Skoči na vsebino

MOTO škornji Daytona


moto rider

Priporočene objave

Daytona Gore-Tex (ali usnjeni). So "dragi." Pravijo pa, da koreniti opravičujejo svoje ime!

 

Lastniki trdijo, da so to škornji (Gore-Tex), ki se jih prej naveličaš, kot iztrošiš!

Vaše izkušnje; (Da še drugi vedo, kaj jih čaka ob nakupu!)

 

(Konkretno tile spodaj "Road Star" so 349 EUR, a pravijo, da je to Rolls Royse roba med obutvijo.)

post-4472-0-28730000-1420723006.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam model Travel Star GTX tri sezone. So udobni, relativno visoki, premočili še niso, so pa precej vroči. Mene to ne moti toliko, da bi si omislil še škornje za vročino.

Zaenkrat ne kažejo kakršnih koli znakov obrabe razen podplatov pri mezincih, zaradi občasnega drsanja v asfalt čeprav se močno trudim, da se to dogaja čim manjkrat. Kljub temu se bojim, da bo ravno podplat najprej vzel vrag...

 

Letos poleti sem v Gospiču "lezel v rit" dvema hrvaškima letečema policistoma, češ da imata dobre škornje, Tudi oni jih namreč uporabljajo. Tudi ta dva mi nista znala povedati o njih kaj slabega, razen že omenje vročine.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg Road Star GTX, ki jih imam že pet let, sem imel še škornje TCX Competizione RS. Daytona so mi bili, razen zračenja in atraktivnega izgleda, v vseh ostalih kategorijah mnogo boljši od TCX (prodani po dveh letih). Daytonini škornji še vedno izgledajo kot novi.

Zelo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam model Travel Star GTX tri sezone. So udobni, relativno visoki, premočili še niso, so pa precej vroči. Mene to ne moti toliko, da bi si omislil še škornje za vročino.

Zaenkrat ne kažejo kakršnih koli znakov obrabe razen podplatov pri mezincih, zaradi občasnega drsanja v asfalt čeprav se močno trudim, da se to dogaja čim manjkrat. Kljub temu se bojim, da bo ravno podplat najprej vzel vrag...

 

Letos poleti sem v Gospiču "lezel v rit" dvema hrvaškima letečema policistoma, češ da imata dobre škornje, Tudi oni jih namreč uporabljajo. Tudi ta dva mi nista znala povedati o njih kaj slabega, razen že omenje vročine.

 

Poskusi spremeniti položaj noge na stopalki. Mogoče boš ugotovil, da se podplat ne bo več uničeval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi spremeniti položaj noge na stopalki. Mogoče boš ugotovil, da se podplat ne bo več uničeval. 

 

Ali pa vzmetenje bolj na trdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa vzmetenje bolj na trdo.

 

Opažam, da večina motoristov "zatakne" peto škornja za stopalko in v stilu vesele račke drgne s podplatom po asfaltu. So pa škornji Daytona dobri za takšen ali pa drugačen stil vožnje. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi spremeniti položaj noge na stopalki. Mogoče boš ugotovil, da se podplat ne bo več uničeval. 

 

:nono:

Pri ostrejši vožnji nogo pred ovinkom vedno prestavim nazaj in stisnem k okvirju. Več kot to pač ne gre. Edino če jo dvignem v motokros stilu.

 

Vzmetenje imam zamenjano, z vzmetmi za mojo težo in dovolj trdno nastavljeno.  Motor se pelje tako visoko, da v veseljaško voženih ovinkih ne ruži centralno stojalo ne stopalke pač pa zaščita cilindrov.

 

Saj res! Kaj pa če je problem v velikosti noge? Visok sem namreč 2m+ in pač nimam podplata palčka... :hmm:

 

 

Nisem iskal nasvetov, kako se izogniti drsanja škornjev pač pa Miranu povedati, da so škornji kvalitetno narejeni, udobni in trpežni. Vredni svojega denarja. Skratka, prva liga. Po treh sezonah oz. cca. 45000km so malo da ne kot novi, čeprav se vozim povsod. In podplat je kljub vsemu dobolj trden, da malo daljše stanje na motorju še ne povzroči bolečin v podplatih.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daytona Gore-Tex (ali usnjeni). So "dragi." Pravijo pa, da koreniti opravičujejo svoje ime!

 

Lastniki trdijo, da so to škornji (Gore-Tex), ki se jih prej naveličaš, kot iztrošiš!

Vaše izkušnje; (Da še drugi vedo, kaj jih čaka ob nakupu!)

 

(Konkretno tile spodaj "Road Star" so 349 EUR, a pravijo, da je to Rolls Royse roba med obutvijo.)

Tudi jaz imam enake že 5 sezon. Po ca 80tkm niso še nič istrošeni, razen malo podplat. Edino kar so od sonca zbledeli a to me ne moti. So zelo udobni in tudi kakšen sprehod na ogledu npr. znamenitosti zlahka prenesejo. So mi pa enkrat spustili vodo ampak me je RES pralo ene 5 ur k prasca. Priporočam. Aja dobil sem jih za 210 € v Promotorju Drešinja vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Tudi jaz uporabljam GTX škornje, sicer drug model. Zelo udobni, ampak navkljub Goretex-u premočijo. Žena nosi Vendraminke za 70 €, pa še niso spustili vode. Ergo precenjeni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji so tudi neki neprestižni (stylmartin) in so bili suhi dokler nisem enkrat nekam brcnil in prebil štumf in membrano z nohtom na palcu. Vsaka šola je nekaj dobra in sedaj mam št večje (drug proizvajalec in model) a kljub temu ne prevelike.

Če novi premočijo oz v času garancije nimam pomislekov za uveljavljanje garancije. Sploh pa za drage škornje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Daytona Gore-Tex. Preko 200 kilometrov močnega dežja. Noga, suha!! Lastna izkušnja;  :OK:

 

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, crasher said:

Tudi jaz uporabljam GTX škornje, sicer drug model. Zelo udobni, ampak navkljub Goretex-u premočijo. Žena nosi Vendraminke za 70 €, pa še niso spustili vode. Ergo precenjeni.

Govoriš o Daytona škornjih in o katerem modelu? Moji po 15. letih nič ne premočijo. 

Mogoče daš hlače notri in ti od zgoraj priteče voda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, crasher pravi:

Tudi jaz uporabljam GTX škornje, sicer drug model. Zelo udobni, ampak navkljub Goretex-u premočijo. Žena nosi Vendraminke za 70 €, pa še niso spustili vode. Ergo precenjeni.

Tale informacija je tudi mene presenetila.... težko verjamem;  če pa je temu res tako, pa imaš veliko smolo! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, crasher pravi:

Tudi jaz uporabljam GTX škornje, sicer drug model. Zelo udobni, ampak navkljub Goretex-u premočijo. Žena nosi Vendraminke za 70 €, pa še niso spustili vode. Ergo precenjeni.

V Drešinji vasi mi je dejal, če premočijo jih lahko reklamiraš, kako dolgo pa to velja pa ne vem. Govorim za Daytono. 

Nepremočljivo, je mišljeno v normalnih pogojih. Ko pa se voziš in te moči dež in piha, pa je pritisk na  membrano precej večji, sploh če nimaš nobene zaščite za noge. In takrat lahko pride do delnega, manjšega zamakanja. Membrana je pravzaprav sestavljena iz mikro lukenj in ko je pritisk na membrano velik lahko malo spusti. Tako da nič panike. Zaliti te ne sme :D.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

V Drešinji vasi mi je dejal, če premočijo jih lahko reklamiraš, kako dolgo pa to velja pa ne vem. Govorim za Daytono. 

Nepremočljivo, je mišljeno v normalnih pogojih. Ko pa se voziš in te moči dež in piha, pa je pritisk na  membrano precej večji, sploh če nimaš nobene zaščite za noge. In takrat lahko pride do delnega, manjšega zamakanja. Membrana je pravzaprav sestavljena iz mikro lukenj in ko je pritisk na membrano velik lahko malo spusti. Tako da nič panike. Zaliti te ne sme :D.

Scarabeo

Tip v Drešinji vasi je meni rekel enako. Ampak kdo pa shrani račun za škornje za npr. 3 leta. Drgač pa opremo pazim in redno vzdržujem, ker se tudi veliko vozim.

pred eno uro, kasti pravi:

Tale informacija je tudi mene presenetila.... težko verjamem;  če pa je temu res tako, pa imaš veliko smolo! :?

Zakaj bi lagal. Škorenj je premočil in to je to. Jbg... pač smola...

 

pred 13 urami, motolover pravi:

Govoriš o Daytona škornjih in o katerem modelu? Moji po 15. letih nič ne premočijo. 

Mogoče daš hlače notri in ti od zgoraj priteče voda?

Škornji so Daytona, pač model GTX... se mi zdi. In ne... dežjaka nimam zatlačenega v škornje...:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si ogledoval OUTDRY škornje v KMC in je prodajalka zatrdila, da ne premočijo. Pa sem jo vprašal, če jih lahko nazaj prinesem, če bodo premočili. Ne, to pa ne. Pregledal tehnologijo - zanimiva. Imel sem jih na nogi, pa mi niso odgovarjali. Bili so zelo mehki in niso dajali občutka kompaktnega  čevlja - pač model. Cena pa je zanimiva, če vse to deluje. To tehnologijo uporablja tudi Vanucci.

Če bo kdo imel takšne škornje naj poroča. OUTDRY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, crasher said:

Škornji so Daytona, pač model GTX... se mi zdi. In ne... dežjaka nimam zatlačenega v škornje...:headbang:

Si mogoče napisal, da si nosil dežjaka? Meni to ni samo po sebi umevno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motolover pravi:

Si mogoče napisal, da si nosil dežjaka? Meni to ni samo po sebi umevno. 

 

Sry... se mi je zdelo samo po sebi umevno, da v nalivu oblečem dežjaka. Mea culpa. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič hudega. Dežjaka imam samo za usnje, za ture oblečem Rukko in dežjaka ne nosim s seboj. Nekateri hlače od teh Goretex oblačil dajejo v škornje.

Ali si slučajno pral (s kakšnim praškom) škornje ali kaj impregniral? Goretex v takih primerih postane neuporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 3. 2016 at 11:43, motolover pravi:

Nič hudega. Dežjaka imam samo za usnje, za ture oblečem Rukko in dežjaka ne nosim s seboj. Nekateri hlače od teh Goretex oblačil dajejo v škornje.

Ali si slučajno pral (s kakšnim praškom) škornje ali kaj impregniral? Goretex v takih primerih postane neuporaben.

Nič pral in nič impregniral. Po brisanju z mokro krpo, ko se osušijo, samo kozmetično mazanje z 48 kremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Goreteks ima doživljenjsko garancijo in jo lahko uveljavljaš.

No sem šel na njihovo support stran in opisal problem. Me prav zanima odgovor. Javim kaj bodo rekli Lp.

Popravljeno . Popravil crasher
Pomanjkljivost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, motolover pravi:

Goreteks ima doživljenjsko garancijo in jo lahko uveljavljaš.

 

Morda, ob rednemu in strokovnemu vzdrževanju čevlja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!