Skoči na vsebino

Značajske lastnosti po znamkah vozila


I30

Priporočene objave

Znamka te sčasoma spremeni.

Če kupiš bemfla, še nisi bmwjaš takoj, odvisno kako nakup dojemaš.

 

Poznam nekaj imetnikov bmw motorjev, ki so povsem normalni in prijazni ljudje.

 

3 takšne poznam, ki imajo bmwja, 2x rotax, 1xbokser.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znamka te sčasoma spremeni.

Če kupiš bemfla, še nisi bmwjaš takoj, odvisno kako nakup dojemaš.

 

Poznam nekaj imetnikov bmw motorjev, ki so povsem normalni in prijazni ljudje.

 

3 takšne poznam, ki imajo bmwja, 2x rotax, 1xbokser.

 

 

... teče beseda o mojem bokserju ????  :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vozniki motorjev se imamo za nekaj več kot ostali smrtniki. Je pa ponavadi tako, da dražji kot je motor (ali znamka) bolj visoko je dvignjen riwc.

Ja, lahko bi rekel, da se imajo vozniki BMWjev, Ducatijev ali HDjev ali kakšne dražje eksotične znamke ali modela za nekaj več.

Pač vsak hoče prikazat svoje kljuse kot najboljše, najuporabnejše, najmanj kvarljivo, ... skratka najbolj inn.

riwc mi dol visi... pa jst se mam od prejšnga tedna za mal manj k sm dal 3 kile dol k me je zob bolu..

jst nočem nč prkazat ..mam še kredit en let...dobr let.. ne prznam davčni ama nč..

pa moja kljuseta so najmanj uporabna , najneudobnejša pa najbl pokvarljiva - pa še to prznam de mi je dihtunga na pokrovu ventilov začela mal rosit ... pr 46tkm ... podn de ga jebeš...sami stroški pa skoz na servisu ...

sam je pa neki - to je pr mojmu serijsk brez doplačila kar za druge ne morem ravno trditi...

 

Uni k vozjo ninđe so umirjeni, zmerni, preudarni, prijazni in obzirni vozniki.

 

 

:krneki:

 

to sam zato k se ne morejo pizdit v danem trenutku k jih reuma bremza...

Ko se pripeljem na Trojane, veliko lažje steče pogovor z lastniki cenejših vozil.

Nisem še uspel navezati stik s kakšnim BMW-jašem ali Gold W. Ne kažejo niti slučajno kakšne želje po druženju, razen verjetno v svoji klasi.

Gre za tiste, ki imajo relativno nova vozila.

Jaz bi bolj rekel, dražji je motor, težja je komunikacija ne glede na znamko vozila.

Vozim Vstrom 650.

Scarabeo

na trojanah se ustavlajo sam  japiji . gei pa bogataši...

mi ta revni pa komunikativni se ustavmo v luni tm spodej k se nas naše švoh bremze konč usmiljo..

 

Hm tale debata je spet eno "obtoževanje". Sam poznam kar nekaj voznikov BMW motorjev, pa so zelo prijetni ljudje. Poznam pa tudi nekaj(precej) voznikov kakšne japonske znamke pa niso vsi"uredu". Človeka ne moreš soditi po tem kar vozi. Povsod med nami so ljudje, ki mislijo da so nekaj več, a njihov drek smrdi ravno tko kot moj. A mislim, da znamka ne določa karakterja. Mogoče edino kakšen Dukatist (klovn je izvzet). Živim ob glavni cesti med Škofjo Loko in Kranjem. Dostikrat se s sinom(4 leta) in ženo sprehajava ob cesti. On vedno pomaha motoristom, ki jih srečamo ob cesti in vedno mu vsi pomahajo nazaj neglede na znamko. Sem pa že parkrat rekel ženi, glej tale ne bo pomahal nazaj. Nato me praša kako si vedel!? Zato ker vozi Ducati. Ampak spet ne vsi.

nepane..moj bol smrdi !

da znamka motoja ne določa karakterja?? dobr si to mimo usekal! 

pa da ne bom še enkrat citiral ti tudi odgovorim takoj: 

ko se vozim z bonijem pozdravljam vse motorje !

ko se vozim s štirko pozdravljam vse motorje!

...................... khmmm ..tale je pa mal težka ja ... ko se vozim z gnujem mi ni treba nobenga pozdravlat razen poštarja na tomosu ..

jap .....froce pa pozdravlamo vsi stari hropci tud stari dukatisti.. ..nkol ve vemo ker je nš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma....ne vem kakšen % si  kupi motor samo z namenom prevoza. po moje je to minimalna/zanemarljiva cifra. 

 

Tako je. Npr. sam sem si ga kupil zato, da bi hodil ob njem. Pa da bi ga gledal v garaži in občasno prah z njega brisal. Ne vem kdo so vsi ti čudaki (in čudakinje), ki se po cestah prevažajo z motorji. Zagotovo ne spadajo med večino nas, ki se z motorjem ne prevažamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak, to more bit moteče....si ne predstavljam.... :notworthy:

niti ne...

ko je poletje in vrocina, jih zaradi nizkega sedenja razvijemo po kestlu navzgor in se prijetno hladimo...

ce nas pa zebe jih spodvijemo pod tazaden cilinder in nas prijeno greje...

Sicer pa je marsikaj res... sam tut vozim motor za slabih 17 jurjev in ugotavljam, da veliko tezje navezem na parkingih stik z lastniki GWjev, HDjev, GTLjev, skupinicami GSjev, kot pa z lastniki simpl rizotarjev...

Je pa res, da mamo v klubu enih 8 motorjev v nakupni vrednosti tam cez 14000, od tega 4 bmw-je, pa noben od lastnikov ni zgoraj omenjen snob..

Bi si celo upal zapisat, da so tisti, ki se drzijo, tako malo za sebe navadno samo motoristi in ne bajkerji oziroma clani klubov, ne glede na to kaj vozijo, zato jim je ta bratska kultura malo tuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne...

Je pa res, da mamo v klubu................................................................................ pa noben od lastnikov ni zgoraj omenjen snob..

Bi si celo upal zapisat, da so tisti, ki se drzijo, tako malo za sebe navadno samo motoristi in ne bajkerji oziroma clani klubov, ne glede na to kaj vozijo, zato jim je ta bratska kultura malo tuja.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi si celo upal zapisat, da so tisti, ki se drzijo, tako malo za sebe navadno samo motoristi in ne bajkerji oziroma clani klubov, ne glede na to kaj vozijo, zato jim je ta bratska kultura malo tuja.

dobro si to definiral :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak, jst Ducatist nkol nobenmu za rundo ne dam, sm dal vse za motor pa popravila.

Prijatelji motoristi razumejo, tko da mam vsaj zastonj pire.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stereotipi, generaliziranje in kazanje lastne omejenosti...terna :notworthy:

 

Ne se dat motit... :wacko2: :SS

No ja, mogoče je naslov malo neroden. Kaj ko bi ga obrnili nekako tako, da bi vprašali katere znamke vozil so najbolj priljubljene pri določenih značajskih lastnostih?

Recimo za barabine prisežem da so BMW piksne zakon. In še to določene barve ipd.

In prav zagotovo se s popularizacijo motorizma to zrcali tudi v moto svetu.

Saj strpnost je fajn, ampak ni pa zmerom čisto objektivna.

 

Priznam pa, da sem temo odprl z drugim namenom in se mi je predvideno prav lepo dokazalo.

In kot opažam je to takoj dojel še nekdo drug. Bravo S.!

LP :yea1:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa niti ni važna znamka ampak vozne lastnosti. Letos sem po naključju vzel bmwja zato, ker je mel enostavno največ za ta denar v srednjem sprt touring rangu + yamaha fz8 je šla cena gor brez, da bi na njej karkoli konkretnega spremenil.

 

Kar se pa karakterjev tiče pa ne vem, če bi jih glih z znamko povezoval. Poznam tiste "taprave" motoriste, ki vozijo 15 let stare yamahe in nove 25k+ ducatije. Jest pozdravim, če se da kakšno rečem, če drug noče je to njegov problem. Živci za sekiranje so rezervirani za ženo in jih noče delit :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo prej je omenil pozdravljanje...

Meni motoristi bolj ali manj vsi odzdravijo.

Zelo redko pa to storijo maxi skuteristi, mp3-jevci pa zgleda te navade nimajo :)

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo prej je omenil pozdravljanje...

Meni motoristi bolj ali manj vsi odzdravijo.

Zelo redko pa to storijo maxi skuteristi, mp3-jevci pa zgleda te navade nimajo :)

LP Andrej

s tako majhnimi felgami si tud ti ne bi upal balance spustit... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Priznam pa, da sem temo odprl z drugim namenom in se mi je predvideno prav lepo dokazalo.

In kot opažam je to takoj dojel še nekdo drug. Bravo K.!

LP :yea1:

hvala, hvala :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm pa tut jaz opazil, vsi tisti motoristi, ki vozijo modre motorje z lučkami in sireno, zelo radi zahtevajo od drugih udeležencev osebne dokumente in prometno dovoljenje, veliko postavajo skriti v grmoulju al pa za kakim znakom in streljajo z namišljeno pištolo, potem pa mahajo z rdečo liziko. 

Mislim, da imajo zelo igriv značaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm pa tut jaz opazil, vsi tisti motoristi, ki vozijo modre motorje z lučkami in sireno, zelo radi zahtevajo od drugih udeležencev osebne dokumente in prometno dovoljenje, veliko postavajo skriti v grmoulju al pa za kakim znakom in streljajo z namišljeno pištolo, potem pa mahajo z rdečo liziko. 

Mislim, da imajo zelo igriv značaj :D

... ja, pa ponavadi ful sprašujejo ... :)

.... po mojem bi jih lahko označil, da so tud "vedeželjni" :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj strpnost je fajn, ampak ni pa zmerom čisto objektivna.

Kaj pa je potem objektivno...izlivanje svojih predsodkov in omejenosti?

Recimo za barabine prisežem da so BMW piksne zakon. In še to določene barve ipd.

No, če ti prisežeš, potem je to zagotovo tako. Celo objektivno tako ;)

---

Glede pozdravljanja sem že napisal - pozdravljati motoriste danes je kot bi iz avta mahal vsakemu drugemu vozniku avtomobila. Sicer pozdravim, če je to varno in če se mi lih da. Kogar moti moje ali nekogaršnje nepozdravljanje, ima težave predvsem sam s seboj. Enako velja glede pogovarjanja z naključnimi uporabniki enoslednih vozil. Včasih se mi da, včasih pa sem rajši sam s seboj. Ne zato, ker vozim Hondo, Suzukija ali BMW-ja temveč zato, ker se mi tisti dan ne da nikogar poslušat in z nikomur ukvarjat. Če je kdo zaradi tega užaljen in svojo užaljenost projicira na neko znamko motorja, ima težave predvsem sam s seboj.

Z BMW-jaši se pa itaq ne pozdravljam in ne pogovarjam na naključnih postajališčih, ker smo toliko skupaj na servisih, da se vse tam zmenimo.

In ja, ne grem se bratske ljubezni ter sem ravnodušen uporabnik enoslednega motornega vozila. Začudeno gledam le 'sesalce', ki bi radi bili motoristi, pa si motorja ne upajo kupiti; 'bikerje', ki mislijo da so z nakupom motorja postali nekaj posebnega; revčke, ki sovražijo kogarkoli zaradi kompleksov in lastne omejenosti ter BMW-jaše (vstavi znamko po izbiri), ki mislijo, da so z nakupom industrijskega izdelka postali nekaj več.

Ni point v pipi, point je v človeku ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!