Skoči na vsebino

Vožnja po črti


perry

Priporočene objave

Na ridah je sploh zanimivo, ko na tistem desnem 180° ovinku (na klancu navzdol proti Planini), nekateri preidejo s celotnim avtom na nasprotni pas in potem zavijajo.

 

https://www.google.si/maps/@45.8156709,14.2339198,3a,75y,339.77h,85.8t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAby3vPsof7O8JNllGhcPzw!2e0?hl=sl

Zanimivo, na celi ruti ni niti enega motorista... Posnetki pa po lepem vremenu avgusta 2013. So imeli prepoved takrat, ko je Gugl vozil? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A treba še kj besed :?

 

:krneki:

v bistvu ja :D

To je običajen način vožnje večjih vozil skozi serpentine in zaprte ovinke, ker drugače ne morejo. Na motoristu pa je da pelje bolj desno, oziroma da popravi krivuljo vožnje. Expect unexpected :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalimaš se na sprednjo šipo k ninđa :ninja:

Žal se to lahko zares zgodi.

Sem poznal enega fanta, ki se mu je to zgodilo...Še dan prej smo bili skupaj, naslednji dan pa smo med poukom (hodila sva v isto gimnazijo) po šolskem ozvočenju izvedeli, da ga ni več. Sploh nisem mogel dojet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to sem govoril že parkrat na MS.... ravno to, kar je na prejšnjem videu, ko se motor nalima na avto, ki je zavzel levi pas pred ovinkom.

Najprej komentar na video.

Motorist je lepo zvozil  ovinek..in se jasno vidi, da ko je poravnal, je videl avto pred seboj na "svoji" bankini in se podzavestno umaknik bolj proti sredini. Avto se je pa  lepo počasi pomikal na svoj pas, da vzame ovinek bolj na široko...

 

Žal tako situacijo, da mi pred ovinkom avto vozi po mojem pasu,  prevečkrat vidim v živo....in RESNIČNO SE TI IDIOTI V 99% NE UMAKNEJO NITI ZA MILIMETER!...IN JEBEMUMATER, DA BOM ENKRAT USTAVIL IN OBRNIL ZA NJIM!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vednost in ravnanje

 

izvleček "naj dogodkov" enournega dogajanja na priljubljeni lokaciji (v letu 2009)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takše bravure vsakodnevno spremljam na "našem trojanskem klancu" (Trojane - Izlake).

 

Vedno znova se čudim in ne morem dojeti, da vsaj polovica voznikov osebnih vozil leve ovinke ne zmore prevoziti brez sekanja (kar je zame krajšanje linije). Še bolj zagonetno pa je to, da ko bi človek pomislil, da bo ta isti voznik "skrajšal" ali pa vsaj po najkrajši liniji odpeljal tudi desni ovinek, le tega prične na levem pasu in ga na levem tudi zaključi (če se slučajno kar ves ovinek ne pelje "naokoli"!

 

Vozniki tovornih vozil, predvsem prikoličarjev, so tu izvzeti, ker so ovinki preostri, da bi jih lahko zvozili po svoji strani.

 

Je pa res, da kot voznik motornega kolesa, na takšni cesti ne moreš pričakovati, da boš imel svoj vozni pas samo zase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem samo strokovni komentarji :BUA: . Kot da noben od vas ni še nikoli sekal ovinka, se zapeljal preko polne črte :closedeyes: . Ja, načeloma je to početje nevarno kot je tudi hoja ob robu ceste nevarna. Ali pa igranje nogometa... Bit vprašanja je, kako se obnaša motor na cestnih označbah :hmm: . Kako jemljemo linijo, ko moremo zapeljati preko cestnih označb. Pa to ni samo neprekinjena sredinska črta. Lahko je prehod za pešce, puščica na razvrstilnem pasu, črna zalivka asvalta,... Moje izkušnje: zna bit spolzko, še posebej ob dežju. Tudi pri pospeševanju iz križišča npr. na prehodu za pešce. Na suhi odprti cesti načeloma nisem imel težav. Sicer pa guma slej ko prej prime. Ne smeš se ustrašit "drifta". Občutek dobiš s kilometri. Aja, pa nisem nek ekstremist glede vožnje. Rad se peljem in imam rešpekt do motorja. Upam, da še dolgo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni se trudimo ostati na svoji strani ceste v avtu in ne viseti preko sredinske črte na motorju. Eni, se pač ne. Ponavadi so to navadne nerode, ki pač ne znajo obrniti volana/malo bolj natačno peljati motorja skoz ovinek, nekateri pacienti pa pač enačijo "športno vožnjo" z random opletanjem po cesti. Eni se pa precenijo, ko iščejo "mejo" na javni cesti. Ne rabiš biti nek strokovnjak, da to razumeš. Če si prek sredinske črte, delaš nekaj narobe. Če se na istem kraju ob istem času najde nekdo podoben, bojo nekoga od tam odnesli. Če res nimaš sreče, boš to ti.

 

Vožnja je tudi nevarna. Vsak se pa zase odloča, ali si bo možnosti za nesrečo povečeval, ali zmanjševal. Po mojih skromnih izkušnjah, se marsikdo raje odloča za prvo. Jeba je samo, ker s tem v nevarnost poleg sebe spravljajo še vse ostale, ki so takrat slučajno v bližini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem bral vsega, lahko da je že obravnavano, pa vseeno...

 

jaz sem tudi že dostikrat peljal po črti. tudi v ovinku.

in ja, tudi sam sem bil nagnjen na notranjo stran, torej čez črto.

v večini primerov so me te črte v ovinku presenetile in sem dejansko malo zdrsnil. zoprn občutek...

 

zgleda da sem star, pa teh črt niti ne vidim najbolje.

 

kako le, če so pa črne, na črni podlagi.

 

občutijo se kot da bi bile malo mastne, recimo iz kakega katrana...

 

kaj pa vem, oh te frdamane zalivke...

 

:) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zgleda da clovek pri panoramski voznji cisto izgubi obcutek kje je sredinska crta. Lepo gledam posnetek ob tem poskusam pozabiti, da kdaj pa kdaj motorist zapusti svoj pas, nakar po 5.30 voznja po nasprotnem pasu preseze vse meje dobrega okusa :slap: . Taksni pomoje se krozisca sekajo. Zgrozen. :D

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da clovek pri panoramski voznji cisto izgubi obcutek kje je sredinska crta. Lepo gledam posnetek ob tem poskusam pozabiti, da kdaj pa kdaj motorist zapusti svoj pas, nakar po 5.30 voznja po nasprotnem pasu preseze vse meje dobrega okusa :slap: . Taksni pomoje se krozisca sekajo. Zgrozen. :D

 

Se strinjam totalno nesprejemljivo in neodgovorno do sebe in do drugih soudelezencev v prometu. In potem se tako vozijo se v avstriji kaj si morajo misliti nasi severni sosedje? In se najhujse je to da se snemajo med svojimi podvigi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam totalno nesprejemljivo in neodgovorno do sebe in do drugih soudelezencev v prometu. In potem se tako vozijo se v avstriji kaj si morajo misliti nasi severni sosedje? In se najhujse je to da se snemajo med svojimi podvigi!

Pogledal sem cel video in niti 1x ne ogrozi nasproti vozečega, v bistvu vožnja nič posebnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dva vozita po črti ... in gresta en proti drugemu ... :?

 

jebala vas črta, pa motorista, ki ne odpelje vseh ovinkou ... šleper si kupte

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takih ingležeu je pri nas preveč ... u autotih, šleperjih, busih, skuteristih, kolesarjih in še vedno v marsikaterem motoristu ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da clovek pri panoramski voznji cisto izgubi obcutek kje je sredinska crta. Lepo gledam posnetek ob tem poskusam pozabiti, da kdaj pa kdaj motorist zapusti svoj pas, nakar po 5.30 voznja po nasprotnem pasu preseze vse meje dobrega okusa :slap: . Taksni pomoje se krozisca sekajo. Zgrozen. :D

 

res ne vem kej vi tle vidite? po ravnini pač gresta mal v štric, da mu ni treba gasa spustit. nikjer noben nobenga ne ogroža, tko da... 

 

na vsaki furci vidiš dost hujše kamikaze.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Skor usakič k se odpravim do kala srečam veliko večje objestneže kot sta tadva. Izstopa en ninđaš na beli ninđi ZX10R ABS 2014 ki zelo ćustveno divja. Ker je možnost da to čita Borutt in zaradi diskretnosti in ker ga niti ne vem,ne bom povedal imena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

un ninđar se pele skoz po svojem pasu, edin če ne prehiteva ... res ne vem v čem je poanta, da sekaš ovinek in jih ne odpelješ, čeprav ni nikogar nasprot.... boljši čas :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, vidim da si ga tudi ti že srečal. Res je, un ne vozi vse poprek, verjetno mu ni treba ker ima kljub temu dober čas.

Popravljeno . Popravil lajbn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še največjo nevarnost , vsaj kar sm pogledu vidim, da ker bluzi levo desno, lahko ogrozi-skine svojga kolega. Drugač je pa vseskup bolj začetniška vožnja, niti ni ostra niti nič posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še največjo nevarnost , vsaj kar sm pogledu vidim, da ker bluzi levo desno, lahko ogrozi-skine svojga kolega. Drugač je pa vseskup bolj začetniška vožnja, niti ni ostra niti nič posebnega.

ma ja če si tko dokaj za ritjo voziš je fajn, da vozi en bolj po eni drug po drugi "kolesnici", da če je treba zažlajfat si nisi glih v riti. čeprav sm že vidla pri nas kako folk vozi tudi v ovinke prav v štric. no sej včasih se človeku zdi da ga prav nič več ne more presenetit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal sem cel video in niti 1x ne ogrozi nasproti vozečega, v bistvu vožnja nič posebnega

 

Nasproti vozečega ne; kaj pa če je kdo za njima in poskuša prehitet? Tadva pa opletata po cesti kot bi bila nalita. Pri takem nikoli ne veš a te je sploh videl v ogledalu ali bo kar vate zapeljal... Tudi avtomobilisti so taki. Verjetno kar ista oseba, samo z drugim prevoznim sredstvom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!