Skoči na vsebino

čvekalnica


Priporočene objave

nobena skrajnost ni glih..

se pravi da tud takih ki imajo six peke ne maraš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Van-pek je bolj praktičen....

Ja vidm da ne poslušaš žensk..........to je za njo skrajnost  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal flama je fajn ;)

Sem pa vesela, da mi ni treba med vama izbirat :lol:

Popravljeno . Popravil Scarlett
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal flama je fajn ;)

Sem pa vesela, da mi ni treba med vama izbirat :lol:

Ja midva sva dve skrajnosti Zivnorc ma en pek jaz pa six  :grim

six-packi me na bivsga spominjajo :P

Kaj sva bila midva kdaj skupaj  :P  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V spominu mi ni nc ostal. Zdej al nisva bla al pa ni blo nc posebnga. :P

Potlej sigurno nisva bla  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaj... sm noč, pa še eno bom :BUA:

Eh kaj se sekiraš bo pa denarja..... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih zato se sekiram :smoke:

Lej če ne moreš vse zapravt ti lahko pomagam,saj vozim najbolj pokvarljivo robo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

da ne smetimo v normalni klepetelnici, evo @jskrablin zakaj niso tako zlate farmacevtske firme, ker raziskovalci ne poberejo večino denarja... 

"genij" ki je kupil licenco za zdravilo in zaradi obilo ..... požrešnosti, ker je bilo zdravilo že izdelano, že razvito, že v prodaji že razvito.. je cena psokočila iz 13,5$ na 750$

https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2017/08/01/what-happened-to-the-750-pill-that-catapulted-pharma-bro-martin-shkreli-to-infamy/

 

Oziroma kakšna je njihova moralna obveza prodajati zdravilo po najvišji možni ceni , ko so podražili zdravilo za 400% iz 500$ na 2300$ , torej zdravilo je bilo že v obtoku po taki ceni ki je verjento krila stroške ravoja, izdelave in dala nek dobiček.. ampak ni bilo dovolj..

"I think it is a moral requirement to make money when you can," Mulye told the Financial Times, "to sell the product for the highest price."

https://edition.cnn.com/2018/09/11/health/drug-price-hike-moral-requirement-bn/index.html

 

pa še pristop bolj zabavnega špva na to tematiko

 

To je razlog da me bo nekdo težko prepričal da zdraivla za otroke z kakšnimi bolj redkimi resnimi težavami ne morejo stat le zelo visoki recimo 100 000€ (kar je res že brutalno visoko) ampak je treba it v miljone

 

ps: https://www.24ur.com/novice/svet/v-franciji-zacetek-sojenja-zaradi-tablete-ki-je-ubila-najmanj-2000-ljudi.html

 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@smasher Shkreli kolker vem trenutno gnije v zaporu. So ga tja strpali po hitrem postopku. Seveda v ZDA, pri nas se taki kalibri sprehajajo in slikajo naokoli z raznimi politiki. Kr vprašanj najbolj znano župankovič familijo pri nas kako to gre.

 

pred eno uro, smasher pravi:

To je razlog da me bo nekdo težko prepričal da zdraivla za otroke z kakšnimi bolj redkimi resnimi težavami ne morejo stat le zelo visoki recimo 100 000€ (kar je res že brutalno visoko) ampak je treba it v miljone

Zdravljenje, ki je zelo novo, se izvaja na zelo majhnem številu zelo specifične populacije in obenem verjetno vključuje zavarovanje zaradi potencialnih tožb... ne more biti in ne bo poceni.

Lahko rečemo, da se ne splača. Al pa damo na ceno zdravil omejitev stroška. In ker bo po tvojem 100k max za zdravljenje... dražjih postopkov nihče ne bo razvijal. In bo ono dete (in še kako) pač umrlo, po naravni poti. Jebiga, ane? Farmacijo boš pa le zajebal, ker si pač zajeban zajebanc.

In kot se ti napisal na chatu - zajebi farmacijo še kdaj na svoj račun. Recimo, ne jemat antibiotikov. Sploh ne generikov. Generiki ne zahtevajo praktično nobenega razvoja in prasci na njih služijo za popizdit. Zajebi jih, reči ne. Če boš krepnil zaradi sepse po kakem manjšem zapletu pa jebiga. Boš krepnil z mislijo da prasci pa le niso na tebi služili.

Ne rečem da je farmacevtska industrija kak poseben angelček. Sam ne glede na vse pizdarije pod črto reši precej več ljudi, kot jih ubije. Pa seveda je treba ločiti med farmacevtsko industrijo in raznimi proizvajalci prehranskih dopolnil, čudnih zvarkov, homeopatskih zadev in podobnega sranja, ki se sploh ne bi smeli imenovati zdravilo. Ker to v resnici niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je tukaj govoril o tem da bi kdorkoli zajebal farmacijo? @jskrablin ?

Samo pravim, da ima vsaj po mojem mnenju marsikatero farmacevtsko podjetje moralne dolžnosti do delničarjev in so ljudje ki potrebujejo zdravila samo stranke in jih ne zanima kaj dosti ali si lahko privoščiš zdravilo ali ne. 

Kar se tiče zavarovanja se mi zdi, nisem bil v takem postopku, da se podjetja dovolj dobro zaščitijo in naznanijo da je to eksperimentalno in "lahko uspe lahko pa ne". Tako kot pomolijo pacientu tik pred nujno operacijo list za podpisat, pa takrat malo kdo prebere kaj je podpisal.

Farmacija je naredila in dela ogromno dobrega, samo že nekaj let sili v isto smer kot banke in še kakšne druge ustanove, ki so bile ustanovljene da bi služile ljudstvu, sicer nihče jim ne oporeka zaslužka, ampak imajo dejansko monopolno dejavnost.

Sam sem res malce ne standardna stranka sistemov, nimam osebnega zdravnika že 15let, nimam osebnega/družinskega advokata, nočem imet breztične kartice, uporabljam smartfone tudi več kot 3 leta in ne dam za telefon več kot 200€....

Tako da jaz ne želim nikogar zajebat, samo si želim da bi ljudje dali malce več objektivnost in tisto kar se je včasih klicalo "kmečke pameti"....

 

ps: kar se tiče  kroženja denarja in raznih spuhtelih  miljonov  v naši državi, je kot stopit v drek... škoda zgubljat tle cajta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

Samo pravim, da ima vsaj po mojem mnenju marsikatero farmacevtsko podjetje moralne dolžnosti do delničarjev in so ljudje ki potrebujejo zdravila samo stranke in jih ne zanima kaj dosti ali si lahko privoščiš zdravilo ali ne. 

Delničarji so solastniki podjetja. Ljudje, ki so svoj denar vložili v podjetje in seveda čisto upravičeno pričakujejo nekaj nazaj. Če tega nekaj ni... naslednjič ne bojo vložili denarja v podjetje in bo le-to zaradi tega težje prišlo do kapitala za nadaljne raziskave, razvoj, širjenje proizvodnje, ipd. Delničarji so pomembni. Če jih zanemarjaš, te bojo hitro odstavili. Taka so osnovna pravila te igre. Sam resda pri nas to ljudem razlagat je malo težko, ker pri nas bi moglo biti vse đabe, študentje za pa 300€ najemnine pričakujejo luksuzne sobe in tako dalje.

Mene tudi ne zanima a si lahko en naključni papak, ki pride kao kupovat motor ko ga prodajam, ta motor privošči. Cena je znana, če se komu zdi preveč - naj niti ne hodi. Al pa hitro izve kje je izvoz z dvorišča.

pred 12 urami, smasher pravi:

Kar se tiče zavarovanja se mi zdi, nisem bil v takem postopku, da se podjetja dovolj dobro zaščitijo in naznanijo da je to eksperimentalno in "lahko uspe lahko pa ne".

Boljš zate da tudi nikol ne boš.

pred 12 urami, smasher pravi:

Sam sem res malce ne standardna stranka sistemov, nimam osebnega zdravnika že 15let, nimam osebnega/družinskega advokata, nočem imet breztične kartice, uporabljam smartfone tudi več kot 3 leta in ne dam za telefon več kot 200€....

Vse lepo in prav. Jaz večino življenje nisem rabil dohtarja. Pa očitno nisem več te sreče. Ko te bo enkrat kaj potencialno res grdega malo od blizu povohalo, boš prekleto srečen da boš lahko prišel do dohtarja in tudi da imajo požrešni farmacevti na tebi namen kaj zaslužit. Sam to je treba doživeti na lastni koži, drugače je težko razumeti.

 

pred 12 urami, smasher pravi:

Farmacija je naredila in dela ogromno dobrega, samo že nekaj let sili v isto smer kot banke in še kakšne druge ustanove, ki so bile ustanovljene da bi služile ljudstvu, sicer nihče jim ne oporeka zaslužka, ampak imajo dejansko monopolno dejavnost.

To da je preveč 'delniško' usmerjena firma lahko problematična, je čisto res. Definitivno nočemo imeti Shkreli farmacije nikjer. Je sicer super za lastnike take firme in zelo slaba za uporabnike njihovih produktov. Do tu se strinjama. Sicer se pa firme ne ustanavljajo zato, da služijo ljudstvu (so izjeme, sam so v manjšini). Ampak zato, da se lahko ustanovitelj/i ubadajo s tem, kar znajo delati in kar hočejo delati. In če so pri tem in prodaji produkta oz več njih uspešni lahko rata firma precej velika. In precej velike firme imajo različne logike delovanja. Seveda se hočejo zavarovati na različne načine. In glavni problem pri farmaciji pri tem niso astronomske cene eksotičnih zdravil in zdravljenje. Patenti... vidiš o tem bi lahko napisal pa marsikaj. Tam se pa marsikaj čudnega dogaja.

No zgoraj opisana logika v Sloveniji ne deluje vedno. Smo imeli Adrio zato, da ljudje lahko letijo, ne zato da dela dobiček (parafraziram kao ekonomista Maksa Tajnikarja). In sedaj lahko gledamo kam taka logika pripelje.

pred 12 urami, smasher pravi:

Kdo je tukaj govoril o tem da bi kdorkoli zajebal farmacijo?

Mogoče sem malo agresivno odreagiral. Ker imam poln k povprečnega slovenskega nerazumevanja osnov ekonomije. Se opravičujem če je priletelo prek kot preveč grobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!