Skoči na vsebino

Vožnja po črti


perry

Priporočene objave

če smo že natančni nikjer ne piše o sredinski črti.

 

Če smo natančni, najprej sprašuje o prečkanju črt (talne oznake niso črte, če smo natančni).

Potem mu nekdo odgovori, da naj vozi po svojem pasu in težav ne bo, na kar odgovori, da to počne le v preglednih ovinkih, s čimer da jasno vedeti, da gre zares za črte in ne za nekoliko nerodno izražanje. 

In na koncu namesto, da bi priznal svojo napako, tipično slovensko, svojo nekoliko hitrejšo vožnjo iz prvega posta spremeni v normalno vožnjo in jasno opredeljene sredinske črte spremeni v vseobstoječe talne oznake...

Gor ali dol moraliziranje... ko konča v črni kroniki, bo ponovno kriv voznik avta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se hitreje vozim po ovinkih imam vedno strah, da mi motor ne zdrsne na črti. Kadar je cesta suha, seveda. Gre pa bolj za to, da črto večkrat prečkam, ne pa da bi vozil po njej. A je že prečkanje problematično? Gume imam vedno korektne, vozim 2-taktnega nakeda... kakšne imate pa ostali izkušnje s tem?

govoril je o hitri vožnji skozi ovinke ... in samo na to sem reagiral ... ko grem prehitevat itak jo prevoziš, v naselju so zebre (ovinek v Planini pred šolo in tam jih je kar nekaj padlo, meni ni nikoli spodrsnilo ker je omejitev 40) ...  ;)

 

ni moraliziranje... ampak mi ni odgovoril na prvi post ... očitno ga je namerno spregledal ... potem je pa začel pisati o nekih talnih označbah ... skratka ... brezveze, ker še sam ne ve kaj bi rad izvedel.

 

 

:krneki:

 

p.s. ...NajinSvet me je malo prehitel ... bistvo sva pa povedala podobno

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitr pelje pa ga črta presenet :ninja:

 

Upam pa da nisi eden izmed tistih pacientov, ki poseka ovinek in te prehiti, medtem ko ti skušaš ovinek normalno po svojem pasu odpeljat. Se mi je že parkrat zgodilo, motorji so bili pa večinoma velike endure. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam pa da nisi eden izmed tistih pacientov, ki poseka ovinek in te prehiti, medtem ko ti skušaš ovinek normalno po svojem pasu odpeljat. Se mi je že parkrat zgodilo, motorji so bili pa večinoma velike endure. :BUA:

Slucajno kak BMW?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr sami moralisti. Pa dobr človek je preprosto vprašalkoliko je slabši oprijem na talnih oznakah oz. črtah napram asfaltu samem. A je res treba pametovat oz. moralizirat čist vsakič?

Sam grem dostikrat čez črto oz.se peljem čez talne označbe pa naj bo to zebra, črta na dvopasovnici pri menjavi pasu, ali pa črta ko z vklopljenim žmigucom (namenoma namenjeno moralistom) ko zavijam na dovoz, stransko cesto. To ne pomeni da sekam ovinke itd.

Jao me pogrejejo nekateri pametnjakoviči, ki predvidevajo, da človek na podlagi preprostega vprašanja o oprijemu pnevmatike na talnih oznakah že kar vozi kot idiot ter seka ovinke in še kaj.

Da ne govorim, da nekateri že grozijo z fizičnim obračunom....wtf.

Ja pol pa čist enostavno in brez moraliziranja:

1) Na črti drsi bolj kot na asfaltu.

2) Tako se ne vozi, če se hočeš še dolgo vozit, pa če nočeš imeti koga na vesti (če že sam nekako uideš Matildi)...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se crte ne zdijo grozne...ker so dobro vidne.... problem je asfalt ki je ponekod zlizan da je kot led in tega ne vidis... in pa crne gumaste zalivke ki te loh fajn zjebejo, bols da jih sploh ne bi bilo, cez razpoko gres komot.... itak pa kmalu spet rata razpoka in voda pride notr in ni efekta s tem zalivkam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tistih črnih zalivk se čisto strinjam. Čim je malo bolj hladno ali pa mokro, je isti dr*k ali pa še bolj kot sredinska črta, s tem da te zalivke potekajo cik-cak  po voznem pasu in se jim ponekod sploh ne da izognit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je varneje zvozit čez zalivko kot glumit ninjo in se ji na vsak način izognit :ninja:

ne vem konec koncev ko jo vidiš lahko predvidiš da bo grip slabši in primerno reagiraš, jo zvoziš brez kolobocij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah te zalivke itak niso nek bavbav pa tud če guma zdrsne se takoj nazaj ulovi je res da je čuden filing dokler se ne navadiš pol se pa normalno čez nijh voziš sm pa tja zmakne motor ampak kot sem rekel se navadiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve sliki, zmontirani v eno, ki pokažeta kaj se zgodi, če voziš preveč ob sredinski črti in nasproti pride npr. avtobus.

 

ScreenShot2014-10-25at225632_zpsaea1d772

ScreenShot2014-10-25at225744_zps46f5cc4c

Kdor želi pogledati cel poučen film, ga lahko vidi na povezavi:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je varneje zvozit čez zalivko kot glumit ninjo in se ji na vsak način izognit :ninja:

ne vem konec koncev ko jo vidiš lahko predvidiš da bo grip slabši in primerno reagiraš, jo zvoziš brez kolobocij.

Ni štos v tem, da se jim izogibaš, ampak da je včasih tam, kjer je pa res "ne rabiš".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:se opravičujem, če sem bil grob.....

.... ampak VSEENO ČEVLJAM take avtomobiliste in motoriste...

 

...   :P

 

...in ja... črta načeloma ne dela problemov, če se pelješ po/čez njej... dolker se pelješ (skoraj) pokonci.

... kot pa opisuje perry, da ima visoko hitrost, pa verjetno ne gre preveč na pokonc.....

 

Jaz se izogibam črte. Zelo. Tudi zebro povozim samo po tačrnih progah.

 

Tko. Pa nisem nič moraliziral. Tisto zgoraj je samo opravilčilo in pa moje mnenje.

 

:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi posnetki mrtvih so.

Tale posnetek sem si ogledal kar prevečkrat... kaj le je šlo narobe oz. zakaj?

Moji zaključki:

 

- izberi si sebi primerno družbo. Previdevam, da ga je pred nesrečo prehitel prijatelj in je zato še bolj pospešil. Včasih te pa nekdo potegne za sabo kar tako, brez veze in si želiš peljati tako kot on in opazovati njegovo vožnjo. Lepo se vidi, da je po tem, ko ga je prehitel motorist začel voziti preko črte- sekati ovinke in tudi vrtljaji so bili višji.

- ne se hecat po mokri cesti,

- ne prehitevaj pred ovinkom, če nisi prepričan, da boš pravočasno zaključil prehitevanje. Z avtom se lahko hitreje zapelje v ovinek in motorist zato ne more zaključiti prehitevanja, ostane zunaj idealne linije. Če bi uspel prehiteti avto in zavzeti idealno linijo, bi po moje normalno zvozil ovinek.

 

Kar se je dogajalo kasneje v ovinku in po njem je pa že vse posledica prevelike hitrosti pred ovinkom. Se ni dalo nič storiti, motorist je le zaviral in zato ni mogel zaviti (tudi mokra cesta), na nesrečo pa se pred trkom še ni mogel sporazumeti z nasproti vozečim, kam se bo kdo umaknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to bi dodal,da tipo ima polepljene kamere spred in zadaj,nič narobe...saj dan danes jih ima veliko motoristev. Samo je razlika,da nekateri snemajo panoramiko in vžitek... drugi pa gledajo preveč posnetkov po you tube npr,Ghost Rider in podobno.... Nato pa kamera na motor in gas! Potem pa...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale posnetek sem si ogledal kar prevečkrat... kaj le je šlo narobe oz. zakaj?

Moji zaključki:

 

- izberi si sebi primerno družbo. Previdevam, da ga je pred nesrečo prehitel prijatelj in je zato še bolj pospešil. Včasih te pa nekdo potegne za sabo kar tako, brez veze in si želiš peljati tako kot on in opazovati njegovo vožnjo. Lepo se vidi, da je po tem, ko ga je prehitel motorist začel voziti preko črte- sekati ovinke in tudi vrtljaji so bili višji.

- ne se hecat po mokri cesti,

- ne prehitevaj pred ovinkom, če nisi prepričan, da boš pravočasno zaključil prehitevanje. Z avtom se lahko hitreje zapelje v ovinek in motorist zato ne more zaključiti prehitevanja, ostane zunaj idealne linije. Če bi uspel prehiteti avto in zavzeti idealno linijo, bi po moje normalno zvozil ovinek.

 

Kar se je dogajalo kasneje v ovinku in po njem je pa že vse posledica prevelike hitrosti pred ovinkom. Se ni dalo nič storiti, motorist je le zaviral in zato ni mogel zaviti (tudi mokra cesta), na nesrečo pa se pred trkom še ni mogel sporazumeti z nasproti vozečim, kam se bo kdo umaknil.

Mogoče bi mu to uspelo tudi, če ne bi prehiteval preko polne črte?

Potem se mu tudi ne bi bilo treba skušat sporazumet z nasproti vozečim, kam naj se kdo umakne?

 

Poanta je, da je za njegovo objestnost (milo rečeno) plačal nekdo drug! Halo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motom: Tale video te pa stisne. Takoj mi je prišel pred oči moj karambol (zavijanje v levo). Naj bo v poduk vsem tistim kateri na polno prehitevate v nepregledne ovinke. Nesreča se zgodi v hipu, tako da niti reagirati ne moreš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole se zgodi če avto gre mal čez črto in motor ne more ustavit....

 

no spodaj pa komentarji kot so kamikaza... itd.. čeprav je avto krivec, sam noben tega ne vidi

http://www.mojvideo.com/video-motorist-celno-v-avto/784ac62001864ed048c6

 

Dva takale avtomobilska kretena sem pred časom srečal na ridah. Dan je rešilo gledanje daleč naprej v ovinek in dovolj počasna vožnja, da sem se lahko sredi ovinka umaknil k robu ceste. Marsikomu je pretežko pravilno sedet za volanom, obrnit volan kaj več kot za mišji kurac levo/desno in sfurat ovinek pravilno (po svojem pasu, that is)... Debilov, ki pri zavijanju skoz križišče sekajo razvrstilne pasove, pa sploh ne štejem več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ridah je sploh zanimivo, ko na tistem desnem 180° ovinku (na klancu navzdol proti Planini), nekateri preidejo s celotnim avtom na nasprotni pas in potem zavijajo.

 

https://www.google.si/maps/@45.8156709,14.2339198,3a,75y,339.77h,85.8t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAby3vPsof7O8JNllGhcPzw!2e0?hl=sl

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!