Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

pred 15 urami, Tedybear pravi:

Butci. Tile ga , zgleda, čakajo že od februarja, ali pa vsaj marca.

 

nisamlepalsampoznatpress

oa Marje slike so stare manj kt 10 dni ..... vem, ker sem ornk teku ... :P ... štekaš  ... če bi me ujel, bi na glas tulu in kazu vstopnice muzeja VMRO (brez heca ... muzej je vrhunski .. z voščenimi lutkami v naravnih velikostih) :D

ja .. res je ... kaj je čudnga ... pa kaj ... biu sm v muzeju :ras: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Bom kar tukaj nadaljeval.

Zanima me ali je kdo med vami pustolovci že prečkal mejo med Kosovim in Makedonijo na tem območju. Gre za "cesto", ki se vije skozi Šar planino....relacija Dragash (Kosovo)-Debar (Makedonija)

Na meji (sredi vukojebine) bojda sicer stojita dva kontejnerja za carinike...ne vem pa če zadeva funkcionira, glede na to, da gre za zjahano makadamsko pot čez planino. Bil bi hvaležen za vsako informacijo...pa tudi če ima kdo na splošno kaj novega o potovanju skozi Kosovo...zavarovanja, dokumenti...kakšne posebnosti pač.

AR%20PLANINA_zpsxtef1hny.jpg

Vidim, da povezava do slike ne funkcionira. Ima kdo kak predlog za šeranje slik...ta Photobucket je bolj kot ne katastrofa....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Za vstop na Kosovo moraš obvezno imeti potni list, vozniško, prometno. Pregledajo, nato ti vrnejo prometno in greš plačat zavarovanje (10€). Če se slučajno zgodi , da te ne napotijo plačat zavarovanja, jih sam vprašaj po tem! Z potrdilom o plačanem zavarovanju greš nazaj k policajem po ostale dokumente. Zaželijo ti srečno vožnjo. Ja to res potrebuješ, ker ne vem kakšen bi bil rezultat, če bi slučajno imel prometno, saj na podeželju velika večina vozil v prometu nima registrskih tablic in verjetno tudi dokumentov ne. V glavnem mestu se tablic vidi več, promet je pa še vedno po kavbojsko. Na cesti je vse kar leze in gre, tako, da moraš imeti oči na pecljih in nikakor ne gre pretiravati z brzino, ker je vse nepredvidljivo.

Ob izstopu boš spet pokazal vso dokumentacijo vključno s potrdilom o plačanem zavarovanju. Če ga slučajno nimaš, te lahko napotijo nazaj na vstopno točko po papir!

Prevozili smo to smer.

 59248321ef021_Grija23dan.thumb.PNG.57056517cdbe8ec2859755e665cd84c3.PNG

 

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Od kdaj je obvezen potni list? Ko sem bil 2014, je bila osebna dovolj + zavarovanje, tedaj 15 EUR.

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/kosovo/

pa res, to je očitno nova komplikacija...

Informacije sem si prej priskrbel tu:

https://www.amzs.si/na-poti/prikaz-prometnih-podatkov-po-evropskih-drzavah/kosovo#vstopni-dokumenti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, raza pravi:

zaradi zgoraj navedenega in pričevanja mnogih se izogibamo Kosova, ko potujemo tam okoli, pa sem bil velikrat :huh:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, raza pravi:

 Za vstop na Kosovo moraš obvezno imeti potni list, vozniško, prometno. Pregledajo, nato ti vrnejo prometno in greš plačat zavarovanje (10€). Če se slučajno zgodi , da te ne napotijo plačat zavarovanja, jih sam vprašaj po tem! Z potrdilom o plačanem zavarovanju greš nazaj k policajem po ostale dokumente. Zaželijo ti srečno vožnjo. Ja to res potrebuješ, ker ne vem kakšen bi bil rezultat, če bi slučajno imel prometno, saj na podeželju velika večina vozil v prometu nima registrskih tablic in verjetno tudi dokumentov ne. V glavnem mestu se tablic vidi več, promet je pa še vedno po kavbojsko. Na cesti je vse kar leze in gre, tako, da moraš imeti oči na pecljih in nikakor ne gre pretiravati z brzino, ker je vse nepredvidljivo.

Ob izstopu boš spet pokazal vso dokumentacijo vključno s potrdilom o plačanem zavarovanju. Če ga slučajno nimaš, te lahko napotijo nazaj na vstopno točko po papir!

Prevozili smo to smer.

 59248321ef021_Grija23dan.thumb.PNG.57056517cdbe8ec2859755e665cd84c3.PNG

 

 

Ko sem šel lani Januarja v Prištino je bila dovolj osebna 2 leti nazaj z avtom iz Skopja pa potni list

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si ne želiš sitnosti na meji, je potrebno imeti sveže informacije. Tam se kot kaže, stvari spreminjajo dokaj hitro, na kar kažejo sveže grajeni bunkerji pred mejo. Malo sicer stisne, občutki niso ravno prijetni, malo stisneš guzico, pa hajd dalje novim doživetjem naproti.

IMG_0462.thumb.jpg.6a0acc2ac7efcd828af9436adb2a5ff4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokumenti niso težava....glede zavarovanja bom upošteval nasvet in vztrajal na pridobitvi. teh 10eur mi ne pomeni nič, napram eventuelnim sitnostim na izhodu. Kar me bolj skrbi je ta mejni prehod, ki ga želim prečkati....dva kontejnera sredi Šar-planine....:(. Pa tudi "cesta" je prava veselica....ampak res bi rad doživel to Šar-planino. Sicer bi lahko šel lepo elegantno po Albanski strani...nov asfalt...ampak če sem že tam...hmmm...verjetno se bom kar prilagodil situaciji v tistem trenutku....zapeljal se bom na Albansko-Kosovsko mejo in iz prve roke od policije in carinikov skušal izvleč verodostojne informacije....če bo neznank in pogojnikov preveč...pač nazaj pa lepo po Albanski strani...

19132279.jpg

19132283.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

Od kdaj je obvezen potni list? Ko sem bil 2014, je bila osebna dovolj + zavarovanje, tedaj 15 EUR.

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/kosovo/

pa res, to je očitno nova komplikacija...

Če se dobro spomnim, so že lani nekatere naše (MS) zavračali, ker jih z osebno niso spustili čez.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Če se dobro spomnim, so že lani nekatere naše (MS) zavračali, ker jih z osebno niso spustili čez.

Sem se "spomnil" in zadeva se je zapletla, odkar smo v Sloveniji pridržali Haradinaja, takrat je bilo napovedano, da osebna slo ne velja več.

V 2014 pa je bilo še vse brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potni list je obvezen, na amzs strani lepo piše od kdaj - december 2013

tudi tole velja: OPOZORILO: Srbski obmejni organi vam ob vstopu v Srbijo iz Kosova ne dajo vstopnega žiga za Srbijo, zato v primeru vstopa na Kosovo iz Makedonije, Črne gore ali Albanije ni možen izstop iz Kosova v Srbijo brez predhodnega dokazila o vstopu v Srbijo (brez srbskega vstopnega pečata v potnem listu). Dovoljen je le izstop v eno izmed ostalih treh držav. Slovenskim državljanom zato priporočamo, da zaradi težav z žigi v potnih listih pri prestopu mej vstopajo / izstopajo v Srbijo z osebno izkaznico. 

zavarovanje se plača ob vstopu, julija in avgusta je bilo takrat ceneje, kot na ceniku :), ki ga najdete na  http://bks-ks.org/ - tudi to piše na strani amzs

 

glede prehoda pa : http://radiogora.org/index/index.php/granicni-prijelaz-restelica-strezimir-namjerna-opstrukcija-ili-nemar-2/

za prevozit šarplanino pač greš do Globočice in proti prizrenu prevoziš celo šarplanino

pa Kosovo ni noben bavbav kot nekateri tukaj mislijo...

Popravljeno . Popravil pajkica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, pajkica pravi:

pa Kosovo ni noben bavbav kot nekateri tukaj mislijo...

sj ni baubau ... ampak .. smo se nekajkrat odločali al skozi ali ne in smo se vedno na koncu odločili da ne ... iz Črne gore (Berane) smo šli raj preko Srbije (Novi Pazar - Kopaonik - Prokuplje - Niš - Skopje), čeprav je bila še opcija preko Albanije 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

sj ni baubau ... ampak .. smo se nekajkrat odločali al skozi ali ne in smo se vedno na koncu odločili da ne ... iz Črne gore (Berane) smo šli raj preko Srbije (Novi Pazar - Kopaonik - Prokuplje - Niš - Skopje), čeprav je bila še opcija preko Albanije 

 

prou, vsak po svoje. vprašanje je bilo o Kosovu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

prou, vsak po svoje. vprašanje je bilo o Kosovu....

o tem sem tut pisal :P

Iz Berane do Skopja, bi bila bližnjica, ampak smo šli okoli, ker smo se tko odločili ... bolj jasno :huh: 

smo šli raj preko Srbije (Novi Pazar - Kopaonik - Prokuplje - Niš - Skopje)

59256c1635783_Berane-Skopje.thumb.jpg.ae122169bf5029085e507afd01da8108.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fant bi šel rad na Šar planino..kaj ma to veze z njegovim vprašanjem ? sprašuje o meji, ki je ni, vi njemu odgovarjate da naj se izogne Kosova ... kako hudiča pa naj gre drugač na Šarplanino ko da gre na Kosovo?

fak kok sem blond ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pajkica pravi:

glede prehoda pa : http://radiogora.org/index/index.php/granicni-prijelaz-restelica-strezimir-namjerna-opstrukcija-ili-nemar-2/

za prevozit šarplanino pač greš do Globočice in proti prizrenu prevoziš celo šarplanino

pa Kosovo ni noben bavbav kot nekateri tukaj mislijo...

Hvala za info o mejnem prehodu...če sem prav razumel ni v funkciji...sklepam, da bi kot tuj državljan lahko imel težave pri prehodu....če se slučajno tam znajde kakšna patrulja.

Namig o Globočici proti Prizrenu je ok....je pa precej izven mojega konteksta potovanja, ki se nadaljuje proti jugu Makedonije in v Grčijo (Srbije torat ni na programu)....in ker že pridem po Albaniji, sem želel prevozit omenjeni del skozi Kosovo (pred katerim sicer nimam nobenih predsodkov, še najmamnj pa me je strah t.i "bavbav" področij...kjerkoli že so). Ker pa ta del čez Kosovo predstavlja neznaten, zanemarljiv delček na celotni trasi, bo ostal morda za kakšne druge čase....ker me zanima resnično prav ta specifična smer.

Še enkrat hvala za koristne informacije okrog mejnega prehoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

Hvala za info o mejnem prehodu...če sem prav razumel ni v funkciji...sklepam, da bi kot tuj državljan lahko imel težave pri prehodu....če se slučajno tam znajde kakšna patrulja.

Namig o Globočici proti Prizrenu je ok....je pa precej izven mojega konteksta potovanja, ki se nadaljuje proti jugu Makedonije in v Grčijo (Srbije torat ni na programu)....in ker že pridem po Albaniji, sem želel prevozit omenjeni del skozi Kosovo (pred katerim sicer nimam nobenih predsodkov, še najmamnj pa me je strah t.i "bavbav" področij...kjerkoli že so). Ker pa ta del čez Kosovo predstavlja neznaten, zanemarljiv delček na celotni trasi, bo ostal morda za kakšne druge čase....ker me zanima resnično prav ta specifična smer.

Še enkrat hvala za koristne informacije okrog mejnega prehoda.

tukaj so mejni prehodi, ki so odprti, pa si najdi primernega :) mogoč pa kateri ustreza

http://www.mpb-ks.org/qkmk/?page=3,24

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, pajkica pravi:

fant bi šel rad na Šar planino..kaj ma to veze z njegovim vprašanjem ? 

o tem smo se pogovarjali o meji .. če že gre, naj gre na Kosovo iz Makedonije in potem tam nazaj ... itak je da del, kot se spomnim pred leti že albansko govoreči :huh:

pa nehi tult name :cry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarplanina je "četnišk.". Enklava Srbov.

Če te tam ne spustijo, ko želiš po makamdamu, greš tule, ko je povedala že pajkica. 

Potem pa Prizren-Peč pa na Rožaje v MNE, ker žal na Pečko Bistrico in Čakor direkt v Prokletije še ni mejnega prehoda oziroma je zaprt. Lahko pa tvegaš :) 

 

akano.jpg

akano2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, pajkica pravi:

tukaj so mejni prehodi, ki so odprti, pa si najdi primernega :) mogoč pa kateri ustreza

http://www.mpb-ks.org/qkmk/?page=3,24

Ufff...dobra. Sklepam edino, da so rdeče pike NO-GO verzije....škoda.

Sem pa sedaj bolje pogledal tistio Globočico....prej sem gledal napačno....zato malo zmede. No ta izgleda bolj užitna...je pa cesta asfaltirana...:cry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

Ufff...dobra. Sklepam edino, da so rdeče pike NO-GO verzije....škoda.

Sem pa sedaj bolje pogledal tistio Globočico....prej sem gledal napačno....zato malo zmede. No ta izgleda bolj užitna...je pa cesta asfaltirana...:cry:

 

Lej ene 100 metrov je mal sfukane, makadamske, za vtis bo dost, pa za kak fotošuting :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

Lej ene 100 metrov je mal sfukane, makadamske, za vtis bo dost, pa za kak fotošuting :OK:

Hehehe...mi je všeč namig...ampak nisem te sorte. Raje kilometri razfukanega makedama brez foto-shuting-a, kot 20m makedam wana-be adventure....veva o čem govoriva....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!