Skoči na vsebino

KTM 1050 ADVENTURE


DAMI34

Priporočene objave

pred eno uro, gasperX pravi:

 

Najvecji problem je ker je pokrov sklopke in kosara, na tistem kot je pokrov prsraufan, za zamenjat..... drugi problem je ker so delcki pokriva vidno tudi v sklopki in je po padcu motor s temi delcki in brez olja laufal se nekaj sekund dokler se jest nisem pobral.... 

In motor je ja dokaj nov... letnik 2016

Čudno, da tako mlad moped nima senzorja padca motorja, da motor ugasne , ko je na tleh?

In če ti nebi bil zmožen vstat in ugasnit motorja, bi ta deloval naprej do izdiha-zaribanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

Čudno, da tako mlad moped nima senzorja padca motorja, da motor ugasne , ko je na tleh?

In če ti nebi bil zmožen vstat in ugasnit motorja, bi ta deloval naprej do izdiha-zaribanja?

ugasnu se je tik preden sm prsu do motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, raza pravi:

Čudno, da tako mlad moped nima senzorja padca motorja, da motor ugasne , ko je na tleh?

In če ti nebi bil zmožen vstat in ugasnit motorja, bi ta deloval naprej do izdiha-zaribanja?

sej majo, pravzaprav večina mopedov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, crash pr 30 zlomi use. Si ne bi misli, ce ne bi lani fasal. 

Gasperix, jeba tole, upam de je gips dol, in de to absolutno odpelejo oni. Ti pa po 1290. Ce ne bo ktm takrat ze mel 1520....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, raza pravi:

Čudno, da tako mlad moped nima senzorja padca motorja, da motor ugasne , ko je na tleh?

In če ti nebi bil zmožen vstat in ugasnit motorja, bi ta deloval naprej do izdiha-zaribanja?

Triumph to ima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo bomo zrihtal roko, ker bi sel res ze pocasi na siht... dolgcas za popizdit.... Ko bom izvedel kaj bo rekla zavarovalnica glede motorja... se pravi ce ga ocenijo kot totalko... se bom pa potem odlocal.... 

Malo sem ze gledal.... najdu za hudo lepo ceno 1190R letnik 2017.... in pa seveda 1290R bomo vidl kaj in kako ;) casa imam dost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, vandrovec pravi:

Triumph to ima?

Da. Preverjeno! In napako zabeleži na spisek napak v CPU.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOURATECH hm vidim, da ni najbolje poravil dela!?

Sicer pa vse se kupi le zdravja ne. "Pocajti" se in čimprej na dva kolesa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi blo ce nebi imel zascitnih stang od ktm-a in od touratech-a... 

Oja v nekaj tednih bom zopet v sedlu ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kawl pravi:

Včasih je manj škode če nimaš teh rorov gor. 

Ti rori so zlata vredni. Meni so ohranili cel moped, ki je drsel 20m po eni strani nato ga je pa zabrisalo še na drugo stran (ko so gume zagrabile), a motor je ostal cel. (večino udarca je kompenziral kovček in cevna, nekaj pa krmilo), ampak po desni, kamor sem se ulegel, je pa to edina škoda, glej spodaj sliko.

Vsaj pri mojem je tudi dobro vpeta (nekje v težišču mopeda in več točkah)  Na vseh motorjih sem imel bunkice in sem si rekel, ko najdem prvo cevno jo namestim, je veliko boljše.

Tako da skoraj ne verjamem, ali pa mora biti izredno hud slučaj, da bi rori povzročili dodatno škodo.

Zato prav vsem priporočam, da namestijo cevno zaščito. 

 

 

22814015_1563180947084785_7619740749893743780_n.jpg

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Edino ta razpoka me moti

 

Ashampoo_Snap_2018_08.26_10h29m03s_001_.png.ac444d602c1b4b1b191e42b3ff632c32.png

...se to lahko zavari ali je potrebno zamenjat cel blok motorja, 

Glede na to, da lahko dobi nov motor, jaz ne bi razmišljal - vzel bi novega.

Ta motor je bil izpostavljen večjim silam, posledično vidne in mikro razpoke, za katere v nadaljevanju ne boš nikoli vedel ali so posledica trka. Ko nastopi določena sila G se marsikaj prestavi v motorju ali na motorju. Deluje, a možnosti, da bo čez čas kaj nagajalo so večje. KO sem imel trk z avtom so ga porihtali, a nikoli več ni bil nov. Vseskozi so mi nagajale malenkosti.

Gašperx, lepo se pozdravi in čimprej na motor. Te gostilne, kjer delaš se pa spomnem, ko se šel na breg opic. :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, vandrovec said:

...se to lahko zavari ali je potrebno zamenjat cel blok motorja, 

Ta razpoka ni problematična, ker ni na bloku motorja. Pokrov je zamenljiv. 

ktm-adventure-1050-clutch-cover-with-bea

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je serviser brez pomiselka reku to je za zamenjat, ker so v njem tudi odlomljeni sraufi... Mora pa tako ali tako razdret masino ker so v sklopki vidni delcki pokrova in ker je nekaj metrov ob zdrsu motor laufal dokler se ni ustavil in se motor ugasnil. Preventivno tudi ker je olje vn stekel in so mozne poskodbe v masini zaradi pomanjkanja olja.... lej jest sem rekel motor je bil kot nov, kr nekaj denarja tudi dodatno notri vlozenega in zelim, da je motor kot nov ko ga nazaj dobim, ce ga slucajno ne ocenijo kot totalko. 

On ze ve kaj je treba zrihtat jest nisem serviser, placa pa tako ali tako zavarovalnica.

Novega ne bom dobil to mi je jasno, ce pa se zgodi in dobim denar po evrotaksi za njega... potem se bom odlocal verjetno o nakupu novega ali leto rabljenega.Seveda KTM 1190 letnik 2017 ali 1290 oba R.

Grem pa na motor takoj ko se znebim gipsa in ko dobim ponovno moc v roko.

 

Popravljeno . Popravil gasperX
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tuki napisem: 

Po mojem mislenju zbit dekelc ni od padca motorja temvec od trcenja avta direkt v pokrov sklopke... Se dobr da mam nogo celo... Seveda je to samo moje mislenje... ker ce polozis motor na tla, ni deklc nikol na tleh z temi zascitami. Je pa spodnja zascita original KTM, zgornja pa od touratech-a..... Seveda se lahko motim! 

Je pa res da bunke na motorji niso vedno dobra zascita ker ti ob trku lahko zjebejo gistel motorja ( besede serviserja moje stare jamahe ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot izgleda na sliki, je stopalka zadnje zavoreje "opravila" delo, prebila pokrov sklopke.

slika.thumb.JPG.f1c9155312ca806241e8c68e65829c10.JPG

Splet okoliščin....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, MiNa pravi:

Kot izgleda na sliki, je stopalka zadnje zavoreje "opravila" delo, prebila pokrov sklopke.

slika.thumb.JPG.f1c9155312ca806241e8c68e65829c10.JPG

Splet okoliščin....

Absolutno tudi mozno... ce dobr pogledas tudi susplata skrivlena....... kakor koli v zivo vse zgleda dokaj drugace kot pa na slikah. 

Kakorkoli ze motor je zbit caka na odlocitev zavarovalnice... jest pa na odstranitev gipsa... se dobr da mam se Suzukija doma tako da se bom vsaj mal lohka vozu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 8. 2018 ob 19:42, gasperX pravi:

Ce ga zavarovalnica oceni da je totalka dajo meni denar in motor odpeljejo oni in potem oni to prodajo za male pare 

Si siguren? Ker pri nas ti ob totalki vsilijo preostanek vrednosti razbitine in odstejejo od izplacane skode, potem pa se moras sam jajcat z prodajo.

Tole ni tako hudo, ce le okvir ni potegnilo. Je pa res, da je delo pri vas drago in zna bit totalka. Pazi pri sklopki, lahko, da je tudi sam kos sklopke fasal udarec in je excentricna. Ce pa so samo pokrovi pa je treba motor kljub temu podret in ocistit kovinske delce iz oljnega sistema. Kar veliko dela zna bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej spirocim kako in kaj ko dobim kaj vec informacij.

Kar se tice pa popravila pa serviser verjetno ze ve kako in kaj... Je pa sam takoj rekel da je motor treba razdret da se vidi kaj vse se je v njem zgodilo in kaj je za popravit... samo da motor dol vzame in ga razdre in sestavi skupaj, brez materjala je casovno in denarno velik zalogaj.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, gasperX said:

Lej spirocim kako in kaj ko dobim kaj vec informacij.

Kar se tice pa popravila pa serviser verjetno ze ve kako in kaj... Je pa sam takoj rekel da je motor treba razdret da se vidi kaj vse se je v njem zgodilo in kaj je za popravit... samo da motor dol vzame in ga razdre in sestavi skupaj, brez materjala je casovno in denarno velik zalogaj.....

 

Ma se ni za zezat. Serviser nej pred ocenivijo razkople cimvec, in vse 6x preveri. Ko je mene gospa skegljala, je vtr zgledal potolcen. Pac deklci, mal rezervar....ko je novi lastnik zadevo razkopal, je odkril polomnjene nosilce. Vijak iz ene strani okvirja, skoz motor na drugo stran, je bil v luftu. Ker je blo to na notranji strani Vja, ni blo videt, dokler ni masine snel. In ne, ni blo nic napokano od prej. Vsi lomi so bili svezi. 

 

Glede na to de so ti zbili lep, negovan in skor nov motor, bi jez racunal na denar, in nakup drugega. Oziroma, bi to zahteval.  Nimas se kej ti fukat s popravlanjem. Kdor ugodno kupi takega, pa naj se igra in isce pocen kose, ugodne resitve itd. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Men zdej ostajajo originalni deli od 1050 no razn rocke so neoriginal in nikol niso  ble zmontirane

 

IMG_20181029_144849.jpg.8ddf3c1d73ce3f376ca8f1e7b235f28d.jpgIMG_20181029_145809.jpg.a32492fbb31e57f1277e857da6935242.jpgIMG_20181029_145755.jpg.9b066a482fbb1ee81891f339d8deeba6.jpgIMG_20181029_145534.jpg.a52c21374d3a62f2922ddcab62a2f19e.jpgIMG_20181029_145314.jpg.d74ebb130db305780c0c07b50ef20874.jpgIMG_20181029_145205.jpg.9e3443c3da4c4b712f70cf266a91b28f.jpgIMG_20181029_144858.jpg.6991d10bc275316d30b4e3fabd974a60.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!