Skoči na vsebino

Gruzija, Armenija, Iran 2014


eltrinajst

Priporočene objave

Bravo,pa ne bit sramežljiv še kakšno slikico obes pa kakšen komentar napiš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf lepo! Si mi naredu lušte. Turčija se obema blazno dopade in jo bova enkrat sigurno napadla... Tista slikica kužeka je iz Troje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@el-13 za slike in potovanje  :notworthy: :worship:, seveda tudi za razlago prometnih znakov.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Kmet2 - slike so v MS albumih / Fotografije s poti, pa še kakšen komentar se najde. Manjka še zadnji del poti, bo menda kmalu... Še dobro, da sem bil na jugu, se zdaj ne sekiram preveč, ko gledam s kako hitrostjo se slike nalagajo :smoke: .

 

@ciciban - ja, ta ostri kosmatinec je čuval trojanskega konja...ni imel konkurence. Sicer pa, če se bosta odpravila v Turčijo, vama res priporočam (sigurno nisem edini tukaj), da si nekako vkalkulirata še Gruzijo in Armenijo...pa ne zaradi cest, te so v q.rcu, ampak pokrajina in ljudje pa so enkratni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdel znan. Sva ga čohala. Prejšnji teden sva šla na sendvič dol (ruzak in na avijon) pa sva še mal naokol zabluzla in se vmes ustavla v Canakkale. Je Turčija z okolico tolk veliko območje, da bo treba it še ene parkrat dol. In seveda je želja probat še ta konec iz motoristične perspektive. Po slikah sodeč sta se fajn mela. Res fajn ni kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z vožnjo po Iranu? V eni drugi temi je bilo govora o tem, da zna biti problem z lastnim prevoznim sredstvom, ker ti znajo spremstvo predpisat, kar pa je potem svinjsko drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau! Prebrano in pogledano z užitkom! :OK:

 

Sploh tisti hribi so fascinantni (poklicna deformacija - predvidevam da so iz peščenjaka, z večjo ali manjšo vsebnostjo železovega/manganovega oksida).

 

Vsekakor imam veliko željo vse te kraje enkrat videt tudi v živo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau! Prebrano in pogledano z užitkom! :OK:

 

Sploh tisti hribi so fascinantni (poklicna deformacija - predvidevam da so iz peščenjaka, z večjo ali manjšo vsebnostjo železovega/manganovega oksida).

 

Vsekakor imam veliko željo vse te kraje enkrat videt tudi v živo!

 

Menjaš moped, vzameš kakšen mesec časa...pa akcija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje denar igra kar pomembno vlogo pri teh popotovanjih ki trajajo mesec ali pa več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah te tale enomesečna potovanja pridejo približno enako kot če greš za 14 dni izležavat na hrvaško obalo in se gužvat med italjani :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dvomim v tvoje izkušnje,znam pa računat...............12.ooo km že za gorivo je nekaj denarja in Turčija je ena izmed najdražjih kar se tiče goriva!!!

Kako je pa kdo pripravljen jest in spat je pa spet druga zgodba.

 Skratka zelo lepa tura ki bi si jo želel prevoziti a služba in čas ne dopuščata takšnih podvigov,mogoče enkrat .......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar pravi Kmet2, sicer drži, je pa potem gorivo cenejše v Gruziji, Armeniji in predvsem v Iranu....in se pogliha cenovno.

 

Mene je cca 3900 km (11 dni) po Balkanu stalo v kompletu cca 430 eur. Gorivo, spanje, hrana, cestnine... Če prištejem še strošek gum in sesutega žmigavca pa sem na nekaj čez 600 eur. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še to...eden izmed forumskih popotnikov, ki je letos prevozil Pamir, je vred z vizami in urejanjem viz za pot porabil cca 1800 evrov. Na koncu te en orng dopust na drugem koncu sveta tudi stane toliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne išči izgovorov v denarju in dopustu, če si ne upaš na takšno pot! :P

"Kjer je volja, je tudi pot."

Priznam ne upam ker bi dobil delavsko knjižico in s tem postal socialni primer ,zdej mi pa ti pokaž drugo pot,ker voljo namreč  imam  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšna teleporting varianta? Prihranek časa zaradi tranzita bi bil vsaj v mojem primeru, ker sem bolj počasen kar precejšen. V mislih sem imel ladjo, avtovlak (nekaj imajo slo železnice) ali pa motor na tovornjak in potem z letalom dol... Je že kdo probal kaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšna teleporting varianta? Prihranek časa zaradi tranzita bi bil vsaj v mojem primeru, ker sem bolj počasen kar precejšen. V mislih sem imel ladjo, avtovlak (nekaj imajo slo železnice) ali pa motor na tovornjak in potem z letalom dol... Je že kdo probal kaj podobnega?

Ma ni to to pol,vsaj zame ,rad se usedem na motor in vse doživim z svojim kljusetom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!