Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

 

Da zaključim današnjo misel: Pravi "Bemvejaš" postaneš šele, ko ti "odpade"kardan....in evo ti ga na, danes sem postal polnopravni član te "elitne" družbe"! A se mi bo še kdo pridružil? :kva2: 

Lp.M

 

Praviš 182.000 km, le koliko ketn in zobnikov bi v tem času zamenjal in koliko bi za to plačal in koliko časa bi to odvzelo? Tako na to gledam jaz:smoke:

Lajkam izlet do odpadlega kardana:kva2:. To bož zrihtu in maš spet mir 180kkm:yea1:. Se pravi. če ne zamenjaš mopeda, se drugo leto obrne 200.000:OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danešnji dnevni vtis je bil nepozaben.......končno se je zgodilo, tisto, o čemer sem do sedaj samo poslušal, sanjal, verjel da je zgolj mit in da meni to ne bo nikoli dano doživeti :cry:

Takole je bilo:

V naših koncih se je po jutranji megli, končno pokazalo malo sonca. Kosilo je bilo že mimo in z mojo drago sva se odločila, da se greva malo prevetrit na motor - smer preko Starega trga ob Kolpi do Livolda in potem spust do Petrine, kjer bi se odločila, po kateri varianti nazaj domov. No vsaj tak je bil okvirni plan. In sva šla. Vožnja je bila lepo počasno turistična, saj ga z dvema na krovu na ne najboljšem, deloma vlažnem asfaltu ni za srat. Skratka uživala sva v jesenski kulisi. No, že pred Starim trgom pa sem začutil med prestavljanjem na prestavni ročiči neko neobičajno vibracijo, ki se je ob  vsakem nežnem pospeševanju prenešala nekje iz okolice menjalnika. Ko sem plin odvzel ali pa če je bilo pospeševanje bolj odločno, ni bilo čutiti nič....hmmmm :hmm:...sem pomislil, "tole moram pa nujno doma preverit"i, sem sam pri sebi dejal, mojo drago pa s tem nisem obremenjeval - ni tehnični tip :). No, takole sva se lepo vseeno pripeljala do Livolda in odvila proti Petrini.....in potem tik pred naseljem Štalcerji je pri kakih 90 na uro začelo nekaj ropotati in tresti! Stisnem sklopko in odvzamem plin, se zadeva umiri, spet dam gas...." jebemti 100 bogov!" zakolnem v čelado. Po itnerkomu sporočim v drugo vrsto, da imamo "rahle" tehnične težave in da bova nemudoma obrnila nazaj proti Livoldu.... Motor je deloval dokaj normalno, peljala pa sva se z minimalni gasom nekje do 40km/h, ko je bila dolina pa v prostem teku. Plan je bil priti nekako do gostilne v Livoldu, ki je tudi zbirališče MC Kočevski medvedi. Tam sem vedel, da bom lahko varno pustil motor, če bo treba, saj mi je bilo kristalno jasno, da se danes ne bova pripeljala domov na motorju! Vprašanje v moji glavi je bilo le eno: je šel rakom žvižgat menjalnik ali znameniti BMW-jev kardan? :mad:

No, nekako sva le uspela priti do gostilne ter parkirala. Najprej sva spila kavico pri prijazni lastnici bara, obrnil ene dva telefona in potem je tudi že kmalu prišel kombi na karerega smo vkrcali mojo današnjo nepremičnino.

Itak da mi žilica ni dala miru in sem se doma takoj lotil iskanja napake......no, nisem dolgo rabil in da, kot bi dejali forumski kolegi: "Kardan je stran padel! " :jezik:

Evo, slike povedo več kot besede:

20151018_214957.thumb.jpg.d5fd200e00b3e5d84a68473e448fb5de.jpg

Da sem kardanski drog lahko na plano potegnil, je pri RT-ju potrebno sneti zadnjo nihajko, kar pa je le kakih 15 - 20 minut posla!

20151018_230326.thumb.jpg.523d3b9e8992acbe1637182628407415.jpg

Tukaj se sprednji križ komaj še skupaj drži....če bi popustil, bi midva nekje "usred ničega" obtičala.

20151018_230314.thumb.jpg.cdc12321c7953de864d36a9e7e481d23.jpg

20151018_230705.thumb.jpg.f5311a043695b41a3b659f38e3f9760b.jpg

20151018_230834.thumb.jpg.0663011491308f79f1cdae9288ffbd58.jpg

Kardanski drog ima za sabo cca.182.000km garanja, tako da mu okvare ne štejem v zlo. Jutri pa urno v nabavo novega droga, saj se bomo letos zanesljivo še kaj vozili!

Pregled ostalih komponent pa me je bolj razveselil: semeringi tesnijo, ostalih mehanskih poškodb na kardanskem tunelu ni videti, kotni prenos brez zračnosti v ležajih - "ipak švabi nije tako loš! "

Da zaključim današnjo misel: Pravi "Bemvejaš" postaneš šele, ko ti "odpade"kardan....in evo ti ga na, danes sem postal polnopravni član te "elitne" družbe"! A se mi bo še kdo pridružil? :kva2: 

Lp.M

 

Jaz imam še fora cca 50.000km :)  in sem v tvojem klubu!  :grupni:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviš 182.000 km, le koliko ketn in zobnikov bi v tem času zamenjal in koliko bi za to plačal in koliko časa bi to odvzelo? Tako na to gledam jaz:smoke:

Lajkam izlet do odpadlega kardana:kva2:. To bož zrihtu in maš spet mir 180kkm:yea1:. Se pravi. če ne zamenjaš mopeda, se drugo leto obrne 200.000:OK:

 

Čeprav, ma moram, če bi Snecija poslušal, bi že 3x prej menjal kardan in le ta neb odpadel in mi ne bi brali tak zanimivga potopisa :P

p.s. 

Skalaprava, sm vesel, da se ni kaj hujšega zgodilo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa pride pol eno tako popravilo kardana, če ti to naredijo na kakem servisu? Mal za info da vem kolk take reči pridejo, če bi kdaj mel kardanarja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobr, da nis s kardanom koga ubou :O

kardani letijo u nebo, in vtisi z dnevnih voženj bi bli zlo nebeški :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviš 182.000 km, le koliko ketn in zobnikov bi v tem času zamenjal in koliko bi za to plačal in koliko časa bi to odvzelo? Tako na to gledam jaz:smoke:

 

182000 KM..kapo dol. 

V tem času bi verjetno voznik nekardanarja zamenjal 3-5 kompletov, odvisno od vožnje in voznika. En komplet je povprečno 200€.

Koliko pride kardan, nimam pojma....se mi pa vseeno zdi, da je  računica na strani kardanarjev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, cena kardanskega droga pri Avtovalu je kar lepih 685€. Zraven bom zamenjal še prvo manšeto, zdaj ko se že menja. Ta ima pa res zlatarsko ceno, saj za tisto rebrasto gumo računajo cca. 50€.

Bi bilo pa res zanimivo videti, koliko pride cena verižnikov in verig za prevoženih 180K km? Ali bi bilo 685€ dovolj? :hmm: 

Delo menjave me ne bo stalo nič, ker take posege delam doma sam in glede na to da delam za sebe ter si zato lahko vzamem več časa, kot si ga vzamejo na servisu in ker nekaj tovrstnega znanja le premorem, bo delo opravljeno vsaj enako kvalitetno kot na uradnem servisu - ni to space shuttle!  Glede na mojo kilometrino pa izgleda da service made by Skalaprava le ni tako slab, ker teče moj mopi bolje kot marsikateri sorodni s pol manjšo kilometrino servisiran na uradnem servisu - preverjeno iz prve roke ;)  (napisal zgolj zato, ker v eni temi "zakaj ne bi imel....", je nekdo malce podvomil v moje servisiranje).

Kako hitro bomo spet mobilni bomo pa videli..... Upam, da bo ta teden čim bolj deževen :ras:

 

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

V tem času bi verjetno voznik nekardanarja zamenjal 3-5 kompletov, odvisno od vožnje in voznika. En komplet je povprečno 200€.

 

Ti pa imaš draga povprečja  v mislih :D

 

 

Evo, cena kardanskega droga pri Avtovalu je kar lepih 685€. Zraven bom zamenjal še prvo manšeto, zdaj ko se že menja. Ta ima pa res zlatarsko ceno, saj za tisto rebrasto gumo računajo cca. 50€.

Bi

 

:jezik:

Rabljene imaš za okrog 250 € na netu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

182000 KM..kapo dol. 

V tem času bi verjetno voznik nekardanarja zamenjal 3-5 kompletov, odvisno od vožnje in voznika. En komplet je povprečno 200€.

Koliko pride kardan, nimam pojma....se mi pa vseeno zdi, da je  računica na strani kardanarjev....

Motiš se! voznik nekardanarja zamenjal 3-5  motorjev :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam še fora cca 50.000km :)  in sem v tvojem klubu!  :grupni:

Kolikor mi je poznano so kardani ( vilice kardana, kardanski križi ) standardni strojni element, malo poiščeš, starega oddrejaš, prirediš nased, novega prišvašaš, ...

http://www.tinex.si/celoten-program/Pogonska tehnika/Kardanski križ

https://www.tinex.si/celoten-program/Pogonska tehnika/Kardani

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ura 50€, najbrž bi računali ene 3-4 ure, za ceno dela bo povedal Skalnati. Če se ne motim, imajo člani BMW kluba na oboje 10% popust.

 

Kolk pa pride pol eno tako popravilo kardana, če ti to naredijo na kakem servisu? Mal za info da vem kolk take reči pridejo, če bi kdaj mel kardanarja :D

Ja res lepo,dva ki vedno znata moralizirati o čistoči tem in biti tudi nesramna a kot še kakšen psihopat tuki gor sebe ne vidijo !

Lepi vtisi ,Motolover ,si vesel ko si napisal post ,ki samo nabija številko tvojih postov ......pa lep pozdrav .

P.S. Prvo počistit pred svojim pragom potem pa talat nasvete !!! Seveda moderatorji lahko zbrišete moj post ,da se mi neb štel v referenco ,saj lahko to spet koga zmoti,pa čeprav v kontekstu !

Pa je šla tema ......tako nekako komentirajo svetniki !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še bil, ampak po letalskem spomeniku sklepam, da je to spomenik Josipu Križaju, ki se je ponesrečil nekje pri Snežniku. 

Mogoče prilepite traso poti, Menih ima na balanci GPS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Domžale,Postojna kava,Divača,Sežana,Štanjel,Vipava,Col,Stara pošta Logatec Domžale.

Sonček na Kraso mal burje ampak lepo je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!