Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja H2, H2R, H2SX in ZH2


Cartman
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

5390028E-1834-48D2-AC70-D0B9F3B4A712.jpeg.c953610340d3313b42c6b3a107bd5c96.thumb.jpeg.17fd678af91cac194c3571e88dfe43b4.jpeg

Priporočene objave

:OK:

 

 

Ko konkurenca povsem obmolkne.

 

Kaj bi šele bilo, če bi Kawasaki začel resno izdelovati motocikle, ne pa da so "stranski" produkt koncerna, kar je v bistvu največja prednost, saj imajo znanje iz prav vseh področij.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem osebno nad tem motorjem navdušen. Sicer me malo moti ker se Kawasaki ne izjasni, kam to "čudo" sodi. Trenutno ga vidim kot eksota, kot je bil Desmosedici RR ali pa Honda NR 750. S tem, da sta ta dva imela nek drug pedigre. Ker H2 športni gt sigurno ni, če pa je superbike pa tudi nisem najbolj prepričan. Bilo je že pred leti govora, da je +-200KM za 1000ccm meja za atmosferske motorje in da ali se veča prostornina ali gre v smer prisiljenega polnjenja. Takrat se je špekuliralo, da bodo najverjetneje šli v smeri turbo motorjev, kompresorji so bili ali so še preveč zakomplicirani in težji. H2 zame ni nek tehnološki pesežek, sem pa navdušen da je Kawasaki predstavil takšen motor, ker upam, da sledi neko obdobje hudih športakov, saj zadnja leta so bila bolj skopa z izjemo evropskih znamk. Najbolj me zanima kakšno elektroniko so obesili gor.

 

P.S. če bi H2 stal med 12.000 in 14.000 pa bi to bila definitivno revolucija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko konkurenca povsem obmolkne.

 

Kaj bi šele bilo, če bi Kawasaki začel resno izdelovati motocikle, ne pa da so "stranski" produkt koncerna, kar je v bistvu največja prednost, saj imajo znanje iz prav vseh področij.

 

Upam, da imaš prav in se bo konkurenca res zdramila. Nestrpno čakam na novo r1. Drugače pa mislim, da Kawasaki kar resno izdeluje svoje motocikle in definitivno jim to ni neka postranska obrt. Motocikli so jim  najbolj prepoznavni del koncerna. Koga ku5ca zanimajo neki deli ali sklopi v hidravliki, navtiki, helikopterjih, robotiki.... po moje ni ravno enostavno naredit napreden in tržno uspešen motocikel, še posebej športaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ni govora o predelavah, ampak o serijskem motociklu...če se že gremo, tudi hayabusa od ghostriderja ima/je imela 499HP, ampak to je zgolj en primerek

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ni govora o predelavah, ampak o serijskem motociklu...če se že gremo, tudi hayabusa od ghostriderja ima/je imela 499HP, ampak to je zgolj en primerek

http://www.ebay.de/itm/SUZUKI-GSXR-1300-Hayabusa-2008-2013-Turbo-Total-Kit-Plug-and-Play-/111469042378?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item19f4129aca

 

 

teh primerkov je več, kot bo Kawasaki prodal teh podhranjenih turbašev :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cit. Snecer:

Ko konkurenca povsem obmolkne.Kaj bi šele bilo, če bi Kawasaki začel resno izdelovati motocikle, ne pa da so "stranski" produkt koncerna, kar je v bistvu največja prednost, saj imajo znanje iz prav vseh področij.

Drugič nalepi poleg še sliko od kakšne laksarce, tamalga traktorčka ali pa samohodne kosilnice, da bomo vsi vedeli o katerem koncernu govoriš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da imate toliko za povedati čet tega kawlna, izgleda da bmw ni sposoben izdelati česa takega.....saj vem, če ne bi bilo foušije bi bilo za vse dovolj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Cestna verzija 210kojnu/11.000obratov

 

15ZX1000N_40SGRYSRF00D_C.jpg

 

15ZX1000N_40SGRYSRB00D_C.jpg

 

15ZX1000N_40SGRYSLS00D_C.jpg

 

 

10549282_10152683707408855_5648761100749

 

1965669_10152683707293855_80126235799162

 

10557030_10152683707298855_8058875314648

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep, grd, lep, grd... lih tko kot grd otrok...ce je tvoj je najlepsi.

 

Subjektivno...Kawa H2 spada v razred BMW GSA lepote...tok je odvratno grd, da je ze svinjsko lep.    :smoke:

 

PS: je pa mal transformerja skritga v njemu  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah kile so pač...japonske.

res ne vem kej nej bi bla prednost pred "navadno ninjo". lepša je, lažja in cenejša.

 

 

Nekateri imamo raje težje in grše motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imamo raje težje in grše motorje.

ja ponavadi kupujejo harlije in podobne kromirane zadeve :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kje podana primerjava največje moči obeh motorjev (H2 in H2R) ter pri koliko RPM?? ...če bi bil pa kje podatek o nadlaku v sesalnem sistemu pri največji moči bi bilo pa še bolj super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa se ni posrečilo...  :grrr

 

H2R ja, to pa je čudno

Ne gre se za to al je čudno ali ne, zadeva je filigranski izdelek, in tako kot je Cartman nekje napisal, veliko vloženega trudi v vsak detajl posebej, samo koliko so komplicirali pri barvi....

. Vsem ostalim pa, ni vse v tem da je moped lahek. 230kg ima tudi svoje prednosti, to bo moped za tiste, ki si ga lahko privoščijo in ki se z njim postavljajo. Sej tut ferarijev ni na pretek na cesti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko rekreativnih dirkačev da za motor čez 50k in za sezono preko 20k, pa vseeno ne verjamem, da bodo segli po tem modelu. 

Cena tu ni vprašanje, vprašanje je uporabnost na pisti. Če se motor dokaže na njej, dobi tudi kupce, ki vozijo po cesti. Vse ostalo je le konkurenca Vmaxu in podobnim ekzotom.

Če imaš denar in je motor samo za kazanje ali za naložbo, si raje kupiš Ducatija Superleggera, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kje podana primerjava največje moči obeh motorjev (H2 in H2R) ter pri koliko RPM?? ...če bi bil pa kje podatek o nadlaku v sesalnem sistemu pri največji moči bi bilo pa še bolj super :)

H2 z Ram Air 210KM pri samo 11000rpm, H2R pa z Ram Air naj bi razvil 327KM, obrati ?, glavni problem H2 naj bi bile ekološke norme, zato tak deficit v konjušnici :grim, Igor bi ta problem znal rešit :grim  :kva2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!