Skoči na vsebino

Vožnja po črti


perry

Priporočene objave

Ko se hitreje vozim po ovinkih imam vedno strah, da mi motor ne zdrsne na črti. Kadar je cesta suha, seveda. Gre pa bolj za to, da črto večkrat prečkam, ne pa da bi vozil po njej. A je že prečkanje problematično? Gume imam vedno korektne, vozim 2-taktnega nakeda... kakšne imate pa ostali izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se hitreje vozim po ovinkih imam vedno strah, da mi motor ne zdrsne na črti. Kadar je cesta suha, seveda. Gre pa bolj za to, da črto večkrat prečkam, ne pa da bi vozil po njej. A je že prečkanje problematično? Gume imam vedno korektne, vozim 2-taktnega nakeda... kakšne imate pa ostali izkušnje s tem?

 

rešitev je preprosta - vozi se po svojem voznem pasu ;)

 

in ja, teoretično je črta bolj gladka in je možnost zdrsa večja (kot zebra)...plus lažje te kak avto zbije, ker se po njegovem pasu voziš, hehe

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitev je preprosta - vozi se po svojem voznem pasu ;)

 

in ja, teoretično je črta bolj gladka in je možnost zdrsa večja (kot zebra)...plus lažje te kak avto zbije, ker se po njegovem pasu voziš, hehe

 

lp

v preglednih ovinkih, seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vožnja po črti .... :O ... ne razumem, kako voziš po črti ... sekaš ovinke :? ... potem popolnoma nepravilno voziš skozi ovinke

 

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa sploh voziš po črti? To da voziš po črti, pomeni da si že (skoraj) na drugem pasu. Ostani na svojem pasu, če se želiš še dolgo časa peljat. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talne označbe so nevarne najbolj, ko je mrzlo in mokro cestišče. Drsijo, kot če bi bile ledene. V križiščih mi je že večkrat zdrsnila zadnja guma pri speljevanju, zato sem posebno pozoren in zmanjšam hitrost pri zavijanju ali speljevanju preko talnih označb v omenjenih vremenskih pogojih.

Torej najboljše je, da se jih izogneš, če je mogoče. ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talne označbe so nevarne najbolj, ko je mrzlo in mokro cestišče. Drsijo, kot če bi bile ledene. V križiščih mi je že večkrat zdrsnila zadnja guma pri speljevanju, zato sem posebno pozoren in zmanjšam hitrost pri zavijanju ali speljevanju preko talnih označb v omenjenih vremenskih pogojih.

Torej najboljše je, da se jih izogneš, če je mogoče. ;)

no, sej črte oziroma druge oznake niso samo na sredi ceste. gre pač za druge barvne oznake na cesti. in ja, vem da drsijo... in ne, ne sekam ovinkov... zanima me, če so koga ob približno normalni vožnji, vremenu,... in normalnimi gumami kdaj te barvne oznake grdo presenetile

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej črte oziroma druge oznake niso samo na sredi ceste. gre pač za druge barvne oznake na cesti. in ja, vem da drsijo... in ne, ne sekam ovinkov... zanima me, če so koga ob približno normalni vožnji, vremenu,... in normalnimi gumami kdaj te barvne oznake grdo presenetile

 

Kako te pa lahko talne označbe presenetijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivnorc ni prijazen :P

drgac pa te sredinske crte niso nek problem. bolj je v mestu pa po dezju s kakimi slabimi gumami sitno, se res noce ustavt (izkusnje s skuterja). zunaj naselka pa itak sredinsko crto samo prevozis in tudi ce je na tistem delu mal slabsi oprijem, k prides na normaln asfalt spet prime guma kot je treba in je. drgac pa jst teh crt da bi drselo ne cutim, razn k so prav par dni stare. bolj se zalivke cuti al pa porezkano cesto, ampak spet odvisno od gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr sami moralisti. Pa dobr človek je preprosto vprašalkoliko je slabši oprijem na talnih oznakah oz. črtah napram asfaltu samem. A je res treba pametovat oz. moralizirat čist vsakič?

Sam grem dostikrat čez črto oz.se peljem čez talne označbe pa naj bo to zebra, črta na dvopasovnici pri menjavi pasu, ali pa črta ko z vklopljenim žmigucom (namenoma namenjeno moralistom) ko zavijam na dovoz, stransko cesto. To ne pomeni da sekam ovinke itd.

Jao me pogrejejo nekateri pametnjakoviči, ki predvidevajo, da človek na podlagi preprostega vprašanja o oprijemu pnevmatike na talnih oznakah že kar vozi kot idiot ter seka ovinke in še kaj.

Da ne govorim, da nekateri že grozijo z fizičnim obračunom....wtf.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr sami moralisti. Pa dobr človek je preprosto vprašalkoliko je slabši oprijem na talnih oznakah oz. črtah napram asfaltu samem. A je res treba pametovat oz. moralizirat čist vsakič?

Sam grem dostikrat čez črto oz.se peljem čez talne označbe pa naj bo to zebra, črta na dvopasovnici pri menjavi pasu, ali pa črta ko z vklopljenim žmigucom (namenoma namenjeno moralistom) ko zavijam na dovoz, stransko cesto. To ne pomeni da sekam ovinke itd.

Jao me pogrejejo nekateri pametnjakoviči, ki predvidevajo, da človek na podlagi preprostega vprašanja o oprijemu pnevmatike na talnih oznakah že kar vozi kot idiot ter seka ovinke in še kaj.

Da ne govorim, da nekateri že grozijo z fizičnim obračunom....wtf.

dej preberi malo boljše tip ne zna skoz ovinke vozit in pol jih seka 

 

Ko se hitreje vozim po ovinkih imam vedno strah, da mi motor ne zdrsne na črti. Kadar je cesta suha, seveda. Gre pa bolj za to, da črto večkrat prečkam, ne pa da bi vozil po njej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že natančni nikjer ne piše o sredinski črti.

Sicer pa še vedno: človek sprašuje o oprijemu in ne o tem ali je pravilno peljati po nasprotni strani!

 

P.S. Zaenkrat lažje berem črne črke kot rdeče...tko da mi nisi pomagal z rdečo pisavo ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če bi peljal po črti ob robu vozišča, bi naslov teme verjetno bil, zakaj vedno končam v jarku, ko prevozim črto ob robu vozišča. Tako da je povsem pričakovano, da predvidevamo da misli na sredinsko črto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da se vas vecina za tipkovnico spremeni v popolnoma druge voznike in vam je voznja onkraj svojega pasu res tako tuja kot zivljenje na marsu :D Se vidi da se sezona koncuje in se zopet zacenjajo vedno aktualne nikoli koncane teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot je vprašal. se govori o sredinski črti ... ničkolikokrat sem videl, ko je po mojem pasu kdo pripeljal iz nasprotne strani .. očitno ni edini ... še večkrat pa vidim, ko vozim za kom, da več kot 50 % motoristov v levi ovinek vozi po črti ... ko pa malo nagne je skoraj cel na nasprotnem pasu ... al čimprej mim, al pa ga imam na zelo velki razdalji

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus temu nihče z malo pameti ne oporeka. Moj point je bil o tem da se na vprašanje odgovori z moraliziranjem in ne s konkretnim odgovorom...sicer pa sem tudi sam "zašel" iz teme tko da over and out ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!