Skoči na vsebino

Dakar 2015


Whiskey

Priporočene objave

Počasi bo spet aktualen Dakar: http://www.dakar.com/index_DAKus.html

 

Kot zanimivost, letos je Despres presedlal iz dveh na štiri kolesa. Štartna številka 322 od 143 prijavljenih. Naš zimzeleni udeleženec in ljubitelj Dakarja, Stanovnik se je spet prijavil. Številko 35 so mu dodelili od 168 prijavljenih. Kot zgleda še nima motorja, ker so pri znamki tri pike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec je epskih bojev Despres-Coma. Bomo videli kdo bo letos glavni izzivalec Come. Končno se obeta tudi malo bolj resen boj pri avtomobilistih. Kot sem videl se vrača Peugeot, bi bo zelo močan s Sainzom in Peterhanslom, proti Minijem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik ima Ktm-a, tovarniškega. Edini poleg Come.

Marčič se je prijavil, vendar mu niso odobrili udeležbe na dirko. So mu rekli naj še malo dirka na manjših podvigih in se ponovno prijavi čez par let. Pri prijavah na Dakar je tako, da se lahko prijavijo, plačajo 6000€. Potem pa organizator odloči kdo je dovolj sposoben, nenevaren sebi in drugim in konstanten, da mu odobrijo štart. Štartnine seveda v nobenem primeru ne vračajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi,da ti plačaš 6000€ štartnine in če oni odločijo,da nisi zadosti pripravljen pa to.... Nič dirke nič €urou?  :hmm:hard...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo dobiu pa čas Miran Stanovnik zdej,ki je ratu župan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik zmeri rabi veliko časa. Nekje 15% več kot ta bolši.

 

Veseli, da se organizatorji trudijo dirko čimbolj približati pogojem afriške trase Dakarja. Se pravi čimveč orientacije. Da ni vse skupaj samo gas do dile. Glede na številno občinstvo ob progi, je le malo verjetno, da se Dakar v bližnji prihodnosti spet preseli nazaj v svojo zibelko Afriko. Tudi, ko se (če se sploh) bodo razmere v Alžiriji, Libiji, Maliju in Nigru umirile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Novopečeni gradonačelnik bo spet "dirkal" s Ktm po letošnjih trasah "Dakarja". Zaželimo mu, da si poleg standardnih 15% zamude na "brzincih" ne nabere kaj podobnega še v proračunu, nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Stanovnik v prvi etapi 36., ostali ...najhitrejši 25-letni Sam Sunderland, ki je lani iz Hondine prestopil v KTM-ovo ekipo. Za njim pa stari znanci; Paolo Goncalves (Honda), Marc Coma (KTM), Joan Barreda Bort (Honda) in Alain Duclos (Sherco)...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik ponovno navdušuje. Sponzorji so presrečni, ker naš vrli poltovarniški udeleženec Dakarja zamuja že več kot 1 uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik ponovno navdušuje. Sponzorji so presrečni, ker naš vrli poltovarniški udeleženec Dakarja zamuja že več kot 1 uro.

 

Razbij prasicka, lesnike na plan, jajca na ponk in se prijavi na Dakar 2016.  :smoke:

 

Pa bos pol povedal koliko je ena ura zamude na Dakarju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal sem Eurosportov povzetek prve etape, pa me zanima, a je cisto pri koncu posnetka se kdo identificiral Mirana da se zavali po tleh? Samo par sekund, je pa dirkac z rdeco celado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlažje je komentirat v udobnem fotelju z daljincem v roki :grim

ta z dalincem 1 uro cilj zamudi:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovnik ponovno navdušuje. Sponzorji so presrečni, ker naš vrli poltovarniški udeleženec Dakarja zamuja že več kot 1 uro.

 

Eh Tomzl, ti si Marc Coma, Ansel Adams in Brad Pitt v eni osebi ...  :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, da se ne boste vžgal...

 

Zakaj pa ne bi kdo tud kej pokritiziral...

Fantje in dekleta, ki dirkajo (vsaj tisti v ospredju, pa tud naš Miran), so najprej "biznismeni" v tej dirki in potem dirkači... In če nam že po medijih sporočajo vsako leto "najtežje" etape, najbolj nemogoče klance, sipine in ne vem kaj še, jih pa tud kakšna kritika ne sme zmotit.

 

Miran je definitivno eden od dirkačev, ki je sposoben pripeljati dirko do konca in tistim, ki je to dovolj, je za njih pač največji kralj. Ostali, ki pa radi spremljamo tudi vrhunsko dirkanje, smo se pa že malo naveličali teh zgodbic in pravljic, ki v dirkanju ravno ne štejejo.

Celo pri Dakarju, ki je verjetno ena najdaljših dirk na svetu, je na koncu pomembna le štoparica... 

 

Miranu želim, da pride do cilja, da bo mogoče nekoč postal najstarejši dirkač ali celo dirkač z največ štarti na Dakarski dirki na svetu...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh Tomzl, ti si Marc Coma, Ansel Adams in Brad Pitt v eni osebi ...  :worship:

 

Evo, lepo si ugotovil :winkiss:  Uni uzgori nimajo nobenga smisla za hec :yes:  Važn je, da smo mal temo poživil. Kaj si mislm o Stanovniku, pa ne mislm spet pogrevat.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!