Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Mal poglej mešanco olja/benza oz. karkol ti jo že dela....

Nova svečka

Kabel za svečko

Predvžig

Zapacan filter za zrak

Zapacan frgazar oz. kšna diza za luft al pa kej

Če sam delaš mešanco, prerukej mal kestl predno vžigaš, pa če stoji neki cajta.

.....

Spucej vse kar vidiš pa vse kar ne vidiš pa liči na kontakt al pa frgazar. More delat. Pa novo svečo kup... če si jo šmerglu že nou dobr.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanco motor dela sam. Mam ločeno posodo za olje pa gorivo.

Kabl od svečke je OK ker svečka da normalno iskro.

Mislim da ga nekaj zaliva, nevem pa zakaj. Razmišljal sem da zarad predvžiga.

Kaj storit glede predvžiga?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je strom povedal... ;)

ce nic ne pomaga, je verjetno sel kak batni obrocek, svecka pa je bla hin ker masina ni delala, in si jo zalil... :hmm: iste simptome je mela moja, ko je zaribala, masina je se laufala, le da jo je dusil ko da bi mela dizo zapacano, sam da vzgala ni vec... :(

glede vziganja je pa mel moj frcho take fore ko je bil brez bencina. ce mas bencin, pol se je verjetno olje (ce ga sam mesas) vsedlo na dno, kjer je pipica za bencin... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dve sezoni vozil aprilio... Kar pogosto sem užigal po klancu navzdol...

Pejdi na servis.

Meni sicer niso našli rešitve in sem jo nato prodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, zasraufi eno svecko v cilinder, drugo mej na kabl prklopleno, da je kompresija, pa gledas iskro, pa ga vergli kakih 5 sekund, da vidis ce je strom OK... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je strom povedal... ;)

ce nic ne pomaga, je verjetno sel kak batni obrocek, svecka pa je bla hin ker masina ni delala, in si jo zalil... :hmm: iste simptome je mela moja, ko je zaribala, masina je se laufala, le da jo je dusil ko da bi mela dizo zapacano, sam da vzgala ni vec... :(

glede vziganja je pa mel moj frcho take fore ko je bil brez bencina. ce mas bencin, pol se je verjetno olje (ce ga sam mesas) vsedlo na dno, kjer je pipica za bencin... :hmm:

Nevem zakaj bi pri 1120ih kilometrih mašina zaribala. Verjetno bo kje drugje problem...Ker ko svečko obrišem pol za kako sekundo vžge, pol pa spet vgasne.

@Zok: RS125 ma samo 1 cilinder :) Pa sem probal že, in ma iskro...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj bi pri 1120ih kilometrih mašina zaribala.

meni je nazadnje zaribala pri 316ih kilometrih, s 5 dni starim batom... :rolleyes:

vem, da ma en cilinder, ce bi mela dva, bi js ze zdavnaj bankrotiral!! :P

probaj iskro se ce je druga svecka not - tak je ajnlaser pod obremenitvijo, in ma vzigalna tuljava manj stroma... ...men je iskra delala, ce sm dal pa eno drugo svecko not, pa ne, in sm ga mogu na poriv vzigat... :angry: ce bos menjaval kaj elektriko, vgrajuj RABLJENO!! vzig. tuljava=35k, stator=70k, magnet=70kSIT. :angry: :angry: :angry: BTW; ce menjas stator, ti magneta ni treba menjat, tk k eni pravjo za nekatere druge motorje!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rotax Type 123 deluje, pa ni vazno kako imas nastelan predvzig - al do konca naprej, al do konca nazaj. pojavijo se le razlike v krivulji navora/moci. isto verjetno velja za Rotax Type 122, ki ga imajo novejse aprilie (zasnova motorja je skoraj identicna).

meri kompresijo! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ni rikverc vrtel zadeve?! Si kej akku odklaplu... poglej kaj je + pa kaj -....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem ti je plovec na fergiču zašteku, pa bencin gar teče not. Mal ga s kladvam na rahlo potolč, das e premakne, pa zračen filter ven vzem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolgo je stal, ni vzgal, sem ga zalil z bencinom, ki je cez zimo stal v fergazerjih. resitev: spraznil fergazerje, ocistil svecke, brez gasa zaverglou in je s prve kresnu. dela kot svicarska urca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svecko ti loh zaliva, ce mas zanic reedse(reed valves- ne poznam slovenskega izraza). A si kej stimal vijak za zrak na frgazarju? Tud to je mozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odklapljal akumulator ja, samo sem se letos že vozil (cca 100km) in ni blo nobenih problemov. Odkar sem ga zadnjič vžgal je minilo kakih 10 dni, do včeraj.

Bom probal spucat dizo pa fergazer...al pa na servis pelat...

Nevem kaj naj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj naj.

...Zdej veš :P

Sicer pa kup stara jajca, tko kot jest, pa boš vsaj vedu zakaj šraufaš...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem ti je plovec na fergiču zašteku, pa bencin gar teče not. Mal ga s kladvam na rahlo potolč, das e premakne, pa zračen filter ven vzem.

Meni se je to tudi zgodilo na XVS250 in sicer prvo furo spomladi.

Na forgazer nastavi lesen količek nato pa narahlo potolci s kladivom,da bp plovček padel dol.

Sem skoraj 100% da bo to.

lp bošty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(reed valves- ne poznam slovenskega izraza)

lamelni ventil. .)

se enkrat - izmeri kompresijo, ce je to, si mi dolzn pir (zakaj se nuben tega ne spomni?!? :blink: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lamelni ventil. .)

se enkrat - izmeri kompresijo, ce je to, si mi dolzn pir (zakaj se nuben tega ne spomni?!? :blink: )

S cim pa jo naj izmerim? Z geotrikotnikom? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z merilcem kompresije mogoce?? :hmm:

vsak avtomehanik ga ma, v 98% primerov ti to zastonj nardijo! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: A kar čez noč mu je spustila kompresija :lol1:

Drugače pa palec v luknjo za svečko pa zaverglat. Če ti ga dol vrže ni sile sploh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: A kar čez noč mu je spustila kompresija :lol1:

Drugače pa palec v luknjo za svečko pa zaverglat. Če ti ga dol vrže ni sile sploh :)

nehu mu je laufat med delovanjem.

glede kompresije ni cist tak. cist brez si, ce ti ribne tak ko je men - pol bata manjkalo. :blink: mi je pa enkrat tak zaribo, da sm se se prpelu domov ~2, mogoce 3 km, ampak ni vleklo totalno nikamor, pa ni slo vec ko 110 (hehe, kolk ze grejo fajn predelani skuterji kadar so fajn nastelani pa kadar je lepo vreme?? :P ), pa pod 5000 rpm je vmru. :( filing je bil enak kot bi mel fajno kompresijo, merilec pa je pokazal drugace. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!