Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

micho, mislim d si se zmotu. 6,2 bi bilo dosti bolj realno. .)

mitote so vsi neka hvalli, kao d ma edini v 125 klasi pod 6 sekund do 100, je mel pa nekih 5,96 al kolk... :hmm: ...ko ga pa tankas polno, pa ta cas nenadoma naraste na 6.2... :wacko:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Da ni 6.432s

to bi bilo zelo zanimivo preverit 1x, pa da se naredi kakih 10 poiskusov, potem pa sredino zračunat, ker tak je malo težko povedat, saj je odvisno od tega kako je motor zagret, mase voznika, smer in moč pihanja vetra, podlaga, polnost rezervarjev z tekočinami, pa kak zna voznik sploh motor pelat, kr če ti motorja ne znaš vredu pelat oz, ne znaš šaltavat, tud z odblokiranim pod 8 s do 100 neoš vido nikol... :wacko:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fak ne... jest mislem kok gre aprilia RS 125 z 11kW motorjem... (no vazn je da to pise u vozniski)... aja pa na kwa morm pazit k jo bom dobu? a lohk kr takoj po gasu pa u drevo al kwa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fak ne... jest mislem kok gre aprilia RS 125 z 11kW motorjem... (no vazn je da to pise u vozniski)... aja pa na kwa morm pazit k jo bom dobu? a lohk kr takoj po gasu pa u drevo al kwa?

tako je, drugi dan pa po novega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kupiš novega prvih 800 km ne smeš nad 6000 obratov, 1200 km nad 9000 obratov, ko pa imaš 1600 km pa ga lahko do rdečega polja sučeš. tako vsaj piše v knjižici. samo to ne pomeni da ti pri npr. 500 prevoženih km ne smeš če prehitevaš ga malo zavrtet preko 6000 obratov, ampak je to mišljeno da ga nebi tiščal skoz na takih obratih. pazit morš tud da ti nena olja sfali....

A je možno, da ima aprilia 03 letnik samo za 600 km olja v posodi za olje??? po 600 km se mi prižge lučka, pa sem reko onim na servisu, da mi jo naj da jo kajlico bol dol, ker me moti, samo zadnjič pogledam po 600 prevoženih km pa je bil tank skoraj prazn tak da zdaj ne vem kaj so na servisu poštimali, mogoče to da mi še malo več žere olja kot mi ga je do zdaj... :hmm:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, pri šaltanju se največ zgubi.

saltat se da zlo lepo in zlo hitr. vecje probleme nekaterim dela sklopka, ko mors drzat skoz okrog 9000 rpm, k nizje nima moci, ce mas dost visje, pa zamudis trenutek za saltanje v drugo prestavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno, da ima aprilia 03 letnik samo za 600 km olja v posodi za olje??? po 600 km se mi prižge lučka, pa sem reko onim na servisu, da mi jo naj da jo kajlico bol dol, ker me moti, samo zadnjič pogledam po 600 prevoženih km pa je bil tank skoraj prazn tak da zdaj ne vem kaj so na servisu poštimali, mogoče to da mi še malo več žere olja kot mi ga je do zdaj... 

heheh ti še maš srečo! :D :D

men po 400km 1l olja gre! :naughty: :naughty:

pa za l odštejem 3777sit! :naughty: :naughty:

2takten-ni denarja ni veselja! :naughty: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pospeški (okoli 6s) o katerih govorite veljajo za zaprto verzijo?

Jaz mam RS125 letnik '02, in mi še zaprta potegne z mesta do 100 km v okoli 7-ih sekundah...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se pa namest sklopke gas uporablja B)

mislu sm sklopko pri speljevanju, gor saltas itak brez sklopke, da cas prihranis. .)

zaprta verzija v 7mih sekundah do stotke - to je nemogoce. za tak pospesek rabi vsaj 25 konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaprta verzija v 7mih sekundah do stotke - to je nemogoce. za tak pospesek rabi vsaj 25 konjev.

100% je zaprta, razen če je serviser na prvem servisu delal kaj brez moje vednosti <_<

Bom jutri še parkrat peljal in štopal...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislu sm sklopko pri speljevanju, gor saltas itak brez sklopke, da cas prihranis. .)

Em.. mogoče vam bo smešno, samo je to ql, če šaltaš brez kuplunge???

PS: upam, da nisem nič norega vprašal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike, gor lahk saltas brez problema brez sklopke. gre pa vse skup tak da gasiras, ko prides na obratomerju do tocke saltanja zacnes tiscat prestavno rocico gor, pa za hip spustis, pa takoj spet nazaj prtisnes gas. tako saltanje dovoljijejo vsi SS motorji razen Buell XB9/12R. pri kakih tomosih, ko majo menjalnik na kajlo pa le ne tega delat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm.... samo mene pa nekaj zanima. če tega šaltavanja brez sklopke slučajno ne izvedeš pravilno, kaj se lahko z motorjem zgodi :? ker zdravo to po mojem mnenju za motor sigurno ni, ker drugače bi lahko bili motorji brez sklopk? :hmm:

LP :yea1:

Popravljeno . Popravil [SLO]Gobec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja zok prej k si govoru da aprilia gre 160 z 28mm uplinjačem in 175km/h z 34mm uplinjačem.am kok je recimo to po števcu?aja pa še to a skor usaka aprilia vrže dol hondo nsr?pomojem ja sam nisem prepričan.Aja pa kolk približen stane 34mm uplinjač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Motorji brez sklopk?hm speljeval boš pa kako že?

dobro, dobro, saj nisem mislil ravno dobesedno tega... :rolleyes:

samo vseeno, čisto brez vsakih posledic menjavanje brez sklopke ravno ni, ali pač :? :?

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to je pol bom pecikl-način šaltanja :D :D

PS: Kiri 34mm fergazer rabim???? Ovih Dell'Ortov je puno... :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa s tem, če zamnejaš iz 28 mm fergazera na 34 mm, kolko se to pozna na porabi bencina? se ta poraba drastično poveča, ali spremebne niso tako zelo opazne :?

se je bencin podrazil pa me zato tud malo zanima... :wacko:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!