Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Adventure (R, S, T)


Dark
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_2550-Edit-Edit.jpg.0c3502d6074d400e24173557e844ab55.thumb.jpg.f6e96486d3668beda6fe61e3b1b47345.jpg

Priporočene objave

pred 2 urami, raza pravi:

Kot bi mu spredaj okoli svetil že nekaj odpadlo...

KTM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

ej ne vem.  Ko ktm bliskne, zgleda ko foto fleš. Misliš da to okrog niso ledice? 
 

 

D51C5D74-85D3-4DCF-B6DD-606F89542357.jpeg

... taka mala luč verjetno dobro osvetljuje cestišče... a nasproti vozečim je praktično nevidna. Ko pa "bliskne", kot praviš, pa ti bliskne, kot da bi ti posvetil z laserjem v oči. Mora biti večja"svetla površina", da se jo kaj vidi ... oz. svetlost.

pri svetilih (osvetljevanju) obstaja več pojmov, kot so (osnovni) Svetlobni tok, Svetilnost... Svetlost...in Osvetljenost...

... o.k.   pozabite. .. pač me malo zmotijo tele minimalistične luči, ko se mi zdi, da je to samo modna muha, ki z uporabnostjo , varnostjo...itd nimajo kaj dosti skupnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

... pa spet bo treba vse sorte meglenk pa špiclamp gor montirat, da bo vsaj mal viden podnevi, k tista mala lučka gor bo bolj en klinc vidna za nasproti vozeče... ... kot bi svetil predse z mobitelom..   :slap: 

o, tu te pa negiram, tiste lučkje so od boga dane. Že SDGT je svetil ko mutav, LED od 1290adv je nenormalno dober+ cornerig light. Montirajo samo cepci. (da zgeldajo kot GS) :P

Devil look še kako zažiga, sicer pa po dnevu imaš 2 opcije, samo DLR ali celo kratka.

Boljših luči kot ma KTM jaz ne poznam. Brez preseravanja z megenkami nekje spodaj.

 

30c19122317b70ad642149dbb0d38844.jpg

A080300-06.webp

a-FP4F9867x.jpg

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... taka mala luč verjetno dobro osvetljuje cestišče... a nasproti vozečim je praktično nevidna. Ko pa "bliskne", kot praviš, pa ti bliskne, kot da bi ti posvetil z laserjem v oči. Mora biti večja"svetla površina", da se jo kaj vidi ... oz. svetlost.

pri svetilih (osvetljevanju) obstaja več pojmov, kot so (osnovni) Svetlobni tok, Svetilnost... Svetlost...in Osvetljenost...

... o.k.   pozabite. .. pač me malo zmotijo tele minimalistične luči, ko se mi zdi, da je to samo modna muha, ki z uporabnostjo , varnostjo...itd nimajo kaj dosti skupnega.

brez skrbi, v zvezi s hišno filozofijo dizajna, se grem stavit da ne bo kot H2 od kawe ali H2SX.

Najmanj dobra lajtunga, DLR in cornerig lampice (LED)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34... ja ja...   ampak tam na sliki za letnik 2024 ima pa en fleš od mobitela gor napopan...

... razen če je tko narejeno kot prototip, da ni vidno kakšen bo dizajn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Damijeva motorka ima luč, katera je luč- te so pa za na jelko :)

Huski ma okroglo LED. In če gledamo samo to, je okrogla parabola res najboljša, verjetno je deltoid oblika podobno. Ma celo "špic lampe" ok kul, se pa ne morejo primerjati z "vogalnimi lučkami LED" ki se prižigajo glede na naklon. Tudi preverjeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

@DAMI34... ja ja...   ampak tam na sliki za letnik 2024 ima pa en fleš od mobitela gor napopan...

... razen če je tko narejeno kot prototip, da ni vidno kakšen bo dizajn...

točno tako, neki sklamfajo in testirajo druge zadeve. Rezervar je že "dol padu". Predvidevam, da bo agregat, ki je podoben kot SD ali SDGT, tuniran na 160 horsu, pridobil mal drgačne krivine, pa še kaj. Sama maska, je sekundarnega pomena, celo dvomim, da bodo kake aktivne spremembe. Že sedaj ima 1290adv aktivni tempomat in noro narejen prednji konec. Ne bodo ga kvarili z eno "svečko" v nosu.

Testno vozilo je pač testno.

1538230627_PHO_BIKE_DET_1290-sadv-s-21-headlight_SALL_AEPI_V1.thumb.jpg.b51f265a57bd2b644cf4312aa8f82de1.jpg

Tale tehnologija led, in led matrično in laser je že v boljših avtomobilih, enako je na ktm... in zdfej bodo šli postavit eno lučko v sredo...malomorgen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Zivnorc said:

... taka mala luč verjetno dobro osvetljuje cestišče... a nasproti vozečim je praktično nevidna. Ko pa "bliskne", kot praviš, pa ti bliskne, kot da bi ti posvetil z laserjem v oči. Mora biti večja"svetla površina", da se jo kaj vidi ... oz. svetlost.

pri svetilih (osvetljevanju) obstaja več pojmov, kot so (osnovni) Svetlobni tok, Svetilnost... Svetlost...in Osvetljenost...

... o.k.   pozabite. .. pač me malo zmotijo tele minimalistične luči, ko se mi zdi, da je to samo modna muha, ki z uporabnostjo , varnostjo...itd nimajo kaj dosti skupnega.

 Se zavedas/te, da razpravljate o razvojnem modelu,  kateri so vedno zakamuflirani, cudno pobarvani itd? Ravno zato, da se konkurenci skrijejo dolocene zadeve in poteze...  Ne vem koliko ima smisla sinfati luc, katera je gor verjetno samo zato, da je motor kvazi legalen za testne voznje. :P

 

 790 ADV tudi ni tak, kot je bil opazen na testu ;)

 

121416-spy-photos-KTM-790-Adventure-002.jpg

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me skrbi z razlogom... poglej si recimo Suzuki GSX GT... ima dve mali mobitel lučki.... Yamaha R1... ravno tako... pa še in še...

..in ja... verjamem, da je vse zakamuflirano... ampak veliko novih motorjev ima take male lučke za na jelko....

 

... sicer pa , kot sem že napisal... pozabite na to..   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je fajn, da vsaj nek pustijo, da lohk vsevedi šinfajo še predn pride končen izdelek na cesto. :whistle:

Res ne vem kdo bi verjel, da je tole končna podoba motorja.

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ma kdo željo po samoobdaritvi za prihajajoče praznike: na prodaj moj rezervni set koles Superadventure 19x3,00 in 17x5,00. Kolesa so bila kupljena nova in niso bila nikoli uporabljena,20221204_201835.thumb.jpg.8224573584b03943dc73e7151b3e2d01.jpg je bil pa narejen upgrade z RF močnejšimi špicami natezne trdnosti 1450 N/mm2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 12. 2022 ob 21:34, Sam dePihlja pravi:

Če ma kdo željo po samoobdaritvi za prihajajoče praznike: na prodaj moj rezervni set koles Superadventure 19x3,00 in 17x5,00. Kolesa so bila kupljena nova in niso bila nikoli uporabljena,20221204_201835.thumb.jpg.8224573584b03943dc73e7151b3e2d01.jpg je bil pa narejen upgrade z RF močnejšimi špicami natezne trdnosti 1450 N/mm2

Pozdravljen,a lahko zvem koliko bi me prišlo to darilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lastniki 1290 sas 21 in 22 letnik.Kakšne kovčke ste namontirali?Predvsem stranske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo, malo gledam za nakup rabljenega KTMa 1290 SAS 18/19 . Glede agregata berem same pohvale, zanima me pa predvsem glede napak oziroma problemov na elektroniki, predvsem z vžiganjem. Oziroma kakšne so kaj še težave teh modelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Jernej125 pravi:

Zdravo, malo gledam za nakup rabljenega KTMa 1290 SAS 18/19 . Glede agregata berem same pohvale, zanima me pa predvsem glede napak oziroma problemov na elektroniki, predvsem z vžiganjem. Oziroma kakšne so kaj še težave teh modelov.

težav ni :P

okrog vžiganja..moj bivši SDGT, ampak agregat je podoben gre v 70kkm in je imel nekaj težav v smislu: ne bi vžgal, al pa ne vem za kaj bi kresnil. Novi lastnik @Nightmareje na koncu ugotovil (več bo sam povedal) da je smiselno občasno presprejat kontakte računalnika pod sedežem in ostalih zadev. To velja itak za vse ktm motorje (verjetno tudi za druge znamke..vlaga pa to)

Zagonski tok na 1290 zahteva pa tudi zdravo in polno baterijo.

Moje menje je, da so 1290 ADv in ostali motorji podcenjeni, kar pomeni da se nakup splača. 3  do 4 leta star moped mu pade cena na pol. Vreden je pa več. Ciklistika je fenomenalna, semiaktivno vzmetenje deluje bp, agregat bp, razne drobnarije kot so zavore in veriga pa preveriš ob nakupu in preventivno menjaš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej načeloma poln in dober akumulator in letno čiščenje kontaktov :D glede potrošnega materiala me ne skrbi...gume, zavore verige....samo  da potem nebom imel motor več časa v delavnici kot na razpolago za vožnjo 😝 Gledal sem še malo GSA, ampak bi rad kakega konja imel zraven...trenutno vozim gsxr 1000 in honda st 1300 (oziroma sem jo prodal lani)... sedaj pa iščem nekaj univerzalnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko potrdim, da pri 70k km 1290 agregat ne povzroča drugih problemou kot občasno štrajkanje pri samem vžigu in kasneje kakšnem vgasnjenem agregatu v križišču.

Pa še to z vžiganjem je problem v hladnih mesecih ko motor dalj časa stoji, poleti tega pojava ni.

Res, da se ne vozim več prav dosti in je to razlog, da je motor večino časa v delavnici ampak je vsaj kompleten, torej se ga ne šraufa. :OK:

 

Lp, Samo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je bil sicer 2020 letnik vendar enak.Edini problem,ki sem ga imel z njim je bil kontakt na rele za vžig.Vijak nekako ni bil stisnjen ali pa je bil predolg.Podložka je rešila problem.Drugega ni bilo in tudi nobenega vpoklica s strani tovarne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Jernej125 pravi:

Torej načeloma poln in dober akumulator in letno čiščenje kontaktov :D glede potrošnega materiala me ne skrbi...gume, zavore verige....samo  da potem nebom imel motor več časa v delavnici kot na razpolago za vožnjo 😝 Gledal sem še malo GSA, ampak bi rad kakega konja imel zraven...trenutno vozim gsxr 1000 in honda st 1300 (oziroma sem jo prodal lani)... sedaj pa iščem nekaj univerzalnega

glede na to kar si zapisal, predlagam GSA, ga boš vsaj z ljubeznijo gledal :D, če bo slučajno stal v garaži (šalim se)

 

KTMjeve zverine s 1301ccm so hudičevo iskrive, zabavne in prinašajo veliko nasmeška, ko gas odpreš. Elektronika je vozniku prijazna in hudo uporabna, da so motorji normalno vozni v prometu ali na pisti. Ciklistika, vzmetenje itd..samo pohvale.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo zgleda počasi KTM v garaži 😆 kar se tiče estetike in položaja sedenja mi ktm bolj odgovarja...kar se tiče pa motorja pa more bit če ga vsi hvalite...bo zgleda suza šla v prodajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš probaš eno sezono in če ni top prodaš naprej.Jaz sem probal gs in se nikakor nisem mogel navezati nanj.Pa je super motor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!