Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Svecko sm uceri menju samo je motor mrzu do 6000rpm pol tm med 6000-7000rpm se vlece od 7000rpm pa kr potegne sam ga nism teru sam probu sm da vidim ce potegne kej ;) Drgac ropota pa men pa se enima dvema frendoma pa mata isto novo. Verjetno je to k ni ulavfana. :hmm: Bomo vidli kasnej. Sj zdj cez vikend mam namen it na primorsko pa nazaj pa bo pol lih 500km sam se mal bojim da bom kje na poti ustav :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa kdo ve za kako fajn rs-ko rableno, čimbolš ohranjeno, čim manj km, pa čim man dnarja

pa sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehite nabijat off topic da bo tema brez veze zaprta. Eni se radi menmo tle o motorju pa nabiramo nove izkusnje ne pa kregamo. Poggy poglej bolha.com->motorna kolesa mas par rs-k dobro ohranjenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..mene pa nekej zanima. Djte mi uni k mate rs-ko powedat tole: Dons se pelem je vse ql, pa pridem domov pospravm motor cez cs pridem nazaj dam kontakt in svet rdeca lucka tm pr obratomeru. To je znak da manjka ole al kako? Ker k se vozm pa je ugasnena edin ce fajn nagnem motor. Ola mam pa se vec k pol posode. 450km sm sele naredu. Za kok km nej bi blo notr olja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za 550 km če nimaš nastavljene prebogate mešance.

Oziroma če pogledaš takole.

Prevozil si 450km + v posodici je več kot polovica olja se pravi vsaj še za enkrat toliko imaš.

Popravljeno . Popravil Grilzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aloha sm naredu tist s CDI rs50 in ti povem da se splača.motor bolje deluje na vseh obratih ga ne več mori in jemle ampak vleče skoz....caw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql ql saj tut js bom zj na prvem servisu. Neki me zanima. Em.. a se v vseh prestavah odpre rave ventil. Recmo ce se peles v 6. na 5000rpm pa da prtisnes gas a se bo odpru al se v nizjih prestavah odpira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql ql saj tut js bom zj na prvem servisu. Neki me zanima. Em.. a se v vseh prestavah odpre rave ventil. Recmo ce se peles v 6. na 5000rpm pa da prtisnes gas a se bo odpru al se v nizjih prestavah odpira.

odpret se ti mora vedno nad 7750 rpm, ni vazno v ktiri prestavi. .)

VanniG, nekatere verzije odprtih mitotov majo 28, nekatere 32, nekatere pa 35 HP, aprilie majo odprte od 28 do 34 HP. marsikatera fajn ulaufana RSka pokne dol mitota s 35 konji. aja, BTW, mitoti ne grejo 190 tk k eni pravjo! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ne. kontaktiraj direktno njega (preko PM), da ti pove kako in kaj, kaksen je kaj originalen izpuh v primerjavi z idealnim! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res kokr jest mislm je da gre Aprilia RS 170km/h-180km/h vec kot prevec!primerjava moj prjatu ma ducatija monster 620ccm in ma okol 60KM.koncna hitrost pa je 190km/h.Z tem da ma gor dva akrapoviča!pol se pa sprašujte od kje vaše 125ccm-ke dobijo 180km/hz skor se enkrat manj konji in 4krat manj kubiki?

zakaj bi sla prevec? okvir, podvozje, zavore in gume so temu dorasle (ti lahko potrdim na lastnih izkusnjah). .) kubiki za dosego hitrosti niso direktno pomembni, vazna je moc, prestavno razmerje, predvsem pa aerodinamika, ki pa je pri 125 cc 2T SS motociklih dosti boljsa kot pri Monstru (pravzaprav so to eni izmed najbolj aerodinamicnih serijskih motociklov na svetu, saj imajo relativno nizek Cx, in zelo majgen frontalen presek), Monster je namrec slecen motocikel, pa nic kaj majhen in ozek ni v primerjavi s kako RSo. aerodinamicni upor pa pri visjih hitrostih predstavja okrog 90% vsega upora, kar pomeni da gre za zelo pomembno zadevo pri doseganju visokih hitrosti! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

či še nevete da na mitotih šteci lažejo.na 600ccm motori je kazalo 140 na števci na mitoti pa 180 tak btw da vete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ku*ac. Na 125ccm lažejo števci lih tolk kot laže avto. Lahko pa da je imel mito drugačne gume in je zato tako odstopalo.

Na moji je števec kazal 160, na kolegovi laguni ki je takrat vozil za mano pa prav tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede laganja bi mogl nardit en test s stoparico, konstantno voznjo pri 180 km/h pri stevcu, in tabl ob cesti, ki oznacujejo razdaljo (tiste bele, ki stojijo na vsakih 500 m)... :hmm: ...je pa zanimivo, da vsak drugi k ma mitota, rece da mu gre 190 cist originalen, a prasica nima (razen po besedah lastnikov) pospeskov nic boljsih kot aprilie - so nasi vaski norci nardil med mitotom in RSko primerjavo (skoda k me ni blo zravn), in velikogobcni lastnik mitota, ki ima baje vgrajen polini kit 165, je do nedavnega poknu dol vse 600tke, malo da ne se 1000ke, je nenadoma priznal, da gre RSka cisto enako kot mito, tako v pospeskih, kit tud v koncni hitrosti, kljub enakima masama voznikov, in kljub eni prestavi manj... :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, spet jest.. zanima me kolikšna je končna hitrost te aprilie z blokadami,pa kolikšna je konč. hitrost brez blokad <_< <_< in kolk kej pride tkašna mašinca???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KiKi tist je aprilia rs 125...pa ni mi jasn kok lahk to zamenjaš s cagivo mito :fight2: to bi pa lahk vedo,da se aprilia glede estetike tud prbližn ne more primerjat z cagivo!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam treto aprilijo trenutno 1xSR 2xRS in nism meu nikol nobenih problemov. Odvisno je pa tut kaj bos delau z njo pa a se bos drzu servisov al ne. ;) :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da tole ni "kaznivo", ampak, glede na to, da je forum striktno samo za Aprilie in da je ameriško/angleški, najbrž da ni kaka huda konkurenca motosvetu, klikni se, ogromno ljudi in vse v angleščini, še posebej del o RS 125, ki sploh ni bila nikoli uvožena v ZDA, tam so sami evropejci gor.

http://www.apriliaforum.com/forums/

Imaš pa sicer tudi brdo italijanskih forumov in nenazadnje

www.aprilia.com

ki ima tudi hud forum.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!