Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Ob 14. 12. 2021 ob 15:07, Kugelschreiber pravi:

Če povzamem ta YT nasvet, je kontranagib nekako smiseln, in na SUVu se res da tud tako pelat. 

Solo ni problem. Pa v dvoje? Kako to shendlate? 

sam sebe negira :P

image.thumb.png.c0ba263c12d602d0a173900a0f993cb5.png

vzeto od in video sploh ni slab :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@DAMI34..mal sem zmeden…eh nic novega za mene…ampak ,če oporekaš takemu načine vožnje, se ne morem strinjati s teboj…namreč tudi sam vozim to tehniko…je pa res, da je neuporabna v dolgih hitrih ovinkih….za fajfe, zaprte ovinke pa ni boljšega..kot odrivanje motorja od sebe……vsaj za mene…grejo kramparce do roba……že videno..🤦🏻😆

AC3E839C-7EC5-46C8-9906-A66588C932E9.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Satao pravi:

@DAMI34..mal sem zmeden…eh nic novega za mene…ampak ,če oporekaš takemu načine vožnje, se ne morem strinjati s teboj…namreč tudi sam vozim to tehniko…je pa res, da je neuporabna v dolgih hitrih ovinkih….za fajfe, zaprte ovinke pa ni boljšega..kot odrivanje motorja od sebe……vsaj za mene…grejo kramparce do roba……že videno..🤦🏻😆

AC3E839C-7EC5-46C8-9906-A66588C932E9.jpeg

saj to smo že 100x napisali. In ja...ampak dolge hitre ovinke, jadranka...kr porivaj..do malin bo šlo (občasno vidim tudi specijalce na ridah, k ga žulijo s porivanjem, pa čimveč gasa :P ).

Odrivanje pa je smiselno pri nizkih brzinah, serpentinah, terenska vožnja itak nagiba motor, pa šofer gre kontra z ritjo itd...sem hotel samo malo pošalit tegale yutuberja, ker je naslovnica videoposnetka mal blesava, kot tisti, ki mislijo da na tečajih učijo samo "kontralean" :P

 

sem pa tudi zapisal, da me gladko boli kita, kam kdo poriva, dokler ga zaradi tiščanja in porivanja motorja v tla pa prehitre vožnje ne pobiramo s tal.

Vzem kakor hočeš, če rabiš hiter manever boš odrinil motor, če rabiš dober oprijem boš skrbel, da je motor čimvišje, pa težišče čimnižje in večino dela opravil s telesom.

In kaj jaz vozim ,ko mi nekdo pove, da gredo kramparce do roba? Vse, majkemi, ampak najraje vidim, da pri visokih brzinah na asvaltu nisem ravno na zadnjem delu kramparce ker krampke šparam za oprijem na šodru, pa mi jih je škoda :P

 

ps. do roba gre tudi ko sem na kolenu :P če bi pa porival motor v ovinek bi šlo čez rob :D

ah vsak ma svoje veselje :P

moja_zabava_77.thumb.jpg.f8157e95630bc53ccfd22a68221a9c8f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sataopravzaprav pa niti ne razumem zakaj in o čem bi morala mi2 debatirat.

Tale screen

image.png.d0e46430ad2bd81c486b876e7a1c77ea.png

to je tip z fortnine.

You do it vrong way...samo to.

ps. nagiba se v skladu s cesto in hitrostjo. Ne poriva motorja v ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj moram dodati, ko smo že pri kramparcah.

Kramparca (govorim o sprednji pnevmatiki) ima mnogo manj uporabnega boka kot cestna pnevmatika in je hitro lahko čez. S porivanjem motorja samo še povečuješ nagib, torej tako početje je pri forsiranju na asfaltu nevarno. Mnogo bolj kot če presedeš.

Tale na fotki je na svojem limitu

 

moja_zabava_78.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34…mi je že žal ,ker sem se vmešal…obljubim ne bom več..😇😆

sem ispadel kot amater..🤦🏻😆🤦🏻

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Joker said:

Tele gume s fotografij so daleč od kramparic. Sampovem...

ma ja, se strinjam…🤔🤷🏼‍♂️….prave so tote…😆

35380EC3-DCD6-4A94-B015-4EB5A522DB4B.jpeg

Popravljeno . Popravil Satao
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Satao pravi:

@DAMI34…mi je že žal ,ker sem se vmešal…obljubim ne bom več..😇😆

sem ispadel kot amater..🤦🏻😆🤦🏻

ja ne...ampak kompliciramo po nepotrebnem :P

nč nisi izpadel kot amater, ampak me kr glava zaboli ko vidim tipa, ravno danes iz Tolmina proti Idriji, on kontra, tiši čez dolg ovinek, pa čist vn iz ovinka visi... :D

 

pred 14 urami, Joker pravi:

Tele gume s fotografij so daleč od kramparic. Sampovem...

in daleč od športne cestne gume :P

zato se jim reče 50:50...in tut vem zakaj jih imam, ker rad na asfaltu "še" pritisnem, pa mi je všeč, da ma povezane bloke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat bi lahko 21 colarji naredil dirko na Grobniku. Vsak s svojim stilom...če kje kak ovink sekaš nima veze...3 kroge..pa, da vidmo kdo (prej) pride do cilja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, greg570 pravi:

Enkrat bi lahko 21 colarji naredil dirko na Grobniku. Vsak s svojim stilom...če kje kak ovink sekaš nima veze...3 kroge..pa, da vidmo kdo (prej) pride do cilja...

zmeni se s Slovenia speed cup g @BOBO RACING ... plačajte termin in se pejte dirkat ... preprosto ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, greg570 pravi:

Enkrat bi lahko 21 colarji naredil dirko na Grobniku. Vsak s svojim stilom...če kje kak ovink sekaš nima veze...3 kroge..pa, da vidmo kdo (prej) pride do cilja...

sem takoj za :D

zarad mene je lah tudi jadranka, edin sekanja ne priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

sem takoj za :D

zarad mene je lah tudi jadranka, edin sekanja ne priporočam

nope…se ne strinjam z jadranko…to je tvoj domači teren….gremo Delnice-Gerovo…nekaj v stilu gorskohitrostnih….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Satao pravi:

nope…se ne strinjam z jadranko…to je tvoj domači teren….gremo Delnice-Gerovo…nekaj v stilu gorskohitrostnih….

Vas na cilju počakam😂🤪

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Vas na cilju počakam😂🤪

... na koga moram kej stavit... da vem, al bom jedu al pil....   :D 

pred 49 minutami, Satao pravi:

nope…se ne strinjam z jadranko…to je tvoj domači teren….gremo Delnice-Gerovo…nekaj v stilu gorskohitrostnih….

... a jest tuki voham en oreng čelenđ?..   :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

... na koga moram kej stavit... da vem, al bom jedu al pil....   :D 

... a jest tuki voham en oreng čelenđ?..   :kva2:

Name ne, sej veš, sem že bil enkrat prvi na Jadranki, pa se je kolona naredila za mano😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

zmeni se s Slovenia speed cup g @BOBO RACING ... plačajte termin in se pejte dirkat ... preprosto ;) 

 

Vabljeni!! Eventov imamo kar nekaj!!

koledar 2022.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, greg570 said:

Enkrat bi lahko 21 colarji naredil dirko na Grobniku. Vsak s svojim stilom...če kje kak ovink sekaš nima veze...3 kroge..pa, da vidmo kdo (prej) pride do cilja...

bo treba orek palit. 19 colarji 6 ur krožijo pod dvema minutama. :)  

https://speedhive.mylaps.com/TM/Sessions/6103527

https://www.dalmacijadanas.hr/sest-sati-voznje-splicanin-organizirao-endurance-idividual-challenge-natjecatelj-pao-s-motora-pa-odmah-nastavio-utkru/?fbclid=IwAR0sV2wXFTf2bnzX10MkYEJSnmduZl-xSDeN-HwQGUoaL-PODAfnu2oRYMI

 

GS lahk tud na asfaltu zmaga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sem takoj za :D

zarad mene je lah tudi jadranka, edin sekanja ne priporočam

Prva etapa...Babno polje-Gomanci
Druga etapa...Grobnik
na koncu se časi seštejejo:-) 

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

Glede na rast prodaje ADV motorjev se bi organizatorjem sigurno splačalo narediti ekstra razred. Mogoče še naprej delitev na 19/21 col ali pa pod/nad 1000cc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kukr zastopim, je največja omejitev, da lahko nagneš samo do cilindra.....

...zdej ne vem čist... a če daš not takratke svečke, al lohka kej bl nagneš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, greg570 pravi:

Prva etapa...Babno polje-Gomanci
Druga etapa...Grobnik
na koncu se časi seštejejo:-) 

Glede na rast prodaje ADV motorjev se bi organizatorjem sigurno splačalo narediti ekstra razred. Mogoče še naprej delitev na 19/21 col ali pa pod/nad 1000cc.

karkol nardiš in to trdi tip, ki je bil na vsaj nekaj res dobrih motorjih z dobro ciklistiko in na dobrih gumah, BTK kaj je spodaj, dokler so razmere vsaj delno v pizdi. 

Ne bom trdil da "izven pizde" nea gre. Gre..da ti kri v žilah zaledeni...ampak, dokler niso čisto 100% optimalni pogoji sem ugotovil naslednje:

1. lahko je s polno ritjo srat. Moji frendi so nabijal po šodru, vlagi in neidealnih temperaturah na ADV motorjih in 10:90 ali še manj pnevmatikami. Jaz ubijal boga na Hypersportu in ST  motorju.

2. sem opazil izven sezone...zlahka na usrani 790ki jebem sve po spisku "caffe rejserjem"...ne sam jebem, ovirajo me pussiji (BDW tudi Dami ne bi na hypersport gumi šel hitrejej po ovinkih ko niso pogoji optimalni, rezerva je le rezerva) ampak, BDW dami gre zlahka s kramparco tipa 50:50 ali celo 10:90 izven optimalnih pogojev čez ovinke tako, da mu "street racerji" na najboljših gumah predstavljajo oviro. Seveda po ravnem izginejo, če znajo vrteti konje.

3. optimalni pogoji: 21 col si lahko vtakneš v ret. To bluzi levo desno, to nima zavornega učinka, to nima pojma kje bo izhod iz ovinka. Dobra guma, dober motor, 17col in optimalni pogoji, to gre kot bi s šestilom narisal krivuljo. Medtem ko 21 col se igra z možnostjo in relacijo tipa "najbrž bo" ampak ko bo "bomo videli" ps. zabava zagotovljena.

 

pred 34 minutami, Zivnorc pravi:

... kukr zastopim, je največja omejitev, da lahko nagneš samo do cilindra.....

...zdej ne vem čist... a če daš not takratke svečke, al lohka kej bl nagneš?

zakaj bi rabil nagibat do cilindra? Nagneš "wosla"ki je na motorju in se ti jebe, kje je cilinder :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kugelschreiber pravi:

GS lahk tud na asfaltu zmaga. 

Bil je GSA in so morali samo enkrat tankat... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!