Skoči na vsebino

Moto GP 2015


orcus

Priporočene objave

pred 34 minutami, ANCIENT pravi:

 mi je jasno, da je s tem, ko je prvak Lorenzo največ pridobila Honda in ne glede na naslov tudi letos izgubila Yamaha. Govorim o prodaji/denarju. Sej rezultat se bo videl čez pol leta, kakšna bo prodaja, ampak s tako reklamo kot jo je naredil in jo dela Lorenzo, najbrž nebo presežkov v prodaji SS motorjev Y. Če bi bil prvak Rossi.....glede prodaje že samo zaradi števila navijačev, mislim da bi govorili o letu debelih krav.. govorili bi o miljonih. ..

Ali res obstajajo modeli, ki kupujejo motor glede na to, kdo je bil prvak? Zelo uporaben kriterij za nakup motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda pa kar muti. zdaj na enkrat pa pi*** nebi vec dali podatkov in telemtrije iz sepanga...

kaj, ce bi hondi bili diskvalificirani iz zadnje dirke zaradi laganja in zavajanja komisarjev ali kaj podobnega? je to sploh teoreticno mozno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriško reklo iz 50-tih let prejšnjega stoletja iz avto-moto šport področja:

Win on Sunday, sell on Monday!

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ANCIENT pravi:

Napisal bom nekaj drugega....Nisem prebral veliko v tej smeri ... V to me je spodbudil še en od mnogih minusov Lorenza ...Ko sem danes videl, kako se je Lorenzo speku in skočil iz Yamahe, (če nebi bilo ljudi okoli bi motor šel po tleh oz. je že bil na tleh... kdo meče svoj motor po tleh?), mi je jasno, da je s tem, ko je prvak Lorenzo največ pridobila Honda in ne glede na naslov tudi letos izgubila Yamaha. Govorim o prodaji/denarju. Sej rezultat se bo videl čez pol leta, kakšna bo prodaja, ampak s tako reklamo kot jo je naredil in jo dela Lorenzo, najbrž nebo presežkov v prodaji SS motorjev Y. Če bi bil prvak Rossi.....glede prodaje že samo zaradi števila navijačev, mislim da bi govorili o letu debelih krav.. govorili bi o miljonih. ...Se pravi, če je imela Honda možnost, orodje in dirkača, ki je bil pripravljen naredit to kar mu predlagajo ter željo, da ne glede na izgubljen naslov ohrani svoj tržni delež, je po tem, ko je bilo jasno, da bo prvak lahko samo eden od dirkačev Yamahe sproducirala točno to kar se je zgodilo. In tako izbrala za Yamaho slabšo možnost. Zato ni bilo podatkov iz motorja MM, zato je Honda močno nastopila proti Rossiju, zato... itd itd... Mogoče se motim, pač gre samo za moje razmišljanje, ampak mislim da vseeno MM ni tak mulc, da bi samo zaradi zamere do Rossija šu na svojo roko v take špile, sam ne.

strinjam se s tem:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 11. 2015, Buzdovan pravi:

Ali res obstajajo modeli, ki kupujejo motor glede na to, kdo je bil prvak? Zelo uporaben kriterij za nakup motorja.

Hm... ne delaš v prodaji?.:hmm: ... ja glej tako je....res ne gledajo na ta kriterij vsi ampak... . žal Honda in Yamaha ne plačujeta miljone zato, da bomo mi samo gledali in uživali v dirkah... prodajajo nam zgodbo... in od tega potem služijo... Čist preprost primer... vzel bom čist nevtralen/preprost primer....Navijač Ianonea in voznik SS motorja, vsa navdušen že tako poslušam hvale na račun Ducatija (ker preber pač to kar je njemu všeč-piar članki), .....in potem postane prvak Ianone z Ducatijem.... in tovarna da ven repliko motorja... če ima ta navijač denar za motor... misliš da ga ne bo kupil?.....BO in to letos.....in ko ga bo pripeljal me prijatelje bo to zgodbo prodal še vsaj 3 novim kupcem....:bike:. Miljoni Rossijevih navijačev... od tega ima recimo minimalno 50% željo ....denar (s krediti se v tem času ogromno dela)....20%... preračunaj sam številke..:OK:.  In če primerjam prodajo Rossi in Lorenzo......, je Lorenzo taku uspešen pri prodaji motorjev, kot če bi prodajal modrce. Tiste/i ki že tako ne kupuje zaradi reklame ga bojo kupili, kaj pa novi kupci...kak se bi že najdu ja...  :boobies:

Popravljeno . Popravil ANCIENT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW ne tekmuje v GP, ali pač? No na cesti  je skoraj 50 % motociklov BMW, verjetno zaradi kvalitete ter dodatne opreme. Torej prodaja motociklov že nekaj let ne odloča GP.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je na cesti 50% motociklov BMW se krepko motiš.... ne vem od kje ti ti podatki.. že v Slo Citiram avto.finance 2015 "Med posameznimi znamkami so opazne predvsem prve tri: Yamaha, BMW in Honda, ki imajo skupaj 63 odstotkov trga. Yamaha je s 25,5-odstotnim tržnim deležem in 278 motocikli v prvem polletju trdno na vrhu, sledita BMW z 19,5- in Honda z 18-odstotnim deležem. Četrti Kawasaki s 7,7 odstotka.. pa imajo v Evropi dobr odstotek...ampak Amerika in Azija, da ne govorim..?..

Nikjer ne govorimo o 100% ... vse skupaj je samo še en kamen v mozaiku prodaje....ne GP ne odloča o prodaji potovalnih motor v tako velikem procentu, da bi lahko konkuriral reklami, ki jo je naredil BMW  in govorili o nekih presežkih... ampak še vedno se na račun GP proda tudi nekaj potovalnih Yamah in Hond brez skrbi.... je pa ta procent precej večji pri SS motorjih .... ampak ker BMW ni pripravljen it v projekt GP ker gre za ogromen denar.... je pač probal v SBK... kjer je manj denarja... no ker mu pač ni uspelo (in spet smo pri tem bistu... NISO DOBILI PRVAKA) do naslova... so se najbrž spet glede na izračun +/- odločili da se tudi tam "začasno" umakenjo....  V vsakem primeru svetovni prvak je zelo pomemben igralec v prodaji brez skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričate gluposti. Honda na leto proda 17. mio motorjev, medtem ko yamaha komaj 6. mio. Tle kdo je prvak in kdo ni nima veze. Koliko R1 se bo letos prodalo zaradi tega ker so prvaki? če bi pretiraval bi rekli 5000 več pa je to še vedno pljunek v morje. Bmw je 2014 prodal 120.000 motorjev. Se pravi Honda je svetlobna leta pred vsemi ampak me čudi, da kljub vsemu niso sposobni naredit neke konkretne revolucije.

Popravljeno . Popravil Sorty
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!