Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

evo, pa je padla prva dolga fura letos in tudi jaz prvič letos (upam da zadnjič :krneki: ). ga lepo odrinem od doma proti logarski in potem čez pavličevo naprej na jezersko. nardim prvo furo gor za filing pa sm bil mal zarustan. sm reku, grem dol in še eno nazaj, da mal več občutka dobim (kaj mi je blo tega treba...). no grem dol in nazaj gor in evo na enem levem ovinku pri izhodu preveč odprem gas in... ŽIVIJO ASFALT, kaj pa ti tako visoko pr moji čeladi! sreča je bla nizka brzina, tako da ni meni nič. 

 

sem pa uspel uničit levi špegu, in šalthebl. pa seveda raztrgat corduro na kolenu in komolcu. kje kaj flikajo oblačila iz cordure in kake majo cene? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtisi.. No spet sem bil med stozci tokrat samo v Postojni :)....  furca do postojne pa nazaj cez vrsic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kar naenkrat iz avtobusnega postajališča prileti na cesto policajka z dvignjeno roko (brez loparčka), kakor STOP ustavi. In kaj naredi honda man, dvigne roko in odzdravi, nato pa se odpelje naprej. Moram priznat, da sem se smejal še vsaj 10 Km.

 

... :lol1: tudi mene si nasmejal. Si imel pa res pestro vožnjo  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma brez pravega načrta kam?

No ja v bistvu sva se namenila proti Pavličevem sedlu.

 

Ob cesti zagledava lesene stopnice v skalo...

attachicon.gifDSC_07976.jpg

Na vrhu pa prava "jama" pravzaprav dvorana.

attachicon.gifDSC_07983.jpg

Jamska deklica bi me skoraj nalomila - "nič slikat mi boš dušo ukradu"

attachicon.gifDSC_07987.jpg

Cilj dosežen vse kar bo več, bo pa bonus.

attachicon.gifDSC_07988.jpg

Neka zdravilna voda teče izpod skal zato malo počistim tiste muhe iz doline, vmes pa se spomnim naslednjega cilja.

attachicon.gifIMG1769.jpg

Najbolje bo, da naju vodi "Mica". Poiščem cilj in pot pod kolesa.

attachicon.gifIMG1774.jpg

Tu sva Pyramidenkogel.

attachicon.gifIMG1789.jpg

Malo se nadihava svežega zraka, na vrh stolpa se pa nisva povzpela, sva si to pustila za drugič.

attachicon.gifImage.jpg

Vsega skupaj sva prevozila 349km lepih in toplih. Na poti domov naju je malo strašilo vreme.  Na Ljubelju je bilo v tunelu le 11 stopinj precej manj kot prijetnih 25 na senčni strani Alp.

 

Sem bil včeraj na Pavličevem sedlu pa nikjer po poti nisem opazil teh stopnic. Kje točno se pa nahajajo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo tudi imel lepo furco ... Najprej kavica na Viru OMV , potem po stari cesti do Šmarje pri Jelšah , kjer smo obiskali Blagoslov motorjev in motoristov (MK Šparonridersi) , potem pa nazaj čez Logarsko dolino , čez Pavličevo

sedlo do Železne kaplje. Tam smo obrnili in čez Jezersko nazaj v Domžale. Lepih 290km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo tudi imel lepo furco ... Najprej kavica na Viru OMV , potem po stari cesti do Šmarje pri Jelšah , kjer smo obiskali Blagoslov motorjev in motoristov (MK Šparonridersi) , potem pa nazaj čez Logarsko dolino , čez Pavličevo

sedlo do Železne kaplje. Tam smo obrnili in čez Jezersko nazaj v Domžale. Lepih 290km.

post-5346-0-06546600-1430117954_thumb.jpg

post-5346-0-06966300-1430118009_thumb.jpg

post-5346-0-59263200-1430118059_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj na Pavličevem sedlu pa nikjer po poti nisem opazil teh stopnic. Kje točno se pa nahajajo?

Tule. Si pa dober "pržgal" mimo, da nisi opazu :kva2: .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons pa zlo zanimiv dan.

Od Modene do Altopascia čez hribe. Najlepša cesta zaenkrat ki sem jo vozu ever. Prvo sva mislila sicer malo drugje, pol nama je pa en ata v Fananu reku, no, no, no Abetone, Pistoia, bella por motori... No, sva šla proti Pistoii, cesta poezija, občutek pa kakor tri dni po zombi apokalipsi, vsake pol ure kakšen avto, nobenga pa ne pred ne za nama. Asvalt drži ko žvečk pod mizo. Od Pistoie naprej.... Ajoj.... Talijani pa njihov promet....

Ko sva pustla kufre v hotelu sva skočila do Pise pogledat un turn. Po poti naju je en mulo mal žoknu od zadaj, lih toliko da da naju je mal naprej porinu. Motorju nič (trkam na les), tablica je mal kriva, mulo bo pa moral odbijač menjat. Fiat, jebiga.

Ko sva vidla turn sem prvo pomislu, mater so bli pjani k so ga zidal, moja je pa rekla da so bli sigurn busanci zraven, pa sva skupno ugotovila da so ga delal pijani busanci (spet mal rasista). Pa še ena, tam okol je miljon črncev. Prijazni, ustrežljivi, še parkplac ti pokažejo, sam pol hočjo šolde met ker so ti parkplac pokazal. Mi je že otrok reku, ko je bla lani tukaj, ignoriraj, če se pa slučajno kaj dotakneš kar ti hočejo prodat, je pa koj kakor da si reku da boš vzel pa trikrat podpisal da je to res. Parkiru sem na en varovan parkirišče koj zraven vhoda. Mimgrede, Japonci so hotl osvojitAzijo pa jim neki ni ratal. Japončki so osvojil Piso s svojimi selfie-sticki.

Po turnu sva hotla še Lucco pogledat, tam sva pa vidla talijanski promet v najlepši izdaji. Vrivanje, prerivanje, narivanje, nema šta nema. Za 20km sva porabla uro pa pol. Tud mesta si nisva šla ogledat (vidu sem vsaj obzidje), mal zarad prometa, mal zarad unega mulota, mal pa zato ker ko sem v Pisi parkiral na varovanem parkirišču mi je model tam reku "kele ga daj da ga lohk skoz vidim"....

 

Slike bojo ko prideva nazaj, tle se ne da uploadat na shrani.si.

Jutr do Gardskega jezera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!