Skoči na vsebino

MOTO škornji Daytona


moto rider

Priporočene objave

pred 41 minutami, moto rider pravi:

 

Morda, ob rednemu in strokovnemu vzdrževanju čevlja

 

Evo, dobil odgovor. Me zanima kaj bodo rekli v Drešinji Vasi (Promotor)

 

Dear Mladen,

 

We were very sorry to hear that you are not happy with the waterproofness of your GORE-TEX® footwear. Gore supplies the GORE-TEX® membrane with all its functional features (waterproof, windproof & breathable) to leading footwear manufacturers. These footwear brands either manufacture their products themselves or have them manufactured for them. 

Since your footwear is not performing properly I would like to recommend you to claim your shoes under the GORE-TEX
® Guaranteed To Keep You Dry - promise. To make a claim under the guarantee you should make the claim against the company that sold you the garment, i.e. the retailer.

As long as your GORE-TEX
® products is original and has its label on it, it is not necessary to have the purchase ticket. If I have misunderstood and you have already tried to claim your shoes, please inform me of this. But my suggestion is that you go to the retailer who sold you the shoes, bring the shoes with you and ask the retailer to evaluate your shoes under the GORE-TEX® guarantee. They will then evaluate your shoes and be able to tell you the reason for the leakage that you are experiencing. Feel free to refer to this email when speaking to the retailer since this is the agreed procedure between retailers, manufacturers and Gore to follow when claiming an item under the Guaranteed To Keep You Dry -promise. If you would meet any obstacles at the retailer, you are welcome to contact us again. 

 

I hope that this information has been useful. Please feel free to contact me if you have any further questions or would meet any obstacles at the retailer.

 

 

Best regards,

Alexandra Eriksen

Gore Consumer Service Center

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, crasher pravi:

Evo, dobil odgovor. Me zanima kaj bodo rekli v Drešinji Vasi (Promotor)

 

Dear Mladen,

 

We were very sorry to hear that you are not happy with the waterproofness of your GORE-TEX® footwear. Gore supplies the GORE-TEX® membrane with all its functional features (waterproof, windproof & breathable) to leading footwear manufacturers. These footwear brands either manufacture their products themselves or have them manufactured for them. 

Since your footwear is not performing properly I would like to recommend you to claim your shoes under the GORE-TEX
® Guaranteed To Keep You Dry - promise. To make a claim under the guarantee you should make the claim against the company that sold you the garment, i.e. the retailer.

As long as your GORE-TEX
® products is original and has its label on it, it is not necessary to have the purchase ticket. If I have misunderstood and you have already tried to claim your shoes, please inform me of this. But my suggestion is that you go to the retailer who sold you the shoes, bring the shoes with you and ask the retailer to evaluate your shoes under the GORE-TEX® guarantee. They will then evaluate your shoes and be able to tell you the reason for the leakage that you are experiencing. Feel free to refer to this email when speaking to the retailer since this is the agreed procedure between retailers, manufacturers and Gore to follow when claiming an item under the Guaranteed To Keep You Dry -promise. If you would meet any obstacles at the retailer, you are welcome to contact us again. 

 

I hope that this information has been useful. Please feel free to contact me if you have any further questions or would meet any obstacles at the retailer.

 

 

Best regards,

Alexandra Eriksen

Gore Consumer Service Center

 

Poklical v Promotor, ne morjo pomagat. Poslal še en mail na Gore:

 

Dear Alexandra,

 
I am sorry to inform you, that I called  the retailer, I also resended your mail and the dude said that without the purchase ticket, there is nothing he can do to help me, as he said two years ago.
I would contact you earlier if I knew about your life-time guarantee, but now it is what it is.
Thank you anyway,
have a nice day,
 
Mladen Hojan

Bomo videli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Kje si kupil škornje? Mislim, da se pri tem pismu, ki so ga napisali iz Goretexa, nimajo kaj sprenevedati.

Yamaha Promotor Petrovče. Ampak se je sprenevedal že 2 leti nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski prodajalci se zelo radi delajo neumne. Delno, ker nimajo izkušenj, delno, ker jim je vsako tako delo močno odveč. S priporočeno pošto mu pošlji dopis in napiši, da pričakuješ odgovor v osmih dneh. Natisni odgovor Goretexa in ga priloži. Če se bo še vedno izvijal, oziroma ne bo odgovoril,  mu razloži, da boš podal prijavo tržni inšpekciji. Vse to pisno! Ne hodi več osebno k njemu, ampak vse delaj preko priporočenih dopisov, ker le tako imaš črno na belem in to lahko predaš inšpekcijskim službam. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Slovenski prodajalci se zelo radi delajo neumne. Delno, ker nimajo izkušenj, delno, ker jim je vsako tako delo močno odveč. S priporočeno pošto mu pošlji dopis in napiši, da pričakuješ odgovor v osmih dneh. Natisni odgovor Goretexa in ga priloži. Če se bo še vedno izvijal, oziroma ne bo odgovoril,  mu razloži, da boš podal prijavo tržni inšpekciji. Vse to pisno! Ne hodi več osebno k njemu, ampak vse delaj preko priporočenih dopisov, ker le tako imaš črno na belem in to lahko predaš inšpekcijskim službam. 

Vse to imaš prav. Mi je pa škoda časa in živcev za ukvarjanje s trgovcem. S škornji sem prevozil ca 120 tkm in, čeprav so še popolnoma celi, bi si lahko umislil nove, čeprav dvomim, da gore-tex, še manj Daytona, še manj Promotor.

Sem pa dobil še en zanimiv mail od gospe Alexandre iz Gore support:

Dear Mladen,


Thank you for your message!

If you have already contacted the retailer and they weren't able to help you, I will gladly take on your case to see if we can find a solution for you.

To be able to begin the process of evaluation, I would need you to send me some pictures of your shoes. Please answer to this e-mail attaching pictures of the shoes from all angles (front, back, sides and sole) and also pictures of all the logos on the shoes.


Then I would need you to answer the following questions:

- What model and size are your shoes?

- When and where did you buy them? And what was the cost?

- How have you been using your shoes?

- When did you realize the shoes where leaking?

- How have you taken care of the shoes?

- Are they leaking all over or just in a specific area?

As soon as I have this information I can start the process of evaluating your case.

We await your response.


Kind regards,
 

Bom tole peljal dalje in bomo videli, stane nič. Javim kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bo naredila tržna? Zahtevala da se prodajalec obnaša po slovenski zakonodaji. Brez dokazila o nakupu je le njihova dobra volja oz max. morda obveza predati uvozniku artikel v času veljavne garancije če sploh brez dokazil.

Če že hoče mora poiskati generalnega uvoznika in uveljavljati stvarno napako. Koliko se bo lahko on vlekel ven z računom pa je drugo vprašanje najbrž da se bo povsem.

Predvsem pa je najbolj bedno da se je delal francoza trgovec že 2 leti nazaj. Profesionalnost na višku. Sej konkurenca je močna, pač naj crkne tisti ki nebi delal oz ne znal drugega kot kasirat. V prihodnje pa svetujem da slikate račune vseh vrednejših stvari pa na oblak (npr. google drive). Da ne bo kdo rekel en dan ko bo iskal račun: U madonca od česa pa je to se nič več ne vidi... (ne ni smola to je že planirana okvara in nekateri se celo na to zanašajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede racunov, jst se skor ne spomnem, da mi ne bi v trgovini rekli, tole si pa skopirajte, ker ti racuni zbledijo. 

pa eno mapico za pomembne racune je le fajn met.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, cikadina said:

glede racunov, jst se skor ne spomnem, da mi ne bi v trgovini rekli, tole si pa skopirajte, ker ti racuni zbledijo. 

pa eno mapico za pomembne racune je le fajn met.

Preverjeno iz big bang-a. Le zakaj?

Resno, veliko resnih trgovcev opozarja. Ni redkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je bilo to vedno visek sprenevedanja:

Racun velja kot garancija (in ti kartoncka sploh nocejo vec izpolnit), potem ti pa recejo da si skopiraj racun ker bo zbledel.

Pa back on topic:

Sliko skornjev zelijo zato ker dozivljenska garancija pomeni do konca zivljenske dobe izdelka (in ne kupca). Torej ce izdelek zgleda iztrosen potem je cas za nakup novega. Btw. ne pozabi jim napisat da te je trgovec, ki ti jih je prodal totaln ignorant.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, nejc74 said:

Zame je bilo to vedno visek sprenevedanja:

Racun velja kot garancija (in ti kartoncka sploh nocejo vec izpolnit), potem ti pa recejo da si skopiraj racun ker bo zbledel.

Pa back on topic:

Sliko skornjev zelijo zato ker dozivljenska garancija pomeni do konca zivljenske dobe izdelka (in ne kupca). Torej ce izdelek zgleda iztrosen potem je cas za nakup novega. Btw. ne pozabi jim napisat da te je trgovec, ki ti jih je prodal totaln ignorant.

 

No doživljenska garancija ni lih tako. V informatiki je to dokler je izdelek podprt oz drugače napisano. Velikokrat je to neglede na artikel 5-10let. Ponekod celo piše lifetime warranty in zraven (lifetime 10 years). V primeru omenjenih škornjev bo podobno. 2 leti je sigurno krito razen če ni bilo z njimi narejenih 400.000 km in jih drži skupaj lepilo. Problem je dokazilo o nakupu v celi štoriji. Če bi le tega imel se tudi uni ignorant od trgovca vedel drugače (pa ne zato ker se mu da, se zaveda posledic).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, crasher said:

Vse to imaš prav. Mi je pa škoda časa in živcev za ukvarjanje s trgovcem. S škornji sem prevozil ca 120 tkm in, čeprav so še popolnoma celi, bi si lahko umislil nove, čeprav dvomim, da gore-tex, še manj Daytona, še manj Promotor.


 

v škornjih si bil 120 000km, torej res res dosti časa, in zdaj te čudi da stvar premoči? po 120 000km?

Ma se ti iskreno zdi, da bi mogli trajat dlje? če mal vrževa v kalkulator, in si vsako furo naredu najmanj 400 km si bil obut 300 dni po recimo 10 ur. to je 3000 ur nošenja (po moje še enkrat več). Jaz nobeni stvari ne bi zameril da prepušča. Gore membrana je dokaj nežna zadeva in se s prepogibanjem kad-tad zlomi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...alo Crasher... a sem lohka tvoj prjatu za na kakšen izlet pa to.....

.... sam tiste škornje daš dol... (120.000 km) pa ne rabim nobenega autana proti komarjem in brencljem.... bo vse pocrkalo v krogu 2 km..  :P

.... hec..  :P

;)

 

pred 10 minutami, Cartman pravi:

v škornjih si bil 120 000km, torej res res dosti časa, in zdaj te čudi da stvar premoči? po 120 000km?

Ma se ti iskreno zdi, da bi mogli trajat dlje? če mal vrževa v kalkulator, in si vsako furo naredu najmanj 400 km si bil obut 300 dni po recimo 10 ur. to je 3000 ur nošenja (po moje še enkrat več). Jaz nobeni stvari ne bi zameril da prepušča. Gore membrana je dokaj nežna zadeva in se s prepogibanjem kad-tad zlomi

... pa sej je verjetno teh 120.000 km z motorjem naredu... in ne peš..  :P

... spet hec  :P

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še jaz dodam ... pri 120.000 km zamenjam motor ne sam škornje.

Dayatona so med najboljšimi škornji na svetu (sam jih še nisem imel, ker mi vizualno ne spadajo k opremi ;) )

vsaka stvar svoje oddela .... tudi najboljša oprema in izdelek ima lahko kakšen feler.

dve leti pa sigurno ne bi čakal, da mi rešijo reklamacijo.

upam, da rešiš svoj problem v svoje zadovoljstvo :) 

mogoče si pa sam kakšne kupim .. tko za na daljšo pot ...

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da računi zbledijo, jih vedno poskaniram v pdf... Pol ne zbledi :blush:

Tako ni problemov z garancijami, ampak men stvar crkne ponavadi 2 meseca po izteku garancije :O

@ crasher  Pa valjda ima še kdo tu na forumu take škornje, pa naj ti skopira ta račun, kot da je v računu problem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Cartman pravi:

v škornjih si bil 120 000km, torej res res dosti časa, in zdaj te čudi da stvar premoči? po 120 000km?

Ma se ti iskreno zdi, da bi mogli trajat dlje? če mal vrževa v kalkulator, in si vsako furo naredu najmanj 400 km si bil obut 300 dni po recimo 10 ur. to je 3000 ur nošenja (po moje še enkrat več). Jaz nobeni stvari ne bi zameril da prepušča. Gore membrana je dokaj nežna zadeva in se s prepogibanjem kad-tad zlomi. 

Nisem rekel, da so škornji spustili vodo lani. Zalilo jih je leta 2011, sam model v Promotorju brez računa ni hotel nič slišat. Potem sem pač pozabil vse skupaj. Škornji so drugače popolnoma celi, razen podplat se je malo stanjšal in bodo ziher zdržali še najmanj dve sezoni. 

pred 2 urami, motolover pravi:

Vprašanje je ali so puščali tudi recimo po 60.000km, mogoče celo kot novi? O tem nisi nič napisal. 

Tako je... spustili so po dveh sezonah... ca 40tkm.

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...alo Crasher... a sem lohka tvoj prjatu za na kakšen izlet pa to.....

.... sam tiste škornje daš dol... (120.000 km) pa ne rabim nobenega autana proti komarjem in brencljem.... bo vse pocrkalo v krogu 2 km..  :P

.... hec..  :P

;)

 

... pa sej je verjetno teh 120.000 km z motorjem naredu... in ne peš..  :P

... spet hec  :P

;)

 

Norc... kot zanimivost naj ti povem, da sploh ne duhajo. Kakšna moja biološka posebnost??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, crasher pravi:

 

Norc... kot zanimivost naj ti povem, da sploh ne duhajo. Kakšna moja biološka posebnost??? :?

... ne boš verjel... moji tudi... pa jih imam ...mislim da bo letos osma sezona. .... nočjo pa nočjo zasmrdet, da bi jih zamenjal...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kurja mast pomaga.... fajn namažeš, pa na sonce postaviš... pa ne bo več puščalo....  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motolover

Lifetime guarantee za softwear je nekaj drugega a ne, za izdelke pa ima vsaka firma napisane svoje pogoje, ampak bistveno je da vse te garancije prenehajo zaradi iztrošenosti izdelka z normalno uporabi (softwear se pac ne izrablja) in NE s casovno omejitvijo. Od tu dodatek "lifetime".

Lifetime warranty

A lifetime warranty is usually a warranty against defects in materials and workmanship that has no time limit to make a claim, rather than a warranty that the product will perform for the lifetime of the buyer.[6] The actual time that product can be expected to perform is normally determined by the custom for products of its kind used the way the buyer uses it.

If a product has been discontinued and is no longer available, the warranty may last a limited period longer. For example:

  • the Cisco Limited Lifetime Warranty currently lasts for five years after the product has been discontinued, but only if you know where you bought it from as the seller is responsible for administering it.[7]
  • HP Networking product lifetime warranties last for as long as one owns the product.[8]

 

@crasher

zdaj o malo razmišljam in te je trgovec res lepo na suho nategnil. Ti bi moral takoj uveljavljat STVARNO NAPAKO. Problem pri stvarni napaki je to da moraš vrniti izdelek v trgovino in reci: uveljavljam stvarno napako, ta izdelek ne dela kot se ga oglašuje, ker prepušča vodo. In ce ti ne vrne denarja samo klic na inšpekcijo. Ampak obvezno moraš povedat da uveljavljaš stvarno napako. Stvarna napaka ni omejena na nove izdelke (moraš pa jo sporočiti 2 meseca od takrat ko si o opazil). Stvarno napako pri novih izdelkih lahko uveljavljaš 2 leti od nakupa (eno leto za rabljene izdelke), kar je tudi bistvena razlika od t.i. Lifetime guarantee.

Pri stvarni napaki ti mora vrniti vrednost nakupa ce tako zahtevaš, in ni treba čakat na popravilo. Imaš tudi pravico do povrnitve stroškov.

Situacija je v Sloveniji malo nenavadna, ker imamo eno najstrožjih zakonsko predpisanih odgovornosti za prodajalce in proizvajalce. Hkrati pa smo kot kupci pripravljeni sprejet vsako sranje in izgovor. Kolikor vem smo eni od redkih ki poznamo t.i. stvarno napako. V bistvu je tale Gore-tex-ova garancija obljuba o odpravi stvarne napake. Kupil si izdelek ki obljublja ta da ne premoci in tega ne izpolnjuje = stvarna napaka.

Recimo goretex ima tole (v resnici sami to klicejo: The GUARANTEED TO KEEP YOU DRY® Promise)

"Us your best judgment, if the garment, footwear or glove have worn soles, rips, tears, punctures, abrasions, it may be time to buy a new one. If it looks worn out then it likely is. If you are unsure give us a call or send us an email and we can help make an assessment"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, crasher said:

Pa ne mi rečt, da so za v kanto... Je penzija preskromna... :?

20160309_114321.jpg

20160309_114224.jpg

20160309_114205.jpg

20160309_093024.jpg

20160309_114131.jpg

20160309_114148.jpg

Ja, res ne smemo rečt da so zanemarjeni ali iztrošeni. Puščajo pa na pregibu, ne? Membrano je prenucalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No... če bi koga zanimalo, zgodba se zaključuje. Samo pohvale firmi Gore...

Hello!
If you mean additional photo of the shoe soles, here it is, but I've send it allready about a week ago. I really don't know what went wrong. Sorry for my mistake.

Please let me know if this is the requested information that you need to proceed evaluation of my case.

Awaiting your response,

 

Mladen Hojan

 

 

Dear Mladen,


Thank you for the information!

We have decided to replace your shoes under the Guaranteed To Keep You Dry-promise due to them being in good state, but having issues with leakage. We will replace you with the same brand and model, but if this would turn out to be impossible due to lack of availability, we will find you a similar model both in performance and looks to replace you with.

If you are satisfied with this decision, please inform me of this and provide me with your full address so I can make you a shipping label - this is for you to send the old shoes back to us.

Let me know if you have any questions.


Kind regards,

Alexandra Eriksen
Gore Consumer Service Center

 

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!