Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Adventure (R, S, T)


Dark
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_2550-Edit-Edit.jpg.0c3502d6074d400e24173557e844ab55.thumb.jpg.f6e96486d3668beda6fe61e3b1b47345.jpg

Priporočene objave

8 hours ago, poggy said:

Si morda kdo že lasti novega 1290 S ali R?

KTM 1090 sem videl na nultem servisu pri Simonu Neratu.:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

super adventure R, testiral moto.it

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
24 minutes ago, Dark said:

KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2017

                    WORLD CHAMPION

http://www.ktm.com/travel/1290-super-adventure-t/

P.s.: Všečno zapisano...

 

Lastna hvala, cena mala... ;)

 

Dobre pokajo tile njihovi marketingovci...  "is ready to travel to the top of the food chain"  .... :D 

And without breaking a sweat, thanks to KTM’s advanced electronics that help you outrun and outsmart tricky conditions. It has never been more comfortable to leave your comfort zone.

 :lol1:

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek peljal SA1290s in ga primerjal z mojim 1190. Je razlika in se mi zdi precejšnja:

 - agregat dela čist povsod in to ornk; noro vleče.

 - vzmetenje je precej boljše saj se pri zaviranju skoraj ne poseda. Verjetno je tudi zato občutek, da so zavore ostrejše.

 - Razlike vzmetenja med nastavitvami sport/touring/comfort so bolj očitne.

 - veterna zaštita = boljša

- armaturka seka, se vidi v vseh pogojih in lahko tudi nastaviš kot.

Kar se tiče segrevanja prašnikov so zadevo izboljšali in ni več moteče, bi pa vseeno dodal še aftermarket stranske zaščite, ker jih imam že na mojem 1190 in bi jih samo prestavil. Ergonomija je tudi malo drugačna; se nekoliko višje sedi ali pa sem imel morda nastavljeno višino sedeža na povišano stopnjo (nisem preverjal).

Motor je bolj igriv in manj niha ob premetavanju levo-desno. Keyless dobro deluje ampak mi generalno ta zadeva ni všeč, žal pa ni izbire. Tudi izgleda sem se navadil in v bistvu mi je že kar všeč. 

 

Se ga že veselim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, pjotr said:

Se ga že veselim.

Tudi jaz se veselim zate...

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Nearrain pravi:

Lastna hvala, cena mala... ;)

 

Dobre pokajo tile njihovi marketingovci...  "is ready to travel to the top of the food chain"  .... :D 

And without breaking a sweat, thanks to KTM’s advanced electronics that help you outrun and outsmart tricky conditions. It has never been more comfortable to leave your comfort zone.

 :lol1:

 

Bi blo za sprobat na kakem tricky terenu. A posodi kdo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, jskrablin said:

Bi blo za sprobat na kakem tricky terenu. A posodi kdo :P 

Sam sem že - nehote - preiskusil in verjamem "pokanju" KTM-ovih marketingovcev.  Za "nejeverne Tomaže" pa je rešitev zelo preprosta. Samo nakazilo kupnine Axlu in brrrrrmmmm.:P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Dark said:

Sam sem že - nehote - preiskusil in verjamem "pokanju" KTM-ovih marketingovcev.  Za "nejeverne Tomaže" pa je rešitev zelo preprosta. Samo nakazilo kupnine Axlu in brrrrrmmmm.:P 

Imel priloznost probat 1290 in 1190 adv in ce Bom spet imel zeljo po kravci, bo spet BMW gsa. Cetri iz propelerjeve farme v domaci stali.

GSA Je za moj okus institucija. 

 

4 hours ago, jskrablin said:

Bi blo za sprobat na kakem tricky terenu. A posodi kdo :P 

Takoj. A mas kerga donatorja na lagerju?

tazga, k ne bo hotel odskodnine za povzroceno skodo. 

:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Nearrain said:

Imel priloznost probat 1290 in 1190 adv in ce Bom spet imel zeljo po kravci, bo spet BMW gsa. Cetri iz propelerjeve farme v domaci stali.

GSA Je za moj okus institucija. 

:smoke:

Preiskusil BMW GSA, imel 1190 AD, imam 1290 SA.

1290 SA je za moj okus najboljši moped, ki sem ga vozil... Če ga bom imel željo zamenjati, bo to samo novi 1290 SA.:smoke:

 

20170605_114409.jpg

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo videt, če bi si tvoj sosed kupil najnovejši 1290 SA ... 

Vsekakor so pa proizvajalci veseli tako pridnih ovčic, ki jih lahko na novo napasejo že z vsako najmanjšo novo elektronsko igračko, ki pa ni montirana zaradi inovacije, ampak da je zadeva s premočnim motorjem sploh vozna in varna za povprečne voznike. 

Na takem motorju brez pomagal 1x narobe obrneš ročico za gas in že te več ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Zanimivo bi bilo videt, če bi si tvoj sosed kupil najnovejši 1290 SA ... 

Vsekakor so pa proizvajalci veseli tako pridnih ovčic, ki jih lahko na novo napasejo že z vsako najmanjšo novo elektronsko igračko, ki pa ni montirana zaradi inovacije, ampak da je zadeva s premočnim motorjem sploh vozna in varna za povprečne voznike. 

Na takem motorju brez pomagal 1x narobe obrneš ročico za gas in že te več ni...

Sprobala sem 1290s v pol ure vožnje še ni vklopilo nobeno pomagalo seveda ob zmerni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sbp said:

Sprobala sem 1290s v pol ure vožnje še ni vklopilo nobeno pomagalo seveda ob zmerni vožnji.

sbp Ker je na MS v trendu objavljati podatke voženj na Golico, bom objavil še eno svojih: ob zmerni vožnji in upoštevanju omejitev v naseljih. In se na mojem KTM 1290 SA ni vklopilo nobeno pomagalo...

P.s.: In če ponovno uporabim avtomobilistično primerjavo: na Golico je možno peljati tudi z Amijem ali Diano... 

 

20160526_130622.jpg

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me na koliko km menjate verigo in zobnika?Moja ima 30000 km in je videti uredu a med vožnjo nekaj tolče

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, sbp pravi:

Zanima me na koliko km menjate verigo in zobnika?Moja ima 30000 km in je videti uredu a med vožnjo nekaj tolče

 

Si jo poskusila malo nategnit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, sbp pravi:

Zanima me na koliko km menjate verigo in zobnika?Moja ima 30000 km in je videti uredu a med vožnjo nekaj tolče

 

Ne sekiraj se ,to ni nič narobe ,sliši se ko greš čez kakšno luknjo ali pa ko pospešiš sunkovito in spustiš plin , slišiš pa verigo ki se na zgornjem delu spusti na plastična vodila na zadnji vilici in se sliši kot da "tolče" ............samo gas !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Dark pravi:

sbp Ker je na MS v trendu objavljati podatke voženj na Golico, bom objavil še eno svojih: ob zmerni vožnji in upoštevanju omejitev v naseljih. In se na mojem KTM 1290 SA ni vklopilo nobeno pomagalo...

P.s.: In če ponovno uporabim avtomobilistično primerjavo: na Golico je možno peljati tudi z Amijem ali Diano... 

 

20160526_130622.jpg

no, ami ima lepšo armaturko od tega kitajskega displeja :)

kak si pa ti na golico vozil pa sem videl na lastne oči, lepo si oviral promet, enkrat te bo en zadaj napičil in ne bo lepo (če te že ni) seveda pa gornji display ni iz Golice...

glede pomagal, vedno delujejo, ko se pokažejo lučke, je to zgolj signal, da tudi pomagala več ne bodo zmogla

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Ne sekiraj se ,to ni nič narobe ,sliši se ko greš čez kakšno luknjo ali pa ko pospešiš sunkovito in spustiš plin , slišiš pa verigo ki se na zgornjem delu spusti na plastična vodila na zadnji vilici in se sliši kot da "tolče" ............samo gas !

Na koliko jo ti menjas ,ker vem da imaš avtomatsko mazanje.Pri moji verigi sem opazil da cveti en problem zato razmišljam o menjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sbp pravi:

Zanima me na koliko km menjate verigo in zobnika?Moja ima 30000 km in je videti uredu a med vožnjo nekaj tolče

 

lahko je neenakomerno raztegnjena veriga. Pri meni je bila videt super a pri določenih obratih (pri cca. 3000rpm v 4 predstavi) je bilo čutit, kot da nekaj tolče po mašini... "tk tk tk tk".... 

probaj zategnit verigo, tam kjer imaš najbolj raztegnjeno in obrni kolo... če na drugem koncu fejst zateguje, bi jo jaz menjal. Pri meni je bilo tako in tolčenja ni več.

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sbp pravi:

Na koliko jo ti menjas ,ker vem da imaš avtomatsko mazanje.Pri moji verigi sem opazil da cveti en problem zato razmišljam o menjavi.

imam 20kkm in je veriga še BP , zdaj grem na potovanje cca 12kkm ,bomo videli ko se vrnem .......če cveti menjaj , motor bo tekel bolj gladko , ne bo več cukanja pri spuščanju in dodajanju plina .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!