolj jasno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!