Skoči na vsebino

Črna gora, Makedonija ...Kosovo ali Albanija


Priporočene objave

Zanima me ali je mogoč,prehod preko Republike Kosovo. Skopje-Priština-Peč-Berana-Žabljak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je mogoč,prehod preko Republike Kosovo. Skopje-Priština-Peč-Berana-Žabljak?

Kaj Berana je v Crni Gori? Mogoce bo slo.

Iz Kosova v Srbijo ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi tule po stari McAdam cesti za Peč preko Čakorja ne gre :grrr

post-5241-1210064198_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je mogoč,prehod preko Republike Kosovo. Skopje-Priština-Peč-Berana-Žabljak?

Malo zastarel podatek: Pred tremi leti je bilo možno (Leskovac(roštiljijada) - Priština - Žabljak) ! ?

Za vstop v Kosovo je bilo potrebno dodatno zavarovanje motorja - 20€.

lp

post-18055-1210070220_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo zastarel podatek: Pred tremi leti je bilo možno (Leskovac(roštiljijada) - Priština - Žabljak) ! ?

Za vstop v Kosovo je bilo potrebno dodatno zavarovanje motorja - 20€.

lp

hudo zastarel podatek....

predlani so hoteli 80 EUR po motorju za prehod preko ozemlja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Za vstop v Kosovo je bilo potrebno dodatno zavarovanje motorja - 20€.

l. 2003 se je temu reklo dezinfekcija ! sem s takim šusom in jezo peljal čez tisto mlako da je bila potem prazna ! skoraj ! :rolleyes: no med rokami je bil volan kombija ! a so bili potem problemi pri vztopu v Bosno, pa na posameznih srbskih kontrolnih točkah kjer so tudi že repetirali, a nam je vseeno uspelo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kosovo lahko vstopiš iz Črne gora skozi Berane(30km od glavne ceste podgorica Beograd) potem Rožaje (Čakor mislim da je še kar zaprt ker ga obnavljajo) .

Zavarovanje za kosovo je 50 Eur/10dni . Iz Srbije lahko skozi Podujevo ali Novi pazar že nemoteno vstopaš ( le malo po razglasitvi ni blo možno).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo iz prve roke :naughty: Na Kosovo pridemo z lahkoto,Slovenci smo namreč zelo cenjeni in dobrodošli :worship: Ampak iz Kosovega v Srbijo pa ne gre :topic: Vpraša Srb; pa gde ste vi ušli u Srbijo in so nas obrnili pa smo morali v SCG :wacko: Zavarovanje za motor je pa 20E :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
ima kdo kakšne nove novice kako kaj iz srbije čez kosovo včrno goro ali pa valbanijo?

lp stane

Greš brez problema.Problem je malo Albanija, na carini se boš načakal in glej da imaš vse izpravne dokumente, da je motor nate napisan(sicer rabiš overjeno poblastilo) in veljavna zelena karta, pa glej, da greš v Albanijo z polnim tankom,ker so črpalke precej redke, pa tudi benzin je vprašljiv(oktani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš brez problema.Problem je malo Albanija, na carini se boš načakal in glej da imaš vse izpravne dokumente, da je motor nate napisan(sicer rabiš overjeno poblastilo) in veljavna zelena karta, pa glej, da greš v Albanijo z polnim tankom,ker so črpalke precej redke, pa tudi benzin je vprašljiv(oktani).

kako pa kaj na kosovem z črpalkami? hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš brez problema.Problem je malo Albanija, na carini se boš načakal in glej da imaš vse izpravne dokumente, da je motor nate napisan(sicer rabiš overjeno poblastilo) in veljavna zelena karta, pa glej, da greš v Albanijo z polnim tankom,ker so črpalke precej redke, pa tudi benzin je vprašljiv(oktani).

Slišal sem, da je po lanski napetosti, ko se sploh ni dalo, sedaj sicer je mogoče, ampak včasih še vedno odvisno od carinikov. Bolje je ne tvegati in kar zaobiti preko makedonije v kosovo. Meja med kosovom in albanijo pa je tudi problematična, zato ker so cestne povezave izredno slabe (če sploh so, saj je to zelo gorsko območje). Problematično je območje albanije, ki meji na kosovo, ker je to območje povsem brez kontrole policije - vladajo plemena. Kakršnokoli samostojno potovanje tu so mi odsvetovali, ker lahko tu enostavno zgineš iz obličja Zemlje. Tu je menda balkanski center razpečevanje droge in trgovine s človeškimi organi. Med Prištino in Tirano smo mi potovali z letalom (let je trajal 25 minut) in čeprav so nas vodili, prevažali in spremljali albanci, se nas tudi oni niso upali tu čez peljati z avtom. To je bilo 2 leti nazaj, potoval pa sem večkrat poslovno.

Ne verjamem, da je bencin v albaniji kaj slabši, kot v drugih okoliških državah. Imajo vozni park kot v evropi in vse laufa, od starih kant do najnovejših in najdražjih mercedezov. Prav tako nisem slišal do sedaj od nobenega popotnika, da bi imel kakršnekoli težave. Tudi po Tirani in Prištini vidiš najnovejše R1 in podobne zverine (sicer vseeno redke), ki bi bile sigurno najbolj občutljive na kvaliteto bencina, ampak vseeno laufajo. Poznam tudi osebno enega albanca, ki ima R1, pa pozira z njo po prištini in po albanski obali, pa ni nič omenjal, da bi ga bencin zajebaval. Po mojih izkušnjah pa je bencinskih črpalk kolikor hočeš (in tudi precej zelo modernih), vsaj srednji in severni del albanije, res pa da po jugu albanije še nisem hodil in za ta del ne bom trdil. Kosovo pa sploh velja, da ima menda največ črpalk na število prebivalcev v Evropi.

Na meji z albanijo (črna gora- albanija) ni problemov, vendar moraš vzeti v zakup, da lahko traja tudi 1/2 ure, da si kak počasen carinik ogleda dokumente in plača viza. Ko sem jaz predlani prehajal to mejo (sicer poslovno, ne pa z motorjem), smo čakali cca 10 min. Vprašajo standardno kot ponavadi ali potuješ poslovno ali kot turist, plačaš "vizo" 10 eur (isto tudi za Kosovo), vzamejo potni list in po nekaj časa izročijo nazaj. Za kosovo ne vem, ampak za albanijo ni dodatnih zavarovanj (samo zelena karta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, pri toliko zanimivih balkanskih drzavah najdete ravno najgrso :) Pa ze od nekdaj velja... "Je.bes zemlju kojoj je Albanija zapad!" :lol1:

Ne priporocam voznje z motorjem po Kosovu, kajti ceste so vecinoma v obupnem stanju, tamkajsnji vozniki pa prave kamikaze in velikokrat smrtno nevarni. Ce pa ze greste vam priporocam, da se prepeljete preko prelaza Prevalac. To je po moje eden lepsih (in cistejsih!!) predelov Kosova. Tudi precej vikend hisic kosovskega jet-seta, pa tudi smucisce Brezovica je v blizini. Tam sem srecal tudi modela s HD, lokalca. Na vrhu je tudi brunarica, kjer najdes tudi kaj spodobnega za pod zob. Naceloma pa se bolje je pri Srbih, raznorazno pecenje itd. Pa ne prevec gledat v kuhinjo, za HACCP so tam slisali samo, ko so bli auslenderji kje na zahodu...

Tudi okolica Peci je zanimiva, samostani, ali pa dolina Rugova. V bliznjem Istoku pa je odlicna ribja restavracija Trofta (pomeni postrv). To je tudi hotel in je prava idilia s svojim ogromnim ribnikom/jezerom, apartmajcki nad vodo, itd. Ampak, to ni pravo Kosovo... ali pa je! Pac, dezela ekstremnih kontrastov. Beda vs. glamour. Srednji vek vs. 21. stol. Skromnost vs. razsipnistvo. Najnovejsa mecka vs. mad-max-gipsy-cart. Arhitektonske umetnine vs. nedokoncane stavbe. Tlakovana dvorisca vs. blato.

Od mest je se najbolj zanimiv in lep Prizren, ki ima tudi staro mesno jedro.

Bencinskih je precej, sicer ne toliko kot avtopralnic, pa vendar (albanska beseda, ki se je boste skoraj zagotovo precej nagledali in zapomnili "Autolarje" (pomeni: avtopralnica). Sicer pa je Kosovo majhna dezelica, se jo da prekruzat v enem dnevu. Ampak previdno, oci na :eek:

Okrog Mitrovice pa zna biti vroce tudi, ce vremenska prognoza ne pravi tako (glej porocila, beri casopise press)

Sicer pa smo Slovenci dobro zapisani, tako pri kosovskih Albancih, kot pri Srbih.

No, varno in srecno pot, pa prijeten razgled na smeti :naughty: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kosovo je čisto OK, bili ravno tam in ne vem od kod nekaterim podatki o neki grozni eksotiki. Pač malce več smeti kot smo jih vajeni in to je to.

Le na meji je potrebno plačati 20EUR zavarovanja za motor ker zelena karta ne velja.

Prehod v Srbijo ni možen, v vse druge smeri gre B.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos poleti s kolegom načrtujeva pot na Kosovo.

Fino bi bilo če bi kdo strnil nasvete okrog te poti in seveda opozoril na malenkosti, ki jih je dobro vedeti.

Zanimivo bi bilo če bi kdo opisal pot kjer je vozil, natančneje opisal prenočišča oziroma še boljše prilepil kakšno sliko, povedal kaj o varnosti .....

Se torej priporočam za kak nasvet.

Lp Drvo WP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kakšni varnosti. Pišuka se menite o o Kosovem kot bi bilo ne vem kakšno neosvobojeno bogu za nogu ozemlje pa imajo verjetno boljše avte kot pri nas, bencinske da se ne menmo.Ljudje so zelo prijazni in mi smo plužli dva dni nazaj tam pa ni bilo nobenega problema.! :naughty:

post-9752-1241327399_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo če bi kdo opisal pot kjer je vozil, natančneje opisal prenočišča oziroma še boljše prilepil kakšno sliko, povedal kaj o varnosti .....

Če bi človek vedno vnaprej vedel vse o potovanju ki ga čaka, le to nekako izgubi svoj pomen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ob tem ko sem napisal varnost sem mislil, kam ste parkirali motorje med prenočevanjem.

Zanima me tudi kaj se splača ogledat. Midva sma mislila vozit ob jadranski obali potem pa čez Črno goro na Kosovo nakar bi pa šla čez Mitrovico proti Novemu Pazarju Beograd in nato nazaj. Pa sem zasledil da se ne da priti čez mejo z Srbijo? Ve kdo kaj več o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam drugacno mnenje, ne mislim pa se z nikomer pregovarjati, sploh pa ne takole preko foruma. Vsak ima svojo izkusnjo. Kosovo zelo dobro poznam in menim, da ga je potrebno vzeti z rezervo. Ni pa noben bav-bav.

Veseli me, da ste se imeli fino in brez problemov! Vendar pa Kosovo je tocno to, kar si napisal. Ne ve se tocno, ce je osvobojeno :naughty: in definitivno ga velik del JE bogu iza nogu. Prebivalci so praviloma prijazni, zelo radi tudi kaj nafehtajo, kar je za kosovske Albance tipicno. Srbske enklave so tudi OK, fino je tam kaj pojest, ker nam je bolj "domace", sicer pa so ostali vecinoma tam samo se ostareli kosovski Srbi. Podrocje okrog Mitrovice zna biti vroce obcasno, vendar je nepredvidljivo in iz dnevnih novic lahko razberes, ce je tja za iti ali ne.

Avtov definitivno nimajo boljsih kot pri nas, ampak to po moje tudi ni neko merilo. Prometna kultura je na psu, seveda pa ne gres na tako popotovanje na dirke. Treba je biti pazljiv na razne cudne skrpete in domace zivali na cesti (pocasno) in lokalne kamikaze s tehnicno neizpravnimi avti ali z najnovejsimi stroji, ki letijo v nizkem letu tudi v skarje brez kancka slabe vesti.

Sam nisem bil tam z motorjem, sem pa kar precej dni prezivel tam. Samo Kosovo je majhno, dvakrat manjse od Slovenije. Za popotovanje so primerne bolj glavne prometnice - avtocest pa itaq ni. Seveda je pa tudi vprasanje, kaj cloveka zanima. Mesta se od predmestij ter od podezelja zelo razlikujejo. Velik del Kosova je precej zaostalega (spominja na srednji vek), vendar so tudi tam prebivalci lahko dovolj razgledani. Tudi mnogi od njih s podezelja so namrec delali na zahodu Evrope dolgo casa in tudi govorijo tuje jezike, ceprav tega po njihovem outfitu ne bi mislil.

Meni osebno Pristina ni vsec, je pa morda zanimiva za pogledat, je le glavno emsto. Morda tudi spomenik Gazimestan, ki je v blizini (se pomnite ... Slobo 1987 "Niko ne sme da vas bije" :evilgrin: ) Osebno mi je pa najbolj vsec Prizren )glej moj prejsnji post).

K potovanju lahko dodas tudi kak ugoden nakup tekstila priznanih blagovnih znamk ( :whistle: original, kakopak) ali pa kitajsko Nokio za tretjino cene (tud original, khe, he).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodaj malo slik, če se da.

Fino bi bilo če bi se dalo kaj videt za boljšo predstavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam drugacno mnenje, ne mislim pa se z nikomer pregovarjati, sploh pa ne takole preko foruma. Vsak ima svojo izkusnjo. Kosovo zelo dobro poznam in menim, da ga je potrebno vzeti z rezervo. Ni pa noben bav-bav.

Jaz se tudi povsem strinjam s tem postom. Kar sem v prejšnjem postu v tej temi napisal, si nisem zmislil, saj sem službeno večkrat potoval po kosovu in albaniji, ob tem imel veliko stikov z domačimi, poslovneži, predvsem pa z mojimi sodelavci (slovenci in lokalci), ki so tam ali v okolici (črna gora, makedonija) dejansko živeli in natančno vedeli, kakšne so varnostne razmere. Po kosovu in albaniji nisem potoval z motorjem (še), ampak smo imeli šoferje. Predvsem pa sem se dosti pozanimal, ker imam tudi sam namen prekrožit albanijo.

Deželi niso bav bav, vendar vseeno oči na peclje in upoštevati previdnostne ukrepe (keep the low profile). Ljudje so res prijazni, ampak je tudi precej takih, ki bodo radi izkoristili priložnost. Povsem sam sem se nekajkrat ponoči sprehajal po Tirani in po Prištini, in ni bilo nobene panike. Motorje pa vseeno ne bi puščal na očeh niti pred hotelom.

Glede nevarnih območij v albaniji (proti meji s kosovom) pa sem bil opozorjen celo od domačinov, tako da takega nasveta ne bi nikdar podcenjeval.

Sploh pa kaj pametnega na kosovu za videti itak ni. Če že kdo gre tja, bi predlagal prištino (in kako dobro večerjo v eni izmed restavracij v centru - cene so zelo primerne), ter kak šoping. Prizren je še lep (verjetno zato, ker je bil pod nemško kontrolo in so poskrbeli, da je čist). Imata pa kosovo in albanija vseeno nek svoj čar v primerjavi s sterilnostjo zahoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo gregorius napisal kaj na to temo..... O:-) :hmm: Tko iz prve roke (tako kot sth@bec-se vidi da si bil nekaj časa doli), da ne bo nekega nabijanja v tri dni.

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Katero pot pa bolj priporočate? Prvo ali drugo? Spanje v Nišu ali Prištini?

Kako je kaj dandanes s potovanjem v smeri Kraljevo - Kosovska mitrovica?

post-1647-1244664726_thumb.jpg

post-1647-1244664786_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

za prvomajske praznike grem v črno goro--albanijo--makedonijo--grčijo . domov se mislim vračati prek REPUBLIKE KOSOVO (skopje-kačanik-prizren--peč in nato v črno goro) in vas prosim kako je z varnostjo in z vsem ostalim in če se sploh splača iti prek kosovega ali pa je najbolje iz makedonije direkt v srbijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani, ko sem bil v Albaniji sem se zapletel v pogovor tudi z Albancem iz Kosova. Dejal mi je, da je Albanija po zadnjih volitvah zelo varna država, da pa žal za Kosovo tega ne more trditi. Je precej kriminala. Vendar pa kljub temu mislim, da lahko potuješ na Kosovo, je pa potrebno biti malo bolj previden. Sam se bom po vsej verjetnosti odpravil na Kosovo v mesecu juniju. Je pa zaenkrat še potrebno na meji zavarovat vozilo, saj naše zavarovanje ne velja pri njih, kakor tudi nihovo pri nas (ni podpisan sporazum). Prav tako pa še vedno ni mogoče prestopati meje iz Kosova v Srbijo, če si predhodno vstopil v Kosovo iz neke druge države in ne iz Srbije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!