Skoči na vsebino

GPS sledilnik


Kiri

Priporočene objave

Iščem GPS sledilnik z možnostjo pošiljanja SOS in OK/Check in sporočil. Vem, da obstaja Spot, ki pa ni ravno najbolj poceni...oziroma bi ga že kupil, ampak tista letna naročnina mi ne sede ravno najbolj. Zanima me ali je kje v Sloveniji mogoče najeti za kakšen mesec to zadevo ali kaj podobnega? Ali pa je morda vseeno najbolje kupiti svojega in potem plačevati tistih 120 evrov letne naročnine?

 

Na kaj se običajno zanašate soloriderji, ki potujete v odročne kraje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaj se običajno zanašate soloriderji, ki potujete v odročne kraje?

 

Na sodobno tehnologijo sigurno ne.

Na lastne izkušnje, znanje, previdnost, srečo in dobre ljudi, ki so pripravljeni pomagat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si nekje bogu iza leđima, kjer ni GSM signala in verjetnost, da kakšen dan ali še več ne bo nikogar mimo, je verjetno taka zadeva več kot dobrodošla. Sicer pa tudi sam nisem ravno najbolj pristaš navigacije in podobne hightech navlake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem GPS sledilnik z možnostjo pošiljanja SOS in OK/Check in sporočil. Vem, da obstaja Spot, ki pa ni ravno najbolj poceni...oziroma bi ga že kupil, ampak tista letna naročnina mi ne sede ravno najbolj. Zanima me ali je kje v Sloveniji mogoče najeti za kakšen mesec to zadevo ali kaj podobnega? Ali pa je morda vseeno najbolje kupiti svojega in potem plačevati tistih 120 evrov letne naročnine?

 

Na kaj se običajno zanašate soloriderji, ki potujete v odročne kraje?

pozdravljen,

jaz ga imam montiranega v motorju, super zadeva.

vse deluje preko gsm-ja, vse ukaze mu pošlješ in ti on pošilja nazaj. Ima kar nekaj opcij, jaz uporabljam samo alarm, se pravi ko se nekdo dotakne motorja dobim sms, kjer je napisana trenutna lokacija, in odpreš na google zeljevidu, pa včasih ga pokličem in mi javi kje je motor

javi ti, ko je prazna baterija, če ti kdo odklopi akomulator,

več ti lahko razložim na pv, kjer ti dam tudi podatke kje sem nabavil, model ti vse inštalira, ti ga samo priklopiš

zadeva ni draga, cca 100 eur in predplačniška kartica, sms stane 0,09e, ter prenos podaatka ko gledaš na google maps, če pa je wifi, pa še tega stroška ni

jaz zadovoljen ful, sedaj me ni starh ko je motor v garaži, jaz pa nekje po svetu

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takih naprav je na internetu ogromno, ampak to ni ravno to, kar iščem. Iščem napravo, ki komunicira prek satelita, ne preko GSM omrežja, kot Blackblox in tista zadeva iz Diavolovega posta.

 

S Spotom lahko recimo pošlješ SOS signal (ali pa OK sporočilo - da si recimo uspešno prispel) sredi puščave, kjer 100 km okoli ni nobenega oddajnika. Naprava je uporabna zato, da lahko nekje na potovanju izven civilizacije, če se ti pripeti kakšna hujša nesreča, pošlješ klic v sili...ali pa da enostavno vsak dan zvečer pošlješ na prednastavljeno številko sporočilo, da si OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni blizu SPOT-u. Kar @Kiri išče je neodvisna naprava od tehnologije GSM.

In iz osebnih izkušenj (in ker imava z @Kiri-jem podobne predstave o potepanju) potrebuje napravo, ki deluje na principu GPS tehnologije. Po mojih izjemno podrobnih raziskovanjih v tej smeri pride v poštev le SPOT...kot seveda naprava z preverjenim delovanjem in zanesljivo delujočo tehnologijo.

Tega se pri SPOT-u zavedajo...zato niso poceni...kot nobena kvalitetna zadeva ne.

@Kiri...v kolikor se najini termini drugo leto ne bodo križali, tebi posodim SPOT-a.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem nekaj let nazaj tudi sam iskal. Imel sem prav iste zahteve kot ti.

 

Na koncu sem obupal ker vse deluje preko GSM omrežja. To ni to......zadeva pa postane še draga ko enkrat zapelješ v tujino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takih naprav je na internetu ogromno, ampak to ni ravno to, kar iščem. Iščem napravo, ki komunicira prek satelita, ne preko GSM omrežja, kot Blackblox in tista zadeva iz Diavolovega posta.

 

S Spotom lahko recimo pošlješ SOS signal (ali pa OK sporočilo - da si recimo uspešno prispel) sredi puščave, kjer 100 km okoli ni nobenega oddajnika. Naprava je uporabna zato, da lahko nekje na potovanju izven civilizacije, če se ti pripeti kakšna hujša nesreča, pošlješ klic v sili...ali pa da enostavno vsak dan zvečer pošlješ na prednastavljeno številko sporočilo, da si OK.

SPOT ima to prednost, da z pritiskom gumba OK pošlješ signal tudi na karto, ki jo lahko spremlja vsak, ki je za to zainteresiran oziroma mu zaupaš link do karte, ki deluje na podlagi google earth-a. Signal oddaja naprava samodejno  vsakih 10 min tako, da te lahko sledijo praktično v real-time-u....kjerkoli na svetu si, neodvisno od GSM signala in seveda stroškov...kar pa ni vedno dobrodošlo (sledenje namreč). Na potepanju letos sem uporabljal SPOT-a in me je po povratku domov žena kurcala v kakšne vukojebine sem se podajal in riskiral poškodbe oz. nesrečo.... :slap:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIF super, z veseljem jo najamem oziroma pokrijem del letne naročnine. Predvidoma bi pobegnil naslednje leto proti koncu poletja...sredi avgusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiri!

 Vprašaj Boštjana Škrlja, www.aroundtheworld.si pa boš iz prve roke izvedel vse, kar te zanima.

 

Sicer je pa tako, kot sem prebral nekaj postov višje: Zanašaj se na.........itd.itd.... Preverjeno, bi rekla Alenka Arko :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem se letošnjo leto odpravil na pot po balkanu in sem si v službi vzel sledilno napravo. Montiramo jih v vozila in tovornjake. Bolj poredko v motorje(Zaradi majhnega akomulatorja). Princip delovanja je preko GPRS kartice. Naročnine se glibljejo okrog 20 € (Slovenija- Austrija- Balkan brez Črne Gore. ali 25-30 cela evropa. Zadeva deluje realno česavno cca 30-45 sekund latence in beleži pot na 150 metrov. Tako da lahko vidiš vse kar je potrebno.  

Prilagam sliko:

post-4575-0-83468100-1414527850_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja še HF APRS tracker kateri oddaja pakete koordinat na kratkem valu. Nisem pa zasledil še naprave katera bi bila skonstruirana v All in One. Le te oddajajo na UHF frekvenčnem pasu in jih uporabljajo za sledenje vremenskih balonov. Dodatna nerodnost za HF APRS tracker je še ta, da moraš biti licencirani RA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še GPS tracker TK-102. Dobi se tudi pri nas. Majhna zadevca.

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še GPS tracker TK-102. Dobi se tudi pri nas. Majhna zadevca.

To ne dela  brez gsm signala. :grrr

 

Poleg Spota gen3 poglej še DeLorme inReach.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti prodam iridium, pa priložen modem, pa GPS beacon lokator,...

te najdejo, tudi če potoneš na dno...

 

na motorju imam pa nekaj na GSM kartico. 2eur mesečnega prenosa podatkov, pa nekaj letne naročnine...

 

deluje b.p.

 

javlja napetost baterije, obstaja možnost priklopov senzorja tempertaure in ostalih zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Morda bo še komu koristilo in sicer preprosta aplikacija Search4me

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gyokov.smsemergency&hl=en_US

kaj zna?

meni najbolj uporabna zadeva je ta, da avtomatsko pošilja SMSe na številke, ki jih vneseš in sicer v intervalih, ki jih določiš (recimo 1SMS na uro), prejemnik prejme SMS z linkom od google maps, tako da vidi, kje si.

odkar je romaing po EU, je to džabe, v drugih državah pa plačaš pač sms ali dva, odvisno kakšen je interval...

 

unnamed (1).jpg

unnamed.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega in takih reči je kolkor hočeš, vsak pač najde (al pa tudi ne) tisto, k mu ustreza. To je dobro.
Jaz sem pa pogruntal eno 'live save' funkcionalnost, k je nima nobeden na nobeni aplikaciji al pa napravi. Se je že izkazala in ja, je čisto pravi LIVE SAVE, kukr se uspe zastopit. Aplikacijo sem napisal in jo tudi uporabljam. Laufa na Androidu. Več ne povem, ker:
- je ne morem postavit na play.google.com, da bi jo prodajal
- ne dela za Android 7 in gor

Zakaj to pišem, če je ne moreš met, se sprašuješ? Saj ne vem ... kar tako ... da povem.
Mogoče pa bo kdo pogruntal, kaj je ta funkcionalnost, k manka vsem tem aplikacijam in napravam.

Kar se tega tiče, OVER & OUT.
Vsa natolcevanja in/ali podobno šarasto navlako bom v tišini ignoriral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na symbianu sem mel app locationof.com sedaj je za android

search4me sem pa omenil, ker uporablja SMS kot tisti trackerji, s to razliko da sam pošilja smse... in da se da lepo nastavit

kaj je tvoja funkcija "live save"? 

meni ta search4me ustreza

 

Screenshot_20180502-174653.png

Screenshot_20180502-174722.png

Screenshot_20180502-174735.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Žal ni zadeva tako enostavna ... v nasprotnem primeru bi imele vse navigacije take opcije ... je pa najlažje narediti režo za sim kartico ... pa smo spet pri mobitel signalu ...

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snecer pravi:

ja itak da rabiš gsm omrežje... 

meni tale search4me super dela

Tudi jaz sem uporabljala istega na dopustu. In operater mi ni zaracunal nobenega odhodnega smsja iz drzav izven EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 28. 10. 2014 ob 8:37, vrho1679 pravi:

 

Na sodobno tehnologijo sigurno ne.

Na lastne izkušnje, znanje, previdnost, srečo in dobre ljudi, ki so pripravljeni pomagat.

vrho!

Vse si povedal!!! Mi smo se njega dni zanašali na smer vetra, lego sonca in občutka od znotraj, pa smo se vedno vrnili v gnezd, kjer smo skobacali na površje. - Ampak pravijo, da je Garmin vseeno fajn.

(Sem pa zadnjič čakal 'kolega', ki je štartal iz Celja, pa je imel četrt ure zamude, a je okrivil kar Garmin... Je rekel, ne vem zakaj me je GPS tako nemarno nategnil... )

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

https://apkpure.com/search4me/com.gyokov.smsemergency

Search4Me žal več ne deluje na Android10, podpore pa ni več od 2014.

Tako sem šel spet na varianto iz časov, ko sem imel še Symbian in Nokia E71 :)

http://www.locationof.com/

Sicer avtomatsko ne pošilja SMS (lahko pa ročno šeraš lokacijo na sms in nebroj socialnih omrežij), po drugi strani pa je pravi tracker v "živo".

Poraba podatkov izjemno majhna, glede na EU romaing je za EU to dobra rešitev.

Tudi baterijo zelo malo kuri.

App je potrebno ročno inštalirat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!